Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverter EGS0002 SPWM Driver Board-al
Lapozás: OK   1 / 1
(#) FMSound hozzászólása Feb 19, 2024 /
 
Sziasztok

Próbálkozott már rajtam kívül más EGS0002 SPWM Driver Board-al alacsony frekvenciás (hálózati) transzformátorral pár száz wattos invertert építeni? Megépítettem a csatolt rajz alapján, működget is, de nem az igazi. A Board-hoz rendelhető egy kijelző is, mely hőfok, feszültség, opcionálisan áram kijelzésére(áram mérő shunt- áramváltó segítségével) is alkalmas. A kimeneti fet hídon mérve feszültséget működik, az 50Hz is megvan, viszont 5-10V nagyságrendű (igen tudom nem sokkal nagyobb várható el), a visszacsatoló poti állásától függően. De ami legfurcsább, az említett kijelezőn a multiméterrel mérthez képest pont fordítva változik a kimeneti feszültség. A deszkamodellemen IRF 540N típusú feteket használtam.
Mint oly sok modern(eredeti kínai ) áramköznél, itt sem teljesen egyértelműek a doksik.... Megépíthető a kapcsolás magas frekvenciás (kapcsolóüzemű) trafóval is, de nem egyértelmű ott mit kell változtatni a bekötésen Ha valakinek van tapasztalata, szívesen venném Köszönöm!
(#) majkimester válasza FMSound hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
Szia, nem tudom milyen multiméterrel mértél, de a legtöbb nem alkalmas ennek a 50Hz-el mdulált PWM-nek a közvetlen mérésére, még a drágább TrueRMS-es mérők sem. Csak azok amiket kifejezetten van olyan üzemmódja, ami nem más mint egy aluláteresztő szűrő beiktatása a mérendő áramkör és a multimérter közé. Ezt a szűrőt persze te is megcsinálhatód egy pl. 10k + 100nF párhuzamosan kötve a trafó primerjével, és a kondin mérve a feszültséget. (Ennek az RC-nek a töréspontja kb 160Hz-nél van.)

A betáp DC 12V, ebből a teljes híd 100% moduláció mellett ideális esetben 12Vp 50Hz szinuszt tud előállítani, aminek az effektív értéke max 8,5V, azaz ennél nagyobb feszültséget a primeren ne várj (szűrő után AC-ben mérve).

Ez az áramkör egy EG8010-es IC-t tartalmaz, a modulon ezzel a 50/60Hz-es kimenet valósítható meg, amihez normál lemezes trafó kell. Töltsd le az IC adatlapját, sok további infót találsz benne, például ott megtalálod azt is, hogy a kimenet valójában 0..100Hz vagy 0..400Hz között is állítható, de nagyfrekvenciás trafós megoldást nem talaláni benne. Az úgy müködhet, hogy más meghajtó áramkörrel nagyfrekvenciás kapcsoló üzemű trafóval előállítod a 400Vdc feszültséget, és annak a kimenetére teszed ezt és ezzel csinálsz a dc 400V-ból 230V AC 50Hz-es szinuszt.
(#) Moliapa válasza FMSound hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
Sziasztok szépnapot mindenkinek. Sokat kinlodtam vele mire rendesen müködött EGS002 modul + 2x12v hálozati trafo valojában 2x8,5v -os (400W 12v-os szünetmentes trafo) amig a led pislog addig mindig letilt mert a visszacsatolásban valami nem ok , nekem az áramkorlát volt amire nagyonnehezen jöttemrá , 12v on 7,5A-10A ig változott 220on 50W os izzonál , gondoltam eggyet 1-es rézhuzallal 3cm hosszuval rövidrezártam azota müködik hosszabb ideig is , másik a 220bol visszacsatolás szintén kényes beállitás , 200W-hoz más poti állás kell amire énis keresek megoldást nekelljen 50w-nál más 200W-nál megint más ... még odáig nemjutottam hogy 600-800W is müködjön (persze nem ezzel a kicsi trafoval) és ami nekem most a nagy kérdés Hetra hegesztötrafot akarok vele meghajtani "sok irf3205" segitségével (49v elvileg 180A-es , terheléssel tudom csökken a fesz) elöször 24v-tal majd 36v-tal és még a 48v-on is gondolkodom de félek (mivel a tudásom kevés ehhez) doksi szerint ha aFET-ek megfelelöek müködni kell mindenféle épitö javaslat nagyon jol jönne föleg bisztos müködéshez FET-ek védelme (diohéjban ) az hogylehet hogy a 10A-es autobisztin átmegy 16A? a 200W.hoz annyi kell 200/12=16,666 azis igaz melegedett szépen a müanyag foglalat meggörbült. Várom a segitö hozzászolásokat további szépnapot.
(#) FMSound válasza Moliapa hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
Szia, amit leírtál én is hasonlót tapasztalok, hogy nem mindegy hol áll a poti... és letilt.... nem egyértelmű a működése sajnos Remélem van olyan aki még tovább jutott a megfejtésben
(#) Moliapa válasza FMSound hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
Nálam a kis terhelésnél 280-290v ot kaptam , 100W nál meg máshol kellett áljon de még mindig 260-270v ot adott(és lefele nemlehetett tovább vinni ) 200W izzoval stabil lett 225 voltot mért a müszer , a poti állitgatás megfog szünni ha lessz rendes 2x12v-os trafo , nemlessz tulgerjesztve mint a 2x8,5v-os és mivel csak a 3-6 láb vezérelt FET-eket ezért "kocka" jel volt nem sinus de ez a jövöhéten fog kiderülni. A tulgerjesztésre akkor jöttemrá mikor leesett az áramfelvétel 10A- röl 7,5A re de akor már csak 10,3v-ot adott az akku , töltés után megint 10A lett 12,5v nál. javaslom ezt nézd meg ott szép szinusz stb.. angolbol kukkotse értek .. Diy Home made inverter using irf3025 and egs002 további szépnapot
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem