Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1208 / 1674
(#) szikorapéter válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Gratulálok,szép lett és várom kíváncsian a cikket róla. Szép darab lett tiszta és egyszerű.
(#) trickentrack válasza Andrasirex hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Jól néz ki!
Egyébként mi lesz belőle ha kész lesz? (Kezdő vagyok)
(#) Andrasirex válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Quad 405 erősítő lesz belőle.
(#) trickentrack válasza Andrasirex hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Köszi! Lehet megépítem én is, vagyis megpróbálom. Úgye programozni nem kell?
Erősítő mindig és mindig témában vannak hozzá a cuccok?
(#) misi93 hozzászólása Aug 1, 2014 /
 
Sziasztok!
km órám háttérvilágítását csináltam meg rgb led szalagból Jól néz ki szerintem , csak még nem tudom, hogy pwm szabályzó legyen-e benne vagy kapcsoló.
(#) cmdnetwizard válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Jelenleg PIC-ről megy... Majd bővítenék később FPGA-ra...
(#) zoly15 válasza misi93 hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Nekem tetszik!
Én is a hétvégén tervezem a beépítést, itthon is van 2m kültéri RGB LEd szalag. Én áramgenerátoron gondolkozom, manuális színállítással, de lehet hogy valami modernebb lesz később...
(#) Szammer válasza misi93 hozzászólására (») Aug 1, 2014 / 2
 
Szia! Ötletnek jó, de nem tudom mennyit autózól. A műszerfal világítást arra találták ki, hogy éjszaka is lásd a műszereket. Minden gépjármű-gyártó komolyan vizsgálja a műszerfal világítási színeket, mert minden színnek pszihológiai hatása van. Egyik altat (zöld), másik élénkít (narancs-piros), némelyik meg hosszútávon idegessé tesz (kék). Midez természetesen éjszaka, hosszútávú vezetésnél érvényes. Van mégegy fontos szempont: A műszerfel, ne vonja el a figyelmedet a vezetésről! Én már többször autóztam éjszaka 1000 km felett is és ha volt lehetőség az adott autóban, mindíg levettem a műszerfal világítást a minimális, de látható mértékre. Persze, ha az alul neon felül LED-ek STB. (CSAJOZÓS DIZÁJN A CÉL) akkor ez kell! Üdv: Zsolt
(#) misi93 válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Sima soros ellenálláson keresztül gondoltam kapcsolni, mert egyszer beállítom utána úgyse állítom
(#) misi93 válasza Szammer hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Nem sokat autózok. Ezekről a színekről nem is tudtam, hogy vannak ilyen hatásai, illetve azt, hogy pont egy műszerfal világítás. Nem is rossz ötlet ez a csajozós "dizájn", de hát suzukival ...
(#) kérdező válasza misi93 hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Jó az ötlet, de az lenne a mellette meghagyni az eredetit is, és egy kapcsolóval bekapcsolni az újat, ha kell. (Pl. csajozáskor. ) Egyébként nem tudom, hogy a műszakin mit szólnának ehhez a színes dologhoz.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2014
(#) szikorapéter hozzászólása Aug 1, 2014 / 1
 
Rengeteg nagyon szép épített dolgot láttam már itt ebben a topicban,és ihletet kaptam egy már idelye hiánycikkemmé vált eszköz építésére,egy labortápegységre. Ez egy ugynevezett "fapados" tápegység,nincs sem lézernyomtatásos technológia,nincs méricskélés és egyéb dolgok amiktől ez profi lenne. Ez egy kézzel,alkoholos filcel rajzolt nyáklap,kimarva,majd alkohollal lemosva és ónnal végigfuttatva. Amit tud: 1x5V 1,5A, 1x 6,7V 1,5A, 1x12V 1,5A és egy állítható táprész amit 1,7 és 38V között lehet szabályozni. Nem használtam uj alkatrészeket így az egész tápegység mindenestől kb 500Ft-ból készült el. Várom szívvel a kritikát is,kíváncsi vagyok mit szoltok ahhoz amit én a saját kis módszereimmel készítettem. Még egy doboz hiányzik,majd ha az is meglessz még úgy is megmutatom hogy hogyan is fest.
(#) mikrokapcsolo válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Kissé fura így, gondolom elfelejtetted tükrözni De ha a funkcióját ellátja, akkor jó!
(#) Alkotó válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Véleményem szerint, a "labortáp" elengedhetetlen része az állítható áramkorlát megléte.
(#) szikorapéter válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Sajnos arra már nem maradt alksztész,és nem is tudom hogyan lehetne hozzáépíteni ehhez az ic-hez. Az ic pedig LM317MT.
(#) szikorapéter válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Nem,ez pont így lett tervezve. nincs tükrözés,viszont így nem kellet a fúróval bajlódnom. Az egész 1 nap alatt épült megy egy ötletből.
(#) mikrokapcsolo válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Akkor is érdekes!
(#) eyess válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Azért egy vonalzót nem ártott volna használni úgy gondolom.
(#) mikrokapcsolo válasza eyess hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Én szoktam
(#) Andrasirex válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Itt a témája:Bővebben: Link
(#) szikorapéter válasza eyess hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Vonalzó azért nem lett használva mert felkarcolja a nyákon a festékréteget. Régebben kipróbáltam,de nem lett jó vége egy fél sávot át kellet hidalnom miatta. így maradt a sima kezes megoldás.
(#) nedudgi válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
A vonalzó és a festékréteg közé lehet tenni valamit, és akkor már nem fogja "karcolni".
(#) szikorapéter válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Legközelebb már úgy készítem el.
(#) llaczo válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Eszembe jutott az első NYÁK alkotásom Tranzisztoros 3W-os erősítő. De nekem már volt fúróm. .
Legközelebb javaslom a próbapanelt.
Kezdetnek jó. Várjuk a következő alkotást
(#) varttina válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
A forrasztóállomásom nyákja is hasonló módon készült. Ott viszont szándékosan maradt ki a tükrözés, ugyanis a nyák egyben a doboz alja is. Tökéletesen működik már öt-hat éve.
(#) szikorapéter válasza llaczo hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Kipróbátam mr ezt a fajta nyáklapot is ebből készült el az asztali 2x36W-os erősítőm. Mind a mai napig erről zenél a gépem.
(#) (Felhasználó 46585) válasza llaczo hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Jó ez a próbapanel, de ezen nagyon nehéz változtatni bármit is. És nagyon gyorsan feljönnek a gamók a melegtől. Az igazi próbapanel így néz ki:

DSC01375.JPG
    
(#) Csupasz hozzászólása Aug 2, 2014 /
 
Sziasztok
Néhány féligkész project, ami a fiókalkatrészek elfogyása után egyenlőre áll.....Beszerzés folyamatban.
Egy forrasztóállomás HAKKO pákához,egy bom baóra, és egy kissé átalakított kivezérlésjelző.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2014

DSC_0290.jpg
    
(#) Abukodonozo válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Ez volt a lényeg, köszi!
(#) kocsgab002 válasza Csupasz hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Nagyon szép kis panelek Barátom, gratulálok
Gyáriak, vagy festettek? Azzal a bomb aórával én szemezek már egy ideje...de hát annyi futó projekt van..
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2014
Következő: »»   1208 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem