Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1215 / 1674
(#) Buvarruha válasza Dióda hozzászólására (») Aug 20, 2014 /
 
Azt le kell rakni a többi kütyü közé, csak a billentyű van előtted. Meg aztán a mai okostelefonos világban ne viccelj már, az a gáz, ha valami nagy dobozzal jelensz meg. A trendi csávó ájpeddel jár zenélni. Itt például elég durva a "kontraszt" a mechanikus, hűros zongora és az ájped között.
(#) papus51 hozzászólása Aug 21, 2014 / 4
 
Azt hiszem lemaradtam valahonnan. Nekem még mindig az a zene, amikor a nénik meg a bácsik fogják a hangszereiket és megszólaltatják azokat. Nemrégiben egy családi eseményre alig találtunk olyan zenekart akik nem pendrive-al "zenélnek".
(#) (Felhasználó 46585) válasza papus51 hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Sajnos a világunk az igénytelenség felé tolódik...
(#) pjg válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
De túl gyorsan.
(#) enree válasza pjg hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Egyrészt ez igaz, másrészt itt sokan épp ez ellen teszünk!
(#) pjg válasza enree hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Helyes!
(#) Alkotó válasza papus51 hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
A klasszikus értelemben vett hangszer csak egy eszköz, ami értő kezekben kellemes érzést tud kelteni. Ha akarom ezt hívhatom zenének. De ez csak egy módja a zenélésnek", és még sok más lehetőség is kínálkozik a hangok általi érzelem kiváltására.
Attól mert valaki nem zongorán vagy hegedűn, vagy egyéb "hangszernek látszó" tárgyon keresztül közvetíti a hallgatóságának a gondolatait, még nagyon is lehet értékes a produkciója.
Abban viszont egyet értek, hogy manapság drámai mértékben igénytelenedik a zenekínálat, és ennek aligha van köze a technikai fejlődéshez. Ha számít az én személyes véleményem, akkor a hallgatóság igénytelensége vonzza magához az igénytelen zenét.
(#) Buvarruha válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Idézet:
„Ha számít az én személyes véleményem, akkor a hallgatóság igénytelensége vonzza magához az igénytelen zenét.”


Ott a pont, nincs is mit hozzáfűzzek!

papus51.

Attól, hogy valaki szintetizátort használ még ugyanúgy zenél és az, hogy a szintetizátor manapság akár noti és billentyű formájában jelenik meg, az nem változtat ezen.

Nézz meg egy Portishead koncertfelvételt, az orchestrától kezdve a bakelitlemezes scratch-ig minden benne van és zseniális. Nagyon sok elektronikát is használnak, de nem PC játsza le az előre rögzített "műsort", hanem a billentyűs egyszerre két szintit is nyomkod egyszerűen zseniálisan.

Szerintem te a sok számítógép "producer"-re gondolsz akik egy molt nem tudnak leütni egy billentyűn, mégis iszonyat nagy sztárok, de ez megint más.

Az Ólaful Arnalds akit linkeltem, valóban trendi ájpeddet is használ, de nagyon ügyesen csinálja és azt is elmondja, hogy ahány országban játszotta ezt el, annyiféleképpen alakult a felvétel, ugyanis a közönség hangját veszi fel és mindenki máshogy szól.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2014
(#) Moderátor hozzászólása Aug 21, 2014
 
Kérem az offot abbahagyni. Köszi!
(#) HeZ válasza ktamas66 hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Szép kivitelezés a füstösség ellenére is!
Nem is értem, miért nem használják mindenben legalább a karakteres LCD-t: olcsó, informatív, könnyen programozható humán interfész (HUD), kicsi a teljesítmény fogyasztása, látványos...
Milyen lézergépet használtál? Otthoni, céges, CO2, félvezetős, típus, beállítás, amit publikusnak érzel... <Szakmai, nem NAV-os aspektusból érdekel >
(#) ktamas66 válasza HeZ hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Van egy nyomda ügyfelem, akik próbadarabok kivágására használják, valami hasonló mint a képen. Kb. 100W-os lehet, CO2 lézer.
(#) CHZ hozzászólása Aug 21, 2014 / 2
 
Készítettem egy infrás bemenetválasztót és hangerő szabályozót.
Egyszerű barkács dobozt kapott, 2db U alakra hajlított alulemez, fa előlappal.
(#) 20sz Jófiú válasza CHZ hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
És hol van a barkács doboz?
(#) tomi52 válasza CHZ hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Gondolom, az az aljzat a végerősítőé. Hol lehet ilyet kapni? Vagy bontottad?
(#) Frankye válasza CHZ hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Ejha! Ha ez "csak" barkács doboz, milyen lehet a profi?!
(#) l48 válasza CHZ hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Harmonikus dobozolás. A potméter motoros?
(#) Szammer válasza Frankye hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Frankye-Frankye, úgye ez csak vicces kérdés volt, tudod te mire gondolt a kolléga.
(Fa doboz, házi kivitelezésben, ráadásul elég szépen megcsinálva.)
Bocsi
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2014
(#) CHZ válasza Frankye hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
A készítés módja barkács, satu nélkül hajlított alulemez és az egyszerű megvalósítására értettem főként.
(#) CHZ válasza tomi52 hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Az aljzat bontott, kapható, de hirtelen nem tudom hol láttam.
(#) CHZ válasza l48 hozzászólására (») Aug 21, 2014 / 1
 
Motoros poti, maga az áramkör egyszerű, kicsit bonyolítottam rajta, kapott egy kimeneti buffert, két végfokot is el tud látni.

Elfok2.jpg
    
(#) denon888 válasza CHZ hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Nagyon szép. Ez teljesen rendben van!
(#) CHZ válasza tomi52 hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Megkerestem neked: RCA
(#) vicsys válasza CHZ hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Szerintem a hálózatira gondolt. Tényleg nagyon szép lett, gratula!
(#) CHZ válasza vicsys hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Köszönöm.
Igazad van, biztos arra kérdezett, már látom , két végfok számára betett RCA aljzatra gondoltam..
(#) Marko Ramiusz hozzászólása Aug 21, 2014 /
 
Sziaasztok! Pár évvel ezelőtt vásároltam KIT-eket HeStore-ból és a Welleman-tól. Azért vettem ezeket, hogy a forrsztásokat gyakoroljam (persze másért is). Eddig mindegyik elsőre működött!
(#) pjg válasza CHZ hozzászólására (») Aug 21, 2014 / 1
 
Erről van szó Nyuszó-Muszó! Egyszerűen gyönyörű! Gratulálok.
(#) (Felhasználó 46585) válasza CHZ hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Nagyon szép. Olyan CHZ-s. De nem tetszik, hogy hátul van a "BE" gombja. Meg a színe. A barnás-vörös korszakomat élem...
(#) pjg válasza CHZ hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
A felirat vasalva?
(#) CHZ válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Köszönöm.
Nekem is jobb lenne elöl a, de nem volt megfelelő kapcsolóm ami elől is elviselhető lett volna.
Testvére vöröses (itt elöl van a kapcsoló encoder benyomásával kapcsol), elfogyott az a festék, most ez van.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2014
(#) CHZ válasza pjg hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Trisóban kifőzött alura vasalva.
Következő: »»   1215 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem