Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   299 / 570
(#) briki válasza bundibacsi hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Szia!
Nagy valószínűséggel a HMV érzékelője rossz, nem azt az értéket adja a mi a valós víznek megfelelő. cseréld, ki, vagy mérd meg OHM mérővel.
(#) ipasztoi válasza makkaik hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Mindenesetre nagy előrelépés, ha most már kazánon belülre lett behatárolva a szivárgás. Nem ismerem a kazánszerkezetet, de a leírtak alapján tényleg a legvalószínűbb a kondenzációs hőcserélő falán (ezek szerint öntvény) keresztül átszivárog a víz a visszatérő fűtési körből, a füstgáz térbe, a kondenzvíz gyűjtőbe. A füstgáz térbe való víz átszivárgás más módon nehezen képzelhető el, de az átszivárgás más lehetőségét a kazánszerkezet gondos átvizsgálásával ki kell zárni.

Amúgy is érdemes teljesen kikapcsolva, mindent lezárva, a zárt égésteret kibontva, a hőcserélőt, környezetét átvizsgálni, mivel a nyomás alatti fűtéskörből ilyenkor is szivárgásnak kell lenni. Esetleg a visszatérő fűtéskör nyitásával zárásával lehet lezárni, rányitni a nyomást, és figyelni hogy mondjuk a teljesen száraz felületen hol jelennek meg vízcseppek.

Az öntvény hibát egyértelműen nyomáspróbával lehet kideríteni. Ha a lehetséges akár beszerelt állapotban is kompresszorral vagy akár kerékpár pumpával levegőt nyomni a hőcserélő belső részébe, vizet áramoltató részébe, és közben sziszegő hang után fülelni, vagy szappanoldattal ecsetelve, szivárgásjelző spray-el behatárolni a szivárgási helyet.

A lemezes hőcserélőkkel szemben, sajnos az alumínium öntvények, szemcsemérete 0,1 és 10 mm között változik, fokozottan hajlamosak lunkerek, zárványok, beszívódások (különösen sarkokban), porózus részek képződésére (népiesen szivacsosodásnak is nevezik). Persze megfelelő technológiával, ötvözettel ezen lényegesen lehet javítani, de a mai fogyasztói társadalomban a gyártók ebben ellenérdekeltek. Ahogy sikerül, az állandó nyomás, hőingadozás, dilatáció hatására szivárgási repedés keletkezik rövidebb hosszabb idő alatt, van amelyik meg nagyon sokáig jó.

Az alumínium egyébként ma már jól hegeszthető (védőgáz, spec. pálcák, plazma stb., forrasztható is), vagyis elég jól javíthatók az ilyen hibák. Saját, más jellegű öntvényhiba javításával szerzett tapasztalatom alapján mondom. Talán valaki egyszer rááll erre is, az a baj, hogy nem egyszerű, munkaigényes kézimunka.
(#) ipasztoi hozzászólása Dec 6, 2015 /
 
Az ismétlődő jellegű kérdések, illetve válaszok csökkentésére gondoltam felteszek egy tipikus turbós kombi kazán Szerviz Kézikönyvet, amely készüléktípustól független hibajelenségeket, azok lehetséges okait, elhárításuk módját, és egy elég jó hibakeresési blokk diagramot (flow chart) tartalmaz. Jó lenne minél több készülék Szerviz Kézikönyvét egy helyre feltenni. Viszont ezek terjedelme 5 - 14 MB terjedelmű .pdf fájl, itt csak 2MB lehetőség van. Van valakinek ötlete erre?
(#) fokormanyzo hozzászólása Dec 7, 2015 / 3
 
T. ipasztoi

Tedd fel a felhőbe pl. regisztrálj a Microsoft OneDrive felhő programba oda akár 25 GB-ot is ingyenesen felrakhatsz.
Ha csinálsz ott egy mappát és azt megosztod, ide csak a hivatkozást kell bemásolnod és mindenki
hozzáfér.
(#) Gombszem válasza fokormanyzo hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Vagy pl. ez a tárhely. A regisztráció ingyenes. A tárhely 2GB, amit akár egyben is fel lehet tölteni (több okból nem érdemes ekkorát egyszerre feltölteni). FTP használat engedett. 60 nap inaktivitás után törlik az adatokat (ha fizetős a User, akkor nem).
Én az MS felhőt, és az avval járó macerát elkerülném.
(#) Jhonny68 hozzászólása Dec 7, 2015 /
 
Sziaszok, segítséget, tanácsot kérek.
Vaillant kéményes kombi 240/5-ös (képet csatoltam)
2-3nap alatt elejti a 1-2bar üzemi nyomását.
Hogy tudom tisztítani?
Gondolom a sok éves fűtéskörből össze szedett iszap, vízkő lehet a problémám.
Előre köszönöm, üdv, János

DSC_3177.jpg
    
(#) bbalazs_ válasza Jhonny68 hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Szerintem meg inkabb tagulasi tartaly.
Van valahol folyasra utalo jel egyebkent?
(#) Jhonny68 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Fűtéskörön 2db (hideg, meleg ágakon) légtelenítő szelep van, tágulási tartály nincsen.
Kazán jobb alsó leeresztő szelepén csöpögi el a nyomást.
7.3 ábra: http://www.vaillant.hu/downloads/00-otherdownloads/archive/whbnc/th...39.pdf
(#) uniman válasza Jhonny68 hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Idézet:
„"tágulási tartály nincsen"”
Ugye, csak viccelsz?
A linkelt leírást elolvastad? Konkrétan ezt a részét?:
"A zárt tágulási tartály űrtartalma : 10 l"
(#) briki válasza Jhonny68 hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Akkor cseréld ki a leeresztő szelepet- ha az nem a biztonsági szelepe lesz
Tágulási tartálya kell, hogy legyen, még akkor is, ha nyílt rendszerű. azonban ebben az esetben a kazán nyomáskapcsolóját ki kell iktatni, mert hibára áll.
Van tágulási tartálya a kazánnak, a készülék mögött egy lapos kerek. Szerintem is az a rossz, feltéve, ha újra feltöltöd a rendszert vízzel és kinyit a biztonsági szelepe. Ebben az esetben csöpög a víz, és megnövekedik a nyomás 3 bar fölé. Amennyiben nem nyit ki, nem csöpög a víz, de mégis leesik a nyomás, akkor máshol szökik el a víz.
Lehetséges hibák még:
1. hőcserélő a tűztérnél repedt, a gáz felszárítja a könnyező részt, ezért nem látni, csak a vízkő utal rá.
2. a rendszer máshol lyukas, padlóban, betonban.
3. radiátor szelepeknél, stb.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2015
(#) Jhonny68 válasza briki hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Igen, igazatok van, a kazánnak van egy 10l-es saját belső tartálya.
A fűtési biztonsági szelepnél csöpög le.
2.1ábra 11elem:
http://www.vaillant.hu/downloads/02-falikazanok/atmotec/atmotec-pro...55.pdf

Tisztítható vagy csere ez a szelep? Van tapasztalatotok?
(#) oregbeatsuhanc válasza Jhonny68 hozzászólására (») Dec 8, 2015 / 1
 
Nekem is csinált ilyet már túltöltéskor, ami abból adódott, hogy nem zártam le jól az után töltő csapot. 3 bar után kinyit ez a biztonsági szelep és az ott összegyűlt szennyeződéstől nem tud rendesen visszazárni. Ez is okozhat csöpögést és nyomásesést. Én ezt a gondot úgy oldottam meg, hogy többször jobbra forgatva kis időre megnyitottam a biztonsági szelepet, majd visszazártam, miközben a víz nyomása kimosta a szennyeződést, így már újra rendesen zárt a szelep. A leesett víznyomást után töltéssel pótolni kell. Próba szerencse, sok sikert!
(#) briki válasza Jhonny68 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Nekem nem sikerlt meg a biztonsagi szelepet megbizhatoan kitisztitani hiaba szedtem szet, savaztam ki. Csak a csere segitett nalam.
(#) bokor28 hozzászólása Dec 8, 2015 /
 
Sziasztok.

Beretta ciao 24 turbós kazánom van. Problémám nincs nagyon vele, főleg mióta megsoroltam egy puffertárolóval (30l villanybojler).
Kérdésem a fűtéssel kapcsolatos. Ha beállítok egy fűtővíz hőmérsékletet, akkor a kazán nem tudja tartani. Túlfűti és nagyon lassan felkúszik 55-ről akár 70-re (auto mód felülírja a túlfűtés gátlást). Nem auto módban (40-50Co) nagyon gyorsan lekapcsol a túlfűtés védelem. Ilyenkor visszakapcsolni se nagyon tud, mert néhány másodperc fűtés után megint túlfűt és lekapcsol. Bejövő víz hőmérséklete jóval a beállított alatt. Szobahő 20Co - 22-re fűteném fel. A rendszer alig negyed éves.
Mi okozhatja ezt? Nem tud eléggé lemodulálni? Eleve ilyen?
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2015
(#) realpopek hozzászólása Dec 8, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy Ocean Eco20 kazánom,kezd megállni benne a keringető,milyen szivattyút vehetek bele,csak ehhez a kazánhoz valót vagy ami méretileg beépíthető bele?
Köszi.
(#) Renault81 hozzászólása Dec 8, 2015 /
 
Sziasztok.
Volna egy sos problémám. Van egy Fagor eco 24 fali combi kazánom, ami ma reggelre telyesen meghalt, legalábbis látszólag.
Leellenőriztem, táp a Panelig kimegy, a trafó enyhén langyos tehát valószínüleg az is működik, viszont semmire nem reagál, be sem kapcsol? Van valakinek valami ötlete?
Előre is köszönöm!
(#) Kati71 hozzászólása Dec 8, 2015 /
 
Immergas kombi fali gázkazánon a piros és a sárga led felváltva villog.Mi lehet a probléma?Nagyon nem működik!
(#) JZoli válasza Kati71 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Esetleg valami konkrétabb típus megjelölés jól jönne!
(#) Renault81 hozzászólása Dec 8, 2015 /
 
Bocsánat, rossul írtam a típust, Fagor FEB 20E kombi kazán, reggelre, mintha ki lett volna kapcsolva, panelig kimegy a táp.
(#) Kati71 válasza JZoli hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Nem tudom a pontos típusát.
(#) Kati71 válasza JZoli hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
immergas niké star 24kw
(#) vidraagnes hozzászólása Dec 8, 2015 /
 
Sziaasztok!
Segitségeteket szeretném kérni Bosch Gaz 4000 W ZWA 24-2 A 23-as kombi kazánommal kapcsolatban.
Mikor a fűtés bekapcsol vagy amikor meleg vizet engedek elkezd rezonálni olyan hangja van mikor nagyon beindul szinte mint ha a mosógépet hallanám mikor centrifugál. Mitől lehet ez a hang ? Valami nagy gond van vagy nincs nagy probléma vele ne aggodjak? Hivjunk ki szerelőt? Ha esetleg ezt kellene tenni nem tudtok valakit ajánlani aki nem túl drága de azért minőségi a munkája ?
Előre is köszönöm a választ!
(#) fokormanyzo válasza vidraagnes hozzászólására (») Dec 8, 2015 / 1
 
Helló!

Vagy levegős a rendszer vagy a füstgáz venttillátor csapágyas.
(#) vidraagnes válasza fokormanyzo hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Tudsz ajánlani vkit aki megtudja ezt nekem csinálni ?
(#) Kati71 válasza JZoli hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
bocsi.immegras eolo star 24kw
(#) briki válasza bokor28 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Szia!
Szerintem a vízáramlással van probléma, ami lehet eldugult szűrő, nem megfelelő szivattyú fordulatszán, eltömődött járókerék, eltömődött gerinc fűtési vezeték, stb.
Lehet még nincs elégséges szivattyú utánkeringetés.
(#) briki válasza Renault81 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Szia!
Retesz feltétel, hőkioldó, gáznyomás, termosztát elem hiba, stb?
(#) briki válasza vidraagnes hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Szia!
Kérdés, honnan jön a hang. lehet az égő koszos, túl nagy égőnyomás ( gáznyomás) , keringető szivattyú (kelepelés) valami beszorult, stb-, füstgáz ventilátor.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2015
(#) Renault81 válasza briki hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Köszönöm, ezek mind okozhatnak olyan hibát, hogy eggyáltalán be sem kapcsol a kazán?
(#) Renault81 válasza Renault81 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Este volt kint egy szerelő aki azt mondta ,hogy panelhibás, mivel a panel megkapja a 230 V-os feszültséget, de mégsem csinál semmit, ha mással lenne a gond, kellene legyen hibajel, mondta ő?!
Következő: »»   299 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem