Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   332 / 570
(#) Tomi111 válasza merciabc hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Na kerestem a neten képet. A Luna 2-es képen a bal oldali tekercsről lenne szó. Forog a szárán, de nem látok rajta semmit, ami rögzítené.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2016
(#) merciabc válasza Tomi111 hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Préselt, alaplemezzel együtt jön csak ki.
Megnézem van-é itthon.?
Ellenállás mérővel semmit se mutatott?
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2016
(#) Tomi111 válasza merciabc hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Az alatta lévő lemezzel együtt? Pedig az volt a tervem, hogy rárakok egy másik, nem direkt erre való tekercset. Olyat találnék itthon. Hát ilyenem nincs. Lenne neked, ha igen mennyiért? Ha ott leveszem, kell valami tömítés vagy ott még nem engedi a gázt?
Teljesen szakadtnak mérem, még 2MOhmos állásban sem mutat semmit. A másik, amin a 3 érintkező van, kb 5kOhm. Az gondolom jó.
(#) Tomi111 válasza merciabc hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Na majd az ünnepek után benézek, addig nem fontos. Egyik rokoné, addig tud fűteni fával.
Előre is köszi!
(#) tiborati válasza zoszka hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Zoszka megállapítása helyes, az NTC modul volt a hibás, és nagyon köszönöm a segítségét.
Maga a valódi hiba viszont nagyon érdekes. Rendeltem 10K-s fólia NTC-t mondván az a hibás. Sok idő után megérkezett, ki is cseréltem de első körben csak levágtam a régi NTC lábát a kiöntött felület fölött, és erre forrasztottam rá az újat. Az E25 hiba az első felfűtés alkalmával rögtön jelentkezett. Másodjára kis kézi maróval kibontottam a kiöntő anyagot a két saruig a belső oldal felől, és ahhoz közvetlenül beforrasztottam ugyanazt az NTC-t, azóta is hibátlanul működik a cirkó. Vélhetően a forrasztás a kiöntött anyagban elvált a sarutól, és ez okozta a véletlenszerű E25 hibát. 500Ft-ból javítható volt a készülék, amire a gázszerelő természetesen panelcserét mondott.
(#) merciabc válasza tiborati hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
És ha kicserélte volna a panelt, és még mindig fent áll a hiba, kifizetteti veled a panelt,
majd közli hogy bocsi?!
(#) Exalto hozzászólása Dec 26, 2016 / 1
 
Helló,
Frankón fűtés nélkül maradtunk az ünnepek alatt, szakik nem veszik fel, vagy kikapcsolva
A kazánunk Viessmann Vitopend 100. 8 éves. Sajnos néhány percnyi fűtés után a kazán lekapcsol, ha lehűl valamennyire, akkor pedig visszakapcsol... és ez ismétlődik. Ha hosszabb időre lekapcsolom a kazánt, akkor az állás idejével arányosan többet ég a láng - de nem éri el a termosztáton beállított értéket és lekapcsol. És így tovább...
1 hónapja a ventilátor reléjét cserélték ki a panelen egyébként - de nem hiszem hogy ehhez köze lehet a jelenlegi hibás működésnek.
Víznyomás van benne, az égésteret kipucoltam és a fúvókákat is.
A radiátorokat felmelegíti a rövid működési alatt valamennyire, de az alsó szintünkön lévő padlófűtést már nem bírja, az hideg...
Lehet hogy valami hőérzékelő romlott el a kazánban és amiatt kapcsolgat ki/be? Tehát felmelegszik, lekapcsol. Ekkor lehűl aztán megint bekapcsol a termosztát parancsára - és így tovább.
Mit gondoltok? Mi lehet a baj? Házi javítás...?
(#) merciabc válasza Exalto hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Pü. ment.
(#) kiripi válasza VIM hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Sziasztok!

Köszönöm még egyszer, igazából abszolút nem értek hozzá, szóval hozzá nem nyúlok, meg munkahely váltás miatt most albérletben vagyunk, már csak emiatt is meg kell várjuk a szerelőt . Fűtés van, meg ahogy írtam, némi meleg víz is, amikor fűt a gáz, megoldjuk, csak kicsit körülményes . Viszont mivel Ti szakemberek vagytok, még egy kérdésem lenne. Mi a jobb a kazánnak? Ha kb 70 fokig felfűt, és úgy teszi a dolgát rövidebb ideig, vagy elég hagyni kb 60-65 fok körül, és akkor többet dolgozik? Laikusként a fene tudja .
Köszönöm.
(#) merciabc válasza kiripi hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Szia!
A normális a 60-65fok, ha feljebbi tartományban dolgozik, akkor az elsödleges höcserélö nem igazán veszi le a höt.
Ki kellene takarítani.
Minden egyes höfok emelés, többlet gáz fogyasztást eredményez.
(#) kgyuri01 válasza zoszka hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Köszi a tippet égőtér tömítés volt a hiba.
Ezt cserélték gariban a Dr. Gas szervízes kolléga: baxi JJJ005413530
(#) bokor28 hozzászólása Dec 27, 2016 /
 
Sziasztok.
Beretta ciao 24 kazán másfél éve üzemel. Újkorától túlzottnak tartom a teljesítményét. Maximális vízsugáron tudja tartani a használati meleg víz beállított hőmérsékletét. Fűtési vizet pedig túlfűti, automata üzemmódban felfut 70 fok fölé, a szivattyú nem tud annyi vízhozamot, ami elvinné a hőt. Modulálás működik benne, de nem tud eléggé visszavenni a teljesítményből. A kazán előtti gázcsappal csökkentettem a bemenő gáz mennyiségét, így jól működik. Be lehet ezt valahogy normálisan állítani?
(#) merciabc válasza bokor28 hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Szia!
Be lehet szabályozni, de kifejezetten csak szakember végezheti!
De ez még garanciális készülék lehet 1,5évesen, hívd ki a márkaszervízest, mert beüzemeléskor be kellett volna ezt már állítania!
Ha túlfűt, a hőcserélőd látja ennek kárát!
Hidd el, nem bánod meg, főleg a péztárcád nem bánja majd hosszútávon!
Ez így eheti rendesen gázt!
(#) merciabc hozzászólása Dec 27, 2016 /
 
Sziasztok kollégák!
Buderus Logomax szilícium-öntvény höcserélöje megrepedt az elözö szaki hozzá nem értése miatt.
80 fokos (?!) üzemi höfoknál rátöltött a rendszerre, ezzel megrepesztette az öntvényt.
Azóta véletlenül ki van kapcsolva...
Nyomáspróbánál egy jól hozzá férhetö helyen szivárog.
Awi-val elömelegítve meg lehetne hegedálni,vagy vmi öntvénypálcával?
Vagy próbálta már valaki, valahogyan?
Egy kis ízelítö az áráról: 648.750.- szép magyar forint.
(#) zoszka válasza merciabc hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Van hozzá tömítéses eljárás kb 90%-os sikerrel. 80-100.000 Ft, de 10% a rizikó. 100Kw-os kazánoknál alkalmaztuk és jó lett. Napi 100-150l vizet vesztettek a kazánok.
Nem feltétlen a rátöltés okozta a léket, ha a rendszer vize kezeletlen. Mérték a rendszervíz PH-ját? Heggeszteni nem lehet mert Mg-Al-Si ötvözet.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2016
(#) merciabc válasza zoszka hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Szia!
100 liter víz nem kevés?!
Milyen tömítő anyag lehetne jó?
A locktite gyurmára gondoltam, vagy ez valami más anyag?
Még talán az a szerencse, hogy egy olyan helyen van a szivárgás, ahol kevesebb hő van.
A bal oldalán lévő aut. légtelenítő nyakánál, azaz külső részen.
(#) zoszka válasza merciabc hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Ez egy vegyület amiből hő és oxigén hatására nagymolekulájú kristályok válnak ki. Kívülről nem tudod tömíteni, csak belülről kifelé, ahogy az autógumit se. Azt is belülről foltozzák a nyomás iránya felől.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2016
(#) merciabc válasza zoszka hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Fenox tömítő adalékára gondolsz?
Meg se merem próbálni a szivárgás-tömítő adalékot, mert már voltam olyan gépnél amit ezzel próbáltak megmenteni, és idővel ledugított mindent.
Még a padlófűtést is haza vágta!
Ugye más anyagra gondoltál?
(#) zoszka válasza merciabc hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Másra. A fernox az rendszertömítő és annak is meg van a használati módja, ha azoknak nem felel meg a rendszer, akkor nem szabad alkalmazni. Ez kifejezetten kazánokra való és nem szabad a rendszerben hagyni, pont az általad leírtak miatt, a technológiai leírás is kifejezetten tiltja. Mindenki csak addig olvas utána az ilyen dolgoknak, hogy tömít, de hogy hogyan és mik a rendszerfeltételek, azt már kevesen. Ebből adódnak a nem várt következmények. Betöltik, működik, jaj de jó, eltömít mást is, kezeket széttár, vélemény szar. Pedig nem az, csak nem jól, nem azt, nem a megfelelőt és nem a megfelelő módon alkalmazzák.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2016
(#) merciabc válasza zoszka hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Épp ezért maradt alkatrésznek a nyakamon egy Immergas kondenzációs.
A hozzá nem értés miatt mindent össze ragasztott benne.
( A tulaj elmondása szerint kb. 4 hónapja benne volt,aztán megmutattam neki az otthagyott dobozt.)
Kissé megnyúlt a szája!
Le kellett cserélni, mert szó szerint összeállt az egész!
Na mindegy, jól elkanyarodtunk.
Mondd meg légyszíves milyen anyagra gondoltál?!
(#) zoszka válasza merciabc hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Két fajta van a piacon. (Google). Mi a Gebo-ét használtuk. 6bar-on 90 fokon és hideg meleg változásra teszteltük. Azóta is megy. Ráadásul tűztérben, közvetlen a lángnál volt a repedés. A rendszertömítők nem alkalmasak a kazán tömítésére.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2016
(#) dsteve válasza zoszka hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Két éve üzemelő kombitek, most pontosabb típust nem tudok.
Karbantartva még nem volt. Van vmi ötleted erre a hibára?
(#) zoszka válasza dsteve hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Első körben.....
Tele van az égőtér szennyeződéssel és elszáll a láng.
Elektróda hiba.
(#) Tomi111 válasza merciabc hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Üdv! Érdeklődök lenne-e az ünnepek előtt említett mágnestekercs, ha igen mennyiért? Vagy kompletten értetted? A rokonnak még nem szóltam, csak ha sikerül szerezni. Nem tudom elég-e a korábban említett típus. Ocean Idroclima Luna 24 Fi a kazán, ha jól írtam fel. Kb 20 éves. A két 230v-os tekercsnek egy közös csatlakozója van egy kábellel. Egy fekete műanyag csatlakozó, mindkét tekercsre egy-egy csavar rögzíti.
(#) merciabc válasza Tomi111 hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Megtúrom reggel!
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2016
(#) sahib hozzászólása Jan 1, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy RENOVA C 24 E készülékünk. Az elmúlt napokban ha melegvizet engedünk akkor a láng belobban, de csak alapszinten és egyből azt jelzi, hogy már 50-60 fokos. Persze a rendszerben eleve meleg a víz, mert fűtés megy. A láng alaphangon szépen ég jön is a víz de kézmeleg, éppen hogy elég zuhanyzáshoz. A fűtésnél semmi probléma a víz szépen felmelegszik és meleg is van, csak a melegvíznél nem fűt fel rendesen. A készülék nem ad hibajelzést. Mi lehet a hiba és kb. milyen összegre érdemes készülni?

Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) iWOLF hozzászólása Jan 1, 2017 /
 
Sziasztok.

Adott egy 12 éves westen boyler 280 i gázkazán. A problémám vele, hogy mostanában egyre nehezebben tudom működésre bírni. A jelenség, hogy mikor bekapcsolom, akkor elkezd gyújtani, akkor felvillan pár másodpercre a égéskijelző led, és lehet hallani, ahogyan ki is alszik a láng. Itt a fórumon, lehet másik topikban olvastam, hogy nem tud normálisan távozni a kéményből a füst, ezért tilt le. Ugye ilyenkor elkezd villogni a legkisebb hőfokjelző (30C°) led. Így ezek után már csak resettelés után tudom újraindítani. Csakhogy ezt képes eljátszani 5-10 alkalommal mire elindul. És ami bosszantóbb, hogy most már nem csak az indításnál , hanem működés közben is le-le tilt. A kéményt , égésteret fűtésszezon előtt is vizsgáltattam. A kéménybe most is benéztem tükörrel, semmit nem láttam benne. Esetleg valakinek van ötlete, hogy mit nézzek meg , hátha nekem is sikerül valamit okozni mielőtt szakembert hívnék.

Köszönöm a válaszokat előre is.
(#) gyva hozzászólása Jan 1, 2017 /
 
Kedves Fórumozók!
Van egy nagy problémám, hátha tud valaki segíteni. Az épületbe, amiről szó van, üzemel 2 db Wiessmann Vitodens 300-as kombi falikazán. Az egyik (1.) jelenleg meleg víz+fűtés, a másik (2.) csak fűtés funkciót tölt be. Eddig a 2. rossz volt, donor kazánnak használták, így az 1. félgőzzel működött. Folyamatosan, időközönként leállt, nem tudták miért. Se fűtés, se meleg víz nem volt. Aztán amikor én kezdtem felügyelni a kazánokat, azt gondoltuk talán a túlterheltség miatt. A 2.-be kicseréltük a rossz alkatrészeket, most/azóta működik, nincs vele baj. Viszont az 1. folyamatosan leáll és nem tudjuk miért. 3-5 naponta kiáll hibára (F4), mindent megpróbáltunk amit lehetett, de sajnos folyamatosan újra kell indítani. Mindig előjön valami, azt hisszük megtaláltuk a megoldást, de sajnos nem. Legutóbb pl. szivárgott a gáz, elrevült tömítőgyűrűre gyanakodtunk. Kicseréltük és azóta is leáll. Újraindításkor szikráztat, gyújt, majd elkezd dolgozni. Aztán néhány nap múlva leáll ugyan azzal a hibakóddal.
Minden ötletet szívesen fogadok, házha. Köszönöm.
(#) merciabc válasza gyva hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Szia!
A szivárgó gázt nem jelzi a készülék, csak a nem elegendő gáznyomást.
Égésfigyelő szenzor hiba lesz(kontakt hiba, repedt porcelán gyűrű, túl távoli láng figyelés)
vagy a panelen elfáradt valamelyik kondi.
Más nem nagyon szokott ennél a készüléknél lenni.
Nagyon jó modell!
Ja, most jut eszembe! Nemrég találkoztam olyannal, hogy belefagyott a leválasztóba a lecsapódott víz, és a fél utca készülékei kiálltak gázhiány hibára! Kell nekünk az olcsó orosz világítógáz?!
Kell hát!
(#) gyva hozzászólása Jan 2, 2017 /
 
Szia merciabc!
Köszönöm szépen. Megnézzük amit tudunk, aztán meglátjuk. Annyi volt a gázzal, hogy ugye van 2 gyűrű a ventilátorban. Egy kisebb és egy nagyobb. A nagyobb el volt revülve, a kisebb pedig egy az egyben hiányzott. Amikor az előző karbantartó áttette a ventilátort a 2. kazánból az 1-be, akkor valahogy kimaradt. Egyre jobban jött a gáz, a végén már a mostani szerelő ott sem merte hagyni. Gondoltuk túl szennyezett volt a beszívott tiszta levegő. Nem tudom. Az a lényeg ezt is kizártuk, nem ezzel volt a gond.
A gyertyán lévő porcelán gyűrűre gondolsz? Ha igen, arra mi is gondoltunk. Kicseréltük a két kazánba, de most is az 1. áll le. Átcseréltük már a szikráztatót és a gázadagolót (azt hiszem ez a neve) is.
Mellettünk lévő hét házban is van ugyan ilyen 2-2 kazán. Úgy tudom azokkal nincs gond, ill. úgy tűnik, hogy a 2. nekünk sincs. Ez az egy rakoncátlankodik
Következő: »»   332 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem