Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   166 / 188
(#) vargaf válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 9, 2016 / 1
 
Igen, sokan köszönhetjük Pudics Istvánnak, hogy megépíthettük ezt a műszert. És ne feledkezzünk meg a Piri Dánielről sem.
(#) Tom066 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
De, Nekem kellene, de ez nem kikötés
(#) Tom066 válasza vargaf hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Tisztában vagyok vele, biztosan temérdek munka és tesztelés áll mögötte... Csak a zárszóban szerepel a következő:
Idézet:
„Viszont - ahogyan azt az előző oldalon is írtam - a teljes értékű szoftvert, mindenféle korlátozás nélkül, ingyenesen rendelkezésre bocsájtjuk az egyéni utánépítőknek.”
ezért reménykedtem...
Üdv.: Tomi
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2016
(#) hg0npj válasza Tom066 hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Szia!

Azért szerintem nem egy mások által tervezett és programozott projectet kellene vizsgára leadni. Szerintem kevéssé tisztességes, de ez az én véleményem!

Anno mikor én vizsgáztam és hasonló volt a feladat, akkor építettem egy multimétert amiben egy pic16f877a és egy 2*16 karakteres LCD volt. Tudott az alap méréseken kívül hőmérsékletet is mérni egy ds18s20 hőmérővel. Nem volt túl bonyolítva a dolog, de azért jól működött. Leadtam a dokumentációval együtt. Azóta is használja a suli mérésekre...
(#) vargaf válasza Tom066 hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Szia!
Ez meg is történt, hiszen a PIC lefordított programját használjuk immár 6 éve. A forrásprogramról nem volt szó! Az, hogy más programját beadni mennyire lenne etikus, az megint egy kérdés!
Üdv.: Feri
(#) Gafly válasza hg0npj hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Számomra ezek a megfontolandó részek:
Idézet:
„Azért szerintem nem egy mások által tervezett és programozott projectet kellene vizsgára leadni.”

Maximálisan igazad van az én értékrendem szerint
Idézet:
„"A beégetett program folyamatábrája, source fájlja szerepljen a dokumentációban"”

De szó szerint nem azt irta, hogy ezt a vizsgázónak magának kell megirnia
Illik a forrást is megjelölni, például viccesnek hangzik, de halál komoly ez a példa:
Idézet:
„THE BEER-WARE LICENSE" (Revision 42):
<phk@login.dknet.dk> wrote this file. As long as you retain this notice you can do whatever you want with this stuff. If we meet some day, and you think this stuff is worth it, you can buy me a beer in return. Poul-Henning Kamp”

Ez persze nem jelenti a forrást, hanem a hex fájlt, gondolom:
Idézet:
„a teljes értékű szoftvert, mindenféle korlátozás nélkül, ingyenesen rendelkezésre bocsájtjuk az egyéni utánépítőknek.”
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2016
(#) Tom066 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
A projekt fő témája a kivitelezés, tehát a NYÁK-tervet önállóan kell megvalósítanom és a dobozolást, ami nem abból áll, hogy "veszek egy műszerdobozt és más NYÁK-tervét felhasználva összeállítom a műszert". Köszönöm mindenkinek a segítséget, és hogy foglalkoztak a kérésemmel! A program source file-ja csak a dokumentációhoz kellett volna. Most jöhetne az a rész, hogy "akkor építs perpetuum mobile-t, biztos lenyűgözne mindenkit", de én ezt a műszert választottam, mert hasznos lenne a hétköznapok során Természetesen a dokumentációmban hivatkozom az összes LCM3-mat kivitelező, tervező és fejlesztő személyre.
(#) Moderátor hozzászólása Feb 10, 2016
 
Kérek mindenkit, hogy döntse el, hogy LC mérő a téma, vagy vizsgafeladat. Ennek megfelelően folytatódjon a téma a megfelelő topikban. Bővebben: Vizsgafeladat topik

Itt a továbbiakban ne legyen vizsgafeladat, szabályok, plágium, kutyafüle... megbeszélés.

Köszönöm szépen

(T)
(#) Tom066 hozzászólása Márc 2, 2016 /
 
Üdv mindenkinek ismét!
Megépítettem a műszert, viszont feltűnt, hogy az F0 az 87.7KHz az Fcal az 86.6KHz, ez messze nem annyi, mint a többieké, vagyis 350-450KHz, kondenzátormérésnél egy kérdőjel fogad egyedül...
Valaki esetleg találkozott efféle problémával?
(#) vargaf válasza Tom066 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Ezt az értéket akkor mutatja a műszer, ha nincs semmi sem csatlakoztatva a bemenetére? Mert az érték alapján arra következtetek, hogy az ESR mérő előtét be van dugva. "C" mérés állásban, semmit sem csatlakoztatva a bemenetére kapcsold be. De a kalibrálási eljárást már nagyon sokszor leírtuk itt.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2016
(#) Tom066 válasza vargaf hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Ami azt illeti, az előtétem a nyáktervhez hozzá lett építve, szóval, olyan mintha mindig be lenne dugva...
(#) vargaf válasza Tom066 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Akkor ne csodálkozz, hogy nem működik megfelelően. Mielőtt megépítetted elolvashattad volna a vele kapcsolatos tudnivalókat.
(#) Tom066 válasza vargaf hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Az In-Circuit ESR méréshez szerettem volna csak felhasználni a műszert, de ezt sem mér kalibráció után sem...
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2016
(#) vargaf válasza Tom066 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Akkor is a feltét nélkül kell bekapcsolni, csak utána csatlakoztathatod, mikor már megjelent a "Cx=0 pF" kijelzés. A 2009-ben megépített V1.05 verziójú készülékem azóta is jól működik.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2016
(#) Kera_Will válasza Tom066 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Kés / Csavarhúzó elővesz mérőpontokról lekapar felesleges nyák felület.
Banándugókat felszerel . ESR incircuit kiegészítő külső dugaszolásra átalakít. Használ rendeltetés szerűen a műszert.
(#) spgabor hozzászólása Márc 2, 2016 /
 
Sziasztok!

LCM3-ba BAT46-ot berakhatok BAT86 helyére D3 helyére? Ez van csak itthon és más már nem hiányzik róla.

Üdv:
spgabor
(#) attika válasza spgabor hozzászólására (») Márc 2, 2016 / 1
 
Nekem is az van benne és működik vele,szerintem nyugodtan,ha nem így van majd rám cáfolnak a hozzáértők,de nekem lassan 2 éve így van.
(#) Mircsof válasza spgabor hozzászólására (») Márc 2, 2016 / 1
 
Igen használhatod, sőt D1-D2 helyére is.
(#) morgo hozzászólása Márc 6, 2016 /
 
Sziasztok!
Én is megépítettem az LCM3-at, működik, nincs különösebb gond vele. Egyedül a kalibráláskor van némi anomália, ebben kérem a segítségeteket. Bármely állásban ha kalibrálásra kapcsolok, kiírja Ccal =997.3 pF, és innen csak akkor lép tovább, ha a kalibráló kapcsoló fémházát megérintem. A fémház nem kapcsolódik semmihez, ha GND-re kötöm, akkor nem segít a tapizás. Eddig együtt tudtam ezzel élni, de most dobozolásra került sor, így már nem tudom tapizni.
Mi okozhatja ezt, hogy a kalibráció folyamata leáll?
(#) patkany hozzászólása Aug 28, 2016 /
 
Ge Lee-hez szólva: LCD-ém van. Azonban pic-ben nem vagyok jártas, nem tudom, hogy a 16F88 jó-e erre a célra, mert abból is van itthon, bár égetőm nincs.
(#) Ge Lee válasza patkany hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Nem jó, a program a 628-ra lett írva, csak azzal fog működni. Keresel az apróban valakit aki megírja neked, és elküldi postán. De ha van régebbi géped amin van még LPT port, arra össze tudsz dobni egy watt féle wlpt mini-t, jelenleg nekem is csak olyanom van, azzal írtam meg.
(#) lac12345 hozzászólása Aug 29, 2016 /
 
Szia

JDM re keress rá soros port + 3 ellenállás.. pár vezeték..Soros porti USB átalakító nem jó..
Vagy veszel egy pickit 2-3 ast hosszútávon megéri..
(#) _BiG_ válasza lac12345 hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
A JDM-et el lehet felejteni. Ne ajánljunk olyat, ami rossz.
(#) dB_Thunder válasza _BiG_ hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Valóban rossz, de működhet. Soros portból olyan kell neki ami ad ki magából rendes feszültséget (min 12 volt), Normális USB-soros kábel is lehet ilyen. Nekem ment a alaplapi és emulált, kábeles soros porttal is, Ponyprog-gal.
(#) lac12345 hozzászólása Dec 3, 2016 /
 
Sziasztok

Ha nagyon pici induktivitást szeretnék mérni pl 1 uH alatt akkor összevissza mér a műszer.
pl -0.83 uH -0.4 uH stb mind - előjelel . Mitől lehet ez ??
(#) Bakman válasza lac12345 hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Minden bizonnyal a műszer ennyit tud. Milyen műszerről van szó?
(#) lac12345 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
LCM3 as műszer , én építettem..
(#) Gafly válasza lac12345 hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Nagyon kis induktivitást és kapacitást nehéz mérni.
Sikerült ezt be is bizonyítanod

Mellesleg tudod mennyi az a 1 uH? Mármint fizikai valóságában?
Azért kérdezem, hogy hozzá képest mekkora a műszer és mérőzsinór?
(#) lac12345 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
A mérőzsinór ráforrasztva a panelra.. , 6 cm hosszú a zsinór.
Most amit tekertem 1 uH az 50cm 0.4 es zománc 6mm es ferrit rúdon..
(#) ferci válasza lac12345 hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Az a tekercs még légmagosan is kb. 1 uH.. a ferrittel pedig 8-10 uH lehet...
Következő: »»   166 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem