Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   106 / 179
(#) moele válasza Balazs23 hozzászólására (») Nov 15, 2017 / 1
 
Szia !
A reflektor bemeneténél a sorkapocsban, tegyél párhuzamosan (fázis-nulla) egy 180 K 0.5 W ellenállást és minden ok.
(#) Bakman válasza moele hozzászólására (») Nov 15, 2017 / 1
 
Legyen inkább 1 W-os (átütési szilárdság).
(#) Balazs23 válasza moele hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Köszönöm, Kipróbálom. 180K 1W
(#) Balazs23 válasza erbe hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Jól kötöttem be nem ma kezdtem, Azért már annyi tapasztalatom van, csak ezzel a ledel nem vagyok képbe, Teljesen jól működik, lekapcsolt állapotban viszont halványan ég, olyan mintha jelzőfényes lenne a kapcsoló, pedig nem az, de ugye egypólúsú jelzőfénynél kiküszöbölhető, egy + nullával a kapcsolóhoz.
(#) Balazs23 válasza moele hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Érdekes, mert ha levan kötve a Test és a nulla,Közvetlen a lámpa után, akkor is ugyan úgy ég halványan
(#) Balazs23 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Több sor is van, és egyformán halványan világít az egész

150w_refi.jpg
    
(#) moele válasza Balazs23 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Igen, de a fázis jelen van valamilyen szinten és ez elég, hogy derengjen a led. Amelyik led reflektor vagy led izzó komolyabb táppal van készítve az ezt a jelenséget nem produkálja.
(#) moele válasza Balazs23 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Milyen táp van benne ?
(#) Balazs23 válasza moele hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Nem tudom, Gondolom olcsó kínai mocsok, Viszont fényereje hibátlan
(#) erbe válasza moele hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Ebben a fajtában nincsen táp. Korábban tettem már föl képet. Egyenirányító híd, pici kondi. Puffer nincs. Kettő soronként pár ellenállás és meghajtó IC. Ennyi.
Bármilyen légköri zavart össze tud szedni, ha olyan a vezetékezése. Ha kábel vagy csőben fut, akkor meg a kapacitív csatolás.
Az tény, hogy a fényhasznosítása meghaladja a tápegységes változatokét. És nem csak annyival, amennyivel jobb a hatásfoka a kieső táp miatt.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2017
(#) moele válasza Balazs23 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Igen nem akartam mondani, de ezek a tápok ezt csinálják 1-dióda meg 2-kondi odaragasztva a reflektor belsejébe, és a ledek túl is vannak feszítve.
(#) Balazs23 válasza moele hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Jó tudni
(#) moele válasza erbe hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Bocsi, de én "tápnak" nevezem, de igazad van, megközelítően sem az.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Ez egy 50 W-os. Kellett totózni egy darabig, hogy a 4 db (X db) IC együttműködjön és ne durranjanak a LED-ek.

50Wflood.jpg
    
(#) moele válasza erbe hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Ez még a "jobbik" fajta.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Ezek ugyanúgy villognak 100 Hz-cel, mint a fénycsövek. Amikben áramgenerátoros DC táp van, azok legalább nem villognak. Mint ahogy a mai elektronikus előtétes fénycsövek sem.
(#) Wind-Storm hozzászólása Nov 16, 2017 /
 
Sziasztok!

Ilyen 5060-as meleg fehér fényű LED-ből tud valaki egy diódásat? Ha csupán 40mA-t tud, az sem baj, legfeljebb annyival lesz ugyanis meghajtva.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2017
(#) RoliNyh válasza Wind-Storm hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Szerintem ebből nincs egy diódás fajta, ebben csak három van, meg az 5050 -esben is.

Egy diódás a vékonyabb fajták pl.:
2835, 3014, 3030, 3528, 4014, 5630, 5730 stb több nem jut eszembe hirtelen...
(#) Wind-Storm válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
A gyári LED egy 40mA-rel meghajtott, hideg vagy semleges fehér fényű egy diódás darab, a típusa viszont nem ismert, csak a mérete. Jó lenne, ha minden maradna is így, csak a színe változna meg. Egyelőre a linkelt, háromdiódással lett pótolva, sajnos ez diódánként legfeljebb csak 20mA-t bír.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2017
(#) RoliNyh válasza Wind-Storm hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Tegyél be 5630 -at, annak 150mA a plafonja...
(#) Wind-Storm válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Ahogy elnézem, félő hogy nem fog beférni, nem tudom hogy a műanyag keret amin a tokozás átbújik, erre is rá fog-e menni, de még a forrpadok is tulajdonképpen a tokozás alatt találhatóak.
(#) Pali79 hozzászólása Nov 17, 2017 /
 
Sziasztok!
Van a ház körül pár LED refi. Az egyik 50W-os nemrég elkezdett úgy villogni mint egy stroboszkóp. Még nem szedtem szét. Valaki találokozz már ilyennel? Érdemes a javításával foglalkozni?
(#) uniman válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Milyen LED van benne ? ...mert van ám pl. ilyen fajta is.
Ha ilyen "power" LED van benne, akkor azt ki kell cserélni, mert az "romolhatott" el.
(#) Pali79 válasza uniman hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
1db nagy LED van benne, nem sok kicsi. Akkor valószinüleg az a baja?
(#) uniman válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Az "egy nagy" COB-LED-ben is 5x10 darab "kicsi" LED chip van... Bővebben: Link
(#) Pali79 válasza uniman hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
És azt, hogy cserélem egyenként?
(#) uniman válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Persze, hogy a power LED-et kell cserélni...ha 100W-osat teszel a mostani 50W-os helyére, akkor nagyon sokáig fog működni.
Persze kérdéses, hogy sérülésmentesen szét tudod-e majd szedni a lámpatestet...
(#) Balazs23 válasza Balazs23 hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Ellenállásal is világít, csak most kapcsoláskor nem világít csak halványan, más tippek?
(#) V8engines válasza moele hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Sziasztok!
De jó ez a téma. Már LED "izzókat" használok kb. két éve. Eddig egy V-tack adta fel a harcot gari vége előtt.
Igen olvasgatom, túl van hajtva egyik másik. De honnan tudom melyik a jó? Milyet érdemes venni?
Aminek már "neve van" (pl. Philips, Osram,...), az már jó lehet? Vagy itt is igaz, hogy már nem tartósságra készítünk semmit elv.

Kérdem azért is most, mert agyalok egy ideje LED refin. 150-es nem kell, de egy 30, 50W-os már jó lehet? Kici, gagyi kínainak tűnnek számomra.

Ja és nem vagyok villanyszerelő! Azon kívül hogy konnektort-, kapcsolót cserélek, lámpát bekötök. 12V elektronikázom inkább.
Tehát az sem világos, melyik LED-es kütyühöz kellenek azok a külön tápok amiket itt olvasgatok a topic-ban.

Köszi előre is!
(#) Massawa válasza V8engines hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Idézet:
„mert agyalok egy ideje LED refin. 150-es nem kell, de egy 30, 50W-os már jó lehet? Kici, gagyi kínainak tűnnek számomra.”


Ha még érteném mit is kérdezel, akkor lehet, hogy lenne válasz is....
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2017
Következő: »»   106 / 179
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem