Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   313 / 315
(#) Kovács Tibor hozzászólása Ápr 4, 2024 /
 
Sziasztok!
Lehet tudni a kép szerinti akku kapacitását?
Egy 18V-os akkus szerszámgép akkupakkjából való.
Mindig gyorsan lemerült, végigmértem az 5*2 akkukat és találtam 1 rosszat, ennek 0,4V a kapocsfeszültsége. A vele párhuzamos akku gondolom nem sérült...

IMG_3151.jpg
    
(#) uniman válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Jobb lenne, ha az "egy" helyett géptípust írnál, meg az akkupakk címkéjét megmutatnád. Az akku mérete sem mellékes...21700, 18650.
(#) Kovács Tibor válasza uniman hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
HITACHI 3Ah , Nem gyári hanem már cserélve volt, így vettem használtan, elvileg nagyobb mint 3Ah.
Mérete 18650
(#) Régi motoros válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Ha már cserélve volt, akkor csak az tudja milyet tett bele, aki bele tette.
A másik út, hogy meg kell mérni, a harmadik meg az, hogy cseréled mindet azonosra.
(#) Kovács Tibor válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Mi lesz a probléma ha az egyetlen hibás helyett nagyobb kapacitású kerül be (és mi, ha kisebb)?
(#) antikzsolt válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Egyszerű. Túl lesz töltve az egész kivéve a cserélt. Az meg sosem töltődik fel.
(#) Kovács Tibor válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
A BMS nem cellánként figyeli a feszültséget, mert akkor nem szabadna túltölteni. A második mondat az egyértelmű.
(#) erbe válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
A BMS-nek cellánként kell figyelnie a feszültséget. Máskülönben nem BMS.
(#) antikzsolt válasza erbe hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Szerintem egy elírás van benne. Vessző helyet kérdőjel akart lenn i az.
(#) antikzsolt válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Sosem lesz meg az egyensúly és hamarosan valamelyik aksi ki fog esni a játékból. Amúgy nem biztos hogy bms van benne.
(#) Régi motoros válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Egyik eset sem szerencsés, előbb utóbb a következő gyengébb cella fog behalni, ugyanúgy, mint most. Mindig a leggyengébb (kisebb kapacitású) cellacsoport lesz picit túltöltve, amit azzal tolerál, hogy kipurcan előbb utóbb.
(#) Kovács Tibor válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Most pedig tök egyformák voltak benne mégis behalt az egyik. És mindig mindenre igaz hogy eltérés van a pakkba rakott aksik között. Gondolom nem válogatják őket a gyárban.

Amit korábban írtál:
A komplett csere: nem opció, akkor inkább bírja amíg bírja. Nem gondolom hogy 9-et dobjak ki 1 miatt.
Mérjem ki: Egyesével mérjek kapacitást? Ehhez szét kell bontani az egészet...
(#) pipi válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Mérd kettesével, ahogy parhuzamosan van
(#) Régi motoros válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Gyártási szórás mindig is volt, van és lesz.
Erre még rájön egy plusz, ha pont nem azonos sorozatból vannak.
Ahogy pipi írta, kapacitást a két párhuzamos cellán is mérhetsz. Itt pedi az lesz a mérvadó, hogy az új cella amit beleteszel, még nincs benne egy ciklus sem, a használtakban amit benne hagysz, abba meg ki tudja mennyi ciklus van. Tehát működni fog, de előbb utóbb úgyis kiáll a sorból a következő leggyengébb láncszem. Persze ez lehet akár 1 hét, 1 hónap 1 év, kitudja mennyi.
(#) SteveRawen hozzászólása Ápr 6, 2024 /
 
Sziasztok.

Adott egy nagy fényerejű kerékpáros első lámpa, aminek az akkupakja a sok év elégedett használat következtében megfáradt. Feltételezem, hogy a csomagban két cella sorban és két ilyen egység párhuzamosan van kötve, hogy bms, vagy más elektorinka került-e bele lövésem sincs. A kérdésem az lenne, hogy ha van benne valami modul és a cellákat csak simán kicserélem fog vele korrektül működni? Értem ez alatt a töltést is a mellékelt töltővel. Azon is elgondolkodtam, hogy két – két cellát, egy - egy bms áramkörre kötve és ezeket párhuzamosan kapcsolva töltő képes lesz e feltölteni a pakkot, vagy sem.

Ha valakinek van tapasztalata hasonló lámpával, és megosztaná, azt is megköszönném.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2024
(#) uniman válasza SteveRawen hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Inkább: két cella ̶s̶o̶r̶b̶a̶n̶ párhuzamosam és két ilyen egység ̶p̶á̶r̶h̶u̶z̶a̶m̶o̶s̶a̶n̶ sorosan kötve...
De szedd le a cellák borítását, s kiderül milyen elektronika van (vagy nincs) alatta.
(#) Suba53 válasza SteveRawen hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Nagyon valószínű, hogy van benne megfelelő BMS. A megfáradás lehet hogy csak a hosszú idejű használat során kialakult aszimmetria a cellák között, amit a beépített BMS már nem tud kompenzálni. Szedd szét, és egyenként töltsd fel a cellákat maximumra egy ilyen, vagy hasonló egy cellás töltő modullal. Ezzel úgy is töltheted a cellákat, hogy a blokkot nem kell szétszedni, elég ha hozzáférsz a cellák pólusaihoz egyenként. Utána összerakva ismét jó lesz.
De ha tutira akarsz menni, megmérheted a cellák kapacitását is egyenként. Abból derülne ki igazán, hogy mit várhatsz a műtét után.
(#) Régi motoros válasza SteveRawen hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Nem kell túlgondolni, ha a regeneráló cellánkénti újratöltés után nem működik, nyugodtan lehet mind a négy cellát cserélni. Nem hinném, hogy van benne olyan BMS (ha van egyáltalán benne valami),
ami cellacsere után ne működne normálisan tovább. A programozott BMS-ek általában komolyabb akkukban használatosak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2024
(#) mtomihun hozzászólása Ápr 8, 2024 /
 
Sziasztok
Csak érdekességképpen rakok fel pár képet. Elektromos autó akkuban cserélek modult.
(#) Régi motoros válasza mtomihun hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Milyen autóban van ez? Mert én meg pont akkut keresek napelem rendszerhez.
Ha jó árban van, akár egy komplett akku is érdekelhet.
(#) mtomihun válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
VW ID 3. Egy modul kb 1 milla. 12s2p elrendezés. 8 modul van egy akkuban, kompletten kb 7,5millióba kerül.
Garanciális, sajnos le kell adni a régit.
(#) SteveRawen válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Sziasztok újra.

Szétcsaptam a akkukupacot, és ezeket találtam benne. (lásd csatolmány)
Nem nem akartam túlgondolni:
Mivel ponthegesztéshez nincs hardver, forrasztással pedig nem kívánom hazavágni a jövendőbeli cellákat, rendeltem az akkuknak alkalmas foglalatot, (forraszthatót, amit tudok sorba és párhuzamosan kötni) összevezetékezem a régi BMS elektronikával, kap négy új cellát, bedobozolom valami módon, hogy legalább IP10000 szintű védettsége legyen és kész.
Vagy mégsem? Jó lesz ez így szerintetek?
(#) uniman válasza SteveRawen hozzászólására (») Ápr 8, 2024 / 1
 
Cellákat sok helyről ráhegesztett forrfülekkel is lehet rendelni...
(#) Suba53 válasza SteveRawen hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Azért én csak megmérném a kibontott cellákat. Lehet hogy simán jók még ezer helyre. Pl zseblámpába, power bank modulba, vagy egyéb helyekre.
Nekem például a vezeték nélküli csengő beltéri része megy ilyen celláról, meg egy LIDL ledes zseblámpa a 3db AAA elem helyett, meg csavarbehajtóban cseréltem a 3db NiCd akkut egy 18650-es cellára, kifogástalanul megy.
Amúgy ezeknek a celláknak jól forrasztható a kivezetése. Csak nem szabad túl sokáig molyolni vele.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2024
(#) Régi motoros válasza SteveRawen hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Jó lesz. Ha rákeresel az IC adatlapjára (én nem látom a típust rendesen), megtudhatod,
hogy alulmerülés vagy túltöltés elleni védelem (én előbbire tippelnék a két párhuzamos FET miatt),
esetleg mindkettő (bár ezt nem hinném). Viszont balanszer az nincs rajta az biztos.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2024
(#) SteveRawen válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Na ez az amit sosem tudtam, melyik szám a típus melyik más tartalommal rendelkezik...
A 6 lábú U1 pozícióban középtájt feliratai: 20DB és 160C;
Az U2 - U3 8 lábú feliratai:8205A és 1543
(#) Régi motoros válasza SteveRawen hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Nem is olyan gagyi, adatlap szerint azt mondja alulmerülés, túltöltés, és túláram védelem is egyben.

A számsorok általában SMD kódok. A hat lábú a védelmi IC a nyolc lábú meg a fetek.

Ui.: Egyébként innen leltem rá.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2024
(#) SteveRawen válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 

Tengermély tiszteletem és köszönet.
(#) kiborg hozzászólása Ápr 8, 2024 /
 
Sziasztok!
Ránéznétek a kérdésemre ?
Köszi
(#) img válasza kiborg hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Már meg lett válaszolva.
Következő: »»   313 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem