Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   105 / 259
(#) Ciciri hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Van egy Whirlpool ADP4547 mosogatógépem.Tudna valaki abban segíteni hogyan kell szétszedni a forgórészt,a motorból már sikerült kiszednem de itt fennakadtam.A szénpersely nekem is elkopott,milyen vastagot kell majd csináltatnom?
Tudna valaki segíteni sürgős lenne!
Előre is köszönöm.
(#) botesz válasza Ciciri hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Én biztos nem állnék neki ilyeneket gányolni mert 15 ért már komplett szivattyút lehet venni.
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Megnéztem a fűtőkört. NTC jó, még össze is hasonlitottam egy másik hasonló Indesit NTC - vel. 20 kohm és hő hatására csökken az ellenállása.
A fűtés 26 ohm, tudom egyenáramulag mértem. A relére rámértem menet közben az adagoló kinyitása után , nem kapcsol. Mint ez előtt írtam kipróbáltam 12 V-al - kapcsolt.
Érdemes még valamit megnézni?
Ja, a vizszint érzékelőt is ellenőriztem, jó.
Sajna a vezérlésére gyanakszom.
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Ebben nincs ilyen nyomásérzékelő?ami csak allor ad át ha keringet?a fűtőbetétet meg a legjobb ja kiveszed és direktbe adsz rá230 at.túlfűtésvédelem van benne?
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Van egy kapcsoló a gumi csőre építve, alul látható, barna mikro kapcsoló. Mást nem tudok összefüggésbe hozni a fűtéssel.
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Ja a kapcsoló felfordított gépnél rövidzár.
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
A fűtés egyik lába közvetlenül a relére megy. A másik a vizszint érzékelőn keresztül a 230 másik fele az ajtó kapcsolón át.
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Azaz!A felfordított gépnél rövidzár elvileg nem jó bár(hálaisten) nem is merem az indesit gépeket.Próbáld meg azt hogy kiveszed a rövidzárat vagy rámérsz a kapcsoló kontaktusaira működés közben.
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Sasolom a drótokat....a 2.képen az a lógó drót az mi?
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
A habszivacs kapcsoló drótja . Az aljára van rögzítve, azt meg ugye leszedtem.
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Vagyis valahogy ellenőrizzem, a mikrokapcsolót illetve a kapcsolót működtető valamit.
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Egyszerű ráakasztod a műszert és szakadásvizsgálóra állítod.
(#) amurcsuka hozzászólása Jan 6, 2015 /
 
Sziasztok! Adott egy Candy mosogatógép! A keringtető motort nem kapcsolja, relé nem kapcsol.
Figyel valamit a motorindítással összefüggésben, ami miatt nem indítja?
(#) botesz válasza amurcsuka hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Lehet hogy rossz a relé.
(#) amurcsuka hozzászólása Jan 6, 2015 /
 
Relé nem kap feszültséget, közte és a proci között egy kapcsoló elem van, ami mérve jó, félek, hogy
a proci portja rossz, de erre a legkisebb az esély, ezért gondoltam, hogy tílthatja valami az indulását.
(#) botesz válasza amurcsuka hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Vizet rendesen betölti?Szintszabályzó kapcsol?
(#) amurcsuka hozzászólása Jan 6, 2015 /
 
Elvileg tölt, majd befejezi, megfelelőnek tűnik a mennyiség. Holnap kerülök a gép közelébe,megmérem, hogy biztosan eljut-e panelig a vízszintkapcsoló kontaktusa. Köszönöm a segítséget!
(#) athew hozzászólása Jan 7, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy whirpool ADG 3340-es mosogatógépem és F7 hibakódot (Flow Meter Failure) ad.
Minden a három programnál leállt a hibakóddal.
Leszedtem az oldalát és a víztartálynál lévő kis csatlakozót lehúztam meg visszadugtam. Így már az első programot (a leggyengébb, azt hiszem csak öblít) végig csinálja, viszont a normális több mint egy órásat már nem...

Valamivel még próbálkozhatok szerintetek? Vagy hívjam a szerelőt?
(#) botesz válasza athew hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Lehet hogy a literszámlálóban lévő reed relé meghalt.
(#) BoyRoby válasza yappity hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Szia,

Nekem is hasonló problémám van, a használati útmutató szerint az i20 hibakód eltömődött lefolyót jelenti. A lefolyóm nincs eltömődve, szétszedtem a szivattyút, hátha valami ételmaradék ment bele, de ezzel sem jutottam előbbre. Egy két program lefut utána megint leáll i20 hibakóddal...
Elmentem a márkaszervizbe, megkérdezni, hogy mi lehet a hiba oka, de rögtön azzal kezdték, hogy 9000 Ft-ért kijönnek és megnézik a gépet. Még nem találtam megoldást....
(#) BoyRoby hozzászólása Jan 8, 2015 /
 
Sziasztok,

AEG öko favorit mosogatógép i20 hibakóddal leáll. Van amikor végigfut a program van amikor nem. A használati szerint eltömődött a lefolyó. Lefolyó nincs eltömődve, szétszedtem a szivattyút, hátha belement esetleg valami ételmaradék, de ez is rendben van.
Nem tudom mi lehet a hiba...
(#) botesz válasza BoyRoby hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Próbáld ki azt hogy vödörbe ürítteted a gépet.
(#) Betyarka hozzászólása Jan 9, 2015 /
 
iszteletem.

Adott egy Hotpoint Ariston lv465a típusú gép. Eddig zokszó nélkül tette a dolgát. Meg is jegyeztem már milyen jó kis gép semmi gondja baja. Na nesze erre múlthéten behülyült. Nyomattam egy tisztítást és a végére nem állt le hanem visszaugrik az előmosás lámpára ami villog amit soha nem is használok és folyamatosan megyen a szivattyú. Ha kikapcs, áramtalanít mindegy milyen programon van ezzel indul.

Hibakód ilyen nincs a leírásban ami természetesen angol. Szétszedés, víz le fel, tömlő le fel belefúj, stb .

Semmi gyors kibekapcsolgatás programtekergetés és meggyógyult.

Azt hittem rendbe lesz. Erre ma nyomok egy mosást megint ugyanaz a végén. ajjjaj nagy a baj.

Gyors böngészés egy amerikai fórumon olvastam, hogy vagy az alsó mosókar lazul néha le és visszadolgozik a víz amit nem értek és nálam rendbe van, a másik amit kibírtam hámozni, hogy döntsük meg a gépet és folyassuk ki. Mintha valami úszókapcsoló vagy valami akad fel ilyenkor. Legalább is ezt vettem ki englisbüül.

Na gép kiszedés a pult alól döntés, várom, hogy folyjon a víz kifele a lefolyó, szűrő helyéről, erre nem hanem a gép aljából a sarok lemezen folyt ki valami sűrű truttyi nem kevés. szagtalan valami. Olyan mintha kocsonyás vízmaradék lenne. Nem tudom de rendbe jött a gép. Igaz nem vagyok nyugodt mert mi lehet a lemez mögött vagy benne amit nem lehet értelmesen kitakarítani.
A javulás eddig tartott két mosás és ugyanaz a hiba. Máshonnan összeszedtem, hogy az elöntésgátló teszi a dolgát helyesen.
Azt hittem majd 2 év alatt gyűlt össze alatta a lé de így két mosás után kiderül, hogy valami nagyon enged.
Szerintetek érdemes házilag szétszedni megnézni vagy szaki lessen bele. Azt még nem tudom, hogy nem e garis még majd előbányászom a papírját.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2015
(#) botesz válasza Betyarka hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Szia!a probléma nagyon egyszerű van a fép slhában egy elárasztás védelem.Valahol folyat a géped a víz megemeli az úszót amitől kiáll hibára a gép.szedd azér valószínűlwg a keringető szivattyú szimeringe halt be vagy valami eldugult,kilukadt.
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Szia Botesz!
Sajna minden igyekeztem csődöt mondott. Most át tettem a motorját egy másik Indesitbe. Ott meg túlfűtés van. IDL75. Még nem léptem, de valószinű ntc probléma. Köszönöm az eddigi segítséget. Ha tudsz túlfűtéshez még okot, szívesen veszem.
Köszi
(#) amurcsuka hozzászólása Jan 9, 2015 / 1
 
Sziasztok!
Beszámolok a Candy mosogatógépről. Hiba, hogy nem megy a keringtető motor, szerelő megállapítása: hibás a panel, gondolom rámért a motorra az jó, akkor nincs delej, de azt nem vizsgálta miért nincs. Panelen mindent megnéztem, relé rendben, relé és proci közötti elektronika rendben. perifériák vizsgálatánál kiderült, hogy azért nem indult, mert nem volt visszajelzése az elektronikának, hogy van-e víz, egy lecsúszott csatlakozó miatt. Vízszint rendben volt, mert a nyomáskapcsoló működött, megszakította az vízbeengedő szelep áramkörét. Azonban a panel egy másik kapcsolót figyel, hogy van-e vízvétel, mivel a csatlakozó majdnem lefele áll, könnyebben le tud csúszni. Egy kis ragasztóval megfogatom majd. Botesz megállapítása megint bebizonyosodott, a panelt hagyjuk utoljára
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Hát NTC n kívül esetleg azt tudom mondani hogy testzárlatos a betét és a vázon nullát kap így tovább fűt.
(#) Betyarka válasza botesz hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Na most reggel bekapcsolom és úgy döntött a gép, hogy jó.
Most vagy igazodott benne valami, vagy kiszáradt vagy nem tudom.
Hátul kezdjem majd szétszedni ha rá akarok nézni?
(#) botesz válasza Betyarka hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Igen addig jó amíg újra fel nem telik vízzel.Első körben a gép 2 oldallapját vedd le majd ha megvan hol folyik akkor a gépet a tetejére fordítva le tudod venni az alját.
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Köszi ma kiderült. Viszont megint itt van egy Siemens gép, ami auto programmal is rendelkezik oldalán tele tartállyal. Ezt tölti fel és ebben van egy ciklusra való víz. Már többször megszívtam ilyen gépekkel, mert fejre állításkor a tartály kiürül és meghülyül a program. Nem akar vizet beengedni pedig előtte tökéletesen működött. Voltak olyan gépek amelyek a bekapcsoló gomb megnyomásakor egy kombinációt nyomva a program gombokon törölhető volt a fals állapot. Utána tökéletesen működött. Nem a Reset !!
Ennél nem találtam ilyen kombinációt.
Van valami ötlet?
Köszi
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2015
Következő: »»   105 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem