Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   336 / 580
(#) yulo5310 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Pedig itt azt írja,03 hiba:fűtőkőr,klixon,betétzárlat.
(#) lukovicsek válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Akkor lehet NTC vagy betéttestzárlat is?
(#) yulo5310 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Bármi a fűtés körül,akár egy laza csati a panelon is! Betét lyukadásnál még fűt ezerrel!
(#) lukovicsek válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Kösz az infókat.
(#) apeape hozzászólása Jan 21, 2015 /
 
Fagor FG2002 mosógéppanelen megégett az : R12 , R13 , R18 és R3 ellenállás .
Továbbá leolvadt a Q3.-as triac lába egy hatalmas zárlattól , Q4 talán jó, de az is el van repedve. Én csak belecsöppentem , ez a főnököm gépe és csak a panelt láttam a perifériát nem.
Ha valaki meg tudná mondani a 4 db ellenállás értékét, annak nagyon örülnék. Még az is nagy segítség lenne , ha tudnátok mit kapcsol a Q3 triac, mert ha így eldurrant, akkor feltételezem nagy zárlat lehet a kimenetén. A triac típusát tudom 600V és 800 mA.-es, ebből arra gondolok talán valami vízszelepet működtetett.

Fénykép0041.jpg [Törlés]
Fénykép0042.jpg [Törlés]
Fénykép0043.jpg [Törlés]
(#) amurcsuka válasza apeape hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Hello! Félő, hogy a mikrovezérlő kapott az adott lábán, ha az ellenállások így megégtek.
Értékük nagy valószínűséggel megegyeznek egy másik triaknál azonos pozocióban
levő ellenállásokkal.
(#) natureins hozzászólása Jan 21, 2015 /
 
Sziasztok! Problémám akadt a Whirlpool mosógépemmel ma este... az eset a következő volt: mosott a gép, de egyre gyengébb volt a forgatása, mignem leállt 006 hibakóddal...leszedtem az oldalát, látom, hogy ledobta az ékszíjat... Visszatettem az ékszíjat, és a vizes ruhákat bele, majd természzetesen leeresztett állapotban ki akartam centrizni, de az oldallemezt még nem szereltem vissza rá, hátha még szerelni kell---> elindul a mosógép kétszer megforgatja ok, majd amikor felpörög centrifugázáskor, valami eszméletlenül elkezdte a mosógépet rángatni, azt hittem hogy szétesik, gyorsan áramtalanitottam, mielőőtt darabjaira hullott volna... mi lehet az okda, mert beinditani nem akarom nehogy szétvetje? Rosszul tettem fel a szíjat? Mintha mindig elcsúszna rajta a szíj, pedig egyenletesen illesztem a tárcsa peremére...És mintha el lenne deformálódva a tárcsa ahogy forog, de lehet én látom rosszul, és a csavarja feszes, nincs kilazulva. Szerintetek mi lehet a baj? Netá rosszul illesztem az ékszíj bordát a motor tengejére, azért táncol le?

Köszi a segitséget válaszokat
(#) yulo5310 válasza natureins hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Leszakadt a csapágyház! Vissza kell hegeszteni.
(#) natureins válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Köszi a gyors választ. Ehhez gondolom ki kell venni a komplett dobot? Megforgatom kézzel a tárcsát és nyolcasozik enyhén, de a csavarok stb nincsenek letörve, nem lehet , hogy csapágyas lett?
(#) apeape válasza amurcsuka hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Csak most értem haza, mert délutános vagyok.
Ahogy az ellenállásokat néztem nem mennek közvetlenül a vezérlőre, bár minden lehetséges.
Én bízom benne, a triac.-ok a kimeneten vannak és így talán nem hatnak vissza vezérlőre.
Az ellenállások nagyon meg vannak égve : 630 , 370 ohmot és végtelent mértem . A 2 db triacot már kicseréltem , összesen 200 Ft.-ot fizettem. Én magát a gépet nem láttam csak a panelt , így biztosan nem szabad visszatenni mert újból tönkremenne. A Q4 triac csak repedt volt, de kiszedve jónak találtam . A Q3 funkciója az nagyon fontos lenne.
(#) yulo5310 válasza natureins hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Szét kell csavarozni az üstházat,kivenni a dobot,és vissza hegeszteni,úgy ahogy gyárilag volt. Ugyanoda visszailleszteni,adja magát!
(#) stenglt válasza natureins hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Szervusz !
A leírásodból egy felültöltős gépre tippelek. Nagy valószínűséggel a spiáteröntvény tengelycsonk
"rohadt"szét. Ezt nem lehet hegeszteni, erre meg van a technológia van hozzá javítókészlet lehet cserélni, vagy kapsz hozzá felújított dobot.
(#) yulo5310 válasza stenglt hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Nekem is leszakadt,de az ponthegesztéssel volt felfogatva. A Fagor,Ardo az valóban szegecselt magnézium öntvény,de a Whirlpool nem,igaz már 12. évében van!
(#) botesz válasza natureins hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Én elsőkörben csak simán visszaraknám az oldalát.ezek amilyen papírszerű anyagból vannak nem is csoda ha levéve az oldalát nyeklik nyaklik az egész.
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Na igen!,csakhogy a motor az üsttel egyben van felfogatva. Ha balanszíroz akkor egyértelmű a leszakadás.tipikus Whirlpool hiba! Már vagy ötöt kellett visszahegesztenem.
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Vagy lehet hogy simàn csak nem a legjobbak a lengéscsillapítók.
(#) natureins hozzászólása Jan 22, 2015 /
 
Köszi, elsőkörbe visszateszem az oldalát, de sztem nagyobb a hiba, mivel akkor eleve nem esett volna le az ékszíj... a sors iróniája,hogy egy éve adtunk oda bagóért(4000huf) egy másik komplett ugyanilyet mert vezérlőhibás lett és útba volt..( Abból ki lehetett volna cserélni azt ami most kifingott (
(#) majoros50 hozzászólása Jan 22, 2015 /
 
Sziasztok! Segítséget kérek mosógéppel kapcsolatban. Samsung elöltöltős mosógépem szivattyúja leégett. Ezt kicseréltem, de továbbra sem forog. Direktbe kötve viszont forog. Ezek után kiszedtem a panelt.
Szét volt égve egy triac, ezt is cseréltem, továbbra sem jó a gép. Más hiba nem látszódik
A mosógép tipusa:F 1043
(#) yulo5310 válasza natureins hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Hidd el,hogy le van szakadva!Könnyű javítani,szétszedni munkaigényes!
(#) natureins válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Közi, hogy segítesz! Akkor a hegesztéshez nem kell abszolut szétszedni, csak valamelyik oldallemezt levenni, és úgy meglehet heggeszteni?
(#) yulo5310 válasza natureins hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Mindkét oldalát levenni,fűtés,motor csatikat lehúzni,motort,szíjtárcsát lekapni! Majd az üstházon körbe vannak csavarok(kb 10 db)mindet kitekerni,és akkor feléd kijön az üst oldala a dobbal együtt. Körben van egy nagy gumigyűrű,arra vigyázz!
(#) Chipmunk1960 válasza majoros50 hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Akkor a G körét is meg kell nézni, valószínű, hogy tovább győrűzött a válság.
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Én várnék azzal a szétborítással!!! Különbenis szegecselni,csavarozi szoktuk nem hegeszteni.
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Az enyém hegesztve volt gyárilag(kompressziós hegesztés),így hát én is úgy csináltam. De nem kell megijedni,csak egy-egy erős heft 6 helyen.
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
De hát azt írta,hogy erősen balanszírozik a szíjtárcsa!
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Bocsi!!!Én voltam figyelmetlen...Állandóan az a * kapkodás....
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2015
(#) natureins válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
sziasztok hétvégén nekiesek. de egy kérdés, mennyiért hegesztik meg ezt nekem itthon, mivel nem vagyok hegesztő...? Megéri egyáltalán mert nem én akarok lenni valaki 2015-ös tuti biznisze, ha nem éri meg rákölteni inkább kihajítom a p.csába..
(#) yulo5310 válasza natureins hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Hát!,ahogy Botesz is írta,nem muszáj hegeszteni,szegecselni is lehet,de akkor a szegecs feje a dobon belül legyen ,különben a ruhák bánják! Egyébkét ne gondolj fene nagy hegesztésre,6 jó erős heft,körben elosztva! Okvetlen CO-val!
(#) yulo5310 válasza natureins hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Egy ezresért! 10 perc meló.
(#) botesz válasza natureins hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Nem szükséges hegeszteni a javítókészletben is szegecseket adnak hozzá.
Következő: »»   336 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem