Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony DCR-TRV265E
 
Témaindító: Oneill, idő: Máj 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Oneill hozzászólása Máj 1, 2006 /
 
Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni, mert az a helyzet, hogy van egy Sony DCR-TRV265E típusú digitális videokamerám. Tudom, hogy ne studio minőséget várjak tőle, mert 1CCD-s de szerintem még nem kell leírnom. A problémám az hogy mostanában kezdtem el igazából használni és szeretném a felvételekez DVD-re írni. Az USB-n keresztül nem tudok minőséget felvenni vele és ott csak VCD-ba tudok egyébként is felvenni. Ez nekem kevés. Van rajta S-video és RCA kimenet is. A TV-vel nagyon szép képe van de mikor a géppel összekötöm akkor nem tetszik a végeredmény. Lehet az a probléma, hogy mivel TV-tuner kártyával akarok felvenni az meg sajnos elég régi Leadtek WIFAST 2000 XP az nemnagyon bírja? Van még a kamerámon egy Firewire ki-bemenet is. Az lenne a kérdésem, hogy azzal milyen lenne? Jobb mint a többivel? És ha valaki tudja légyszives írja már le nekem, hogy hogyan is működik az a fireware. Hogy az most digitális-e vagy analóg jel? Szóval ehhez sajna nem értek, de nagyon érdekelne.
A válaszokat előre is köszi
(#) Slope válasza Oneill hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
A PC-s tunerkártyák képminősége rosszabb a rendes TV-nél, ennek oka az a számtalan zavarjel, amit a kártya a PC házán belül összeszed. Minőségi digitalizálásra ez a módszer alkalmatlan.
Arról nem is beszélve, hogy a kamera is digitális, így felesleges a digitálist analógra, majd azt újra digitálisra alakítani. A Fireware-t leginkább az USB csatlakozóhoz lehetne hasonlítani, amely soros DIGITÁLIS adatátvitelt használ. Az USB 2.0 megjelenése előtt ez volt a leggyorsabb "civil" szférában használt soros átvitel, amely támogatja a hotplug funkciót.
Mára az USB 2.0 sokkal nagyobb sávszélességet nyújt, de a fireware-t a mai napig használják főként audio/video eszközöknél.
(#) eSDi válasza Oneill hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Szerintem USB-n és Firewire-on keresztül is kell hogy menjen a felvétel jó minőságbe! A lényeg az hogy ha nincs gyors géped(min. 2GHz P4 vagy AMD aminek a valós órajele 2GHz fölött van) akkor nem tudsz rögtön DVD-be felvenni. Először DV-be(Digital Video) kell fölvenni, ez egy bazi nagy AVI fájlt fog eredményezni és ezt kell később letömörítened DVD-be. A digitális videókamerák mind USB-n mind pedig Firewire-on keresztül DV formátumban nyomják át a video anyagot olyan sebességel amilyen sebességel néznéd a videót.(A video bitrátája elég nagy, azthiszem több mint 10Mbit/s. Videó átvitelre a firewire még mindíg jobb)
(#) eSDi válasza Slope hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Idézet:
„az USB 2.0 sokkal nagyobb sávszélességet nyújt”


USB2.0 480Mbit/s
Firewire 400Mbit/s

Szerintem ez nem is olyan nagy külömbség. De lehet hogy firewire-be már van gyorsabb is, ezt az adatot egy 2001-es újságból vadásztam elő.

És még egy 2001-es hír: A Firewire új változatainak 800 MBit/s sebessége a későbbiekben 1600, majd pedig 3200 MBit/s-ra növekedik.

hogy manapság milyen firewire kártyákat lehet venni? A fene se tudja.
(#) Oneill válasza eSDi hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Az biztos, hogy a tv tunere ezekszerint sokkal jobb. Egy Sony Wega Supertrinitron képcsöves tv-m van. Azon nagyon jó.
Ezeket elolvasva szerintem maradok akkor a fire wire csatolófelület mellett.
Esetle tudtok vmi programot ami egyszerű, jólkezelhető és jó minőséget tud felvenni firewire bemeneten keresztül?
1-2 jótanács sem ártana, hogy hogyan kellene, milyen beállításokkal felvenni.
A konfigom a következő, szerintem elég:
- AMD Athlon XP 2800+ (nekem 2,2 GHz-n ketyeg)
- MSI K7N2 Delta2 Ultra 400-as lap
- 512 MB DDR-SD RAM 400 MHz ( dual channelbe)
- Geforce 6600 vga
- WD 250 GB SATA II winchester
kb nagyvonalakban
(#) gyubear válasza Oneill hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Szia!

Sony DCR TRV145 digital8-asom van. Egy mezei legolcsóbb (3500HUF) firewire kártyával közvetlenül mpg2-be veszek fel. Az ULEAD VIDEOSTUDIO 7 mindent megcsinál. AMD 2000+os gépen valós időben veszi fel az mpg2-t. Beállítást a saját ízlésedre hagyatkozva te alakítsd ki, mert sokszor kell kompromisszumot kötni, a minőség és a DVD kapacitása között. A hangbeállításokkal sok tárhelyet lehet spórolni. Alapból a PCM van felajánlva, de mpeg-re átállítva negyede lesz a hang mérete, ami jól jön, ha jobb minőségű képet, vagy hosszabb időt szeretnél egy DVD-re írni. Ott van még az interlace kérdése is. Ha monitoron kell nézni, akkor többet kell vele foglelkozni, de ha csak tv-n nézik, egész jó már alapbeállításokkal.
Tapasztalataom szerint nincs különösebben szükség villámgyors HDD-re. 512 mega RAM, 2G feletti processzor bőven megfelel. 1 óra anyag kb 3,5GB, ennek a területnek utómunka közben a 3X-osa kell, hogy biztonságosan tudjon konvertálgatni, másolgatni.
Ja és egy stabil XP nem árt!
(#) Inhouse válasza eSDi hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Az USB-n keresztül csak buta minőségben tudod a gépre húzni. A teljes minőséghez a firewire-t kell használni.

Üdv
Inhouse
(#) Slope válasza eSDi hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Való igaz... csupán 80Mbit/s a különbség, de ha belegondolsz csak a különbség is többszöröse az USB1.1-nek mondjuk igazad van kissé hülyén fogalmaztam
FireWare-ből meg hiába csinálnak gyorsabbat, szebbet, jobbat valamiért mégsem terjed... nem vált a számitástechnika egyik alap portjává, szemben az USB-vel. Talán a rosz marketing, vagy egyszerűen csak a profi cuccoknak tartják fennt... ki tudja...
(#) Oneill válasza gyubear hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Nagyon köszi a választ!

Most kb 3 órával ezelőtt vettem egy firewire kártyát.
Ulead a márkája 4200 HUF volt össz vissz és 1200 HUF a nagyon frankó, puha kábel hozzá. Ez 400 Mbps. Nagyon könnyű és egyszerű a használata. Bedugom a kamerát és már lehet is felveni. Mikor megláttam hogy milyen minőségben jön a video azt hittem hanyatesek. És ez még csak alapbeállítás volt.
Valósidőben megy tényleg az egész és a procimat 20%-nál följebb nem tolta akármivel vettem fel.
Mégegyszer köszi a segítséget!
Még egy kérdésem lenne. Mivel egy rohadt nagy méretű AVI kiterjesztésű file-t kapok azt milyen programmal tudnám letömöríeni DVD méretre?
(#) Oneill válasza gyubear hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Lehet csöppet drágán vettem de már mind1. A lényeg, hogy megvagyok elégedve vele.
(#) eSDi válasza Slope hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
A mostani nevesebb alaplapokon már mind van firewire. Valószínű a marketing az oka mert nem nagyon reklámozzák. Meg persze nem az I**el találta ki. Ismrősöm USB-n keresztül húzza le a kamerájáról a DV kódolású AVI-t baromi nagy minőségben. (igaz most így nem ugrik be milyen márkájú a kamera). Gyors vinyó tényleg nem a leg fontosabb, igaz manapság már nem lehet kapni lassú vinyót.....

TV-n azért jobb a minőség mert a tuner-e sokkal érzékenyebb, de a képcső felbontása viszont sokkal kisebb. Látnád TFT monitoron egyes filmek milyen ocsmányak, de TV-n meg nem látszik semmi minőség beli hiányosság.
(#) eSDi válasza Oneill hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Teljesen reális árért vetted!
Én DVD kódolásban csak a bbmpeg nevű progit részesítem előnyben. Igaz hogy tetü lassú, de semmilyen más progi nem volt képes szebb képet produkálni, még a Sony Vegas 5.0-sem......... ugyan olyan lett a kép minősége mintha le se lett volna tömörítve, vetekszik a gyári DVD-k minőségével.
(#) Oneill válasza Oneill hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Szerintetek ennél a Sony DCR-TRV265E kameránál mivel ez digitális, számít hogy LP-be vagy SP-be veszek fel???
Én úgy képzelem el ezt a dolgot, lehet tévesen, hogy a szalagon ez az egész kb olyan vonalkódszerűen van letárolva. Ha LP-be veszek akkor a kazit lassabban forgatja a magnó része így sűrűbben lessz rajta a jel. Ha ezt a gondolatot viszem végig akkor az LP-nél sem lessz rosszabb kép és hang mint SP-ben. Analógnál tudom, hogy az LP a minőség romlására vezet. És itt?????
(#) eSDi válasza Oneill hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Mivel digitális szerintem nem számít hogy SP v. LP...
És igen a szalagot tekeri lasabban.
(#) eSDi válasza Oneill hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Itt egy kép a bbmpeg által készített képről. Lehet hogy a jpeg tömörítés kicsit még rontott a minőségen.

bbmpegIQ.jpg
    
(#) Oneill válasza eSDi hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Ez tökéletes kép még igy is.
Megkérdezhetem a kamerád jellemzőit?
Az enyémé ilyenek:
20x optikai zoom
990x digitális zoom
37 mm lencse átmérő
800000 pixeles ccd
2,5" LCD (350 000 pxeles)
HI8 és digital 8 támogatás
sztereo hang 16 bitben


Ja te milyen programmal tömöríted a videót a nagyméretű aviról?
(#) Oneill válasza eSDi hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
jaj bocs
figyelmetlenül olvastam
látom odaírtad a progit
(#) eSDi válasza Oneill hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
sajna a kamera nem az enyém, én csak letömörítettem az AVI-t mert nekem van itt a környéken a leggyorsabb gépem.
(#) Oneill válasza eSDi hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
aha értem
figy letöltöttem egy bbmpeg progit de vmi francia vagy nemtom milyen nyelvű. áttudnád küldeni ami neked van vagy linket tudnál mondani ahonnan leszedted?
(#) eSDi válasza Oneill hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Na itt van, ez biztos jó.
(#) Oneill válasza eSDi hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
köszi szépen
(#) Oneill válasza eSDi hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
figy ehez kell Adobe Premiere 5 is?

To use the software WITH Adobe Premiere 5.x (will not work with version 4.2)
copy the file bbMPEG.DLL to your Premiere 5.x plug-in directory and rename
it bbMPEG.PRM. After doing this you should see it loaded when Premiere is
started and it should be added as an output option.
(#) eSDi válasza Oneill hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
nem kell, csak be lehet szervezni a premiert is a tömörítésbe.
(#) Oneill válasza eSDi hozzászólására (») Júl 13, 2006 /
 
Sziasztok már megint ide írok mert az a gondom, hogy elhagytam még régen az útmutatóját a Sony DCR-TRV265E kamerámnak. A gugliban néztem de nem találtam csak mindenféle német cuccot. Magyar sehol, és nem lehet ahol van onnan letölteni. Ha valaki tudna nekem egy pdf-es útmutatót szerezni hozzá annak megköszönném.
Oneill
(#) gyubear válasza Oneill hozzászólására (») Júl 13, 2006 /
 
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem