Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1116 / 1121
(#) vladcepes válasza pittti hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Köszi! Látszik ott megjelenik! A kötet információ beolvasása hogyan történik?
(#) vladcepes válasza xxxyyy hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Ki lett próbálva másik USB, másik gép is. a hiba ugyan az volt. az "íves javítás" az csak egy irónia volt. Maradna a beton + kalapács.
(#) pittti válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Eszközkezelö - lemezmeghajtók - kettőt kattintasz az aktuális lemezen, megjelenik egy ablak, a középső fül az hogy „kötetek”. Itt lehet beolvastatni.
(#) vladcepes válasza pittti hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Meg csináltam ez van rajta.
(#) pittti válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Hát igen, erre gondoltam - ez rossz.

Firmware hiba csinál ilyet amit egy áramlökés is okozhat (rossz, feszültség alatti leválasztás), ilyenkor felléphet a Firmware Lock (Seagate), vagy a konfigurációs modul sérülése (WD, Hitachi). Mindegyik hiba javítható - de olyan áron, hogy ha az adatok fontossága amúgy nem indokolja, egyáltalán nem éri meg. A javítás árából több ilyen öreg merevlemezt is vehetsz.
(#) vladcepes válasza pittti hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Értem. Köszönöm! Akkor marad a beton + kalapács javítása
(#) Doky586 válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 24, 2024 / 1
 
A ház tönkrement, a hdd-nek semmi baja. Szedd ki a házból és tedd belülre.
(#) vladcepes válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Köszi ,megpróbálom! utána írok!
(#) pittti válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Sajnos nem nyertél, a háznak és a benne lévő elektronikának semmi baja - ott van a képen az ID-je, kifogástalanul dolgozik. Viszont nincsen mögötte elérhető merevlemez, ezáltal nincsen semmi felületről olvasott jel.

Ez a próba amit csináltattam vele pontosan ezt mutatja ki (de amúgy már sejtettem mi a baj).
(#) vladcepes válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 24, 2024 / 1
 
Siker és tádám ! Ott a bűnös. Az a kvarc ment ki ha jól látom. Gondolom nem érdemes vele kísérletezni. Veszek egy új házat.
Egyébként mindenkinek köszönöm aki segített !

1.jpg

2.jpg
   
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Szia!

USB csatolófelületű HDD esetén csak a külső rétegként érzékelhető USB felülettel tud kommunikálni a gép és azt olvassa ki, amit az küld neki a bemutatkozásra beégetett infóként, viszont az USB konverteren túl is kell lennie életnek: ha nincs kapcsolat az USB illesztő és maga a HDD között, de az előbbi még megfelelően működik, akkor általános USB eszközként megjelenik a számítógépen, de nincs pontos típusa, mérete és nincsenek SMART adatai sem, mert ezeket az adatokat már maga a HDD szolgáltatná, a tányérokról beolvasva.

A 2.5" HDD-knek gyengébb a motorja, ezért könnyebben tapadnak le a fejeik hirtelen tápmegvonás esetén: felpörög a drive vagy teljesen néma, ill. halkan sípol?

Saját USB konverteres HDD vagy csak rá van dugva egy USB-s adapterre, ill. eSATA, Firewire, stb.?

Egyszerűbb lett volna, ha a pontos típusszámának a megadásával kezded.

Szerk.: Most látom, hogy lemaradtam pár hozzászólással.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2024
(#) vladcepes válasza img hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Szia! Köszönöm! Egy 2,5" Külső házba volt benne . Most át raktam egy másikba.
(#) Doky586 válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Az áramköri lap túloldalán van a lényeg de szerintem ott is minden elfüstölt.
(#) Andralin válasza img hozzászólására (») Márc 25, 2024 /
 
Értem, köszi a tippet.

Jó lenne, ha én is meg tudnám csinálni első körben.
Találtam egy nagyon izgalmas leírást róla egy fórumban, lehet, hogy nekiveselkedek és megpróbálkozok vele én először.

Guide - Clean Dumped Intel Engine (CS)ME/(CS)TXE Regions with Data ...zation
(#) img válasza Andralin hozzászólására (») Márc 25, 2024 /
 
Igen, ez a srác több fórumon is segít és nagyon érti a témát.
(#) Andralin válasza img hozzászólására (») Márc 25, 2024 /
 
Képzeld, hatalmas mázlim van!
Most tudtam kipróbálni és működött a dolog!
A régi, halott alaplap BIOS dumpjába UEFITool-al csak simán beleillesztettem az új lapról lementett BIOS dump ME régióját. Minden hitelesítés, aláírás, minden nélkül. Ezt ráírva az új lapra úgy látszik minden tökéletes!!!

Megszűntek az ME recovery state-es hibaüzenetek, simán bootol, Windows gond nélkül feláll, fut. Nem gondoltam volna, hogy ennyire egyszerű lesz. Így most az új alaplap termékkódja és sorozatszáma ugyan az, mint ami a régi lapé volt. Az integrált hálózati kártya MAC címe is a régi lapé lett.

Egyetlen gondom, hogy sajnos az ujjlenyomat olvasóm eltűnt és sajnos ez az ME-s megoldás sem hozta vissza. Pedig ebben reménykedtem. Az eszközkezelőben látszik és nem mutat hibát. A korábban rögzített ujjlenyomatok eltűntek. De ha megpróbálok új ujjlenyomatot rögzíteni a bejelentkezéshez, azt írja, hogy nincs csatlakoztatva ujjlenyomat olvasó. Pedig van. Ugyanaz az ujjlenyomatolvasó egyköz, mint ami a régi alaplappal is használatban volt. Erre nincs még valakinek ötlete esetleg?
(#) img válasza Andralin hozzászólására (») Márc 25, 2024 /
 
Akkor legalább félig működik. Az a TPM chip miatt lesz, hogy másik mint amihez társítva lett és ami a BIOS-ban van.
(#) Andralin válasza img hozzászólására (») Márc 25, 2024 /
 
Hát nem félig, majdnem egészen működik.

És erre a TPM-es chipre szerinted nincs valami megoldás?
Mi lett mihez társítva? Az olvasó hardver az alaplapon lévő TPM chiphez?
(#) img válasza Andralin hozzászólására (») Márc 25, 2024 /
 
Win 11 van rajta? Azzal lenne a legegyszerűbb tesztelni, mert annál elhasalna a TPM teszt miatt, ha nem stimmel.

"Mi lett mihez társítva? Az olvasó hardver az alaplapon lévő TPM chiphez?"

Igen, erre gondoltam, vagyis a TPM tárolja a tapi azonosítóját és ha nem egyezik akkor nem validálja. De lehet, hogy rosszul gondolom.
(#) Krisztoszteron hozzászólása Márc 26, 2024 /
 
Üdv!
Vettem egy Supermicro X11SCZ-F alaplapot. Az eladó elmondása szerint BIOS frissítéstől adta meg magát, viszont nem egészen ez a helyzet. Az IPMI sem aktív rajta, pedig az BIOS-tól független.
Valószínűsíthetően a standby része adhatta meg magát, mert ha rá van dugva a tápegység és a zöld kábelét a feketével összezárom egy kábellal, az IPMI beindul, és a bekapcsoló gombbal az egész is elindítható.
Ezt leszámítva más baja nincs. Így el tudom indítani, és stabilan működik. Tesztnek egy windows került rá fel, az eszközkezelő mindent lát.
Hol lenne érdemes elkezdeni keresni a hibát?
Rengeteg smd alkatrész van rajta a nyák mindkét oldalán. Kapcsolást nem találtam hozzá, amivel be lehetne azonosítani, hogy melyik alkatrész mihez tartozna…
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) img válasza Krisztoszteron hozzászólására (») Márc 26, 2024 / 1
 
Ha az amire gondolok, akkor jót mondott az előző tulaj mert a MEI az EC firmware része, aminek a BIOS-ba van ágyazva a kódja.
(#) Krisztoszteron válasza img hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
Valószínűleg nem BIOS probléma lesz.
A 3.3V helyett 1.6-1.7V-ot mérek az alaplapon normál, kikapcsolt állapotban.
Akkor jön meg a 3.3V, ha a tápegységet beindítom a zöld és a fekete kábel áthidalásával.
Ha pedig így elindítom az alaplapot, és kiveszem az áthidalást, onnantól marad is a feszültség mindenhol.
(#) Udvari Zsombor válasza Krisztoszteron hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
Próba képpen nézd meg egy másik táppal is, hátha...
(#) Krisztoszteron válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
Az már megvolt. Táp oldalon megvan a stabil 5V.
(#) Udvari Zsombor válasza Krisztoszteron hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
Akkor úgy tűnik, hogy valahol az alaplapon sérülhetett meg valami.
(#) Régi motoros hozzászólása Márc 29, 2024 /
 
Reggelt! Érdekes kérdés ütött szöget a fejembe. 1000-el nyomják mostanában az AI-t.
Létezik e ehhez kapcsolódó olyan szolgáltatás, ami képes angol nyelvü felirat nélküli youtube videókat realtime-ban magyarra fordítani?
(#) xxxyyy válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 29, 2024 /
 
Ehhez szerintem még nem kell AI. Ezt próbáljad ki:
1. A video elindítása után fogaskerék > és jelöljed be a Feliratoknál az "angol (automatikusan létrehozott)" opciót
2. Zárjad be a beállítások ablakot és újra nyissad meg. Ekkor a Feliratok alatt megjelenik az "automatikus fordítás" opció
3. Örülj
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2024
(#) Gafly válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 29, 2024 /
 
Idézet:
„Létezik e ehhez kapcsolódó olyan szolgáltatás, ami képes angol nyelvü felirat nélküli youtube videókat realtime-ban magyarra fordítani?”

Nem létezik, való világban is szinkron tolmácsok sugdosnak a politikusok fülébe jelentős késéssel (minimum meg kell várni a mondat végét).
Olyat elvileg (gyakorlatilag szerintem nem) lehet technikailag, hogy ráereszted a rögzített videóra, és akkor már más nyelven hallgatod is akár később.
De a legjobb ha megtanulsz angolul.
(#) xxxyyy válasza Gafly hozzászólására (») Márc 29, 2024 /
 
Szerintem egyértelműen magyar feliratra gondolt és nem tolmácsolásra.
(#) Gafly válasza xxxyyy hozzászólására (») Márc 29, 2024 /
 
Én másképpen értelmeztem ezt a kérdést:
Idézet:
„Létezik e ehhez kapcsolódó olyan szolgáltatás, ami képes angol nyelvü felirat nélküli youtube videókat realtime-ban magyarra fordítani?”
Következő: »»   1116 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem