Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   488 / 1121
(#) qvasz2 válasza otthonpc20 hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Ez valami P2-es gép? Akkor hajítsd el messzire, kár vele foglalkozni . . . Vagy tedd el emlékbe, de ne akard ma már használni. Ha sikerülne is tuningolni, észre se vennéd a gyorsulását
(#) belfi2 válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Hali!

Akkor egy kis pontosítás, de gondolom utána olvasol. Ne biztonsági mentést csinálj, hanem amikor kész a géped és teljesen jó , meg csilli villi akkor a "Lemezkép létrehozása" opcióval csinálj egy mentést egy másik teljesen külön meghajtóra. (Van más lehetőség is pl hálózat, DVD, de én ezt használom , mégpedig egy régi, de még működő 40Gb vinyóval. Ha Külön van a rendszer és külön a program (ajánlott) akkor ez a két meghajtót , valamint a 100 Mb rendszerindítót szépen rá fogja tenni.Ha kész, legyen nálad egy CD mert lehet egy rendszrindító lemez is csinálni amivel akár javíthatod a gépet de a visszaállításnál is jól jöhet.Ha vissza kell állítanod akkor arra figyelj hogy legalább akkora legyen a partíciók mérete mint amekkora a mentés előtt volt.

Sok sikert

Üdv Belfi
(#) otthonpc20 válasza qvasz2 hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Nem ez újabb gép
Processzor: Intel Core Duo cpu E4500 2,20GHZ
Memória: 2047MB
Csak nem tudom mekkora memóriát bírna még el az alaplap.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2014
(#) belfi2 válasza qvasz2 hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Hali!

Ha erről a lapról van szó az közel sem PII Bővebben: Link
(#) kala1982a válasza otthonpc20 hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Ha ilyen a gépben lévő alaplap akkor 4 Gb-ig bővítheted DDR 2-es rammal. (800 vagy 667 Mhz-essel).Processzor Lga775-ös tokozású kell hogy legyen, pl: Core 2 Quad (Yorkfield), Core2 Duo (Wolfdale).
(#) belfi2 válasza otthonpc20 hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Hali!

Bővebben: Link

Jó kis deszka ez .
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2014
(#) kala1982a válasza kala1982a hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Na igen, M - M2. De a lényeg ugyanaz
(#) otthonpc20 válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Igen erről a lapról van szó.
(#) otthonpc20 válasza kala1982a hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
A memóriánál most 2db 1 GB-os van benne. Ha veszek 1db 4GB-ost vagy 2db 2GB-ost nézzek?
(#) kala1982a válasza otthonpc20 hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Specifikációban az áll, hogy 2 slot van memóriának, ha fullosan ki akarod használni akkor 2 db 2 Gb 800Mhz-es DDR2-es memóriát teszel bele. Ezt biztosan kezelni tudja, az 1 db 4 Gb-osban nem vagyok biztos , egyáltalán gyártottak 4-eset ilyenből?
(#) kala1982a válasza kala1982a hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Úgy látom gyártottak, és ez az alaplap az ilyen memóriákkal biztosan menni fog,
belfi2 linkje amúgy:

Bővebben: Link
(#) belfi2 válasza otthonpc20 hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Hali!

Az attól is függ milyen rendszert teszel fel és mire használod!Vagy mire szeretnéd használi a fejlesztés után.
(#) otthonpc20 válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Igazából netezésre, letöltésre, videó nézésre szeretném használni. Néha játékra is. Meg szeretném hagyni rajta a gyári Vistát mert ezen rajta volt gyárilag csak recovery programmal lehet visszaállítani gyári állapotra, így nincs hozzá telepítő cd. A net gyorsaságát szeretném maximálisan kihasználni videoknál pl RTL Most van hogy akadozik. Előtte mikor kissebb net csomag volt nem volt ilyen gond.
(#) belfi2 válasza otthonpc20 hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Hát sajnos a Vistával nem vagyok túl jóban , és ez enyhe kifejezés.A gép önmagában elég lenne még Win 7 alatt is (sőt talán jobb is ) amin változtatni kellene az a videókártya.Olyat kellene beszerezned ami már bírja a mai nagyfelbontású videókat , és rendelkezik hardveres gyorsítással.
De ha a kissebb csomagnál nem volt ilyen gond , szét kellene nézned a szolgáltató oldalán mit írnak.
Minden esetre ramot tehetsz bele de 32 bit alatt elfogod veszteni a 4 Gb 1/4 részét.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2014
(#) otthonpc20 hozzászólása Okt 6, 2014 /
 
Videokártyát már cseréltem, mert kiment az előző most GF8400 512MB DDR3 32B van benne.
Ez viszi a nagyfelbontású filmeket is. A szolgáltató azt mondta, hogy nem tud segíteni mert felhasználó oldalon van a hiba a géppel. Ha ramot teszek bele azzal elérek gyorsulást a processzor cseréje nélkül?
(#) vladcepes válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Szia!

Köszönöm!
Még annyi hogy a wifi driver-ét ki tudnám menteni valahogy?(Ha igen milyen progival?)
Hogy amikor felrakom az újonnan telepített Win7-et akkor meglenne a wifi driver.(nem kéne másik gépen keresgélni hozzá hogy tudjon netre csatlakozni). (egyszer próbáltam a drivermax-ot egy másik gépnél de nem oldotta meg a dolgot).
(#) antikzsolt válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Szia. 1x letöltöd hozzá ami kell és ha van 1 másik patrició a gépen oda helyezed át. Onnan bármikor eléred. Én is igy csinálom meg gyorsan a telepítést
(#) belfi2 válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Hali!

Ha jól emlékszem ezt én is használtam Bővebben: Link
(#) belfi2 válasza otthonpc20 hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Hali!

A több RAM az sohasem árt de az sem jó ha a drágán vett cucc fele kihasználatlanul áll. Az RTL az silverliht-ot használ és nagyon sok rosszat hallottam róla .Szerintem egy havernál, lehetőleg más szolgáltatónál legyen , próbálj ki mindent mielőtt vásárolnál.
(#) belfi2 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Szia!

Fog kiabálni hogy fizikailag azonos a lemez. Az a jó ha teljesen független lemezre teszi . PL egy régi IDE vinyó, addig le lehet választani az esetlegesen azt a csatornát használó perifériát. Megéri a vesződséget, mert egy frissítési folyamat akár 4 órát is igénybe vehet, ezzel szemben az a kis bontás kb 10'

Bocs félre értettelek, Te csak driverekről beszéltél . én a lemezképről.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2014
(#) vladcepes válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Szia! Köszönöm,de azt akartam megspórolni hogy most ne keljen keresgéljem a netten.
(#) vladcepes válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Szia!

Köszönöm,kipróbálom!
(#) belfi2 válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Lehet azért jobb lenne keresgélni, mert 4 év alatt sok mindenből jött ki friss, és jobb azt feltenni és úgy menteni. De ez az én véleményem .
(#) vladcepes válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Ez alapján kéne keresni? Csak tartok attól már egyszer jártam így hogy töltöttem le hozzá drivert azt hittem jó aztán kiderült hogy nem volt jó.

wifi.jpg
    
(#) sardi_hunor hozzászólása Okt 6, 2014 /
 
Sziasztok

Azt szeretnem kerdezni, hogy windows7-rol windows 8.1-re frissitene lehet futo windows 7 alatt? Tehat beteszem a lemezt a mar jaro gepbe es ugy telepitsem fel mint egy programot? Teljesen lecsereli a 7-est vagy mellette lesz szimultan? Es a progik megmaradnak meg egyebek?
(#) belfi2 válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Értelek! Tényleg egyszerűbb ha mented.
(#) belfi2 válasza sardi_hunor hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Szia!

Itt a leírás de hogy a progik megmaradnak e arról fogalmam sincs. Nem vagyok híve az ilyen "frissítéseknek".
(#) vladcepes válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Szia!
Adtam még egy esélyt. Vissza Ghost-oltam újból amit a múltkor,és utána egyből felraktam az SP1-et, most fölment.
(#) belfi2 válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Szia!


Ha elkészültél vele ,tehát üzemkész,frissítések fenn vannak, akkor most csinálj egy rendszerkép mentést.Lehet nagyobb lemezre kell mentened de megéri, ha nagyon ragaszkodsz ezekhez a beállításokhoz, illetve a oprendszerhez.
(#) vladcepes válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Szia!

Köszönöm! Ja most elég sok frissítéseket talált,elég sokáig xarakodott. Amiket ilyenkór talál,letőlti,(valahova kibontja majd telepíti). Telepítés után ahova letöltötte meg kibontotta gondolom az törölhető. (csak hogy ne foglaljon annyi helyet a C:/-n)- ezeket hova tölti és bontja ki?
Ja egy külső vinyóra fogom menteni-alap progik vannak rajta,na meg egy Ulead,de így is 20Gb körül van.
Persze így még amig friss csinálok is egy mentést. {már nem emlékszem 2010-es mentésemre de ezekszerint még úgy mentettem el amikór még nem volt rajta az SP 1-most meg Ghost-olás után frissítettem és csak utána szolt hogy hoppá hol az SP 1 -így meg gondolom nem volt neki szimpi }

Üdv!
Következő: »»   488 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem