Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   489 / 1122
(#) sastas01 hozzászólása Okt 8, 2014 /
 
Sziasztok!

Adott egy kb. fél éves 550W XFX táp, egy kb. 1 éves Asrock alaplap(+egyéb alkatrészek). A konfig azt produkálta, hogy random kikapcsolt. Most már meg se nyekken. Én az alaplapra gyanakszom. Helyes a feltevésem vagy inkább a tápot nézzem meg(esetleg mindkettőt)?
(#) eSDi válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
A lemezkarbantartóval tudod törölni a frissítés maradékait. Ehhez meg kell nyomnod a rendszerfájlok törlése gombot. Innetől ki tudod választani a fenti listában az ideiglenes fájlokat, meg még ami nem kell.
(#) vladcepes válasza eSDi hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Okés, köszönöm!
(#) belfi2 válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Szia!
Olyan 158 frissítés de a kb 791033 at töröld.
(#) belfi2 válasza eSDi hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Szia !

Hát az nagy hiba lenne ha törölné a rendszer fájlokat. de úgy sem fogja engedni. erre én is egy alternatív progit használok a
Wise Disk Cleaner-t És ennyi . Törli a frissítési fájlokat , csak két dologra oda kell figyelni .Első körben mentés. A 2. soha ne optimalizáld a rendszert.(Ha mazoista vagy megtehet).
(#) vladcepes válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Szia! Ezt miért is kell törölni? Már csak hogy ne haljak meg bután
(#) belfi2 válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Hali!
Ment pü!
(#) Boldacs hozzászólása Okt 10, 2014 /
 
Számítógépemet újra kellett telepíteni. (Windows 7) Minden szépen sikerült, de valahol valami hiba történt. Nincs hang. Az eszközkezelőben minden rendben. A hang digitális beállításban van. Nem tudom, hogy így kell-e lenni. Segítséget kérek és előre is köszönöm. Tibi
(#) belfi2 válasza Boldacs hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Szia !
Csatlakoztatva van az analóg (világos zöld jack) kimenetre valami eszköz?
(#) Boldacs válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Igen. Hangszórók, melyek azelőtt remekül szóltak. A telepítés során semmi nem volt szétszedve, kihúzva. Az lehet a gond, hogy az analóg hangszórók nem szólnak a digitális hangbeállítás miatt. Nem tudom, hogy lehet visszaállítani.
(#) KTobi válasza Boldacs hozzászólására (») Okt 11, 2014 / 1
 
Kihúzd-bedug (a 3,5es jacket). Amennyiben be van kapcsolva az automatikus csatlakozás felismerés ez szükséges.
(#) aquateam hozzászólása Okt 11, 2014 /
 
Ha digitálisra van állítva, nem fog működni! Hang ikon a tálcán jobb gomb, audio eszközök......
(#) kala1982a válasza Boldacs hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Alaplap gyártód honlapja, driver leszed és telepít. Ha van optikai csatlakozó az alaplapon audiohoz, akkor előfordul, hogy felismeri, és digitálisan talán ok, analóg meg nem...
(#) belfi2 válasza Boldacs hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Szia!

Nem tudom megoldódott e, de ha nem akkor: Az alaplap hangdriverét fel kell tenni, majd vezérlőpult-Hang-Lejátszás- Hangszóró alapértelmezésre állítani.
(#) eSDi válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
A frissítések maradékai és a Rendszerhiba - memóriaképfájlok is a rendszerfájlok közé tartoznak, amíg nem engedélyezed, addig nincs a listában. Másrészt én arról nem tehetek, hogy az van a gombra írva...
(#) belfi2 válasza eSDi hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Szia!

Igen , ez így van csak elég megtévesztő .
(#) zolika60 hozzászólása Okt 12, 2014 /
 
Sziasztok szakik!
A laptopomban tönkre ment a HDD egy barátom kicserélte SSD-re. Minden szuper gyors lett, de bánatomra az XP-t nem tudta feltelepíteni, így most Win 7 van fent. A problémám az, hogy FF alatt az oldalak szélén görgető sáv van, amit muszáj is használni .Eddig elég volt, ha a tapipad jobb szélét használtam és görgetett, de most ehhez kell, hogy a bal gombot is nyomjam, tehát kétkezes lett. Van lehetőség ezen változtatni?
(#) pika75 hozzászólása Okt 12, 2014 /
 
Sziasztok. Vettem egy Fujitsu-Siemens Esprimo P5905 gepet, egy harmatgyenge cerkaval szerelve. Mivel DDR2 tipusu memoria jar bele, gondoltam hatha megeszi a Pentium D915-os ketmagos procit. A gep el is indul, de mar az elejen megall, es kiirja a kovetkezoket:
"2 logical cpu(s) installed
ERROR
Patch for installed cpu not loaded. Please run the bios flash update diskette.
Press F1 to resume, F2 to setup."
F1-re tovabbmegy es betolti a windozt(xp), aztan telepit valami drivert, de nem mondja meg hogy mit. (for installed device). Meg tudjatok mondani mit jelent az az uzenet az elejen? Merthogy valami nem tetszik neki az biztos.
(#) Norberto válasza pika75 hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Valószínűleg egy olyan kódjelű processzor került a gépedbe, amire a BIOS-od nincs tökéletesen felkészítve. Erre egy mód van, mégpedig amit a kiírás is javasol: BIOS-frissítés alkalmazása. Ha lehetséges.
(#) eSDi válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Üdv!

Ne bánd az XP-t, meg fogod szeretni a hetest és a továbblépéshez is jobb, ha azt használod. Telepítsd fel a touchpad illesztőprogramját és akkor jó lesz. Előfordulhat, hogy még több funkciót is fog tudni az új szoftvernek köszönhetően.
(#) belfi2 válasza pika75 hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Szia!

Mint ahogy azt Norberto is írta BIOSt kellene frissítened , de kétlem hogy találsz hozzá. Pentum D-t csak a 8XX től a 820-ig támogatta (805-820 ez a kettő) .
(#) Boldacs válasza kala1982a hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Sikerült leszedni és telepíteni a drivert. Rendben van a hang. Köszönöm a segítséget.
(#) pika75 válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Szia! Furcsa ez a F-S alaplap. Edig mindegyik alaplap amivel talalkoztam es ddr2-vel volt szerelve, tudta a min 1066 fsb-t es a c2d procikat (legalabbis egy reszet). (Van egy dell GX620 gepem, amiben gyarilag P4 volt,de elso probalkozasra megette a D925-os procit, pedig a ddr2 csak 533MHz-et tud). Vajon honnan tudom meg, hogy ennek a F-S P5905 gepnek mi a csucsprocija? Eleg sokat keresgeltem, de nem sok infot talaltam rola.
(#) belfi2 válasza pika75 hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Szia!

Dell, Fu-SI,T System , ezek mind üzleti irodai gépek, és egyedi tervezésűek. (Pl nekem volt egy ASUS P4P800VM/S amihez nem szintén nem volt BIOS, de ettől függetlenül nagyon jó gép volt)Egyedi annyiban hogy nem a nagyközönség számára lett gyártva.
Ha jól emlékszem volt valami mikrokód frissítő program a a FU-Si-hez de én nem próbáltam soha.
A PDF-ben megtudod nézni de egyébként csak az amit le is írtam.

94658-1.pdf
    
(#) belfi2 válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Érdekes hogy vitte a Dell mert az sem támogatja a Pentium D 9xx sorozatot.

Gx620.pdf
    
(#) pcsoma válasza pika75 hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
A gyártó honlapjáról le tudsz tölteni egy kis programot, amit ha egy floppi lemezre kiírsz és beindítod floppiról a géped, frissíti a BIOS-t. Ezután már támogatja a Pentium D procikat. Amúgy meg ha minden gond nélkül fut a Windows a hibaüzenet ellenére, akkor hasznáhatod tovább. Igaz, az elején F1.
(#) adapter hozzászólása Okt 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Lehet, hogy volt már kérdés, de tudtok abban segíteni, hogy mi okozza az Outlook 2010 drámai belassulását WIN7 alatt? (más levelező nem lehet, céges dolog....) Küldeni csak-csak, de amikor valami jön melléklet az iszonyat lassan jön le mindegy mekkora. NOD van rajta egy párórára lekapcsoltam akkor se lett jobb. A net elvileg nem változott, nem nagy durranás de a mailek jöttek-mentek..... Frissítés ahogy néztem naprakész.
Eddig (kb 2 hete) jó volt, hiba nélkül ment.
A gép egy Dell Inspiron N5010.
Az outlook file 767MB, kuka ürítve, régi emilek archiválva stb.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2014
(#) belfi2 válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Hali!
pika75
ITT találsz hozzá 2006 os flasht illetve 2007es mikrokód frissítőt. Na meg sok egyéb programot.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2014
(#) BEMcorp hozzászólása Okt 16, 2014 /
 
Üdv!

A céges gépembe (Asrock G31M-S, Intel C2D) sikerült szereznem még egy 2GB-os DDR2-es modult (így most 2x 2GB van).
Viszont, azt vettem most észre, hogy a Windows 7 csak 3,19GB-ot használ belőle.
Kiírja, hogy 4Gb telepített ram, és használható 3,19GB.
64bites oprendszer van, nem az alaplapi VGA-t használom (letiltva, eszközkezelő nem is látja).
Kaptam egy tippet, hogy esetleg frissítsek BIOS-t (már letöltöttem, de csak holnap kerülök a gép közelébe).
Valakinek tipp?

sysinfo.jpg
    
(#) pcsoma válasza BEMcorp hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Szia! Add ki az MSCONFIG parancsot vagy indítsd el az msconfig.exe-t a Keresés-ben begépelve és ENTER majd a Rendszerindítás lapon a Speciális beállítások... gombra kattintva a felbukkanó ablakban jobb oldalt a Maximális memória választó gombon állítsd be a 4 GB-ot vagy maximumot.
Következő: »»   489 / 1122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem