Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   490 / 1121
(#) BEMcorp válasza pcsoma hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Sajnos nem segített. Beírtam , hogy 4096, de újraindítás után is 3263MB.
Azért köszönöm.
(#) Gabó válasza BEMcorp hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Milyen win7? Belenyúlt, szerkesztett telepítős? Mert nekem sose volt még ilyen memória hibám, de pár helyen olvastam, hogy van ilyen. Én eredeti msdn wint használok, és semmi hibát nem tapasztaltam eddig.
(#) BEMcorp válasza Gabó hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Nincs belenyúlva, sok konfigra tettem már ezt, ezen a(z itthoni) gépemen is ez megy.
Nekem se volt még ilyen hibám, ezért vagyok most tanácstalan.
(#) Gabó válasza BEMcorp hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Ezt találtam így hirtelen: Bővebben: Link
(#) BEMcorp válasza Gabó hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Köszi!!
Holnap reggel ez lesz az első (inkább először ez, mint a bios frissítés).
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2014
(#) illesoszkar hozzászólása Okt 17, 2014 /
 
Üdv mindenkinek ! Segitséget kérnék ! Ez a gép amiről most irok van egy olyan gondom,hogy a hobbielektronikában sem az apróba sem a segédprogramba nem jelenik meg kép,vajon miért ? a legnagyobb gond valamikor szerettem volna egy képet felrakni a hirdetésem mellé 1 órát küzdöttem vele de csak annyit értem el,hogy elmentek ezek a képek is amik egyébként megjelentek. ha valaki járt igy és meg tudta oldani kérem ossza meg velem, köszönettel üdv oszkár
(#) BEMcorp válasza Gabó hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Sajnos a remapping nem segített. Lement 3000MB-ra...
BIOS frissítésre ma nem volt időm, majd hétfőn.
(#) belfi2 válasza BEMcorp hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Szia!

Egy mem teszt sokat segítene!
(#) ati790731 válasza illesoszkar hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Szia!
Énis jártam már így, sajnos az okát nem tudom, de egy biztos, csak a firefox alatt csinálta nekem, így google chrome-al használom, vagy internet explorer-ral!
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2014
(#) illesoszkar válasza ati790731 hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Megpróbálom azt köszi,de valaki mér azt is mondta , telepitsem újra és akkor menni fog,csak én nem tudom telepiteni. köszi még egyszer.
(#) david10 hozzászólása Okt 19, 2014 /
 
Sziasztok,egy kerdessel fordulnek hozzatok:
Kinek mi a velemenye a PowerLine-okrol?
En egy olcsobb PowerLine-t szeretnek venni.
Szerintetek milyent vegyek?
A valaszokat elore is koszonom!
(#) BEMcorp válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Üdv!

Lefutott a memteszt, mind a 3,2GB perfekt...
Mert csak annyit lát ő is (hogy megelőzzem a kérdést: memtesz által készített pendriveról bootolva lett tesztelve, nem windows alól.)

Szóval kb ott vagyok ahonnan indultam
(#) belfi2 válasza BEMcorp hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Hali!

A modulokat külön külön és slotonként is nézd meg. esetleg cseréld fel őket.
Lehet írtad , bios reset, volt?
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2014
(#) BEMcorp válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Bios frissítés volt, külön külön is elindul, cserélgetve is volt.
Visszaviszem elcserélem egy másik fajtára, megnézem azzal is (csak még nem tudom mikor )
(#) belfi2 válasza BEMcorp hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Arra gondoltam hogy mem tesztel nézd meg egyesével , az egyik , majd a másik slotban . Ha ott "jól" viselkednek, akkor valami más lesz a hiba. Esetleg nézd meg a megosztott memóriát és a DVMT-t milyen beállításban van. Ha maxin akkor vedd le a lehető legkisebbre.
(#) alteck hozzászólása Okt 21, 2014 / 1
 
Olyan gondom lenne hogy van egy érintőkijelzős monitorom, aminek az a gondja hogy win 7-ten nagyon szépen fut, de win 8.1-nél le fagy az érintő rész!
Tud e valaki rá valamilyen megoldást?
(#) Gombszem válasza alteck hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Próbáld meg a drivert frissíteni. Ha nincs frissebb, akkor szívás. Vagy marad a 8-as.
(#) matheattila válasza BEMcorp hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Szia, én is ezzel a problémával küszködök már évek óta, minden általad leírt próbálkozást ugyanígy végig próbáltam és semmi, a 4GB-ból csak 3.25GB-ot ismer fel...
A különbség az, hogy ha BIOS-ban a memory remap-ot módosítom és még van mellette valami csak most nem jut eszembe akkor felismeri de random lefagy a windóz, van hogy 10 perc van hogy több (esetleg egy úra) vagy kevesebb de mindig megfagy.
Próbáltam Win7 x64 Pro-val és Enterprise-al is, ugyanaz.
Más fórumokat olvasva azt olvastam, hogy ez akkor történhet meg ha a RAM modulok nem teljesen kompatibilisek az alaplappal, azaz működnek de nem szerepelnek az alaplap gyártó által támogatott memória listán. Sajnos az enyém valóban nem szerepel a listán így nálam lehet, hogy tényleg ez a gond.
Azt nem tudom, hogy nálad is így van-e, de szerintem ellenőrizd le te is (alaplap User manual + RAM modulok nevei/kódjai).
(#) BEMcorp válasza matheattila hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Hümm, hümm, akkor csak remélhetem hogy a cserével megoldódik.
Ha nem, hát 3.2GB marad. Legalább dualban ketyeg, és több mint a 2GB...
(#) alteck válasza Gombszem hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
a driverel nincs gond! a gond a kezelővel van!egyszerűen lefagy!win 7 ten tökéletesen megy 32\64 bit- is, megmutatom miröl van szó!
Bővebben: Link
egy ilyenről lenne szó!néha úgy lefagy hogy a gépet is viszi vele együtt!

Link javítva.
Használd a link gombot, mondatok elején a nagybetűt!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2014
(#) Gombszem válasza alteck hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Az RS232 kezelése lehet problémás a 8.1-nek. Manapság már elég ritka az ilyen felületen való kommunikáció.
És talán még egy lehet, a kommunikáció beállítása. Ezeket nézd meg, mert nem biztos, hogy ott áll, ahol kellene. Ez kell az adatlap szerint: 8 Data Bits,1 Stop Bit, No Parity, Full Duplex.

Több ötletem nincs.
(#) pika75 válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Szia, bocsi hogy ilyen sokara irok, de elegge el vagyok foglalva, nemigen jut idom a FU-SI re. Erdekes es ellentmondasos dolgokat talaltam a pdf-ben. Ott azt irja, hogy tudja a 1066-os fsb-t. Ha igy lenne, alapbol meg kene egye az osszes 533 es 800 fsb-ju procit, attol fuggetlenul, hogy 90nm vagy 65nm es tehnologiaval keszultek. + egy reszet a C2D prociknak. De! a gep nem hajlando mukodni csak az eredeti procijaval (Cel.D) es a P D915-ossel nemi figyelmeztetes aran. Van egy sima Cerkam, ami teljesitmenyben tobszorosen veri az eredeti Cel D-t, azzal viszont nem hajlando elindulni. A pdf-ben felsorolt proci csaladok mind 90nm-sek,meg a P4 65nm verzioit sem emliti. Lehet, hogy nem tamogatja a 65nm procikat? Mas: a pdf-ben azt irja, tamogatja a ddr2 400 memoriakat is (jo lenne, van 4x512m, amivel nincs mit kezdjek mert a legtobb alaplap nem tamogatja), de ha azt teszem be, megintcsak nem hajlando elindulni. Vennek egy P4-et bele a 6xx szeriabol, de felek ha 65nm-eset veszek, nem fogja szeretni.
(#) belfi2 válasza pika75 hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Szia!

Lehet meg is enné ha a BIOSban benne lenne a processzorok mikrokódja,így csak azokat "eszi" ami fel van sorolva. Ne felejtsd el üzleti ( kifejezetten irodai munkára ) célokra lett gyártva.Ha van kísérletezni kedved csinálhatsz BIOS frissítést, vagy mikrokódfrissítést, hátha alapon de nem hiszem hogy megy vele a C2D. (Egy oldalon olvastam hogy nem megy)
Csak ezekkel megy : D805; D820- P 630;631;640;641 és 650 valamint P4 521. Cerkábol pedig a D346ig
RAM: Olvasd át! A DDR 400 ki van húzva , csak úgy mint a DDR2 667. Csak és kizárólag a DDR2 533-at kezeli.

Netezésre talán elmenne de már nem hiszem hogy érdemes vele foglalkozni ha érted mire gondolok.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2014
(#) orizon hozzászólása Okt 22, 2014 /
 
Uraim!
Tudnátok nekem mondani valamit arról hogy mi okozza a
400 Bad Request
Request Header Or Cookie Too Large
hibaüzenetet?
Egyszerűen nem tudok zöldágra vergődni. Próbálok keresgetni, de nem találok megoldást a problémára. XPSP3/ IE8

A citomail nem nyílik, de van még más közösségi oldal ami ugyan úgy elérhetetlen a számomra..
(#) kadarist válasza orizon hozzászólására (») Okt 22, 2014 / 1
 
Szia!
Töröld a sütiket (cookie), előzményeket a böngésződben.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2014
(#) orizon válasza kadarist hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Az összeset?
(#) kadarist válasza orizon hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Érdemes lenne az összeset. A mentett jelszavak és könyvjelzők megmaradnak ezek után is.
(#) orizon válasza kadarist hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Nem maradtak meg a jelszavak. De ciromail speciel működik.De van egy honlap amit nem bírok megnyitni a lehetséges okokat taglaja a hibajelentés, de amit ír, hogy nézzük meg engedélyezve vannak-e az említett protokollok (azok engedélyezve vannak) és mégsem nyílik meg az oldal. Itt mi a teendő ilyenkor?
(#) kadarist válasza orizon hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Próbálj ki egy másik böngészőt, például Firefox.
(#) pika75 válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Hat,koszi a segitseget. ez az elso Fu-Si gepem, es lehet, hogy az utolso is. Egy HT-s P4-el megprobalom a maximumot kihozni belole, oszt tuladok rajta. A dell mar bizonyitott nalam, nagyon pozitiv a velemenyem roluk. Kivancsi vagyok a HP-re, de belethato idon belul nem lesz penzem ra. Inkabb befejeznem az osszeallitasra varo gepemet - Acer haz, Gigabyte alaplap skt 775 + ddr3 , ebbe tennek egy E8400 procit es egy elfogadhato videokarit, es az egeszet megdobnam egy SSD-vel. Nem gaming-re kell nekem, csak eppen kivagyok ha sokat gondolkodik a gep. Udv. Ja, apropo, errefele nagyon hirdetik a skt 771-es Xeon procikat,adnak hozza 771-775 atalakitot is. Mit tudsz(tudtok) errol? Menyire megbizhato a dolog?
Következő: »»   490 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem