Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   501 / 1121
(#) frecsko hozzászólása Dec 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Nem pont vinyó téma, de itt sűrűbben vannak kommentek.
Kb 1 hónapja telepítettem egy Asus Notebookra Windows 7-et. Jelszóval levédtem a profilt.
Most elővettem, beüzemelni és elfelejtettem a jelszót. Hogyan tudnám megkerülni és kiütni? Vagy csak a teljes újratelepítés segíthet?
Csökkentett módban is kéri a jelszót.
A segítségeteket köszönöm előre is.
Üdv: Krisztián
(#) Hx-2 válasza frecsko hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Ezt nezd meg:
Bővebben: Link
(#) pittti válasza frecsko hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
A Hiren's BootCD-n lévő programokkal kiüthető a jelszókérés, de vigyázzál - ha véletlenül be volt kapcsolva valamilyen titkosítás, akkor azoknak az adatoknak lőttek.

CD - DVD hiányában segít a Rufus - ezzel áttehető Bootolható pendrive-ra, és ugyanúgy használható
(#) sardi_hunor válasza Gabó hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
A gep egy Athlon II x4 620, 8 gb ddr3 1333 Hynix, Gigabyte MA770T-UD3P alaplap, Asus Geforce GT630 1G DDR5/128Bit, es egy lassu samsung sata2 320 winyo. 500w tap. Sztem azert gyorsitana rajta az ssd.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Dec 12, 2014 /
 
Hello
Lenne egy egyszerű (mások számára) problámám, vettem egy laptopot, toshiba, és van rajta ujjlenyomat vizsgáló.
Ezt, hogy tudom aktivizálni?
Az eszközkezelőben a biometria bekapcsolva, tehát már az induláskor kéne kérnie, mondjuk egy ilyen esetbe föltételeznék egy ujjlenyomat lekérést amibél lehet viszonyítani.
Ha a programfilesbe kikeresem az exe-t akkor ez a se füle se farka weboldal jön be : Bővebben: Link
Van valakinek ötlete?
Üdv
(#) qvasz2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Kaptam egy céges notit, azon is van. Ha ráteszem az ujjam, folyton földob egy ablakot, hogy elindítsa, de én meg nem akarom. Elvileg, ha mindene föl van telepítve és megtapizod, neked is fel kéne élednie.
(#) adapter válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Céges IBM-en (régi!) a bios-ban kellett valamit átállítani ha jól emlékszem, nem lehet esetleg itt is?
(#) zsoltee0001 válasza adapter hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Hülye kérdés: kell ehhez egyáltalán szoftvert letölteni, vagy működnie kéne anélkül, Win7 fölismeri, azzal nem lehet gond.
Üdv
(#) KTobi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Egy nem céges géphez kapcsolt ujjlenyomat olvasó lehet elmegy beállítás nélkül. Legfeljebb BIOSban tiltható.
Vállalati szegmensbe szánt gépek más eset. BIOSban engedélyezed a titkosítást; a szoftvereket, drivereket megfelelő sorrendben felrakod, és akkor a biztonság beállítására szolgáló szoftveren keresztül tudod beállítani. A windows nem tud hozzáférni az ujjlenyomat olvasóhoz (külső programmal nem próbáltam). Így még a windows indítása előtt kéri az ujjlenyomatot.
(#) zsoltee0001 válasza KTobi hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Néztem a biost és a securitynél találtam TPM disablen volt, ez lenne az?
Ha sikerül aktívra állitanom, akkor az első windows elinduláskor bekérné az én ujjlenyomatomat és azt tároolná el?
udv
(#) KTobi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Lehet az.
Nem a windows indításkor kéri. Hanem, a gyári biztonsági program indításkor kér minden jelszót amit eddig megadtál, és ott tudod bevinni az ujjlenyomatot. Keres rá a gyártó oldalán a driverok között kell lennie a programnak.
(#) adapter válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Nem ismerem pontosan mi ez, de szerintem ez nem egészen az:
"Trusted Platform Module (TPM)
What is TPM?
The Trusted Platform Module (TPM) is a secure storage chip. It is used to store
unique Public Key Infrastructure (PKI) key pairs and credentials. PKI is a commonly
used method of data encryption in technological security. The TPM ensures a
higher level of security by acting as a “safety box” to store the confidential data.
"
Ez a Toshiba oldaláról van.
Ez valami kódolás lehet.
(#) KTobi válasza adapter hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Kéri a megbízhatóság bekapcsolását, anélkül az ujjlenyomat nem megy. Tény, ez nem maga az olvasó bekapcsolása.
(#) Chipmunk1960 válasza adapter hozzászólására (») Dec 13, 2014 /
 
Szia, kb. itt is ugyanazt írja. Esetleg még itt.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2014
(#) Chipmunk1960 válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 13, 2014 /
 
Szia, Igen a vga kábelen kiolvassa a monitor típusát az epromból, a Windows beazonosítja, és nem enged rá nagyobb frekvenciát kiküldeni, mert az képes tönkretenni a monitort. Ha nagyobb felbontású monitort kötsz hozzá, természetesen érzékeli és átállítja a max felbontást. ha nagyobb refresh rate -et állítasz, akkor lehet vissza kell venni a felbontásból.
(#) vladcepes hozzászólása Dec 16, 2014 /
 
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy telepítettem a Win 8-at gépre. 1Tb-os a vincseszter.
Telepítésnél létrehoztam egy 50 Gb-ot ami az elsődleges partíció.
Föl is ment rá Win 8 most ha belépek a saját gépbe csak ezt a meghajtót látja. A többit honnan tudnám elővarázsolni? A válaszokat előre is köszönöm!
(#) pittti válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Számítógép - lemezkezelés - betűjel hozzárendelése a partícióhoz.
(#) vladcepes válasza pittti hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Nagyon köszönöm! Máris nézem.
(#) vladcepes válasza pittti hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Most már látom hogy hol vannak,de nem vágom hogy kell hozzáadni a betűjelet.
(#) Norberto válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Először válaszd a formázás parancsot, a fennmaradó 9xx GB-os területet kiválasztva (ha még nem volt rajta adat). Akkor egyből kap betűjelet is.
(#) vladcepes válasza Norberto hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Köszönöm! Rámentem jobb klikk nem adta fel azt a lehetőséget hogy formázzam.
Vettem a Mini Tool Partition progit azzal sikerült megoldanom. De még, lenne kérdésem.
Ilyen meghajtók vannak: C: 49Gb , E: 300 Gb környék ; és F: 800Gb környéken van.
Nem tudom hogy sikerült oda az a 300 Gb igaz így utólag gondolva a C: is kicsi ezért a C: össze kéne olvasztani.
Ebbe a Mini Tool ba van ilyen (régebb csináltam is) de most valahogy nem akarja.
Valami ötlet?
(#) BEMcorp válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Azért nem engedte a formázást közvetlenül, mert először létre kellett volna hozni egy partíciót, amit formázzon. Az csak üres hely volt a meghajtón.
Azért nem akarja" összeolvasztani", mert azt használatban lévő partícióval nem lehet (ha már van rajta valami). Illetve van néhány program (Particion manager, Paragon 7tools Partition Manager, stb), ami talán tudja, inkább talán sikerül, talán szevasz adatok...
Szóval, azt csak akkor tudod,m ha üresek az összerakandó meghajtók.
De az 50GB-os C: elégnek kellene lennie (~20GB-kell neki). Nekem w7 van és annak is elég a 60GB-os SSD simán. Persze játékok nem a C:-re kerülnek.
(#) belfi2 válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Szia!

Azért nem akarja mert valami nem jó. Ha összeadod az E: + F: meghajtókat ,már nagyobb mint a HDD eredeti területe és még a C: nincs is benne .
Keresd meg a lemezkezelést és ha még nincs adat akkor töröld mind a két meghajtót.(E+F)Aztán Új partíció létrehozása, kapod az E jelet és létrehozás. Beírhatod mekkora legyen pl ha 500 gb akkor 500*1024=512000 mbtot kell beírnod. A maradékot ismét új partícióként kell formáznod mint az előzőekben.
(#) Szabi1 hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Sziasztok! Van közületek valakinek HDD caddyja szerelve laptopba? Mert nekem van szerelve egy 1TB HDD és sleepről visszatérve a windows nem érzékeli. A laptop merevlemez foglalatjába egy kingston V300 120gb SSD van.
(#) BEMcorp válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Üdv!
Édesapámnak tettem caddyt a laptopjába, neki is ssd lett a boot merevlemez, az eredeti meg ment a dvd-író helyére.
Azt hiszem ő nem használja a sleep funkciót, de nem is volt még ilyen probléma.
(#) eSDi válasza Hx-2 hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Win7, W8.1, WP8.1, Android 4.x, iOS, teljesen mindegy, mindehol ugyan az a jelenség. Nem abban van a hiba.
(#) janikukac hozzászólása Dec 25, 2014 /
 
Sziasztok!
Építettem a napokban egy MIDI kontrollert, s mind idáig azt hittem, valamit rosszul csinálok, mert a laptopom Windows 7-ese szépen fel is ismerte, ám a programba lépve (Virtual DJ) miután beállítottam egy potit hogy érzékeljen, ugrált az egész , illetve amikor gombot akartam beállítani, azt hitte, hogy folyamatosan nyomom őket lefelé. Már mindent kipróbáltam, amikor eszembe jutott, hogy berúgom a régi XP-s asztali gépet, megnézem ő mit mond: hát ott se ugrálás, se késés, se beragadás nem volt, tökéletesen működött. Mi lehet szerintetek a gond a laptoppal?
Előre is köszönöm, várom a gyors segítséget, hiszen holnap dobozolnom kell...
Üdv!

Szerk: arra rájöttem, hogy ha akkuról megy, akkor kevésbé zajol, de picit késik illetve ha nyomom a gombokat, akkor azidőre erőteljesebben ugrál a poti.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2014
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Megoldódott: nem szabad 1 lábat sem az uC-n bekötetlenül hagyni, mert az zavarja őt. Most hogy minden a helyén, nincs semmi gond Win7 alatt, laptopon sem.
(#) sardi_hunor hozzászólása Dec 26, 2014 /
 
Sziasztok.

Az lenne a kerdesem, hogy vettem egy laptopot melybe beepitett akksi van tehat ha toltorol hasznalom nem tudom kivenni. Vajon az karositja az aksit, vagy automatikusan lekapcsolja ha tele van es toltorol hasznalom? A laptop egy asus R510DP
(#) eSDi válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 26, 2014 / 1
 
Üdv!

Rajta lehet ameddig csak akarod, nem lesz baja. Ha feltöltött teljesen, akkor hálózatról fog menni.
Következő: »»   501 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem