Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   640 / 1121
(#) Ge Lee válasza steelbird hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Az olcsó 16GB-os datatraveler is tud ennyit USB3-on.
(#) Ge Lee válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Ez meg egy usb-s 1 terás WD a laptopon. Ha olyan a fájl néha 110-el is másol.

wd_1tb.jpg
    
(#) steelbird válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Mondom, hogy nem túl gyors az enyém...
A laptopodban a WD meg HDD, azt most ne keverjük ide.
(#) SzervízMacska válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
Nálam a külső Toshiba 130-cal megy - pedig elég viharvert a gépem...
(#) Dani21 válasza steelbird hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Igen, viszi az olyan lemezeket is, de ezt biztos nem lehet valahogy "visszacsinálni"?
(#) steelbird válasza Dani21 hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
De, csak ezt olyannak kell visszaalakítani, aki szokott ilyet csinálni. Nem ismerem a készüléket, lehet, hogy csak ki kell kötni a chipet, mint ahogy pl. a PS1, PS2- nél, de lehet, hogy ennél pl. alkatrészt is módosítottak, mikor megchipelték. Ha visszaalakítják, akkor utána csak a gyári lemezeket fogja vinni.
(#) Gombszem hozzászólása Júl 8, 2016 /
 
Hogyan tudom kikapcsolni a minden alkalommal megjelenő figyelmeztetést (Win7), ami minden újonnan letöltött .exe fájl futtatása előtt felugrik? Alkalmanként ki lehet kapcsolni a Tulajdonságok > Biztonság > Tiltás feloldása úton, de macerás.
(#) steelbird válasza Gombszem hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Itt találsz hozzá egy leírást.
(#) steelbird válasza Gombszem hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
De lehet, hogy neked a Smart Screen szűrő blokkolja, ahhoz meg itt van egy leírás.
(#) Gombszem válasza steelbird hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Köszi, ez lesz a megoldás. Az első megoldásod én is megtaláltam régebben, és úgy is van beállítva. Ez a második megoldás nem egészen azon a helyen van, ahogy az MS leírás (lehet, hogy az IE verzió miatt), de találtam egy beállítási helyet:

Internet Explorer > Eszközök > Internetbeállítások > Biztonság > Internet ikon > Egyéni szint > Egyéb > SmartScreen szűrő használata > Letiltás

Figyelni fogom, hogy jó lesz ez a megoldás. Remélem...
(#) Buvarruha válasza Gombszem hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Amit te szeretnél az is az internet beállításoknál van, de nem a smart screen (nálam az nem is megy) hanem az egyéb-nél a file megnyitásakor lévő kérdést kell kikapcsolni, lásd kép. Nálam is ki van kapcsolva, ezért szines.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2016
(#) steelbird válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 9, 2016 /
 
Használ még valaki Internet Explorert?
(#) mineral válasza steelbird hozzászólására (») Júl 9, 2016 /
 
Persze! Firefoxot valamivel le kell tölteni!
(#) steelbird válasza mineral hozzászólására (») Júl 9, 2016 /
 
Persze, én is azzal szoktam, jogos... (csak én a Chrome -ot) Utána viszont még az ikonját is törlöm. Aztán időnként előveszem, ha fejleszteni kell valami webes dolgot, de ilyenkor mindig bizonyítja, hogy a Microsoftnál még mindig nagy ívben tojnak a webes szabványokra és még mindig el vannak maradva a korszerű webes technológiáktól. Talán az Edge (Win 10-ben) már behozta ezt a hátrányt.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2016
(#) Buvarruha válasza steelbird hozzászólására (») Júl 9, 2016 /
 
Igen, mindenki, mivel a windows egyes részei is eleve az ie motorján futnak, de ez az a beállítás amúgy nem is az ie része. Az internetbeállításokhoz sem kell megnyitni az explorert ott van a vezérlőpultban.

Amúgy a HP ILO-hoz is ie-t használok, mert csak abban megy a távoli asztali izé.
(#) Ge Lee válasza steelbird hozzászólására (») Júl 9, 2016 /
 
Az edge a legjobb böngésző amivel eddig találkoztam, de olyan alapvető dolgot sem lehet benne állítani, mint az alapértelmezett letöltési hely vagy mappa. Gyorsabban tudok böngészni vele mint a krómmal vagy a féregfoxszal, de ami nagyon tetszik az az olvasó mód, abból is az igazán szemkímélő.
(#) zsoltee0001 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 9, 2016 /
 
Nálam a firefox van, de 50 megás net ellenére homokórázik böngészéskor, win7, ha átállnék edge-ra számíthatok rá, hogy ugat a frissítés miatt win10-re?
Tudom egyáltalán érdemben win7 alatt használni?
Üdv
(#) Ge Lee válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 9, 2016 /
 
Nem vagyok benne biztos, de szerintem az edge nem megy a 7 alatt.
(#) steelbird válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 9, 2016 /
 
Az Edge csak Win 10 -ben van. Régebbi Windows -ba nem telepíthető.
Nézd meg a feladatkezelőben, hogy mit nyúz 100% -on a Firefox, mikor elindítod.
Azt a részét kell fejlesztened a gépnek. De ha annyira régi, hogy még XP volt/van rajta, akkor az már gyakorlatilag elavult gép, nem sokat tudsz vele kezdeni.
(#) bbb válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 9, 2016 /
 
Én is azt használom, de vannak azért még árnyoldalai...
Pár példa, hogy mi van még elkurjantva benne:
- hobbielektronika.hu oldalon, ha írsz egy hozzászólást, akkor a topikban nem látod azonnal, ahogy ie-ben, vagy ff-ben (ugyan ez az üzenetküldésnél)
- Nyomtatáskor nem tudsz olyat választani, hogy kijelölt terület nyomtatása
- Plugintámogatás most kezd csak bejönni hozzá, így vannak (banki) oldalak, amiket nem tudsz vele érdemben használni (pl. k&h chipkártyás azonosítása nem megy, csak ie-ből, vagy ff-ből!)
- Kivették belőle a csoportosítást, így nem tudsz egyszerre egy csokornyi lapot bezárni (olyat persze tudsz, hogy a jobbra lévők bezárása, vagy mindet egy kivétellel)
- Nem találtam benne olyan lehetőséget, hogy rákérdezzen mit csináljon egy letölthető dologgal kattintás után, mindenképpen letölti az alapértelmezett letöltési mappába!
- A sávból indított keresésekbe nem szabad pontot, vagy kettőspontot, meg még egy pár karaktert belerakni, mert akkor olyan hülye, hogy URL-nek értelmezi és oda akar navigálni (érdekes, ez ie11-ben jól működik és ha rájön, hogy nem URL, akkor rákeres, itt külön kell kattintani még hozzá)

Cserébe azért vannak jó dolgai is
+ Messzemenőkig gyorsabb, mint pl. a ff jelenlegi változatai
+ Érdekes mód a HTML5 szabványban most ez a leginkább szabványkövető (változnak a dolgok... Ha pedig a webgl-t mondja valaki, na az még nincs normálisan szabványosítva )
+ Még használhatóbb a fejlesztői eszközök menüpont (F12), ami benne van
(#) steelbird válasza bbb hozzászólására (») Júl 9, 2016 /
 
Látszik, hogy még új fejlesztés. Remélhetőleg kinövi. Csak addigra valószínűleg ez is belassul majd.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Júl 9, 2016 /
 
Köszi a tippeket, akkor nem erőltetem, amúgyis szerintem szolgáltató a ludas.
Üdv
(#) steelbird válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 10, 2016 /
 
50 megás netnél nem szabadna sokáig homokóráznia a FF-nak betöltéskor. Még ettől kisebb sebesség is bőven elég általában a böngészéshez. Ellenőrizd le itt az interneted sebességét, meg a feladatkezelőben ellenőrizd, hogy ilyenkor mit terhel meg 100%-ra a böngészés. Ez általában kevés szabad memória, vagy gyenge proci miatt szokott lenni. De lehet oka az is pl. hogy túl sok feladat fut a háttérben.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2016
(#) Kari55 hozzászólása Júl 10, 2016 /
 
Ebben tudna valaki segíteni, vag nem érdemes foglalkozni vele?
(#) Gombszem válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 11, 2016 /
 
Köszi. Ezt is kipróbálom. Minden esetre a Win nagyon megsértődik. Hadd csinálja.
(#) Dani21 válasza steelbird hozzászólására (») Júl 11, 2016 /
 
Elméletileg ezért nem működik rajta semmilyen formában az internet és ha visszaalakítják akkor esetleg fog?
(#) Dani21 hozzászólása Júl 12, 2016 /
 
Sziasztok
Vam egy hp officejet pro 8500 a910-em és..nem is tudom hol kezdjem
-jelentéseket nem, vagy csak nagyon nehezen akar nyomtatni (minden mást igen)
-van hogy (ritkán) nem veszi fel a lapot de ha kiveszem a duplexet és visszateszem akkor utána jó szokott lenni
-most kezdett olyat hogy nem nagyon tud szineset nyomtatni mert nem fújja rá a festéket pedig van benne.. (Lehet hogy az gond hogy nem eredeti hp patron van benne, meg hogy lejárt az egyik eredeti?) elkezdi az elején pár csíkban felvinni pl a kéket aztàn ott..abbahagyja
A nyomtatófejek az állapotjelentés szerint "jók" tehát nem gondolom hogy azzal lenne gond
Az érintkezőit is megtisztítottam már, attol jobb lett valamivel
Fekete fehéren tökéletesen, gyorsan nyomtat
Valakinek valami ötlet?
(#) Dani21 válasza Dani21 hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Tudtok egy oldalt mondani ahol visszaalakítják a ki chippeltetett xbox-ot? (360)
(#) Buvarruha válasza Dani21 hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Ugyanott ahol meg is tudják csipelni.
(#) dave500 hozzászólása Júl 14, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy Gigabyte 550 W-os 80+-os tápom. Ez hajt Egy Fx8320-at 4.7 Ghz-en 1.380 V mellett, illetve egy HD7850-et 1.1 Ghz-en. A 12V-os ág feszültsége multiméterrel mérve is 11.2-re esik vissza, ha komolyan terhelem a gépet. A táp forró levegőt fúj ki, de a hővédelme nem kapcsolta még le. Elég lenne 1 újrakondizás, vagy az már nem segít, kevés ide ez a táp? Előre is köszönöm!
Következő: »»   640 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem