Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Több telefont, függetlenül töltő állomás
Lapozás: OK   2 / 2
(#) gaben62 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Egyetértek, igencsak elavult, mert az amúgy nagyon jó Ni-Cd akkukat, már nem gyártják kb.6-7éve.
Ennek oka a green korszak eljövetele, amelynek lényege a cadmium mérgező, káros hatása az emberi szervezetre, miatt a gyártást forgalamzást beszüntették,lásd /idevonatkozó ISO szabvány/az Eu-ban,és távolkeleten, az Usa-ban is.
Ma már igen jó minőségű Li.ion,Li-ion-nanotech,akkumulátorokat készítenek, melyek 1500,a nanotechnológiás akkuk 2000 töltési ciklust bírnak.
Utóbbi igen drága, előállítási gyártási költség miatt, azonban élettartama szinte korlátlan, nincs memoria effektus,nem kell havonta 1szer feltölteni, ha nem használjuk, az önkisülési áramuk elenyésző.
néhány mikroamper.
Alkalmazzák őket drága márkás, elektromos robogókban, elektromos kisautóban, Dee Walt, Bosch nagy teljesítményű elnyűhetetlen, ipari fúrógépekben.
További előnyük, 1,5szer akkora az energiasűrűségük, feleakkora súlyúak mint a Ni-Cd,Ni-mh ma már a hidegre sem annyira érzékenyek.
Az sem utolsó szempont, a hogy a töltőáramra nem olyan érzékenyek,mint a régebbi típusok, gyorstöltővel 1,5-2óra alatt fel lehet tölteni őket, mindenféle túlmelegedés idő előtti károsodás nélkül.
Elterjedésüknek sajnos gátat szab, a magas áruk, valamint a jóval olcsóbb távol keleti,/kinai,taiwani/ Pb.Ni-mh,behozatal.
Pl.elektromos bicikli, robogó viszonylat.
(#) didyman válasza kormika hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Kizárólag? Tehát pl. a DELL/Apple akkukon lévő LED-soros kijelző, és akkuállapot lekérdezés az csak érzéki csalódás? Tennék most be egy képet, de nem találom és betegen nincs kedvem keresni, hogy mi minden lakik azon a panelen az akkuk felett. A leírt dolgok nyilván opcionálisak, eltérően alkalmazzák, eltérő mértékben integrálva.
(#) hp620 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
primer oldali fogyasztás szempontjából telefonok töltésére mi a jobb telefononként egy - egy 5V/1A-es táp
vagy egy darab 5V/4A-es táp ami mindegyiket töltené?
(#) bodecs hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
Fali konnektor helyére egy olyan panelt szeretnék rakni, amin két usb aljzat van. Be is szereztem hozzá egy Mean Well APV-12-5 típusú tápegységet, ami a szerelő dobozban kapna helyet. Ráforrasztottam az USB-aljzat két szélére a plus-mínuszt és nem működik (nem tölti a telefonokat). Az én hozzáértésem itt véget ért, ötletem sincs hogyan tovább. Ha lenne valakinek ötlete, tippe, hálás lennék. Csatoltam a táp adatlapját. Előre is köszönöm!
(#) sargarigo válasza bodecs hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Szia!
Első körben szerintem mérd meg a kimeneti feszültségét, mert lehet hogy nem 5V-ot ad ki, hanem mondjuk 5.6-ot! Van olyan telefon ami már ennyit sem tolerál! (Gondolom a polaritást ellenőrízted, és nem cserélted fel a pluszt a mínusszal )
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2015
(#) Hp41C válasza bodecs hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
A telefon típusából kiindulva meg kell keresni, hogy milyen feszültség szinteket kell beállítani a D+ és a D- vonalakra.Pl. Iphone
(#) bodecs hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
5.08v-t mértem. hát az összes talált ábrán ez a bekötés szerepel.
(#) bodecs hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
3 telefon is probáltam samsung note3, s3, condord páncél telefon.
(#) sargarigo válasza bodecs hozzászólására (») Okt 25, 2015 / 1
 
Polaritást biztosan nem cserélted fel?
Amúgy itt például azt mutatja a rajz, hogy vani azért trükközés, ahogy Hp41C is írta. Szerintem próbáld meg így!
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2015
(#) q765 válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Ha kijön az 5,08V, akkor a kábele a rossz... Vagy csak egyszerűen nem eléggé szűrt a tápfesz.

sargarigo: A két közepe be sincs kötve..
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2015
(#) sargarigo válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Elvileg azért van benne a két ellenállás, hogy a telefon biztos lehessen abban, hogy ez egy töltő ami rá van dugva. Ahogy nézem az ellenállás értéke nem kritikus, kb akármekkora lehet mondjuk 50K-ig.
(#) sargarigo válasza q765 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Idézet:

sargarigo: A két közepe be sincs kötve..”


Ezt mire alapozod?
(#) q765 válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Az első fotóra...
(#) gerleimarci válasza q765 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Androidos telefonoknál össze kell kötni a két középsőt a gyorsabb töltéshez, különben csak max 500mA-rel tölt.
(#) sargarigo válasza q765 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Sajnos az pont nem működik, szóval nem releváns hogy mi van azon a fotón. Azon vagyunk hogy működjön
(#) bodecs hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
rövidre zárom a két középső tüskét és megfordítom az egyik ajzat pólusait, lehet ezzel kárt okozni??
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2015
(#) q765 válasza bodecs hozzászólására (») Okt 25, 2015 / 2
 
Na, ki mer válaszolni?
(#) bodecs hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
megcsináltam de addig nem kötöm be és dugom össze
(#) sargarigo válasza q765 hozzászólására (») Okt 25, 2015 / 1
 
Majd én válaszolok. Ne próbálkozz amíg utána nem néztél! Az összekötés nem okoz gondot, de a fordított polaritás kinyírhatja ha nincs benne védődióda. Ezt meg nem tudjuk. Nincs valami régi szutykod amit nem sajnálnál? Inkább azzal kísérletezz! Nem látom a fényképen, hogy van-e számozás a csatlakozón. Van?
Nézd meg ezt a képet! Így van nálad is?
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2015
(#) sargarigo válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 25, 2015 / 1
 
Úgy látom a link valamiért nem jó. Itt van egy másik kép. A lényeg hogy ha szemből belenézel az anya csatlakozóba, akkor ha a lemezkék felfelé néznek, akkor balról van a gnd. Nálad is így van?
(#) bodecs hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
Már megvan a megoldás fordítva volt.
Én ez szerint néztem és ajzatnak hittem abra
Most tökéletesen működik. Köszönöm a segítséget!
(#) sargarigo válasza bodecs hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Szívesen
(#) bodecs hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
annyira jó!
(#) sargarigo válasza bodecs hozzászólására (») Okt 25, 2015 / 1
 
Zsír!
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem