Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Led villogtatásának legegyszerűbb módja
Lapozás: OK   3 / 3
(#) vicsys válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Proli007-nek vannak nagyon szép, ötletes időzítő tervei az időzítős topicban (CD4060, CD4049-el) Kis időre, az 555 a legjobb választás. Bár, néha elég egy kondi és egy ellenállás kombó is.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2014
(#) Marko Ramiusz válasza vicsys hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Azért elmondom, hogy mire kellene, - persze gyakorlásként bármilyen, nem IC-s is szóba jöhet, jelen esetben a minél egyszerűbb elv volt a lényeg - egy kaputelefon hívását szeretném a lehető leggyorsabb, még látható villogással, figyelemkeltésre használni.
(#) vicsys válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Akkor talán egy villogó led is elég, de jó lenne tudni, hogy hogyan vezérled...
(#) Marko Ramiusz válasza vicsys hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Gondoltam a villogó LED-re is, kérdés, hogy gyárilag meddig emelik a villogási frekvenciát? Sajnos ezekben (sem) vagyok a gyakorlatban járatos. Amelyiket próbáltam azoknak alacsony az ütemük, ezért gondoltam valamilyen vezérlőelektronikára.
(#) vicsys válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Miért nem jó az 555-ös? Azt úgy állítod be ahogy akarod és jól terhelhető a kimenete is...
(#) Marko Ramiusz válasza vicsys hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Minden rendben az 555-ös villogóval. Összehoztam 24 éve az egyik, de igen ritka működő kapcsolást egy próbapanelen.
(#) proli007 válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Hello! Már bocs, de hogy kell ezt érteni? "Összehoztam 24 éve az egyik, de igen ritka működő kapcsolást .." üdv!
(#) Marko Ramiusz válasza proli007 hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Szia, proli007! Szó szerint kell érteni. Igen ritka kapcsolásaim közül az egyik, ami működik is. Elsőre ez sem, de magamtól jöttem rá, hogy mi volt a hiba. Irtó büszke voltam. Üdv.:Yoe
(#) proli007 válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Hello! Ja! Értem. Ha kicsit gyakorlottabb leszel az építésben és megfelelő forrásból választod az áramköröket, vagy alaposan érteni fogod működésüket, akkor csuklóból és tudsz majd áramkört építeni, ami "első rúgásra" indul.. Itt pld. esetleg találsz számodra megfelelőt. üdv!
(#) Marko Ramiusz válasza proli007 hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Remélem előbb-utóbb gyakorlottabb leszek és valóban alaposabban meg szeretném érteni az elektronikát.. A megfelelő forrás semmiképpen sem a Hobbielektronika fórum, mert van 10000 téma 1000000 hozzászólása, ember legyen a talpán, aki ezekből kiszűri magának a megfelelő választ. Azon gondolkodom, hogy indítok egy topikot, ami a hasonszőrű, gyakorlattal nem rendelkezőknek szólna, a rutinosabb szakemberektől. Egyben Neked köszönöm pl. a linket.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2014
(#) proli007 válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Márc 27, 2014 / 1
 
Rossz gyakorlat. Ha az időjárást akarod tudni, akkor nem az a módszer, hogy végighallgatod az egész napi adást, hanem megnézed, mikor lesz arról szó. Nem kell az egész oldalt elolvasni, meg lehet keresni valamit a képek (rajzok) között is. Aztán próbálod, vagy kérdezel. Ha nyitsz egy új topikot, akkor 10001 téma lesz. Mi fog azzal javulni? Inkább tanulj! Az előbbre visz.. üdv!
(#) vicsys válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
(#) Marko Ramiusz válasza proli007 hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
Közben persze, hogy tanulok is, és elkezdtem gyakorolni is, de időnként elakadok, és ilyenkor lenne szükségem tapasztaltabbak véleményére, de ezt már leírtam. Bár ez a beszélgetést nem ebben a topikban kellene folytatni, kissé elkanyarodtam a témától.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2014
(#) Marko Ramiusz válasza vicsys hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
vicsys! Amúgy Én is arra a topikra gondoltam csak, mint elmélet írtam.
(#) belepes hozzászólása Máj 20, 2015 /
 
Sziasztok!

Kezdő vagyok, nem tudom jó helyre írtam-e. Egy olyan megoldás érdekelne, hogy egy 12V-os egyenáramú tápfeszt kellene megszaggatni - egy 12V-os led sort kellene villogtatni. A villogási idő 5 mp körül kellene hogy legyen. Tehát 12V be és 12V kimenettel. Hogy tudnám ezt megoldani? Esetleg valahol lehet erre kész megoldást is venni? Van valakinek rá ötlete?

Köszönöm.
(#) proli007 válasza belepes hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Hello! Alapvetően egy 555 időzítő, és egy Fet megfelelő erre a célra. De néhány dolgot azért nem ártana tisztázni. Mekkora a Led-sor fogyasztása? Mi az, hogy 5mp? (Ez 5mp be, 5mp ki?) Valamint hogy lehet-e a 12V negatív ágát "szaggatni", vagy mindenképpen a pozitívat kell kapcsolni? Stb..
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2015
(#) Orbán József hozzászólása Máj 20, 2015 /
 
Üdv!
Évekkel ezelőtt dolgoztam egy ilyen projekten.
Bátran ajánlom kezdőknek, haladóknak.
Egyszerű
(#) belepes válasza proli007 hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Köszönöm. Tudnál ehhez egy kapcsolási rajzot mellékelni? 500mA ha minden igaz az áram igénye, 5mp-re bekapcsol 5mp-re ki (mondjuk jobb lenne ha az idejét valami potival tudnám szabályozni), lehet a negatívot is szaggatni az mindegy jelen esetben.
(#) proli007 válasza belepes hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Tessék..
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2015
(#) belepes válasza proli007 hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
Köszönöm. A dióda jelöléshez kell itt bekötnöm a ledsort akkor?
(#) hobbyboby hozzászólása Máj 21, 2015 /
 
Utószó:

Íme a legegyszerűbb LED dióda villogtatási megoldás - lehet a boltokban kapni már eleve villogó LED-eket! (beleépített miniatűr C-MOS áramkörrel)
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2015
(#) Inhouse válasza hobbyboby hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
Nem árt azért hozzászólás előtt belenézni az adott topicba, és csak utána megmondani a frankót...
(#) proli007 válasza belepes hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
Az a kérdés mit értesz "led-sor" alatt. Ha egy 12V-os Led-szalagról van szó, akkor azt közvetlen kötheted az ellenállás-Led helyett. Ha a Led-sor, az sorba kötött Led-ek, akkor azoknak előtét ellenállás kell, mint a képen.
(#) belepes válasza proli007 hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
Köszönöm, de sajna nem megy. A ledek folyamatosan világítanak hiába tekerem a potit. Mi lehet a gond?
(#) proli007 válasza belepes hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
Valamit elkötöttél, nem jól értelmezed az IC lábszámozását, stb. Mérj feszültségeket az IC lábain. Abból többet tudunk, vagy egy fénykép..
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem