Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Két telefon összekötése
 
Témaindító: Geriboss, idő: Máj 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 4
(#) Geriboss hozzászólása Máj 27, 2006 /
 
Hy all!

Kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne megoldani azt, hogy a matáv telefon-hálózat nélkül összekötni egymással két telefont? Mekkora táp kell neki és kell e valamilyen elektronika hozzá? Saját telefonközpontot pedig nincs kedvem venni. :no: Javaslat?
(#) dbase válasza Geriboss hozzászólására (») Máj 27, 2006 / 4
 
A mellékelt scannelt rajzon szerintem csak régi típusu készülékekkel megy inkábbb, ujakkal nem.Próba cseresznye.
(#) eSDi válasza dbase hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Szerintem működik ezzel is! A működési elv nem vátozott sokat a feltalálás óta.......
(#) Geriboss válasza dbase hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Kösz!
(#) Frankye válasza eSDi hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Biztosan működik.
(#) Norberto válasza Geriboss hozzászólására (») Máj 28, 2006 / 4
 
Legegyszerűbb megoldás a mellékelt fájlban:

telefonok.jpg
    
(#) eSDi válasza Norberto hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 


Öcsém!!!! Hát ez kész!

Na most kiment a hülyeség biztosíték az agyamban......
(#) eSDi válasza Norberto hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Az tény hogy a cimben szereplő kérdésre adtad meg a választ! Ezt nem is tagadom....

De spárgával összekötni........ Ááááááááááááááá
(#) tbence3 válasza eSDi hozzászólására (») Máj 28, 2006 / 1
 
mivell mással kötötte volna össze?Esetleg kondenz csíkkal?
(#) eSDi válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Hát tudja a fene. Akár azzal is.....
(#) Topi válasza Norberto hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Hú!!

Tulaj adta jogaimnál fogva megtehetem , és szerintem azért nem haragszik senki ha Norbertonak is adunk pontot... Ez nagyon ott van
(#) tbence3 válasza Topi hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Helyes
(#) eSDi válasza Topi hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Megérdemli! Meg egy korsó sört is!
(#) Norberto válasza Topi hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Kösz

(olyan jó poénnak tűnt ez a dolog, mikor olvastam, hogy 2 telefon összekötése)
(#) tbence3 válasza eSDi hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Azt a korsó sört szerintem átkellen neki fax-olni.
(#) _JANI_ válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Törekedjünk az egyszerűségre! :yes: Na de ennyire!!!???
(#) nyulbul válasza Topi hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Óvást nyujtok be,ugyanis a címben matáv telefonról van szó. Az viszont sokkal bonyolultabb mint egy egyszerü mobil. Ugyanis a matávot a kagyló spirál zsinorjánál fogva kell összekötni,és nem csomóra "az csak a mobilnál működik" hanem masnira,és azt is balról jobra.
(#) eSDi válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
(#) Norberto válasza nyulbul hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Idézet:
„nem csomóra "az csak a mobilnál működik" hanem masnira,és azt is balról jobra”


Először én is úgy akartam, de az túl snassz lett volna

Egyébként meg a topik címében sehol nincs, hogy milyen telefon...csak hogy: "telefon"
(#) creative válasza Norberto hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Hello
Tetszett Norberto otletes megoldása

Egyébként méllékelem azt ahogy az uj telefonokkal mukodik ez biztos ezerszer csinaltam.

Kicsit moricka rajz de tutira mukodik

kep.JPG
    
(#) csikosgabi hozzászólása Máj 29, 2006 /
 
Sziasztok.Olyan kérdésem lenne hogy a szembe szomszéddal hogyan tudnánk egymással beszélgetni és valami hívóhangot adni egymásnak.Jó lenne hogyha vezeték nélküli lenne.
(de az is jó ha valaki vezetékesbe tudna segíteni)

Előre is köszönöm !!!!
(#) dbase válasza csikosgabi hozzászólására (») Máj 29, 2006 / 4
 
Vegyetek 10ezerér-t PMR-t Tescoba is van, és 2 darab jár érte.Annál egyszerübb nincs.És vezetéknélküli.Max 2 tápegységet kell csinálni hozzá.
(#) Geriboss válasza creative hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
Ezzel hogy csörgetsz? :nemtudom:
(#) Frankye válasza Geriboss hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
A madzagossal? Megrázza a miskulanciát, és lesz olyan csörömpölés, hogy namég!

Amúgy komoly(abb)ra fordítva a szót: Ezzel, amit Creative feltett rajzot, ezzel sehogyan. A csengetéshez ennél jóval nagyobb, 50-60 V-os ~ fesz kell.
(#) creative válasza Frankye hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
Hello

Így van ezzel nem tudsz csörögni csak beszélgetni csináltuk egy időben hogy 3-4 9voltos elemet sorba kotottunk foldet eggyesitettuk es mikor csorogni akartunk akkor egy mikrokapcsoloval ranyomtuk a pozitivra es vinnyogot mint atom de en is azt javaslom hogy a madzagon osszekotott telokat razd meg mert ugy tuti hangos lesz a dolog egyébként az elso rajz is ezen alapul marmint amit mondtam szoval probalgasd csak baja nem lesz csak ne forditsd meg a polaritast azt nem szereti
(#) eSDi válasza creative hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
A vezetékestelefonok alapba -48V-ot kapnak. A csörgetési fesz pedig olyan 100-120V váltó.......


És mellékesen megjegyzem hogy nem szabad nagy terhelést rákötni a telefon vonalra.....
Egyszer voltam bent egy Matáv központban. batár nagy csarnok tele akksikkal........ ez volt a Back-Up. Nah napközbe a kijelző azt mutatta a kapcsolószekrényen, hogy -48V és 52A a pillanatnyi áramfelvétel...... Lóghatott rajta egy pár telefon azthiszem.......
(#) Spagoca válasza eSDi hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
A 48V-ot (pontosabban 52V-ot) akészülék lerakott állapotban kapja. Mihelyt felveszed a kagylót ez az feszültség leesik 10-12V-ra. A vonali áram 50mA körül mozog. Így amit creative közölt rajz használható beszélgetésre, de csengetésre nem. Az a lényeg, hogy a "vonali" áram kb 50 mA legyen. a csengetésre az 50 V-os 25Hz-es váltakozó fesz már használható. A szabványos csengető fesz valóban 100-120V, 25Hz-es frekivel.
(#) eSDi válasza Spagoca hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
52V! Ezt megmérted? Vagy hogyan jött ki? Én összeszámoltam a Back-Up akksikat és 24db 2V-os akksi volt sorba kapcsolva. Az viszont igaz hogy ha felveszi az ember a kagylót akkor leesik a fesz 10-12V-ra. És az 50mA is stimm.
(#) JZoli válasza Geriboss hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
Én építettem ilyen áram kört két telefonhoz kb 14 éve azóta is működik öt példányban kifogástalanul,egy probléma azonban van ez még jelfogókkal (relékkel) működik, mivel akkoriban még leginkább ez volt az elérhető alkatrészekből megépíthető.Ha érdekel írd meg és megkeresem a rajzát és felteszem ide.
A működése teljesen autómatikus, felveszed az egyik "kagylót" a másik telefon szaggatottan csenget, és viszont.
(#) joe1 hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Szeretnék két egyszerű vonalas telefont két épület között használni, hogyan kell összekötni?
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem