Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1047 / 1268
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Szia a sor tápfeszültségét Még nem mértem. Meg mondom őszintén de ha csíkos a kép nem lehet sípolást hallani sem de akkor az lesz a bibi amire gondolok ?? valameyik kondenzátor ki van száradva s így a sortáp feszültsége le esik s atól csinálja ezt a hiba jelenséget???
(#) patexati hozzászólása Márc 29, 2015 /
 
Sziasztok! Kaptam egy Samsung LE32R82BX/XEX LCD tévét melynek rossz a táppanelje. Biztosítékok jók de a QM801,QAM802 fetek zárlatosak,RM801 ellenállás megszakadt. Cseréltem ezeket de ugyanígy járt mikor feszültség alá helyeztem.Tudna valaki segíteni merre tapogatózzak,mit cseréljek még? Bővebben: Link
(#) eyess válasza patexati hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Ha a CM809,CM808,CM814,és Rm815,RM812,RM814 is jók , akkor TM802 hibára tippelnék.
(#) Doncso hozzászólása Ápr 1, 2015 /
 
Sziasztok, a minap vettem egy jó kis Medion MD 30726-os lcd tv-t. A volt tulaj "elfelejtette" közölni, hogy a tv készenlétbe állása után 5-10 percel villog 9-et a bekapcs led, majd a következő inditás után elfelejti a beállitásokat. Szeretnék segitséget kérni, mert ilyen gonddal még nem találkoztam, ha esetleg lenne ötlet valakinek azt megköszönném. Esetleg egy rajz féleséget is, én nem találtam róla semmit. Az az érdekes, hogy röviddel kikapcsolás után visszanyomom, akkor még megmarad a memória, csak hosszabb állás után pl 10 perc , elkezd villogni a led, 9-et, ha jól számoltam és a kövi bekapcs után már nullás a gép.
Bármilyen segitséget megköszönök.
(#) Blockbuster hozzászólása Ápr 1, 2015 /
 
Üdvözletem! Egy kis segítséget szeretnék kérni. LG22"-os lcd monitor alap színe bordót, azan fekete nincs, egyébként minden korrekten működik, lenne-e ötlet a hibára? VGA panel? (szalagkábel átmozgatva, a monitor hibásan került hozzám néhány kondi kellett benne cserélni, így már bekapcsol, de ezt a hibát produkálja ) Segítségetek előre is köszönöm.
(#) Doncso válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Még egy kérésem lenne. Sikerült kideritenem, hogy ennél a tipusnál szoftver hiba okozza. Sikerült belépnem a szerviz menübe, ott találtam egy full resetet. Ezt használhatom? Vagy utána ujra be kell mindent állitani?
(#) hummerh2 hozzászólása Ápr 4, 2015 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.

Van egy kb 25 éves Grundig tv-m, a hátoldalán az M 70-390/90 jelzést találtam.
A hibajelenség a következő: Bekapcsolás után egy ideig tökéletesen működik, majd egy idő után a kép vízszintesen széthúzódik ( megnő, szélesebb lesz ). Ez egy ideje így megy, viszont tegnap a képernyő pár óra tv nézés után fekete lett, hang továbbra is volt. Kikapcsoltam a főkapcsolót és kb 30 perc pihentetés után megint működött. Ma levettem a hátulját, kipucoltam a belsejét. Megégett részekkel nem találkoztam, forrasztási hibát szabad szemmel nem láttam.

Hálás lennék, ha adnátok pár tippet a javításhoz.

Előre is köszönöm válaszotokat!
(#) eyess válasza hummerh2 hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Tápfeszültségek , sortáp, képeltérítő fokozatok .Egyenlőre talán ennyit nézz meg.
(#) kadarist válasza hummerh2 hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Szia!
Forrasztási hiba lesz az és nem csak egy helyen.
(#) Master X hozzászólása Ápr 4, 2015 /
 
ÜDV Mindenkinek!

Hozzám került 2db 28" os Tv
Innovation CTV 7044 UTS és egy Elta NR EL-28TL3tXS Tipusu
Servicemanualt tudnátok hozzá mert jelenleg mind a kettő
KO!! Még a készenlét led sem világit gondolom a Táp adta meg magát.
Esetleg javitott már valaki ilyen tipusokat???
Ha igen érdekel minden tapasztalt hiba velük kapcsolatba.
Köszök előre is minden segitséget.
(#) jdani hozzászólása Ápr 4, 2015 /
 
Üdv. Van egy CTV253B. Tesó hozta. Okosan betette képernyővel hátrafelé nézve az autó kuferjába. Megindult, természetesen a TV eldült a képernyőjére. De nem tört el. Itthon bekapcsolom, hang van, kép nincs. Feszültségek megvannak. Lehet hogy megsérült a képernyő?
(#) zolika60 válasza jdani hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Nem hinném. Inkább valamelyik csatlakozó mozdult el. Persze csak akkor, ha mielőtt a csomagtartóba került működött.
(#) jdani válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Ismeretlen az állapota hozzám kerülése előtt...
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
A nyákot nézd át a sortafó körül, mert lehet, hogy megrepedt.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Át is forrasztgattam, de semmi. Mondjuk a Screen trimert állítva előjönnek a vizszintes csíkok.
(#) Doncso hozzászólása Ápr 5, 2015 /
 
Az mitől lehet , hogy ha kihúzom a tv-t akkor megmaradnak a csatorna beállitások, és az egyéb beállitások is, hangerő, fényerő stb, ha meg standbyba teszem, akkor meg 1 perc után villog 9-et, és a következő bekapcsolásnál már nincs csatorna és minden beállitás alapon van.
(#) kadarist válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Szia!
Akár még szoftverhiba is lehet. Kellene egy mélyreható frissítés.
(#) Master X hozzászólása Ápr 5, 2015 /
 
Üdv Mindenkinek!

Hozzám kerüle Egy Elta NR EL-28TL3tXS Tipusu Tv , Beko Elektronik S99.190-07 lappal szerelt
bekapcsoláskor ciripelés hallani a trafó felől de ezen kivül semmi készenleti led nem világit.
a kondik látszólag renben vannak hibás forrasztás nem látható .
esetleg ha tudna bárki segiteni megköszönném.
(#) eyess válasza Master X hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Mivel készenlét nincs , így nem is fog indulni a tévé.A tápot kell átvizsgálni kimérni különösen az 5v os részt , hogy miért nincs meg .Ugyanis a készenléthez ez kell.
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Annyit tudtam vele tenni, hogy kiirtam a szervizmenü beállitásokat, beletettem egy másik EEPROM-ot, ezt a tv felprogramozta, én utánállitottam, igy működik tökéletesen, de a standby-ba lépést követően 1 perc mulva villog 9-et és törlődnek a beállitások. Tehát nem eeprom baj. De érdekes, mert ha kihúzom, akkor bármeddig megtartja. Érdekes. Frissitést sajnos nem tudok eszközölni, mert nincs meg hozzá a hardware, nincs rajta se serial port, se usb, se memó foglalat. Csak egy 2x3-as service only - tüskesor.....
(#) kadarist válasza Master X hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Szia!
A sortranzisztort nézd meg, mert lehet, hogy zárlatos.
(#) farkas balazs hozzászólása Ápr 6, 2015 /
 
Van egy katódsugárcsöves Philips Tv,távirányítója nincs,nem is volt.
Tip.21PT166/58 S L01.2E AA
Próbáltam a menüt,véletlenül benyomtam a gyerekzárat,de nem tudom
kioldani! Mi a teendő? Kidobhatom a TV-t?
Köszi!
farkasbalazs60@gmail.com
(#) kadarist válasza farkas balazs hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Rakj bele egy üres EEPROM-ot.
(#) roby122 hozzászólása Ápr 6, 2015 /
 
Üdv. Van egy Orion led tv-m 66 centis. Teljesen ki van kapcsolva. A tv-n érintőgombok vannak , nem tudom bekapcsolni , távirányítóval sem lehet bekapcsolni , olyan mintha végleg kikapcsolt volna. Mit tegyek ?
(#) jdani hozzászólása Ápr 7, 2015 /
 
Hali. Van egy régi OVP TV. A kép egyik napról a másikra sötét kontrasztos lett. Hiába felnyomtam a fényerőt rajta a menübe, kis idő után újra sötét lett. Megoldás ha a scrren trimert csavarom fel?
(#) Master X hozzászólása Ápr 7, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy Innovation Ctv 7044 tipusu tv került hozzám
az a gond hogy bele van turva , és hiányzik a sor tranzisztor + még egy belőle meg tudná adni valaki milyen tranyó lehetett benne ? vagy milyen tipussal tudnám helyetesiteni??a többi részét már megcsináltam csak ez hiányzik de nagyon.
489.10B lappal szerelt.köszönöm a segitséget szép napot Mesterek.
(#) Blockbuster hozzászólása Ápr 8, 2015 /
 
Sziasztok! Lenne valakinek ötlete, hogy mi okozhatja a képen látható színelváltozást? Segítséget ötleltet megköszönném.
(#) kadarist válasza Blockbuster hozzászólására (») Ápr 8, 2015 / 1
 
(#) Blockbuster válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Köszönöm, gondolom ez nem javítható.
(#) zolika60 válasza Blockbuster hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Miért gondolod? Olvasd el kadarist LINK-jében a hozzászólásokat. Azért tette be.
Következő: »»   1047 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem