Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1147 / 1268
(#) eyess válasza McDeath hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Konkrétabb adatok hiányában , ezt így elég nehéz behatárolni.Lehet forrasztási hiba , lehet tápegység hiba , alkatrész hiba , és még lehene sorolni.Mérések álltali adatokra lenne szükségünk , hogy be tudjuk neked határolni , hol is lehet a hiba , és mitől van ez a jelenség.
(#) eyess válasza kovacspista hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Nem írtad milyen helyzetben volt bekapcsolva a tévé .Ha csak alaphelyzetben , és nem volt rá kötve antennajel stb . Akkor kijelző gyanús eléggé.
(#) kovacspista válasza eyess hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Mindig ezt csinálja, jellel és anélkül is! A tápban volt púps kpondi, azokat kicseréltem. Próbálok keresni valamilyen adatokat mérésre vonatkozóan.
(#) eyess válasza kovacspista hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Igen nem ártana .Ezt a 21 db ot ezt hogy kell érteni ? Ennyi darab tévéd van , és ebből pár darab ezt csinálja vagy ?
(#) kisjo hozzászólása Okt 9, 2016 /
 
LG led TM-m az egyik pillanatról a másikra megadta magát és az alábbi képernyő megjelenítéseket produkálta (mellékelve). Aki esetleg tudja, hogy mi lett a baja kérem segítsen. Köszi!
(#) kovacspista válasza eyess hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Elírtam, 2 db az!!
(#) kovacspista válasza kovacspista hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
Volt itt 2 készülék, amiről raktam fel képet, az egyik csak fehér volt a másik csíkos és mind a kettő samsung, az egyik 26-os a másik 32-es. Mind kettőnél t-con kontakt hiba van, volt! Az alaplapok összecserélhetőt, de más nem. A t-com panelek javítása - szerintem - úgy történhet, hogy forrólevegős pákával át kell "fújni" az egészet. Ez utóbbi megoldásra vár, mivel nekem ilyenem nincs!
A nehézség az a dologban, hogy miután megjön a kép -a matatás következményeként-, nem lehet a hibát előidézni. Próbáltam hűteni, fűteni, mozgatni, ütögetni, semmi. így jutottam a forrólevegős páka gondolatra. Csináltatok már ilyet?
(#) geniusmax hozzászólása Okt 13, 2016 /
 
Sziasztok! 3 napja küzdöttem 1 Philips L6.1AA chassis lapon hiba kereséssel mire végűl csak meglett a bűnös a But11 emitter lábon 102K 1KV ami 329,3 ohmot mutatott emiatt nem indult a tápegység. Nos stabilan üzemel a tv, viszont hirtelen képváltásnál pattan egyet a hangszóró ez milyen hiba lehet? Segítő szándékot megköszönöm!
(#) Sanitatum válasza kadarist hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Nem jutottam előrébb, azon gondolkodom hogy mi történhet akkor ha rövidzárlatot kap a mosfet, a hűtőbordával (nem tettem vissza a szigetelést mivel elfelejtettem és ezért lett belőle, ami) Nem tudom mi idézhet elő feszültség csökkenést, 14v-ra 7501es és 2es tranyok jok. Az ellenállásokat átmértem, annyit mutatnak amennyi kell hogy legyen. 6504es diodát cseréltem,6501est is és a 6510est
(#) stevepapa hozzászólása Okt 19, 2016 /
 
Üdv Mesterek!

Sagem Axium Hd-d50 G4 szervizmenüjét keresem. Ha valaki tudna segíteni megköszönném.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2016
(#) Janoo hozzászólása Okt 24, 2016 /
 
Sziasztok!
Panasonic TX25MK1P Euro 4 alaplapos, időnként homályos kép!
Bekapcsolásnál eleve homályos, ahogy bejön a kép, de úgy hogy 1 mp-ig éles-olvasható minden felirat, majd mintha túltekerném a focust. Ez kb.10 perc után megszűnik, és minden ok. ,de változó időközönként pár mp-re ami lehet 30 perc múlva is ismét homályos majd kitisztul.
Köszönöm.
(#) stevepapa válasza Janoo hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Sanszos a képcső. Tipikus Panaszonik eset, rossz a cső.
(#) Janoo válasza stevepapa hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Pedig azt gondoltam, hogy sima kondi cserével megúszom.
(#) Gafly válasza Janoo hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
De minden készülék minden hibáját kondenzátor cserével kell javítani, nem?
(#) stevepapa válasza Gafly hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Igen, ez terjedt el De közel sem igaz, a régebbi készülékeknél főleg nem igaz. Abban az időben még jó minőségű kondikat gyártottak. Azt nem is említve, ha megnézed egy tv belét nem csak elkókat látni, tehát bármi tönkre mehet benne.
(#) Janoo válasza Gafly hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Hát ha ezt én is tudnám nem írogatnék ilyen helyre.
(#) Janoo válasza stevepapa hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Hát, korábban a kép vibrálását helyrehozta a vertical IC cseréje, most azt gondoltam hátha valamelyik tápkondi miatt lehet ez. A "bármi tönkremehetett... " várakozásom az volt hogy segít valaki leszűkíteni valamire.
(#) stevepapa válasza Janoo hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
A " bármit" nem neked irtam hanem a kondik cseréjére való biztos javulásra. Mint azt írtam, panánál a fókusz változásokat a képcső szokta okozni. " Jobb" esetben a nagyfesztrafó, de az ritkább.
(#) VJ72 válasza Janoo hozzászólására (») Okt 25, 2016 / 1
 
Szia!
Azért a képcsőfoglalatot megvizsgálnám, a szikraközt és a bevezető kábel csatlakozását is.
(#) Janoo hozzászólása Okt 26, 2016 /
 
Köszönöm.
(#) Malsoj hozzászólása Okt 30, 2016 /
 
Sziasztok!

Samsung LED TV-men (5500 class) kijelzőjén világos csíkok jelentek meg, (lásd csatolt kép) először sokáig csak vízszintesen most már függőlegesen is. leginkább azokon a részeken, ahol eleve a képen világosabb az adás is. Hol lehet a hiba? Meg lehet javítani?
Előre is köszi a tippeket.
(#) asdf0831 hozzászólása Okt 31, 2016 /
 
Sziasztok! Tönkrement a tévém. Kiment benne a sorkimenő trafó ami vitte magával a tranzisztort. Ezeket cseréltem. Most a hiba jelenség. Középen csíkozódik és minden irányban szét húzta a képet. E-W körre gyanakszok, mert úgy látom az oldala kicsit mintha homorítana. Forrasztási hibákat amiket találtam javítottam. Szégyellem, hogy elakadtam mert az egyik szakmám elektronikai műszerész, de nincs benne semmi rutinom. Csatolom a képeket a hibáról és az alkatrészről amire gyanakszom.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) BarnaPili válasza asdf0831 hozzászólására (») Okt 31, 2016 /
 
Szia!
Nem szégyen az,ha valami nem megy. Senki sem úgy születik. Az eleltronikai műszerész meg nem RTV műszerész. Viszont egy TV típusszám sokkal többet segítene. Esetleg egy kép a hibáról.
Így látatlanba nézd meg az EW diódát,kicsatoló kondit,de ha csíkozással is tarkított a hibajelenség,akkor lehet,hogy az EW végfok integrálva van a függőleges IC-be. Ennek a tápellátását is hazavághatta a sorkimenőtrafó.
Üdv!
István
(#) asdf0831 válasza BarnaPili hozzászólására (») Okt 31, 2016 /
 
Szia István!
Köszönöm szépen a választ. Reggel sietnem kellett dolgozni így elmaradt a kép és a típus szám. Most pótlom.
videoton c2911-am.
(#) MOTIVA hozzászólása Nov 1, 2016 /
 
Űdv van egy Samsung plazma tv nincs készenléti(nem világit a stand by) kicseréltem a kondikat,az smd-ket de nem találom a hibáját,zárlatot pedig nem mértem,aki ilyen hibával találkozott megkérem adjon utbaigazitást
(#) BarnaPili válasza asdf0831 hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Szia!
Beírtam a típust a gugliba,hogy keressek hozzá egy kottát,de ezt is kidobta.
Javítási tipp
István
(#) viking4 hozzászólása Nov 3, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy idősödő ORION T2835stx-s tv BEKO zx8190-30-as belsővel aminek a hiba jelensége a következő. Főkapcsolót bekapcsolva a Standby-ig OK, de utána ha bekapcsolom a távirányítóval egy pillanatra sztatikus lesz a képcső pár másodperc múlva újra standby-ba kapcsol és hibakódot villog. 4-et pislant meg áll 4 pislant meg áll és így tovább. Szerintetek mi lehet a problémája merre kellene keresni a hibát.
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Szia!
Idézet:
„Köszönöm, holnap meló után átnézem!”

Hát a holnap megnézem helyesen így hangzott volna: "Nyolc hónap múlva megnézem"
Lényeg a lényeg meglett a hiba és csak azért írok, hogy megköszönjem, és másoknak is segítsek ezzel.
A kép vízszintes szétcsuszását kondi hiba okozta, amit már a service menüben se lehetett korrigálni.
A lenti képen jelölt 100nF szakadt meg (5,1pF)értékre csökkenve. Csere után azonnal a megfelelő méretre lehetett állítani a képet.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2016

tv.jpg
    
(#) gubík gábor hozzászólása Nov 5, 2016 /
 
Sziasztok
egy OVP CTV219 tévé elkók, sorvégtranzisztor cseréje és szemmel látható forrasztási hibák javítása után kapom lenti videón bemutatott képet miszerint két helyen vízszintesen megtörik a kép és rezonál egy bizonyos frekvencián. Merre keresgéljek?

Video0062.mp4
    
(#) Mircsof hozzászólása Nov 5, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy Samsung CW29M064 ks7a saszival szeret TV-t szeretnék rendbe rakni.
Előzmények a következők:
1. a primer oldalon a vezérlőnél levő 2 kondi cseréje (C812/C808) drasztikus ESR növekedés miatt.
2. a sorvégfokozat tranyó zárlatos volt minden irányban.
3. eltávolítás után a csatolt dokumentumban leírt 8. számú hiba jelentkezett.
Idézet:
„8.Hiba:
A tápegység pulzál, a LED villog, a demagnetizáló relé kb. 2Hz-el kattog”

Az IC 805 stabilizátor lábain stanby-ban 8.3V feszültséget lehetett mérni, amire azt írták, hogy min 9V kell legyen ott, különben ez a pulzálás fog jelentkezni.

Idézet:
„Ha a Q806 kollektorát egy pillanatra lezárjuk a testre (ezzel a gerjedési állapotot megszüntetjük), megszűnik a pulzálás, és a készülék hibátlanul működik áramtalanításig.”

Ezt kipróbáltam, de már késö volt vagy ellenállásal kelett volna (nem csavarhúzóval), vagy sikerült a B+ (135V) részhez kötni. A táp végül is abbahagyta a pulzálást pont mint ahogy le van írva.
Viszont a hullák száma gyorsan felszökött: Q806, Q805, DZ242 (3,3V), és a DZ805 (TL431)
A 3,3V zener drót lett az összes többi alkatrészt tudtam pótolni, de ebből nincs kéznél csak 3,6V-os típus.
Lehetne azzal helyettesíteni, vagy felejtsem el?
Következő: »»   1147 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem