Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   136 / 292
(#) lipitai válasza zoszka hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Erről van szó! Jól érted! Időjárás követés programban kikapcsolva, külsö hőmérséklet jeladó kikötve. Programban lehet állítani milyen módon üzemeljen (időjárás követően vagy simán)
(#) zoszka válasza lipitai hozzászólására (») Okt 27, 2014 / 1
 
Ha jól értettem, moduláció nélkül kapcsolgat a kazán, ami arra utal, hogy valami védelmi funkció aktiválódik. (NTC, Stemco). A kikapcsolást követően mennyi idő után kapcsol vissza magától? Még valami. Esetleg a jelleg görbe maximuma nincs korlátozva? Gyanús az 50-55 fok.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) Koncsar válasza lipitai hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Nézd légyszives meg, hogy kb. mennyivel hidegebb a visszatérő az előremenőnél! Már amikor a készülék fűtésen megy és a leállás elött. Ha tudnád figyelni az előremenő és visszatérő vizhőfokot a hőcserélőnél, hamar kiderűlne a galiba. Régebben jól működött?
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
A Termomax inka kondenzációs kazánomnál is be lehet állítani, hogy a fűtőkör max. mennyi legyen. Nálam egyszer nyitva maradt a bypassz szelep, és kazánon belűl forgot a viz. Hasonló jelenséget produkált.
(#) lipitai válasza zoszka hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Megint jól érted! Akkor leírom amit láthatok info módban: bekapcsol 60-65% teljesítménnyel, majd drasztikusan esik vissza a teljsítmény, átlag pár másod perc (10-15) majd 35-38%-on kikapcsol, kb 10-15 másodperc, és megint ez a ciklus. Ezt képes bár meddig csinálni, de volt olyan, hogy 2-3 bekapcsolás után ment rendesen. Lehet állítani jelleg görbét is, de most azok az alap gyári beállításon vannak, messze nem a határon.
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Én kiszálltam. Elöbb forog meg a kazánban a fűtött viz mint az egész rendszerben.
Idézet:
„bekapcsol 60-65% teljesítménnyel, majd drasztikusan esik vissza a teljsítmény, átlag pár másod perc (10-15) majd 35-38%-on kikapcsol, kb 10-15 másodperc, és megint ez a ciklus.”

Bypassz szelep, vagy ha van hidraulikus váltó, akkor áll mögötte a vizkör. Leragadt radiátor termofejekre nem is gondoltam még. Arról nem írt Lipitai.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) lipitai válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Erre már én is gondoltam, de ha meg nézem a táp víz akkori hőmérsékletétt, az csak 50-55 fok, és ráadásul a radiátorok is ennek megfelelően melegek. Csak háromutas szelep van, és nincsennek termofejek sem.
(#) Koncsar válasza lipitai hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Mennyi a visszatérő fűtőviz főfoka? A kazán kiírja? Ha a kazán túl van méretezve a lakáshoz, akkor ez a jelenség, sok kazán nem tud 4 KW alá menni a teljesítménnyel, ekkor hasonló lesz a jelenség, amíg a szobatermosztát ki nem kapcsol. Mekkora lakást fűtesz vele?
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) lipitai válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Tudom sok vagyok a jóból, de mentségem legyen, hogy nekem már nincs ötletem.
Nos a kapcsolgatás során az előre mennő max 50-55, a visszatérő 38-40-42 amiket ki ír.
De mint írtam, ha a meleg víz készítést kapcsolom a fűtő körre, akkor tökéletesen képes üzemelni. (a háromutas szelep van a fűtő körre állítva) 4db 160x60-as radiátor, kb 70nm
(#) Koncsar válasza lipitai hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Tudni kéne, hogy teljesen lehűlt radiátorok és rendszer esetében is ilyen gyorsan kapcsol ki-be?
Semmi baja a kazánodnak! A hőlépcső is passzol kb. Túlméretezett kazán. Kevés hőleadó. Még ha leszabályoz alacsony teljesítményre, az is sok.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) Koncsar válasza lipitai hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Idézet:
„Addig jutottam, hogy "becsapom" a vezérlést, mert a hárumutas szelep mikor átvált fűtésre, kihúzom a vezetékét, azért hogy ne tudjon vissza váltani. Majd bekapcsolom a melegvíz készítést és csodálatosan megy a fűtőkör, a kazán szabályoz, a hogy az kell.”

Persze, hogy így megy. Mert a tárolóban lévő NTC a melegvizet kéri. Így viszont biztos vagyok abban is, hogy a hőfok emelkedni fog a tíltásig.
Majd ha hidegebb lessz kint, akkor a ki-be kapcsolások közötti idő is hosszabb lesz. Neked a 4 radiátorra elég lett volna egy 10KW os kazán is. Az meg, hogy 55 foknál kapcsol ki a kazán az szoftveresen vagy a kezelő felületen állítható. Ha meg be van kapcsolva a külső hőmérséklet figyelő, az a beállított görbe alapján emeli, csökkenti az előre menő viz hőfokát.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) lipitai válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Sziasztok!

Kerülget a guta ütés! Haza jöttem, külső hőmérséklet érzékelő vissza dug a helyére, majd fűtés be kapcs. Semmi változás, csak kapcsolgat. Fűtés kikapcs., majd érzékelő kihúz, fűtés be kapcs, és megy, szépen szabályozva felfűt max hőmérsékletre, majd le áll, a termosztát még kéri a fűtést. Pár perc után megint elindul, de megint csak kapcsolgat. Termosztátt lehúz, külső érzékelő megint vissza dug, majd termosztátt fel, azóta megint normálisan dolgozik.

Ő lenne a képeken
(#) Koncsar válasza lipitai hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Hány éve fűtesz vele? Tavaly télen jól ment? Ha a külső érzékelőt lehúzod róla, akkor a programjában is ki kéne kapcsolni a külső figyelést. Ezt a kapcsolgat dolgot nem nagyon értem.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) zoszka válasza lipitai hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Mondom én hogy aktív az időjárás követő.....
Márpedig, ha aktív, ilyen külső hőmérsékleten nem is fog 55 foknál feljebb menni...
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) lipitai válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Második szezonja, gyakorlatilag csak azt lehet állítani, hogy időjárás követő termosztátt, vagy csak be, ki kapcsoló termosztáttal használom. De már ezeken is túl vagyok. Most a kapcsolgatás a gond, illetve úgy mondom, hogy az első ciklusban elkezd fűteni, majd idővel a tápvíz hőmérséklet miatt le áll, de mikor megint indul, akkor már csak ki-be kapcsolgat. természetesen ilyenkor még a termosztátt kérné a fűtést. Ma este eddig ezt játszotta, most is megy úgy mond normálisan, de kíváncsi leszek, ha le áll utánna, hogy fog indulni. Most néztem 72 fok az elmenő víz, 45%-on megy.
(#) zoszka válasza lipitai hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
A minimum teljesítmény a fűtésnél külön állítható. Mire van állítva?
(#) Koncsar válasza lipitai hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Na akkor most ezt mond el, hogy idáig 50-55 fokot mondtál, most meg 72 fok, leszedted megint a váltószelepről a vezetéket?
(#) zoszka válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Szerintem a külső NTC-t nem értelmezi egyenlőre a ki be húzogatás miatt és mert nem tart még a megkezdett ciklus végén. Majd ha leáll kazánhőfokra akkor fog vele újra számolni.
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Ja, vagy átment melegviz készítésre, akkor megy az 85 fokig is. Nem tudom. Nálam a termomaxnál, ha lehúzom a kűlső NTC-t kiáll hibára. Persze ezek nem egyformán működnek. Ahogy én kivettem a szavaiból, egy darabig jól megy, utána kapcsolgat. Szerintem nem tud lejjebb modulálni...
Pont ilyen miatt kellett a 24 kW os Termomaxomat is átalakítani, pedig sok radiátorom van.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) lipitai hozzászólása Okt 27, 2014 /
 
Minimum teljesítmény nem állítható. Igen egy darabig (az első kikapcsolásig) jól megy, aztán már csak kapcsolgat. Sajna ez van most. Mára abba hagytam, de nem adom fel, fog ez rendesen működni!
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Ha ilyen jelenséggel találkozom, akkor a visszatérő NTC-t 1 percre vagy lecsiptetem a csőről, vagy ha menetes és viztérben van, akkor ráteszek egy külső NTC-t ami aránylag kéz meleg. Egyből kiderülne, hogy mivan.
(#) Koncsar válasza lipitai hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Az nem létezik. Kérj meg egy szerelőt, akinek van legalább egy Testo 327-1 műszere, nézzen már rá.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) tibibalogh520 válasza lipitai hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Szia!
Na Te aztán "jól bevitted az erdőbe" a két segítődet!
Idézet:
„...csak azt lehet állítani, hogy időjárás követő termosztátt, vagy csak be, ki kapcsoló termosztáttal használom.”

Ők mind végig, a külső időjárás követő szenzorról beszéltek, melyet ideális esetben, egy északi oldali eresz alatt illik elhelyezni. Te pedig a szobatermosztátról, melynek két fajtája létezik. Az egyik (a gyakoribb), az ON-OFF rendszerű, a másik, pedig a kazánnal digitális kapcsolatot tart fenn (ez a ritkábbik), és a helyiség hőmérsékletével -fordítottan arányos előremenő hőfokot diktál a kazánnak.
Ha a beállítottnál lényegesen hidegebb van a helyiségben, akkor melegebb radiátorokkal fűt a cél elérése végett, és a komfort érzetedet is növelve ezzel, míg ha a difi kevesebb, akkor igyekszik csak langyosabban tartani a radiátorokat.
Míg végül el nem érte a helyiség hőfoka, a beállított értéket!
Tehát, Te nem a külső hőmérséklet érzékelővel foglalkoztál ezidáig, hanem a kazánhoz csatlakoztatható kétféle termosztát közül válogattál a menüben.

Üdv Tibi.
(#) Koncsar válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Szia! Ne is mond.
(#) Koncsar hozzászólása Okt 28, 2014 /
 
Sziasztok! Szörnyű duval Renova star gázszelepen lévő modulációt szabályzó motor nem akar lefelé modulálni. A motor nem szorul. 6 vezeték megy rá. Találkozott már valaki hasonlóval. Ha visszatekerem a motort kézzel min.lángra a motor szépen emeli a lángot, de fordítva nem hajlandó. Lehet motor hiba és vezérlő is.
(#) lipitai válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Szia!
Akár igazad is lehetne, de én a gyakorlatban iktattam ki a külső érzékelőt, azzal, hogy vagy ki húztam, vagy vissza dugtam a csatlakozóját. Már pedig ez az érzékelő van kint az eresz alatt.
A termosztát az csak sima ki-be kapcsoló.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2014
(#) zoszka válasza lipitai hozzászólására (») Okt 28, 2014 / 1
 
Azt próbáltam leírni a múltkor, hogy azért mert kiiktatod, nem biztos, hogy a vezérlő is átáll. A legtöbb nem áll át de számol vele. Ha nincs jelen akkor alap értékkel számol.
(#) zoszka válasza zoszka hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Ilyenkor szokott az lenni némely típusoknál, hogy előírja egy ellenállás berakását a külső NTC helyére ami fixen beállítja az értéket -20 fokra. Alapérték általában +10 fok.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2014
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Szia Zoszka! Kicseréltem saját költségre ezt a 16000 Ft gázszelep. mod. motort. Sajnos az új is ezt csinálja. Nen találkoztál még ilyen hibával. A Renova starnál. Ha szakadt lenne az NTC kiállna hibára? Vagy marad a vezérlő? Köszi. Üdv.
(#) lipitai válasza zoszka hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Szia!

Ez tényleg így van. Ha nincs bekötve külső érzékelő akkor kinti hőmérsékletett -36 foknak veszi, ez a gyári alap. Annyit kérdeznék, hogy ezek az NTC érzékelők tudnak e olyat produkálni, hogy hideg állapotban jól működnek (fűtés induláskor) viszont melegen (fel fűtés után) nem azt a jelet adják amit kell? Ebben a részben nem igazán vagyok otthon.
Következő: »»   136 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem