Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   135 / 292
(#) zoszka válasza drazin hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Kazántömítés... Nem hinném, hogy a szerelő miatt, de nem is azért mert le lett engedve a nyomás. Már eleve laza volt. Azt kell mondjam pech-ed volt..
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2014
(#) drazin válasza zoszka hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
a cirkó alján jobbra lent van 1 műanyag csőcsonk, azt nyitotta meg és eresztette le a tág.tartályból a vizet, miközben 1 autó lábpumpa gumi végét már a tágulási tartály tetején lévő csőcsonkra felerősítette miközben ott nézte gondolom a belső nyomást, és mikor elért egy bizonyos szintet, akkor pumpálta fel a hóna alatt lévő lábpumpával a rendszert 1.5 bar-ra !......ami jó lett a beüzemelésen, tökre indult minden, fűtött szépen, a kijelző jót mutatott
.... de kb 4 óra múlva megadta magát a hollanderes tömítés !...az különben gumitömítés vagy azbeszt?
...amúgy a tág.tartály nem folyt sehol az első beüzemelésnél..... most meg már orrba-szájba folyik, azóta asse tudom mit csináljak?...levegyem az előlapot megnézzem hol folyik?
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2014
(#) drazin válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
ilyet bizonyítani nem lehet, csak azt szeretném tudni, hogy szopatni akar a szaki
vagy kibujni a felelkősség alól!...
...mert ha ő hibázott csak megkérném, tegye már rendbe a cirkómat vagy mit tudom én!
(#) Koncsar válasza drazin hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Általában a hőcserélőnél klingerit tömítést használnak. A szerelő ahogy csinálta a tágulási beszabályozását, az jó. Eleresztette a fűtőköri nyomást közben fújta bele a levegőt. Ha egy fényképen megmutatod, hogy a 4 óra eltelte után hol nyomta ki a vizet, akkor talán tudunk segíteni.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2014
(#) drazin hozzászólása Okt 25, 2014 /
 
...amúgy köszönöm a sok hozzászólást, sajna úgy látom, én fogom megszívni, hogy szakit hívtam a gázcirkómhoz mert igy nagyobb hiba lett, mint mikor idejött !
(#) Koncsar válasza drazin hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Azt én sem szeretem, de szerintem egy szerelő sem, hogy egy szétborított cirkót kell a tulaj után összetenni. Legalább a szelepet és a burkolatot visszatehetted volna mielött ki jön az az utálatos szerelő... Nem? Láttad, hogy vizes volt a vezérlő belülről? Mennyi ideig szárította? Se kép se hang nem jön ki a cirkóból? Fények? Mi a tipusa?
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2014
(#) Kovabe válasza zoszka hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Bocs de ebben az esetben nincs jelentösége hogy lufi vagy membrán.
(#) zoszka válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 26, 2014 / 1
 
Hát nem is azért volt a megjegyzés, mert az ügyhöz bárhogy is kapcsolódna.
(#) Koncsar válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Igen akár lehetne egy hidrofor tartály membrán és lufi nélkül. Itt Drazin tágulási tartály beszabályozásáról van szó. Hogy a szerelő túltöltötte vagy sem, és ebből eredhetett a hiba vagy sem.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2014
(#) neoone hozzászólása Okt 26, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítség kellene, van egy Buderus Logamax U012/24 fali turbó kazánom. A gondom a következő - a készülék működik, majd a termosztát leállítja, ezt követően a következő indítás során vagy begyújt vagy nem. Van úgy hogy többszöri bekapcsolásra simán elindul, de aztán valamiért nem indul be, a "G" piros led világít. Reset után elindul és ez így megy - nagyon idegesítő. Arra már rájöttem, hogy ha a kazán burkolatát résnyire megnyitom / a készülék nem a lakásban van / akkor a külső térből tud levegőt szívni és akkor a fenti gondok megszűnnek, rendesen elindul mindig. Valahol hallottam, hogy azon a részen keletkezik egy páracsepp ahol a készülék a levegő áramlását érzékeli és az elzárja a kis furatot és ezért nem gyújt. Valóban ez lehet a gondom forrása?
(#) zoszka válasza neoone hozzászólására (») Okt 26, 2014 / 1
 
Akkor levett burkolatnál sem indulna ha az a vízcsepp ott lenne. Vagy karbantartás kell neki, vagy a presszosztáton állítani kell egy kicsit. Nemrég le lett írva a megoldás, olvass vissza...(Kombikazán működési hiba a topik neve)
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2014
(#) spgabor válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Szia!

Megpucoltam és bejött a pasztás trükk. Köszi!

Üdv:
spgabor
(#) Koncsar válasza spgabor hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Szia! Nincs mit.
(#) lipitai hozzászólása Okt 27, 2014 /
 
Sziasztok!
Szükségem lenne egy kis segítségre. Van egy ATAG BLAUWE ENGEL II kondenzációs kombi kazánom, ami mostanában azt csinálja, hogy fűtés kérés esetén csak kapcsolgat, nem fűt folyamatosan, illetve nem szabályozza a teljesítményt. Mind ez HMV módban nincs, mert ott bekapcsol, és folyamatosan működik illetve szabályozza a teljesítményt.
(#) Koncsar válasza lipitai hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Szia! Radiátorok melegednek? Váltószelepet ellenőrizni kéne.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) lipitai válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Szia!
Köszi a választ. Ezzel nincs probléma, gyakorlatilag már minden elemét szétbontottam, illetve takarítottam. Addig jutottam, hogy "becsapom" a vezérlést, mert a hárumutas szelep mikor átvált fűtésre, kihúzom a vezetékét, azért hogy ne tudjon vissza váltani. Majd bekapcsolom a melegvíz készítést és csodálatosan megy a fűtőkör, a kazán szabályoz, a hogy az kell. Csak ugye a szoba termosztát nem kapcsol, mert nem a fűtés, ha nem a melegvíz program megy.
Amit nem igazán értek, ha a melegvíz készítés működik, szabályoz, fűt, kikapcsol ha a tartály eléri a hőfokot, akkor a fűtésnél mi lehet a gond. A tűztéren lévő érzékelők ugyan azok, nem változik semmi, kezdek alaplap hibára gondolni. viszont a sok próbálkozás során előfordult, hogy mondjuk félnapig működött rendesen, aztán megint nem.

Hát most valahol itt tartok.
(#) zoszka válasza lipitai hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Milyen termosztátod van? A meleg vizet rendesen, hőfokra fűti, vagy esetleg túlfűti?
A honeywell váltószelep motor végállás kapcsolója megállítja a motort, vagy ahogy kinyit azzal a lendülettel megállás nélkül zár is?
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) Koncsar válasza lipitai hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Akkor én a termosztátban lévő relé nem jó kontaktusára vagy magában a szobatermosztátra gyanakszom. De ha ezt is rövidzárral már kipróbáltad, akkor passz. Valami csap ikon LED van a készüléken, ami a melegviz készítésnél világít? Az előnyt élvező melegviz kört is meg kell nézni majd. Ez sima fűtőkazán és tároló van mellette, vagy tényleg kombi?
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) lipitai válasza zoszka hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Szia!
Sima ki-be kapcsoló termosztát. Semmi gond a meleg vízzel, azt ahogy a nagy könyvben meg van írva neki úgy csinálja. Programjában lehet ellenőrizni, mikor holtart, meleg víznél a táp víz max 85 fok lehet, a bojler max 65 fok. Ez rendben is van.
(#) zoszka válasza lipitai hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Fűtésnél a váltószelep, folyamatosan ki be kapcsolgat? Ha a meleg vizet 50 fokra állítod, rendesen leáll 50 fokon?
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) Koncsar válasza lipitai hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Meg kéne nézni a váltószelep motorját leszedve, hogy az alatta lévő rugó tüske kombó könnyen mozog? Benyomod egy fogóval, lassan jön vissza vagy könyedén visszaugrik? Zoszka a tárolóban lévő NTC hibájára gondol. Mert az is lehet ludas.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) lipitai válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Természetesen mind a fűtés, mind a meleg víz készítésnél van led, de az csak az adott program bekapcsolt állapotátt jelzi. Kombi kazán 24kw-os.
(#) Koncsar válasza lipitai hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Kombi kazán beépített tárolóval? Sima átfolyós HMV kszítéses?
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) lipitai válasza zoszka hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Bocs! Lehet nem fogalmaztam elég pontosan, de nem a váltó szeleppel van gond, ha nem magával a kazánnal. Az nem akar fűtéskor folyamatosan dolgozni, és szabályozni, hanem csak be-ki kapcsol, és így nem is csinál megfelelő táp vizet, max 50-55 fokot. Az meg ugye fűteni kevés
(#) lipitai válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Nem átfolyós. Tartályos.
(#) Koncsar válasza lipitai hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Amikor megcsinálta a melegvizet elalszik a melegvizkészítését visszajelző LED? Annak visszajelzése?
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) zoszka válasza lipitai hozzászólására (») Okt 27, 2014 / 1
 
Akkor ha jól értem, a váltó stabilan a fűtés oldalra kapcsolva marad fűtéskor, csak a készülék kapcsolgat ki be. Időjárás követő, külső hőmérséklet jeladó esetleg van a rendszeren?
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Okt 27, 2014 / 1
 
Jókat kérdezel, igazi szakember vagy. Gratula. Megkérdezném azt is, hogy hidraulikus váltó van e rendszerben? Utána esetleg szivattyú? Vagy esetleg a kazánban lévő bypass szelep felragadása.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) zoszka válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Pár tíz éve művelem már
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Éreztem! Meg kéne fogni a kazán lángfeletti hőcserélőjének két csövét, és kiderülne hamar. Bocsánat kondenzációs! A két cső a lényeg. Előre és visszatérő.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
Következő: »»   135 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem