Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   615 / 1121
(#) Gombszem hozzászólása Márc 19, 2016 /
 
Az egyik USB pendrive egyik napról a másikra átment CD ROM-ba. Így jelentkezik be (a típust, a gyártó nevét azért felismeri a Win), de ha rákattintok, kéri hogy tegyek be egy lemezt. Formázni, vagy bármit csinálni vele nem lehet. Megnéztem Puppy Linux-al, hasonló az eredmény.
Csak nézek. Mit lehet tenni (a kukán kívül)?
(#) Norberto válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
És az em0 milyen fix IP-re van beállítva?
(#) mikrokapcsolo válasza Norberto hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
A pfSense-en belül 192.168.1.1. Win-en belül is kéne valamit állítani?
(#) Norberto válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Igen, szerintem kellene úgy is. Vagy pedig bekapcsolni azt a checkbox-ot a Bridge mód mellett, hogy "replicate the physical card state". Én mindkettőt kipróbálnám egyenként ill egymás mellett is.
(#) mikrokapcsolo válasza Norberto hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
A checkbox be van kapcsolva. Winben is állítsam be neki a 192.168.1.1 ip-t? átjárónak mit?
(#) Norberto válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Igen, ezt az IP-t próbáljuk meg megadni. Átjárónak semmit a Win-ben.
(#) mikrokapcsolo válasza Norberto hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Mindjárt kipróbálom, csak jelenleg visszatettem a gépbe a vinyót, amin simán fut a pfSense, sőt jelenleg azon keresztül netezek. Kicserélem a vinyókat, állítgatok, és jelentkezek.
(#) mikrokapcsolo válasza Norberto hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Semmi változás, azonosítatlan hálózat mindkét oldalt. A laptop 169.x.x.x címet "kap".
(#) Norberto válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Próbálok rájönni, mi szólhat még közbe. Egyelőre pillanatnyilag nincs ötletem.
(#) mikrokapcsolo válasza Norberto hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
A win egyáltalán képes arra, hogy lekezeljen két hálókártyát úgy, hogy nem ő mondja meg azon mik történnek? Tehát például amelyikbe először beledugom a kábelt, azt használja a windows is. Milyen megoldással lehetne azt megoldani, hogy a win egyenesen átküldje magán a hálózatot? minthe ott se lenne a gép, kipróbálni, hogy vajon úgy mit szól a laptop, úgy kap-e ip-t?
Szerk.: Windowsban létrehoztam egy hídkapcsolatot, és így átjön rajta minden.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2016
(#) Norberto válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Ez azt jelenti, hogy most minden a kívánt módon működik? Mert ha igen, akkor ügyes vagy. Én a Windows-beli hídkapcsolat fogalmát, ill. pontos célját és hátterét nem igazán értem, és emiatt nem is használtam még.
(#) mikrokapcsolo válasza Norberto hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Nem, nem értem el a célom. Most jelenleg a két portot szoftveresen rövidre zártam, vagy inkább söntöltem, vagyis ami bemegy az egyiken, kijön a másikon, úgy, hogy a gépnek is jut net. A virtuális gép így még mindig nincs "bekötve" a hálózatba, de az kiderült, hogy a win le tudja kezelni a kártyákat. Most viszont a szolgáltató modemroutere oszt ip-t mindennek. Ezzel az a baj, hogy abban a sz*rban nem lehet olyan alapvető dolgokat beállítani amiket szeretnék. pl dhcp-nek statikus bejegyzés, mac-hez rendelt ip, portforward, de különböző portcímekre (bejövő:1234->kimenő:80), emiatt tettem be ezt a gépet. A pfSesne ezt mind tudja, emellett tűzfal és proxy szerver is. Viszont, így egy magában nem használja ki az alátett gépet, ezért szerettem volna úgy megoldani, hogy win alatt csinálok mást a géppel (bizt.kamera képrögzítés) és virtuálisan fut a router melette.
(#) Norberto válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Esetleg egy használt, de jobb, szanaszét menedzselhető router erre a feladatra, mint elkerülő megoldás?

Általában mindenkinek, vagy épp ismerősnek szokott lenni ilyesmi otthon pluszban elfekvőben. És még stabilabbnak is gondolnám, mint a VM-et, mert az mégiscsak egy host-on fut, annak minden előnyével-hátrányával.
(#) mikrokapcsolo válasza Norberto hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Igazából nagyon jó a pfSense, már vagy egy éve zakatol nálam, most jött egy őrületem, vettem két ip kamerát, és gondoltam, ez a gép így nincs kihasználva eléggé, ráfér az nvr. Most visszatettem az eredeti vinyót, így fut a dolog, de akkor inkább szerzek egy nvr-t.
(#) belfi2 válasza hobbyboby hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Szia!
Sikerült egy dual boot-os gépet csinálnod.Tudni kellene hogy hány merevlemez van a gépeden illetve hány aktív partíció. Nagy valószínűséggel a 7es MBRe fent maradt valamelyik partíción , vagy nem lett megformázva C:
De szerintem barátkozz a Win7 tel, mert az XPnek már lejárt az ideje.
(#) Norberto válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Esetleg még megpróbálhatnál egy pár verzióval korábbi VMware Player-t.

Nem tudom, mi ez a verziószám növelési őrület, de kb. másfél éve még csak a 7-esnél járt a Player verziószáma, előtte meg csak kb. évente volt főverzió növelés...

Nem lennék meglepődve, ha a 6-os fölötti verziók tele lennének mindenféle bug-gal, ami a kapkodásból ered...

Szóval utolsó mentsvárként egy 6.0.6-os Player telepítését ajánanám neked, ha az kezelni tudja a kívánt guest rendszeredet (freeBSD). Én évek óta tökéletes megelégedéssel használom ezt a szériát.
(#) Csirkefej válasza belfi2 hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Idézet:
„De szerintem barátkozz a Win7 tel, mert az XPnek már lejárt az ideje.”


Ha nincs gond a driverekkel (nem túl új a HW) és olyan programot/programokat használ, amik nem igényelnek XP-SP3-nál újabb wint, addig mindenképp jobb az XP-nél maradni.
Nincs ugyan támogatása már, de ez inkább előny, mint hátrány. (nem frissít fű alatt 10-re, nem kémkedik(annyira), nem kell belehekkelni pl startmenüt, nem veszi át a BIOS szerepét stb.)

Már írta, hogy nem tetszett neki a 7, azért ment vissza XP-re.
Ez a jó döntés (már ha létezik jó döntés M$ esetén).

Amúgy meg a win7-nek is lejárt az ideje. Nem?

(Kevered a linux-al. Annak nem járt le az ideje.)
(#) hobbyboby válasza Csirkefej hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Teljesen másik meghajtón volt a Win7, és másikon a Windows XP.
Az XP maradt, de állandóan beugrik induláskor ez az ablak, holott a win 7 boot-olásakor egyáltalán nem kellett volna látszódjon a másik op-rendszer.
Ráadásul - hogy még bele is piszkított ...

Ilyen uefi boot meg nálam sehol nincsen. Avagy azon a másik meghajtón (ahol a win7 volt) valahol ott lenne egy rejtett fájlban?
(#) Buvarruha válasza hobbyboby hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Hülyeség volt az uefi boot, mivel a 7 eleve nem uefi kompatibilis ráadásul ennek semmi köze az uefihez. Egyszerűen a másik HDD-ről bootol a rendszer és a telepítő hozzáadta a boot rekordját a windows 7-nek, de nem törölte. Azt a lemezt amire menne a W7 vagy törölni kell teljesen, vagy aktívvá tenni a partíciót amire települ és beállítani a BIOS-t hogy arról a lemezről bootoljon és telepítés ideléyre lekötni az XP-s meghajtót.
(#) Norberto válasza hobbyboby hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Próbáld meg ezt:

Run... (magyarul Futtatás) parancs az XP-ben. Vagy akár cmd-ből (Parancssor) indítva a következőt (Adminisztrátorként!):

Itt beírod: msconfig > utána Enter

A megnyíló ablakban a 2. fül, Boot. Ha itt látod mindkét bejegyzést, akkor nyert ügyed van. A hibátlan bejegyzésre (XP) rányomsz, hogy azt állítsa be alapértelmezettként (Set as Default). Utána a hibásat (Win7) lehetőség van törölni (Delete).

Az egészre Apply-t kell nyomni alul, aztán OK, aztán rendszer újraindítás.

Ha mindez látszik az msconfig-ban, akkor nyert ügyed van és minden fain. Az egyetlen, amire figyeled kell, hogy ezután a két meghajtót nemigen tanácsos ki-be veszegetni a gépből, hacsak nem az XP-installos meghajtón van a boot-(rendszer és rejtett) partíció is kialakítva. Ezt viszont csak hozzáértő tegye meg...

Ha nem látszanak ezek a bejegyzések, akkor nem ajánlom a belepiszkálást, hacsak nem szeretnél XP-t telepíteni, ha valami elszállna hibás vagy elrontott próbálkozás miatt.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2016
(#) Dudus válasza hobbyboby hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Indíts egy command prompt-ot admin-ként. A BCDEDIT parancsot add ki benne....

Látni fogod az OS-eket és, hogy melyik honnan akar indulni.

Itt megtalálod a szükséges parancsokat és kapcsolókat.

Exportáld ki a konfig-file-t, szerkesztd át majd importáld vissza és indítsd újra a gépet. Az eredetit mentsd el, ha valamit elrontottál volna...
(#) belfi2 válasza hobbyboby hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Ott hiba . Bár a Win 7et törölted de az MBRt nem . Tedd inaktívvá azt a lemezt és nem fog többet beleszólni az indulásba. De ha nincs semmi a meghajtón töröld a partíciót és formázd le a lemezt.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2016
(#) hobbyboby válasza belfi2 hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Jelenleg 2 merevlemez van a gépemben, és azok 4 felé, azaz 2-2 - vannak particionálva.
Az meg egyáltalán nem lep meg, hogy dual-boot-os lett a gépem, de mégis eléggé zavaró.

A Win 7-et pedig azért szedtem le, mert kimondottan NEM A BARÁTOM!
ÚTÁLOM!
Mint ahogyan nemrég a másik gépemről pl. a windows 10-et töröltem.
Nekem nagyon jól megy és nagyon bevált az XP, így annál jobbra nem is vágyom ...

Éppen a hét elején frissítette magát - pedig többnyire azt mondták, már nem jön hozzá semmiféle frissítés.
Hűű de érdekes - nekem mégis jött!
(#) hobbyboby válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Jó kérdés - ahhoz simán szét kellene szednem a gépet ... hadd neeee!

De szerintem bejön ...
(#) belfi2 válasza hobbyboby hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Biztonsági frissítés már nem jön hozzá csak a kártevők elleni védelem. Ha neked jó az XP akkor semmi baj. Nekem is jó.
Az inaktívvá tételt pedig a DISKPART paranccsal, vagy valamelyik partíció kezelő, programmal tudod megcsinálni- én a paragont szoktam használni.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2016
(#) Norberto válasza belfi2 hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Mert itt a topikban csak te írhatsz hsz-t? Ugye ezt nem gondolod komolyan? Mert mire jó ez a beírásod, és mit old meg, de komolyan...? K.O. és nonszensz egyszerre.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2016
(#) orizon hozzászólása Márc 20, 2016 /
 
Ilyenkor mi van mikor ezt a figyelmeztetést kapja az ember? Még valamelyik nap nem volt semmi baj.
Mi a teendő ilyenkor? Azért az ASUS honlapja nem hiszem, hogy tanúsítvány problémával küszködne.
Végigolvastam a variációkat-okosabb nem lettem tőle.
http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows/certificate-errors#1TC=windows-7
(#) Bakman válasza orizon hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Ha csak egy oldalon problémázik a böngésző, akkor azon van valami hiba.
(#) belfi2 válasza Norberto hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Nem nem hiszem de mi a francért kell túl bonyolítani valami . Nem kell semmiféle msconfig stb .Vagy törli vagy inaktívvá teszi , ennyi.
(#) orizon válasza Bakman hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Ott van valami. Próbálnám a drájvert letülteni és nem lehet. Máshol nem találok problémát.
Következő: »»   615 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem