Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-ek vezérlése
Lapozás: OK   3 / 3
(#) tomcsibacsi hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen módszerrel, eszközzel, lehetne megoldani, hogy 22 darab ledet külön-külön tudjak vezérelni, az idő függvényében?

Tehát valamilyen óra szerűséget szeretnék összedobni. Érdekelne, hogy csak PIC használatával, lehet-e viszonylag pontosan járó órát összehozni? Csak az óra és perc fügtvényében szeretném változtatni ledek világítását, tehát a 21 ledből 12 az egész órák számának függvényében változna. Egy időpillanatban maximum 4 lednek kell világítania.

Üdv,
Tamás
(#) Hp41C válasza tomcsibacsi hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Szia!

Egy 40 lábú pic kontrollernek (16F887, 16F877(A), 18F4420, 18F4520, 18F4550 stb.) 35 felhasználható lába van, így 22 led biztosan vezérelhető vele. A maradék kivezetések felhasználásával a beállító gombok kezelése DCF77 vevőről való időszinkron, ébresztés is megvalósítható. Az idő számítására a legegyszerűbb a TMR2 -t felhasználni. A választott órajel függvényében 1 ms, 10 ms időnkénti megszakítás érhető el. A megszakítások számlálásával az idő számítható.
(#) tomcsibacsi válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
És a TMR2 használható, hosszabb távon is viszonylag pontos időmérésre, vagy javasolt inkább, valamilyen külső megoldáshoz fordulni?

A viszonylag pontos alatt mondjuk 1-2 mp/nap eltérést értek.

Köszi,
Tamás
(#) Hp41C válasza tomcsibacsi hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Az 1 - 2 mp / nap 10 - 20ppm -et jelent. Ez a pontosság nem érhető el egyszerűen a kontrollerrel, még quartz oszcillátorral sem. Az olcsóbb quartz -ok 50 ppm pontosságúak. Esetleg kész quartz oszcillátor TXCO, vagy óra quartz a T1 oszcillátorban.
(#) tomcsibacsi hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Milyen pontosság érhető el akkor PIC18F887-el?
(#) tomcsibacsi válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Ezt a kódot találtam egy PIC16F887-essel:

  1. #int_TIMER1
  2. void TIMER1_isr()
  3. {
  4.   Ticker -= 65536;                        // Decrement ticker by clocks per interrupt
  5.   if ( Ticker < 65536 )                   // If second has expired
  6.   {  Ticker += TIMER1_FREQUENCY;          //   Increment ticker by clocks per second
  7.      seconds++;                           //   Increment number of seconds
  8.   }
  9.  
  10.   if(Seconds == 60) {Minutes++; Seconds=0;
  11.     if(Minutes == 60) {Hours++; Minutes=0;
  12.       if(Hours == 12) {Days++; Hours=0;
  13.       }}}


Ha ezután a Minutes és Hours változókra adott feltételekkel, a tris-ekben 1-esre állítom a megfelelő lábakat, amikre egy-egy ellenállás és LED van kötve, kaphatok valami működőképes dolgot?

Illetve az lenne a kérdésem, hogy milyen módszerrel lehetne megoldani, hogy gombnyomásra lehessen állítani az órát és a percet?

Üdv,
Tamás
(#) abdullahk hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy Red-dot célzó eszközt működésre bírni az airsoft puskámhoz. Egy Ledet kéne meghajtani valahogyan, két darab 1,5V-os gombelemmel működött de a vezérlése megadta magát. Semmi extrát nem szeretnék csak hogy egy on-off állású kapcsolóval ki-be lehessen kapcsolni.
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket és a hozzászólásokat!

1.jpg

2.jpg
   
(#) Ge Lee válasza abdullahk hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Nézz szét Skori oldalán az áramgenerátor kapcsolások között. Lap aljához közelítve találsz olyat ami akár 1,5V-ról is működik, 3 tranyó meg pár alkatrész az egész.
(#) pittyu2 hozzászólása Feb 13, 2016 / 1
 
Hali.Szét néztem LED vezérlésben és ez a topik szerintem , ahol választ találhatok.
A történet : quad kopterhez használok naze32 tip , vezérlőt és ahhoz ajánlanak olyan led sort , amelyikben minden ledben van egy chip . A tipusa :WS 2812. Frankón működik nagyon látványosan be lehet állítani külön akár azt is hogy zöld színből a gázkar feltolásával pirosra váltanak színek, közben oldal kormányra irány jelzőzik stb. Még maradt bőven a szalagból amit vettem , de hogy lehetne munkára fogni ??
(#) dras58 hozzászólása Jan 10, 2017 /
 
A képen látható gyertyákat kaptam. 3 db LR44 gombelemmel működik összesen 9 db gombelemmel
működik a három gyertya.
Szeretném kiváltani úgy, hogy tápegységről tudjam működtetni.
Mindenféle megoldás érdekel.

Gyergya.jpg
    
(#) butib válasza dras58 hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Üdvözlet
Lm 317 -ez egy állítható feszültségszabályzó 2 ellenálással állítható be a kívánt feszültség kb 1A -ig terhelhető hűtőbordával .
Vagy egy gyenge teljesítményű telefon akkutöltő mert szerintem bírják az 5 V -ot azok a gyertyák .
(#) snowboarder hozzászólása Márc 27, 2017 /
 
Sziasztok. Nagyon kezdő vagyok még az elektronikában ezért lehet hogy nagy butaságok kérdezek, ezért előre is elnézést.
Egy 12 voltos 2 méteres RGB LED szalagot szeretnék Arduinoval vezérelni. Az Arduinot azért választottam mert azt szeretném, ha a LED bekapcsoláskor szépen fokozatosan kezdene el világitani.

A gondom a vezérlés. Nem tudom hogy melyik lenne jobb választás: egy BJT tranzisztor vagy egy MOSFET. En speciel egy logic level MOSFET mellett döntenék mivel sokkal egyszerübbnek tünik hogy nem kell ampereket számolni.

A LED szalagrol sajnos fogalmam sincs hogy hány wattos, annyit tudok hogy RGB, 2 méteres és 12 voltos.

A BJT tranzisztor esetében nem igazán tudom hogy hogyan is számoljak és mit kell nézzek. Az Arduinot max 30 milliamperrel terhelném. Azt nem tudom hogy van-e olyan BJT tranzisztor ami ennyi árammal képes lenne vezérelni egy 2 méteres LEDsort.
Ezért gondoltam a MOSFET-re. Speciel a TO220-ra gondoltam.
Mivel tanulni szeretnék ezért mertem feltenni itt a kérdésem biztos sok hasznos dolgot olvasok majd.
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) vargham válasza snowboarder hozzászólására (») Márc 28, 2017 / 1
 
A MOSFET a helyes irány. A TO220 az nem tranzisztor típus, hanem tokozás típus. Egy átlagos, 12 Voltos LED szalag max 1 Ampert (általában kevesebbet) vesz fel méterenként. Ajánlott alacsonyabb feszültségről (11,0-11,5 Volt) járatni, akkor minimális fényerő csökkenés mellett sokkal tovább tart.

MOSFET-ből neked jó az AO3400, ez SOT23 tokozású, és 5 Ampert tud kapcsolni. Ha nem akarsz smd alkatrészt szerelni, akkor használhatod az IRL530-at, ez TO220 tokozású, és 11 Ampert kapcsolhatsz vele.

Itt írtam a minap MOSFET Arduino témában. Nézd át, linkeltem kapcsolást is.
(#) snowboarder válasza vargham hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Nagyon szepen koszonom a valaszt! Azonnal elkezdem olvasni es megnezni a javasolt alkatreszeket! Koszonom meg egyszer!
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem