Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 9 Voltból nagyfesz
 
Témaindító: m.joco, idő: Jan 25, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 4
(#) ZLED válasza mcganyer hozzászólására (») Máj 17, 2007 /
 
Küldjed nekemkell
(#) imi84 válasza mcganyer hozzászólására (») Máj 17, 2007 /
 
Engem is érdekel. Előre is köszi
(#) ZLED válasza mcganyer hozzászólására (») Máj 18, 2007 /
 
fúúúú
nagyon dúrva. hogy kötöttedbe???
egyébként lehet így is kondit tölteni????
(#) mcganyer hozzászólása Máj 18, 2007 /
 
méne lehetne!

kondi.JPG
    
(#) mcganyer hozzászólása Máj 18, 2007 /
 
persze nagyfesz.kondival!!
(#) ZLED hozzászólása Máj 18, 2007 /
 
350V voltos jó???
és tökmindegy hogy meik lábára kotom, mert nekem fényképezőbőlvan és nincsennek ráírva a pólusok.
(#) mcganyer hozzászólása Máj 18, 2007 /
 
hát izé én inkább ilyen nagyobbat rakj bele! 4kV 5n kondit használtam
(#) ZLED válasza mcganyer hozzászólására (») Máj 18, 2007 /
 
kis kerámiára gondolsz??
vagy rakjaksorba 2 3KV-osat??, vagy elég egy??
(#) mcganyer hozzászólása Máj 18, 2007 /
 
elég egy db 3kV-os
(#) ZLED válasza mcganyer hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
Nem működök
(#) ZLED válasza mcganyer hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
Hogy kötöttedrá??
(#) m.joco hozzászólása Máj 19, 2007 /
 
Találtam ezt az oldalt, sztem érdemes lenne foglalkozni ezzel a kapcsolással.
http://skory.gylcomp.hu/nagyfesz/nagyfesz.html
(#) mcganyer válasza ZLED hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
megy az!
(#) mcganyer válasza ZLED hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
ott a rajz! az ellenállás kb 1mohm
(#) pista91 hozzászólása Máj 30, 2007 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy ojan kütyüt csinálni, ami egy szép nagy 12v autóaksiról működik és valamijen uton-módon 220v 50Hz jön ki rajta. Egyébként minimum egy 500w-os erősítőt szeretnék vele nyomatni. Van valami ötletetek ezt hogy csináljam meg?? Nekem a trafó jutott eszembe, valaki invertert ajánlott. Szerintetek hogyan csináljam? Ha esetleg ti is a trafó mellett voksolnátok, akkor meg kéne oldani még az egyenáram transzformálható alakúvá átalakítását. Erre is várnék ötleteket.

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) mcganyer válasza pista91 hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
nézz szét a He-n a kapcsolások közt ott találsz egyet
(#) Balázs válasza pista91 hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Létezik a dolog, ha már megszaggattad az egyenáramot, és utána kötöttél egy trafót, akkor tulajdonképpen van egy invertered. De azért számold ki, hogy mekkora áramot fog ez felvenni az akksitól! Ha mind az 500W-tal terheled, akkor a veszteségektől eltekintve is 42A-t fog enni, és az akksi hamar lemerül. Egyébként 200-300W-os invertereket 10000Ft környékén lehet találni.
(#) _Peti_ válasza pista91 hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Szeva!!! Ha 220V/50Hz-et akarsz kapni a kimeneten, akkor egy normál 220-as trafóra lesz szükséged, és mivel az erősítőd 500W-os, ezért a trafónak kb 1000W-osnak kell lennie (feltételezem, hogy nem D-osztályú erősítő, ezért a hatásfoka kb 50%), ami kb 10 kg, és nem túl olcsó dolog. Ezért inkább az inverteres megoldást válaszd, és 50Hz helyett 100-300kHz-es frekvencián, mert jóval kisebb trafó elég ekkora frekin.
Tegyük fel, hogy 42A-t vesz fel majd a rendszered, ezt egy 44Ah-s akksival kb. 1 óráig tudod üzemeltetni!!!!
(#) Dudus válasza _Peti_ hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Sajnos ez a példában említett 44Ah-s akkumulátor nem tud 1 órán át 44Ah-t szolgáltatni. Ez általában 20 órás teszt adat. Azt jelenti, hogy 44/20 A-rel terhelve a kapocsfeszültség 20 óra múlva csökken 10.5V-ra. (Némelyik akkunál az 5 órás adatot adják meg.)

Tehát nem jelenti, hogy 44Ah-t tud 1 órán át szolgáltatni és azt sem , hogy 1A-t 44 órán át.
(#) Pafi válasza pista91 hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Szerintem vagy vegyél egy gyári invertert, vagy autóban autós erősítőt használj!
(#) fúró hozzászólása Aug 27, 2008 /
 
sziasztok ami van a fennykepezőgebe vaku azt holyan tudnám bekötni hogy folyamatosan világitson
(#) peti0227 hozzászólása Máj 4, 2009 /
 
Sziasztok! Arra gondoltam összerakom ezt a kapcsolást. Ehez lenne néhány kérdésem!
Hogyan lehetne a kimenő feszt növelni?
Létezik olyan trafó amelyik 9V-ból 1000V felett transzformál?
Egy trafó (8/230) mennyivel több feszültséget visel el úgy hogy még ne húzzon át a tekercs? 12V? 20V?
Válaszokat előre is köszönöm!
üdv:peti0227

Rajz.JPG
    
(#) peti0227 válasza peti0227 hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Ha van valakinek kész rajza megköszönném, ha felrakná
(#) Geri86 hozzászólása Máj 28, 2009 /
 
Csak akit érdekel, mobile high voltage generators:

Bővebben: Link
(#) martin96 hozzászólása Máj 28, 2009 /
 
én a kis gázgyújtóból csináltam 10 000voltot kb 3voltról persze egy nagyobb trafóról amit eg tv-ből szedtem ki ha valakit érdekelne teszek fel képeket.
(#) Geri86 válasza martin96 hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Engem érdekelne. Kiváncsi lennék rá.
(#) martin96 válasza Geri86 hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
ittvannak a képek a videó egy kicsit rövid lett
(#) imi84 válasza mcganyer hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Sziasztok!

Ebben a hozzászólásban, amire válaszoltam, van egy kapcsolás, ezt fogom megépíteni, meg is van hozzá már minden, bementem a boltba, mondom kérek egy 2SD1878-as tranzisztort, mondják nincs olyan, adnak egy helyettesítőt, ami 2SD1555 lett, bár igazából most nézem a 2SD1878 adatlapját is, szóval végül is lényegtelen a helyettesítés részlet, hisz mindkét tranzisztor adatlapja azt mondja, hogy az emitter és a kollektor között van egy beépített dióda, párhuzamosan és egy irányban a kapcsolási rajzon szereplő 1n4007-tel. Ennek így van-e jelentősége? Kell-e akkor oda az az 1N4007-es? Befolyásol bármit is? Nagyobb lesz a kapcsolás áramtűrése ebbe az irányba? Nem mintha nem lenne épp kéznél a 2 db 1N4007-es, de ez a gondolat most megfogott.

Ugyanakkor néztem azt is, hogy a bemeneten van egy polarizált elektrolitkondenzátor, és ha már megengedjük a "visszafelé" irányú áramot, legalább ezt nem kéne megvédeni egy diódával a polaritásának nem megfelelő áramtól? Ha igen, hova tegyem a tranzisztort? A kondival párhuzamosan, vagy a kondi mögé a 12V tápvonalra az 1K ellenállás és a kondi közé?
Köszönöm a válaszokat előre is.
(#) szikorapéter hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
Azt szeretném megtudni hogy ez az áramkör(Link)max mekkora szikraközzel működhet?Eddig nekem maximum 5mm-es szikraközt bírt áthúzni azt is csak nagyon lassan.(Frekvencia Generátorral teszteltem 8,4Khz-nál volt eddig a legjobb eredmény.Ha valaki tudna egy erősebb megoldást ezzel az áramkörrel annak előre is megköszönöm a válaszát.Ez az áramkör nekem 1N4007-es diódákkal van összerakva.A trafó nálam egy csengő reduktor mellynek az 5V-os vége rá van kötve a frekvenciagenerátorra.A 220V-os vége pedig a másik oldal.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2012
(#) jointsilver36 válasza Kartalljani hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Szia Jani!Engem érdekelne ez a kapcsolás el tudnád küldeni emailban?Címem:**
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2014
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem