Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egyenirányítás
 
Témaindító: szuecs, idő: Nov 15, 2005
Lapozás: OK   14 / 14
(#) Bakman válasza acoustic hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
A lényeg lemaradt: az ingadozás lehet mérési hiba és valódi feszültségváltozás is. A transzformátor primer oldalán sem mérhető stabil feszültség, ingadozik az is.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2018
(#) acoustic válasza Bakman hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Rendben Köszönöm a segítő infokat mindenkinek, azt hiszem ennyi feszültség ingadozással meg tudok barátkozni
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 4, 2018 /
 
Sziasztok!

Ilyen téren hiányosak az ismereteim, ugyhogy mértem mindent, és inkább kérdezek!

Bontottam 2 trafót! ( Nem hibas cuccból, csak feleslegesek voltak)

A méréseket "terhelés nélkül" csináltam puffer kondinak meg 25v 2200µF és 63 v 1000µF volt fent... egyszer az egyik egyszer a másik! Az egyenirányító ismeretlen értékű PB112E 6E jelzésű Sony....

Első trafó:YL 41-0901200B
Primer 230v 333Ohm
Secunder 1.4 ohm AC10.7v DC 14.6v

Második trafó: 1-447-661-12 GGWY
Primer 230v 308 Ohm
1secunder 8.2 Ohm AC 21.8v DC 65.3v
2secunder 49 Ohm AC 38.2v DC 111.5v
3secunder 4.8 Ohm AC 3.7v DC 10.3v

Harmadik trafó: 1-447-897-11 GDWY
Primer 230v 65 Ohm
1 Secunder 4.5 Ohm AC 29.7v DC 40.2v
2 Secunder 3.1 Ohm AC 30.7v DC 41.2v
3 secunder 4 Ohm AC 5.8 v DC 7.7GDWY

A második trafónál nekem nagyon nagynak tűnik a különbség a váltó és az egyenirányított fesz között ( pedig 2 szer is átmértem) ezek lehetnek valósak?

Köszönöm
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 4, 2018 /
 
Bocsánat az elején elírtam 3 trafó...
(#) erbe válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 4, 2018 / 1
 
Nem kell ennyire türelmetlenkedni.
A második mérésénél is átkapcsolgattad a műszert AC-ből DC-be? Legkönnyebben az okozhat ilyen hibát.
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 4, 2018 / 1
 
Jaa nem türelmetlenkedés csak az elmult idöszakban kétszer háromszor benéztem a topikot és kaptam érte a fejemre
Hááát izé... nem hagyott nyugodni amit irtál... újra átmértem
AC 21.8 DC 30.2
AC 38.2 DC 51.3
AC 3.7 DC 5.3

Mea Culpa....

Még egy kérdés, hogy tudom megmérni a kivehető Ampert? Keresgéltem neten... találtam egy két pdf et de mindenhol szerepel benne menetszám (amit én nem tudok a trafóimról)
Plussz nekem nem tudom hogy az üresjárati kell e?!
(#) erbe válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 4, 2018 / 1
 
Idézet:
„hogy tudom megmérni a kivehető Ampert?”

1. Sehogy.
2. Ha meg tudod mérni a szekunder tekercsek huzalvastagságát, ki lehet számítani. Nagy hibát nem vétesz, ha 3 A/mm2 terhelhetőséggel számolsz.
3. Elkezded terhelni a szekundert, növeled az áramot, közben folyamatosan mérve a feszültséget. A nagy primer ellenállású trafóknál 20% feszültségcsökkenésnél, a kisebb ellenállásúnál 10% feszültségcsökkenésnél leolvasod az áramértéket. Többtekercses szekundernél kisebb esésnél pl. 16 ill. 8 %-nál célszerű megállni, mert nem tudjuk az elosztási arányokat.
Ha feszültségarányosak lennének a tekercsellenállások, könnyű dolgunk lenne, mert akkor közelítően azonos árammal terhelhető. De pl. az utolsónál a 30,7 V-hoz 3,1 Ohm, az 5,8 V-hoz 4 Ohm tartozik. A 30,7 V-os ~1 A, az 5,8 V-os ~0,2 A árammal terhelhető.
(#) SlyChocolate válasza pucuka hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Lenne egy kérdésem a témában.
Van egy végfok ic-m ami 2×30-tól működik de sajna nem találtam hozzá olyan 50-70VA-es toroid trafót ami erre lenne tekercselve.
Kérdés szerinted elmenne a 2×25 voltos trafóról ha figyelembe vesszük a gyök kettő szorzatot?
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Szia! Mi az IC típusa és hány ohm-os hangszóval szeretnéd terhelni?
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Itt az ic bár lehet ez a reklám helye bocsi.
STK 4030II
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
JAh a hangszoró az egy 20 centis 8 ohmos mély lenne....
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Renben lesz.
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Akkor azt mondod ez az ic a 2*25 voltos toroidról megfelelő teljesítménnyel megtudja hajtani a 20 centis mélyet?
Valójában egyenirányítás és kondis szűrést követően dc oldalon hány voltról ketyegne ez az ic ha a szekunder feszűltség csak 2*25 volt?
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
A 25V váltakozó feszültség csúcsértéke 35 V, ebből lejön 1 V, ami az egyenirányítón esik. A pufferek így 34 V-ra töltődnek. Ez csak névleges érték, mert a hálózati feszültség eltérhet a 230 V-tól és a transzformátor szekunder feszültsége magasabb üresjáraton mint teljes terhelés alatt.
Tovább árnyalja a helyzete, hogy a pufferkondi is merül két töltési ciklus között a kapacitásától és a terhelő áramtól függően.
Összességében mondhatom azt, hogy az IC tápja így jó lesz.
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Csak magam megnyugtatása véget kérdeztem rá, hogy megfeleő trafót válasszak.
Nagyon köszi a fejtágítást.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2018
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Néztem az ic adatlapját és találtam benne egy ilyen grafikont.
Ahol a tápfesz meg a kimeneti teljesítményt mutatja.
Szerinted elég lehet egy 50VA-es toroid hozzá?
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2018
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Lehetőleg 70-100 VA-est válassz, ha csúcson is szeretnéd járatni az erősítőt.
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Értem, köszi.
Lenne még egy kérdésem és nem fárasztalak tovább.
Bocsi.
Van egy autós fejegységem amit szintén toroidról hajtanék.
A gyártó a táp feszt 10.8-15.1 voltig adja meg.
Amihez 12 voltos trafó sok lenne ha szorzom 1.41-el a 12 voltot ami 16.92 voltra jönne ki.
Jól gondolom?
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Az egyenirányító híd diódáin 1,5-2 V esik. Arra ügyelj, hogy ne legyen 13 V-tól magasabb a trafó üresjárati feszültsége.
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
A dióda fesz esését el is felejtettem.
Jó, hogy modod így viszont a 12 voltos trafó pont jó lesz.
Köszöntem.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2018
(#) ferenctoth hozzászólása Júl 20, 2020 /
 
sziasztok. Csináltam egy vészvillogót a motoromhoz a beágyazott kapcsolás alapján. 4 db 21W-os izzó van rajta, ami villogásnál 7 ampert zabál. BY550 100-5A-es egyenirányító diódát használtam (ahogy a rajzon is jelölve van) viszont a dióda tartós üzemelés mellett eléggé melegednek (kb 50-60fok) . Mivel kellene helyettesítenem? Próbáltam KY710-es diódát is (ez elvileg 200V-10A) de ez is melegedik. Egyáltalán lehet ezzel mit kezdeni? Hobbistaként nem nagyon dolgoztam még egyenirányítóval. LED-es irányjelzővel a melegedés nem tapasztalható.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2020
(#) Tomi111 válasza ferenctoth hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Szia! Használj kétáramkörös kapcsolót és semmi nem fog melegedni. A dióda mindig melegszik. Mikor világítanak az izzók, 3,5A megy át rajta, kb 1V esik rajta, így 3,5W-tal fog fűteni. Mindegy mekkora dióda, maximum ha nagyobb tokozású, könnyebben leadja a hőt. Esetleg normál helyett Schottky dióda? Azon kisebb fesz esik, bár én úgy tapasztaltam, hogy könnyebben átmegy zárlatba( de lehet csak alulméreteztem...)
(#) ferenctoth válasza Tomi111 hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
köszi, ez lett volna a második terv. akkor hagyom a fenébe a diódát, és megy kapcsolóra. Köszi
(#) szs válasza ferenctoth hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Számomra értelmezhetetlen, hogy ha van egy irányjelzőrelé, ami képes működteni az izzókat, miért is igényelne diódákat, ha négy izzót kell működtetnie. Meg sokáramkörös kapcsolót, ahhoz, hogy kettő helytt most egyszerre négy izzó működjön.
Én ha összedugom a gépet a póttal, akkor a hat izzó helyett tíz megy, mégsem kell dióda sem indexeléshez, sem elakafásjelzőhöz...
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2020
(#) pucuka válasza szs hozzászólására (») Júl 21, 2020 / 1
 
Nem az irányjelzővel van a probléma, kell a dióda, vagy kétáramkörös kapcsoló, hanem az irányjelző/vészvillogó funkció különválasztására.
(#) szs válasza pucuka hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Értem már, no. Hiszen az irányjelző is működtetné a négyet. Tényleg kell a kétáramkörös ezen arajzon, vagy egy átválþós kapcsoló
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2020
(#) scansat hozzászólása Feb 18, 2021 /
 
Sziasztok
65V egyenfeszültség kellene kondenzátorral simítva 6-10A-nyi.
Mekkora kimenő feszültségű transzformátor kellene hozzá? Igazából az a 65V nem kritikus. (60-70V)
(#) reloop válasza scansat hozzászólására (») Feb 18, 2021 /
 
Szia! 50 V-os.
(#) Moderátor hozzászólása nagyzsak hozzászólására (») Márc 24, 2022
 
Attól, hogy mobil eszközről írod a hozzászólást, egy kicsit igényesebben is tehetnéd! (Ékezetes karakterek, felesleges szóközök elhagyása, ahol kell, nagybetűk alkalmazása, stb.)
Következő: »»   14 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem