Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   6 / 104
(#) maszi hozzászólása Jún 21, 2008 /
 
Sziasztok !

Nekem egy Samsung duál kültérim van, és mindkét kompresszor körül van egy viszonylag laza rácsatolt gumigyűrű, amiről vezeték is leágazik. Tudja valaki mi ennek a szerepe ?

Jani
(#) becoka hozzászólása Jún 28, 2008 /
 
Sziasztok nemtud nekem valaki egy klimaszerelőt?(Bp.XV.ker)aki lefejtené és újrakötné a klimámat?R407C van benne.Átalakitás miatt át kell helyeztetnem.Válaszaitokat előre is köszönöm:becoka
(#) kaqkk válasza becoka hozzászólására (») Jún 28, 2008 1 /
 
Nem kell szerelőt hívni ! én az vagyok msn en elmondom hogy csináld !
(#) kaqkk válasza maszi hozzászólására (») Jún 28, 2008 /
 
Az a kompresszor "karter fűtése Fűtés üzemben dolgozik.
(#) maszi válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Szió !

Az semmiképp sem lehet, mivel ez csak hűtő klíma.

Jani
(#) kaqkk válasza maszi hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Menyi idős?
(#) maszi válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
2002-es klíma
(#) kaqkk válasza maszi hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
A kültéri bekötésnél hány eres vezeték van (hány sorkapocs)?
(#) gepep válasza Gettobike hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
sziasztok vákumoló nélkül lehet e szerelni klimát?tudnátok e segíteni? sziasztok
(#) kaqkk válasza gepep hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
Lehet ! peremeződ van?
(#) Slope válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 30, 2008 1 /
 
És pl gázt honnan szerez? Az R407 nem olcsó mulatság asszem 6ezer körül van kilója.
Vákuumolás nélkül pára marad a rendszerben amitől elsavasodik az olaj, és megeszi a kompresszort. Aztán ott van még a tömítettség ellenőrzése... elég drága móka a klímagázzal ellenőrizni a rendszer tömítettségét.

Ha tiszteséges szerelő lennél nem mondanál ilyeneket, meg h egy olyannak, aki még az életben nem szerelt ilyet elmondod msn-en hogyan kell beszerelni... ez nekem felettébb vicces.
Azért ne érts félre, ettől még tisztelem a segítő szándékod!
(#) gepep válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
van szia
(#) Laresz hozzászólása Júl 1, 2008 /
 
Sziasztok!

Látom vannak itt klímások rendesen.
Felmerült egy cégnél a Sinclair klíma. Inverteres, 2.6kW-os.
120+Sarc komplett, felszerelve.
Mi a véleményetek a készülékről? Ismeri valaki?
(#) Slope válasza Laresz hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
Ismerni nem ismerem, de ezek úgyis majdnem egyformák. A kiválasztott klíma meg nem is tecsso gazdaságos gyártmány szerintem, csak jobb lehet.

Ennyi pénz nagyon jó ár, komplett szerelésel egy 2.6-os inverteres gépért.
Én megvenném
(#) becoka hozzászólása Júl 1, 2008 /
 
HAHÓ KLIMASZERELŐK!!!!!Tud nekem v.ki segiteni egy klimát normálisan áthelyezni és feltölteni sz.tem a tavalyi szaki nemjó munkát végzett ezért most melegem van Ha v.ki jelentkezne megbeszélhetnénk.Előre is köszke mindenkinek.Ja Bp.XV.ker a helyszin kültéri és beltéri felszerelve.R407C.
(#) proba hozzászólása Júl 3, 2008 /
 
Találtunk egy klímát ARGO PERFECT és azon gondolkodunk hogyan mőködik. Annyit már találtunk róla, hogy kompresszoros, de nem tudjuk eldönteni hova teszi a meleget, vagy rossz nyomon járunk és nincs is meleg?
(#) terek gabor válasza becoka hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Ha nem hüt a klimád az nem biztos hogy a gáz R407C miatt van! Az átszerelést vagy költöztetést el tudom magyarázni ha gondolod de a feltöltéshez mérőóra szükséges.Hivatalos szerelő rakta fel vagy valami koca mester?
(#) Slope válasza proba hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Hello!

Ugyanúgy működik, mint a split klíma, csak itt az egész hőcserélő egy dobozban foglal helyet. Az ablakklímához tudnám hasonlítani, csak esztétikusabb.
Szóval a gép hátulján van egy nyílás (ennél kettő), amin keresztül a külvilágba fújja a keletkező hőt. Ehhez egy (itt kettő ) lyukat kell ütni a falba, amin a csöveket kidugod.

Az ITT lévő képen láthatod a kiválasztott klímád kivezetéseid.

Üdv!
(#) proba válasza Slope hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Köszi így már értem.
(#) terek gabor hozzászólása Júl 6, 2008 /
 
Sziasztok egy pár oldalt visszaolvastam de nem találtam választ mi van akkor ha a klimám R407c gázzal volt feltöltve és nekem csak R22 gézam van ezt ki lehet cserélni vagy szigoruan407c mehet bele vagy fel lehet tölteni R22es gázzal is
(#) kaqkk válasza terek gabor hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
csak 407 mehet bele ! Arra van tervezve a kompresszor és az olaj is különbözik! Elvileg ha olajat is cserélsz
belemehet a 407 de nem lesz tökéletes !
(#) siemed hozzászólása Júl 7, 2008 /
 
Sziasztok!

Kérdésem a következő: dual split klima.

1.- Hűtő Fűtő a klíma de nem fűt, 6 vezetékből csak 4 van bekötve, 1-4.-ig de a 5-6 os bekötés hiányos lehet a másik 2 db vezetéket hiányolja?
Fűtés üzemben a kompresszor elindul de a beltéri venti lapát nem forog. A szerelők a 2 eres vezetéket nem kötötték be, mert a gyári rövid és nem készültek a 2 eres vezetékből.

2.- A- beltéri hűtése közben a hallani a susugást a csövekben. Ez mit jelent?
B.- beltéri hűtés közben semmi susogád nincs.

Válaszokat köszönöm üdv.
(#) kaqkk válasza siemed hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
Az biztos hogy azért nem fűt mert kevés a 4 ér az 5.-6 . ér az egy érzékelő(termisztor) a kültéri egységben és a külső egység
(kültéri) olvasztás érzékelője A vezeték behúzását úgy tudod kikerülni hogy "átvered"
a beltéri elektonikáját és a belső csatlakozóra kötsz
egy ellenállást az értékét úgy tudod meg hogy kb 20c-os
külső hőmérsékletnél megméred a kültériben lévő csatlakozón az ellenállást! itt egy egyszerű termisztor van! A sustorgás abból adódik hogy a szerelők megtörték a csövet és leszűkült a keresztmetszete ezért ott nagyobb az áramlási sebesség !(Szerelői hiba)
(#) Haszuboy hozzászólása Júl 7, 2008 /
 
Helló!

Nyár elején vettem egy 3-4 éves használt Daewoo 1.6kW-os ablakklímát. Kicsinek bizonyult a szobába, és szeretnék majd helyette nagyobb kapacitásút venni.

Lenne egy pár kérdésem.
-Megéri-e 126erezért az alábbi Fujitsu? Bővebben: Link

-Vagy elég-e az olcsóbb Midea? Bővebben: Link

Majdnem kétszeres az árkülönbség köztük. Jobb annyival a Fujitsu, mint amennyivel drágább?

-Mindenképpen hűtő-fűtőt szeretnék, és csak ablakklíma jöhet szóba. Télleg olyan gazdaságosan lehet fűteni klímával átmeneti időszakban? A fent belinkelt Fujitsunak D/D az energiaosztálya hűtés/fűtés üzemmódban, a Mideájét nem tudom.

Kicsit utánaolvasgattam tegnap, de nem derült ki számomra, hogy hogyan működik egy klíma fűtés üzemmódban. Ugyanúgy, mint hűtésben, csak 'visszafele' csinálja?

Esetleg tud-e valaki egy kb 30nm-es lakásba (belmagasság kb 3.5m) egy jó ablakklímát ajánlani? Tipus, hol lehet beszerezni stb.

Neten nagyon sok oldalon nézelődtem, a Fujitsu mindenhol 126000, a Midea változó, és ezen két márkán kívűl sehol nem találtam mást. Magyarországon nem forgalmaznak más márkájú ablakklímát, csak Fujitsut és Mideat?

Előre is köszi! Levi
(#) Haszuboy hozzászólása Júl 7, 2008 /
 
Túl sok kérdést tettem fel egyszerre?
(#) siemed hozzászólása Júl 8, 2008 /
 
Szia kaqkk!
Köszi szépen ez hasznos tanács.
A csövet átnézem és visszahívom a szerelőt!
THX+üdv: Siemed
(#) siemed hozzászólása Júl 8, 2008 /
 
Szia Haszuboy!

Nekem a munkahelyemen Midea van már 5 éve, alattunk kazánház van ezért 5 éve megy 24-orában 5db Midea van felszerelve minden irodában és 5 éve hibátlan a működése, csak évente 1x tisztítani kell.
Üdv Siemed
(#) maszi válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 8, 2008 /
 
Szia !

Bocs hogy csak most írok, szabin voltam.
5 eres a kültéri sorkapcsa. Fázis, Nulla, Ventillátor, Kompresszor, Föld.
(#) siemed válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 8, 2008 /
 
Szia Kagkk!
Megnéztem a csövet és nincs törés.
valami ötlet?
Köszi+Üdv: siemed
(#) kaqkk válasza siemed hozzászólására (») Júl 8, 2008 /
 
Hogyan nézted végig a hőszigetelés alatt? Ha már csak szűkül a cső kereszmetszete akkor is előjöhet ez !
Következő: »»   6 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem