Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   69 / 141
(#) CRU3L hozzászólása Nov 26, 2014 /
 
Milyet tudok használni ehhez?
(#) Kovidivi válasza CRU3L hozzászólására (») Nov 26, 2014 / 1
 
Ebből nem csak 5V-ot tudsz levenni, nekem sokkal szimpatikusabb egyből a cellákat megcsapolni, így kapsz 3.3-4.1V-ot. Ezzel kezdj valamit, mert az 5V előállításának is van vesztesége, ezt meg tudnád spórolni, ha a LED-ed engedi ezt!
(#) Kovidivi válasza CRU3L hozzászólására (») Nov 26, 2014 / 1
 
Szia. Azt mondd meg, milyen LED-et akarsz hajtani? Ebay
(#) CRU3L hozzászólása Nov 26, 2014 /
 
Sziasztok!
Bicikli. Elől 3w power led, van hozzá áramgenerátor (olyan, amit az elemlámpákban is használnak 3,7V), hátul pedig 6 db extra erős 5mm piros led ellenállásokkal, 3,7V-al kiszámolva.
(#) BLUER hozzászólása Nov 26, 2014 /
 
XLamp-MTG2-EasyWhite Forgalmazza ezt itthon bárki is? vagy honnan lehet hozzájutni egyáltalán?
(#) gaben110 hozzászólása Nov 26, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy zoomolható elemlámpám amit átszeretnék alakítani hogy ne legyen benne az a sok villogó s.o.s különböző fokozat program hanem ha bekapcsolom egyfolytában legnagyobb fényerőn működjön.
Ha kiveszem belőle a képen látható kis panelt és direktbe kötöm a led re a 3.6v os akkumulátort kapcsoló utána tönkre mehet a led?
XM-LT6 led van a lámpában!
És ez a kis panel valamiért sípoló hanagot ad amikor halványabb fényre kapcsolom a lámpát és nagyon zavaró kb mint egy Kapcsoló üzemű tápegység és nagyon hangos, de maximum fényerőn nem sípol.
Köszönöm!
(#) nedudgi válasza gaben110 hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Tönkremehet. Nem valószínű, de lehetséges, főleg akkor, ha nem kapott kielégítő hűtést a LED. Léteznek olyan olcsó lámpák, ahol az akku belső ellenállására bízzák az áramkorlázást.
(#) 187BodyGuard válasza gaben110 hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Menjél biztosra, fentebb belinkeltem már, LM317 LED áramgenerátor. Azzal hajtsad meg, nem bonyolult, 1db LM317 és egy Ellenállás az egész. A link tartalmaz egy programot is amibe csak beírod az adatokat és kiszámolja. Tökéletesen megbízható!

Üdv.!
(#) CRU3L válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Tehát át kellene kötni, közvetlenül a cellákhoz?
A 3.3-4.1 tartomány között kellene pontosan!
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Nov 26, 2014 / 1
 
A LED áramát kell korlátozni, a feszültségnek csak annyi jelentősége van, hogy körülbelül annyi kell neki. Ha emelkedik a hőmérséklet, az áram nőni fog.
(#) CRU3L válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
A Power Led áramát?
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Nov 27, 2014 / 1
 
Igen.
(#) CRU3L válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Bővebben: Link
Ilyen van most hozzá.
HS602C
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Nov 27, 2014 / 1
 
Ez a meghajtó egy lítium akkuról adja a LED áramát. Felesleges 5V átalakítót használni, energiapocsékolás. Ha több cellával nagyobb üzemidőt akarsz, akkor olyan elemtartót keress, amelyik párhuzamosan kapcsol több cellát. Arra figyelj, hogy csak azonos állapotú cellákat kapcsolj párhuzamosan, és attól fogva egyszerre töltsd őket.
(#) CRU3L válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Igen, erre gondoltam, hogy több több cellát kellene kapcsolni.
Tudnál nekem olyat linkelni, ami biztos, hogy jó lesz? (Akku és tartó)

Köszönöm szépen!
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Ilyesmit keress. Panasonic akku, utána karácsonyi szünet, és jöhet a többi.
(#) CRU3L válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Pont jó is lesz így!
Tegnap megérkezett a töltő amit ajánlottál!
Jó lenne már kipróbálni!
(#) 187BodyGuard válasza CRU3L hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Azt elfelejtettem írni, ha nagyobb áramú a LED mint amit az LM317 bír akkor TS1084 kell oda, az 5A-ig használható! Ahogy néztem az ára sem vészes, 5-600Ft körül van E-Bay-en.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2014
(#) rockersrac válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Valamit nem vettél figyelembe: a TS1084 az csak feszstab, nincs áramkorlát kapcsolása.
(#) nedudgi válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Az adatlapon valóban nem szerepel ilyen rajz, de milyen elvi akadálya van annak, hogy áramgenerátorként használjuk? Van 1,2V változata is.
(#) 187BodyGuard válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Én találtam belőle olyan verziót ami "Adjustable Voltage Regulator" mint az LM317-es, és tökéletesen megfelel ilyen célra, azért is írtam! De ahogy az utánad szóló írtam lehet használni ugyan úgy.
(#) CRU3L válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Akkor milyen esetben kell használnom a TS1084-et?
(#) ttindian válasza CRU3L hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Ha a ledek árama több mint amit a 317-es tud biztosítani.
(#) CRU3L válasza ttindian hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Nem több, de nekem szükségem van 317-re?
A 3w Power Led-hez van driver, a 6 db 5mm-es ledhez meg ellenállások.
(#) ttindian válasza CRU3L hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Pontosan nem tudom mit is szeretnél mert nem voltam figyelmes a témád kezdetere, nem tudom mi a karakterisztikája a power ledednek , de ha 600mA 3.7V akor az 5V telepről egy LM317es jo választás lenne , 5V mínusz ami esik az LM317-esen a feszültség körülbelül ott van ami a ledednek kell , keveset kéne elfűtsön a 317-es.
(#) Kovidivi válasza ttindian hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Azért meg kell nézni, mert LM317-en esik kb. 1.5V, meg a soros ellenálláson 1.25V, nem is marad olyan sok a LED-nek. Az LM317 elég pazarló. Akkor már egy két tranzisztoros áramgenerátor is jó, azon fele annyi esik, viszont nincs hővédelem.
(#) CRU3L válasza ttindian hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Jah, bocsánat.
Szóval:
3.7V 18650 akku (talán 2 is)
És erről menne egy 3w power led meghajtóval /első lámpa, valamint a hátsó egy Simson lámpába szerelt 6 db led, 68 Ohm ellenállással.
Köszi!
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Ha megvan a meghajtó, és az ellenállások, akkor miről beszélünk?
(#) ttindian válasza CRU3L hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Azt tanácsolom hogy gondolkozz külön tápban, a power lednek nagy az étvágya, arról az akkurol körülbelül 2-4 óra , hatul is fény nélkül maradsz, ne beszelve a sok kábelezésről.
(#) CRU3L válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Ezt kérdezem én is. De nem gond, legalább megint tanultam
Idézet:
„Azt tanácsolom hogy gondolkozz külön tápban...”

Végülis mindegy, csinálhatom így is. Köszi az ötletet.

Majd valami csatlakozót is kellene venni, nem akarom állandóan kötögetni a kábeleket.

Csatolom a hátsó lámpát.
Következő: »»   69 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem