Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfok épités
 
Témaindító: Skyline, idő: Feb 5, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 6
(#) viktorka0011 válasza Rolo hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Tudna valaki ajánlani nekem egy 12v-rol műkődő erősítőt 50w kőrnyékén, subhozkellene!Ha +-12 kell neki az nem probéma!!
Előre is kőszi!
(#) djyuri válasza viktorka0011 hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Összegben mit tekintesz reálisnak?

pl? de ha van már +/-12-d...abból könnyű +/-24-et csinálni....erőse...végfok

vagy kocsiba kell? Vannak gyári feszkétszerezők....konverterek...
(#) viktorka0011 válasza djyuri hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Mindenképen épiteni szeretnék nem venni,lehet hogy igy még egy kicsi drágább is de nem baj!
Szoval őtlet??
(#) djyuri válasza viktorka0011 hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
OK. Értem.

Támpontom nem volt,csak feltettem a szakik helyett a kérdést.
De ha van szimmetrikus táp (+/-),akkor mindenképpen bőbb a választék.
+/-24V-ra valami hybrid illetve hídba köthető áramkör kell.
200-300W-ok is kiszedhetők.
Egy lustább barátom vett egy 230-sa konvertert és a kisebbik házimozi erősítőjét kötötte rá az autórádió kimenetére és 6 hangfalra. Eszméletlen fúrcsán szól Nehéz megfaragni egy kocsit térhangzásra.
(#) Solfrutta hozzászólása Júl 11, 2008 /
 
Hali!

Szerintetek TBA810-ből vagy TDA2030-ból érdemesebb végfokot építeni? TBA hangjáról hallottam rosszakat, de nekem tetszik (Vidi Europa Stereoban is ez a végfok).

Azért pont ez a 2 IC van a kérdésemben, mert ezekből van itthon bőven.
(#) Norberto válasza Solfrutta hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
(#) szamóca válasza Norberto hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
De nagyon inkább! :yes:
(TBA810= Vissza a "középkorba" Sok külső alkatrész + hűtésmegoldás is egy borzalom, nem beszélve a quad in line tokozásról )
(#) djyuri válasza szamóca hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Így van!....és még a 2030-as-t,ha féltápfeszen használod és van esetleg két tápod is külön,akkor hídalhatod is őket
De szimmetrikusról talán könnyebb hidalni.
(#) cuprik hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
sziasztok! szeretnék kérni tőletek egy 300w vagy 600w-os stereo erősítő kapcsolási rajzát , nyák rajzát és beültetési rajzát.Nagyon fontos lenne.
Előre is köszönöm nektek.

ja és ne tranzisztorost ha lehet hanem ic-st mindegy milyen faktával.
(#) szamóca válasza cuprik hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Mi az a fakta?
(#) cuprik hozzászólása Dec 12, 2009 /
 
elnézést kérek mindenkitől a faktával szó az a fajtával lenne meg értéseteket köszönöm
(#) melcher hozzászólása Máj 24, 2010 /
 
Üdv!
Annyi a kérdésem hogy EZ az erősítő kibírna +-46,6V-os tápfeszt?
Előre is köszi!
(#) takitibi hozzászólása Aug 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Ha erősítőhöz betáp kellene:
Bővebben: Link
Ehhez milyen tápot ajánlotok, ami megvásárolhatós, illetve lehet-e készíttetni tápegységet hozzá?
Itt a mély specifikációja az eszköznek:
Bővebben: Link
Cél hangfalak: 2x 250W yamaha 2utas hangfalpár.

A LINK gombbal lehet linket készíteni. Javítottam... --moderator.
(#) fecameca válasza epyn hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Egyetértek, bár nem ugyanazon okból, én az anyagiak miatt pártolom jobban a diszkrét elemekből épített cuccokat. Egy átlagos házi használatra szánt végfok kijön durván egy ezresből, kicsit nagyobbat is össze lehet hozni simán 5000 alatt. Egy STK IC ára ha mono, árban megközelíti a tíz ezrest, s ugyanaz sztereóban már a húsz felé közelít. Ráadásul én már javítottam olyan Siemens erősítőt, amiben egyetlen európai alkatrész sem volt, Sanyo gyártmányú STK végfok IC belülről volt kontakthibás, amit a tulaj rendelt újat helyette, az meg néhány év múlva újra elszállt.
(#) tibi1219 hozzászólása Okt 14, 2012 /
 
Sziasztok!van egy fölös trafom +/- 51 volt 190 w teljesitménnyel. nem tud valaki hozzá egy 2 X 100-150 watt körüli kapcsolást+beültetésirajzot? elöre is köszi.
(#) dannu hozzászólása Okt 14, 2012 /
 
Nem tudom ki hogy van vele de én ezt meg építettem otthon Bővebben: Link és egy jó kis magas mély szabályzót és tökéletesen elbírja a 2x400w omnitronic hangszóróimat .
(#) bél hozzászólása Nov 25, 2012 /
 
Hali!

Van 2 db 22v/250va Toroidom.
Milyen tápegységet tudok ebből csinálni?
A kimenő +/- feszültség értékére gondolok elsősorban.
Végfokhoz kellene olyan 38v- 45v ig
(#) aurex69 hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
Hali! Kellene nekem egy végfok rajz .A lényege az hogy egy meglevő erősítőben szeretném kiváltani a végfokokat mert elég sok gond van velük. A tápegység 2x75v ot tud egyenben a trafója kb 1600w os és 2x 20000mf pufferelés van a tápon. Lényeg nekem egy olyan végfok rajz kellene ami minimum 350w ot tud 8ohm on és a +-75v jó legyen hozzá.A rajzhoz még kéne nyák rajz is.
(#) m-gor hozzászólása Feb 26, 2014 /
 
Üdv. beszeresztem 1 végfokot igen viseltes állapotban.na most én újra szeretném festeni az egészet,tudna valaki segíteni abban,hogyan lehetne a gyárilag hasonlóan,rá festeni,vagy írni,a márka típust+a jeleket a csatlakozó aljzat mellé. -vagy nyomtatni lehetne? vagy Fóliázni? nem tudom mert a neten nem nagyon találtam,aki elkészítené.
(#) reloop válasza m-gor hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Üdv, frissen regisztrált Fórumtársunk! Mivel kérdésed nem a végfok elektronikáját érinti, javaslom a Dobozolás témában nézz körül!
(#) norman02 hozzászólása Márc 15, 2014 /
 
sziasztok!
Tud valaki hozzá, vagy hasonlóhoz kapcsolási rajzot, nyáktervet vagy valamit?

22578.jpg
    
(#) nolf hozzászólása Ápr 1, 2015 /
 
Sziasztok szeretnék kérdezni pár dolgot http://www.d-audio.hu/index.php?main_page=product_info&cPath=53...d=1738 ezt a termeket szeretnem meg kérdezni vajon mono ? Mert én egy 200/100 hangszorokhoz szeretnem hasznalni ami 8 ohmosak vagy eböl 2 tot kene összetenem ? http://www.d-audio.hu/index.php?main_page=product_info&cPath=53...id=118 van egy ílyen tapom http://www.d-audio.hu/index.php?main_page=product_info&cPath=53...id=121 meg egy ilyenem és megszeretnem kerdezni ez az ossze alitás megfelelő lenne ? Vagy milyen tap kene hozza ?
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem