Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Milyen kamera?
 
Témaindító: DonCarlos, idő: Feb 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Gabi0219 hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Sziasztok

Engem olyan vezeték nélküli kamera érdekelne amivel egy másik helyiségben (kb 15 méter) tudok rögzíteni teszem fel laptop-ra

Lehetőleg valami kis méretű kamera legyen

Köszönöm
(#) Inhouse válasza Gabi0219 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Csempés a helyiség?

Üdv
Inhouse
(#) kemenygolya hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Sziasztok
Kaptam egy kamerát, burkolat (ház) nélkül
a kamerán található egy 6 lábas csatlakozó, azonban csak egy 3as csatlakozót kaptam amin a táp és a jel vezetéke van.
a csatlakozó leírása:ALC,BLK,IRIS,12V, GND,VOUT
miket kellene használni hogy üzemeljen a kamera?
a kamera chipje: Sony cxd3142R
(#) illesjani válasza kemenygolya hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Szia!

Objektív is van a kamerához, vagy csak a CCD látszik?
A 12V és a GND értelemszerűen a táp, a Vout pedig a videojel kimenet.A videojel GND-jét is a panelon lévő GND-vel kösd össze, mert közös, szóval képnek meg kell jelennie a 3 kkivezetés használatával.
A másik 3 csatid az Automatic Level Control lesz, valamint a Backlight (háttérfény) kompenzáció, valamint az iris, az objektív vezérlésére szolgál, de ehhez lehet hogy tartozik még egy elektronika, dobj róla fotót ha tudsz.
Egyébként hivatalosan CCTV kamerákat, rögzítőket, monitorokat javítok, ha kérdésed van, nyugodtan.

Üdv,
Jani
(#) kemenygolya válasza illesjani hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
szia
Van hozzá objektív is, holnap mindenképpen csinálok egy fényképet róla, hátha rájövünk valamire.
Köszi a segítségedet
(#) barkanyi hozzászólása Máj 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Sony HVR-HD1000 kamera vásárlása előtt állok.
Ugye 2 típus van belőle: Sony HVR-HD1000U, és a Sony HVR-HD1000E.
Az E, az európai(PAL), míg az U az amerikai(NTSC) szabványt jelöli.
A kérdésem az lenne, hogy a két típusban csak annyi az eltérés, hogy (ha SD-ben veszek vele) az E típusú az 720x576 (PAL)-ban, a másik pedig 720x480(NTSC)-ban vesz?
Illetve, ha megveszem az U-t, akkor elég rá egy szoftver/frimware frissítés, és lehet belőle E-t csinálni?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) netzoli hozzászólása Máj 6, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy ilyen kamerám (kép csatolva), de eddig nem találtam hozzá semmilyen használható leírást, információt. Ebben kérnék először segítséget. Illetve ez milyen minőségű kamera, mennyire használható.

Köszönöm

DSC00112.JPG
    
(#) bankimajki válasza netzoli hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Ez egy sima színes CCTV kamerának tűnik. Ha igaz ami rá van írva akkor valamilyen Sony CCD-vel szerelték. Nézd meg a képminőségét. De ne várj csodát.
(#) netzoli válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Igazság szerint nincs hozzá semmim. Egyelőre ki se tudom próbálni. Kérdés, hogy érdemes-e foglalkozni vele.
(#) bankimajki válasza netzoli hozzászólására (») Máj 6, 2013 / 1
 
Miért nem tudod kipróbálni? Úgy látom sima kisfeszültségű DC vagy AC kell neki. És a videojelet pedig egy TV AV bemenetére kell kötni, kb ennyi. Ha elsőre nem ad képet akkor keress rajta állítási lehetőséget és az objektívet tedd DC állásba (ezt az állítási lehetőséget a kamerán keresd), mert lehet hogy nem videojel vezérelt az obi. (Bár a google biztosan megmondja.)
(#) netzoli válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Ki fogom próbálni. Köszi.
(#) nyitraitomi válasza netzoli hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Ha jól tudom az objektívből kijövő vezetéket is csatlakoztatni kell különben nem igazán lesz képed
(#) RoliNyh hozzászólása Jún 13, 2013 /
 
Üdvözletem!

Azt meg e tudná mondani valaki, hogy az ebay-es tolatókamerák közül, hogy lehet kideríteni, hogy melyík CCD és melyík CMOS érzékelős? Mert természetesen, mindegyikhez oda van írva mindkettő, hála az istennek.

Az eladóktól sztem hiába kérdezném, van egy olyan gyanúm, hogy fingjuk nem lenne róla, kb amilyet szeretnék, na pont olyan van benne típusu válaszokkal meg nem sokra megyek.

CCD érzékelőst vennék, de amilyen "mákom" van, biztos CMOS lenne benne ha rendelnék egyet.
(#) zolika60 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
A kamera típusszáma alapján a gyártó honlapjáról próbálnám meg.
(#) kadarist válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Miért szeretnél CCD-érzékelőset? Miben jobb ez a régebbi technológia az újabbhoz képest?
(#) Bakman válasza kadarist hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Három év alatt csak a dolog végére járt.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem