Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   81 / 282
(#) TG72 válasza Dankop hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Bocs valamit elnéztem , nem figyeltem hogy neked nem dsc központod van. Mert itt ez az oldal úgy tudtam hogy a DSC riasztó bekötése címet viseli.
(#) Halek válasza TG72 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Köszi mindenkinek, aki foglalkozott a témámmal.

Tehát összegezzünk:
1 kezelőm és 16 zónám van.
1-14 zóna 1-es partíció
15-16 zóna 2-es partíció (faház)

Ez így jó lesz?

*8 telepítői 000 0 1 1 (kezelő 1-es partíció, 1-es slotra)
*8 telepítői 201 (1és 2 engedélyezés)
*5 mester 01 xxxx (felhasználói kód megadása 01-hez)
*5 mester 98 01 1# (01 felh.kód 1-es partíció)
*5 mester 98 01 2# (01 felh.kód 2-es partíció)

*8 telepítői 202 1,2,3,4,5,6,7,8(1-es part. 1-8zóna)
*8 telepítői 203 1,2,3,4,5,6 (1-es part. 9-14zóna)
*8 telepítői 211 7,8 (2-es part. 15-16zóna)

Ezután elvégzem az alapprogramozást és a rendszerprogramozást és használható lesz a 2. partíció a kezelőmön 30 mp-ig? (# hosszan, 2 hosszan)

más.
A Solo szirénámat (akkuval) bekötöttem a sima 0.22-es vezetékkel. Írtátok, hogy a töltés miatt izmosabb vezeték kell. Elég, ha duplázom és összesodrom a vezetékeket, vagy feltétlen húzzam át (mondjuk 1,5mm-essel)?
A napokban kötöttem be és működik.
Lehet, hogy csak azért, mert van az akksiban gyárilag némi kraft?
(#) TG72 válasza Halek hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Fogjad duplán az úgy már majdnem jó de függ a távolságtól is .
A vezeték vékonysága mint probléma csak a kürt szólása után fog jelentkezni mint hiba mert lasabb lesz a kürt akku töltése.A töltő áram ezen fog folyni,de nem szokott baj lenni.
Sok siker és jó használatot,ja és kevés téves riasztást
(a pókokkal és hálóikkal vigyázz)!
(#) AzIgaziCsaby válasza Halek hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Jó, de a kód jogosultságának korlátozásával nem kell foglalkoznod. Amikor a 01 sorszámú kódot létrehozod, minden partícióhoz van jogosultsága. Korlátoznod csak akkor kell, ha felveszel egy kertészt, aki csak a faházba jogosult belépni.
(#) Halek válasza TG72 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
...hát nem tudom.
Lehet, hogy behúzok 3x 1,5-öst annak a szirénának a mostani helyett, biztos ami biztos, a régit pedig felhasználom a telefonbekötésre a kommunikátorhoz. (mert még az is hiányzik)
Köszi.
(#) Halek válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
ha felvehetnék egy kertészt, tuti úgy állnék anyagilag, hogy nem kéne magamtól riasztót szerelgetnem.
:yes:
(#) dudzsi válasza TG72 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Én csak nagyvonalakba kérdeztem. De pl DC1616-hoz. Persze bövitövel.
(#) soldy válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Kösssz Syn!
(#) csaapi válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Köszi szépen, hétvégén megpróblom mindenképpen, remélem sikerrel járok
csaapi
(#) sasas hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
Szép Jónapot Egy DSC pc 560 riasztó be és kiléptetését szeretném beállitani illetve a sziréna megszolalási idejét de amit találtam a fórumon az csak pc585 van leirva.
*8 0560 idáig jutottam el kérném tisztelettel a segitségeteket.
Üdv Sanyi
(#) tomat5 válasza sasas hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Szia
Nem tudom meg van-e de a mellékletben van a programlapja. A 02-es címen vannak a rendszeridők.

Üdv.

PC560prg.pdf
    
(#) TG72 válasza dudzsi hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
A dsc érzékelőire a gyár 5 év elemidőt garantál de nekem van olyan családi házas érzékelőm amelyik már 7 éve megy.
A rádiós távirányítók viszont max. 1 évet mennek el!
A beton födémből max.1-et visznek át a rádiós rendszerek.
(#) dudzsi válasza TG72 hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Értem. Köszönöm a választ.
(#) xyzxyz hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
Üdv.
Az lenne a kérdésem, hogy 5020-as alaplap és 5500LCD kezelőnél hol van a mikrofon a belehallgatáshoz. Vagy ezt külön kellene bekötnöm valahová? Hiába veszem fel a telefont riasztáskor nem hallok semmit. Belehallgatás engedélyezve van.
A másik, hogy SMS küldést kizárólag GSM modullal lehet csinálni? A vezetékes hálózatunk elvileg SMS képes, bár még sosem próbáltam készülék hiányában.
(#) TG72 válasza xyzxyz hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
SMS küldést a központ nem tudja.Csak gsm-el lehet ezt elérni.Használd a riasztáshoz a sajátszám hívási funkciót.
Bocs azt nem értem hogy a belehalgatást mikor akarod végezni?Pontositsd légyszi.
(#) xyzxyz válasza TG72 hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Szám hívás tökéletesen működik. Hívja a telefonomat, számot kijelezve minden OK. A menüben van olyan opció, hogy "belehallgatás engedélyezése".
Meg is találtam:
381/5 Telefonsz. 1 & 3 Behallgatás Eng.
381/6 Telefonszám 2 Behallgatás Eng.
Arra gondoltam, hogy ez az, ha riasztáskor felveszem a telefont akkor belehallgathatok a lakásba.
(#) sunyeb válasza xyzxyz hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Az nem így működik. Kell hozzá egy PC5900 audio interfész modul, amire ha jól emlékszem 4 mikrofon és 2 hangszóró csatlakoztatható. Egyszer láttam ilyet életemben (még a DSC is rendelésre hozta anno).
(#) xyzxyz válasza sunyeb hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Köszönöm, sejtettem.
(#) xyzxyz hozzászólása Feb 18, 2011 /
 
Ilyen szirénám van. Bővebben: Link

EZt, hogyan tudom majd úgy megbontani, hogy ne visítson a fülembe a létrán egyensúlyozva amikor valamiért ki akarom nyitni.
Másik, hogy a tampert és a "közelítésérzékelős" részét egy ellenállással összekötöttem sorba. Így ajánlja a leírása is, ha csak egyetlen tamperkört akarok levinni a központba. Ilyenkor a tamper zónáját mire kell állítanom?
013-ban 1. KI (ellenállással lezárt hurok)?
Viszont a mozgásérzékelőim (LC100PI) ellenállás nélkül szereltem.
(#) Syn7h37ic válasza xyzxyz hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Szétszedni úgy, hogy ne szóljon? DSC esetén sehogy. Csak Rokonet központoknál tudod némítani.
Volt dolgom ilyen szirénával. Nem rossz, de szerintem túlzottan drága. Közel egy húszas.
Ha nincs ellenállás beállítva a zónáknál, a tamperkörnél sem használhatsz ellenállást.
(#) Bandi47 válasza xyzxyz hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Ha egy zónát használsz a két funkciónak,kosd sorosan azokat
24órás betörésre álítsd kód:11
mielőtt szétszeded,kiiktatod azt a zónát,és nem visít
(#) xyzxyz válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Köszönöm, akkor be kell tennem ellenállást a mozgásérzékelőkhöz. Szétszedéshez én is rájöhettem volna a tamperzónájának a kiiktatására.
EZt a szirénát így vettem egyben használtan, direkt tetszik ez a közelítésrzékeny tamperjelzés. Bár nem tudom, hogy mire és hogyan működik, de remélem a habbal körbefújást csak nem engedi.
(#) jokemaster hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
Sziasztok.

Kaptam 1 dsc585-öst, 2 lc100-al, meg valami bentel wave/wb beltéri szirénával. Sikerült resetelni, visszaállt
minden alapkód, be is kötöttem deollal a mozgásérzékelőket külön zónákra.
Az lenne a kérdésem, (még a sziréna nincs bekötve)
hogy milyen ellenállást és mekkorát és hogyan a nyitásérzékelőhöz, illetve a sziréna bekötése sem 1értelmű számomra.
A szirénán a következő kiosztások vannak:
as
b+
föld
n+
-a
föld

az utóbbi kettő rövidre van zárva

Előre is köszönöm a segítséget
(#) Syn7h37ic válasza jokemaster hozzászólására (») Feb 19, 2011 / 2
 
AS: szabotázs kontaktok
B+: 13.5V tápellátás pozitív
Ground: Negatív táp
A-: negatív start
N+: pozitív start

A nyitásérzékelőkhöz is ugyanúgy 5,6k Ohm kell, mint a mozgásokhoz, és ugyanúgy DEOL bekötés. Egy ellenállás párhuzamosan a nyitás kontaktusaival, egy sorosan. A soros ellenállásra, és a másik oldalra megy a zóna.

A mellékelt leírásban van angol bekötési útmutató, magyar sajnos nincs nekem.
(#) Halek hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Solo (belső akkus) típusú szirénám van 10m-re a központtól.
Milyen keresztmetszetű vezetékkel történjen a bekötése?
Semelyik sziréna leírásban nem utalnak arra, hogy izmosabbat kéne használni, mint 0.22, ezzel szemben írtátok, hogy vastagabb kéne, a töltés miatt.

Ha dupláznám a vezetékeket, az jó lenne?
Vagy az is kevés?
Vagy maradjon így 0.22-essel?



Más.
Ha szeretnék egy beltéri szirénát is, akkor hogy kössem be, hogy ne legyen túlterhelve a rendszer?
Jelenleg így van bekötve:

Központ BELL+ a sziréna +12V-ra
Központ BELL- a sziréna N-re
Központ AUX- a sziréna mínuszra
(#) jokemaster válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Köszönöm szépen és a gyorsaságot is, úgyhogy ma ki is próbálom.
Nagyon nagy vagy!!

Majd megírom, hogy sikerült.
(#) Syn7h37ic válasza Halek hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
A sziréna tápellátását illik 0.5-s kábellel bekötni, de nyugodtan maradhat a 0.22-es is. Nem lesz vele probléma 10m-en. Ha tudod duplázni, akkor nyugodt szívvel lehet, de elég csak a tápot, a többi teljesen jó 0.22-n. Ezen csak a sziréna akku töltése megy, ami normál esetben csepptöltés. Az akku látja el elsősorban az energiaellátó szerepet akkor, mikor szól.
A beltéri szirénát simán a Bell+, és Bell- közé bekötöd. Nem terheled túl a rendszered. A bekötésed teljesen jó.
(#) Halek válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Köszönöm szépen a gyors választ!
(#) jokemaster válasza jokemaster hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Szia.

Azt szeretném még megkérdezni, hogy a panelen a tampert hová kössem a panelen, és hogy a sziréna körére kell-e ellenállás, mert így ugye mindenki (mármint a nyitás és mozgás) is deol-lal lett kötve. (eredetileg nem így volt összekötve )

Még1x köszönöm a segítséged.

u.i.: a sör természetesen jár!
(#) jokemaster válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Szia.

Azt szeretném még megkérdezni, hogy a panelen a tampert hová kössem, és hogy a sziréna körére kell-e ellenállás, mert így ugye mindenki (mármint a nyitás és mozgás) is deol-lal lett kötve. (eredetileg nem így volt összekötve )

Még1x köszönöm a segítséged.

u.i.: a sör természetesen jár!
Következő: »»   81 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem