Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Airhorn
 
Témaindító: vanzerr, idő: Feb 13, 2006
Lapozás: OK   1 / 3
(#) vanzerr hozzászólása Feb 13, 2006 /
 
Sziasztok!
Egy elektronikus airhorn kapcsolási rajzra lenne szükségem, nem tudom tudtok e segíteni, őrült sok helyen keresgéltem már de eddig nem volt szerencsém. Ha tudtok segíteni előre is köszi!!!
(#) Sebi válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Most elektronikus kürt(horn) kapcsolást keresel, vagy egy meglévő levegőskürtsort (airhorn) akarsz nótára bírni?
(#) vanzerr válasza Sebi hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Bocs, igen. Elektronikus kürt kapcsolást keresek.
(#) Sebi válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Jó. +nézem a régi papírokat, emlékeim szerint 3db 555-ös astabil van benne változtatható frekivel. 1 az alaphang, 1 a modulátor, a 3. nem tudom mire szolgált, de rettenetesen tudott vonyítani, mert valami BD-s végfoka is volt. (tajvani szemét, Kojak sziréna néven)
(#) vanzerr válasza Sebi hozzászólására (») Feb 14, 2006 /
 
Előre is köszönöm, bocs hogy most írok vissza, de eddig nem tudtam megnyitni a válaszoldalakat, valami történt a gépemmel. Az újratelepítés segített.
Még egy kérdés: az úgynevezett buzzer kapcsolásokkal szerinted hasonló hangokat tudok elérni?
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Nincs senkinek semmi ötlete? Na mindegy akkor keresgélek még tovább...
(#) erobi82 válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Na én ezt csináltam meg csak egy ic-vel az erőssítő bemenetet R3 al hajtottam meg.
Elég sokat kellett játszani főleg az R2-es ellenállással hogy a hang hasonlítson.Csatolok egy képet is hogy én milyen hangszóróval próbálkoztam
(#) vanzerr válasza erobi82 hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Lehet hogy hülye kérdést teszek fel de azt hogy érted hogy egy IC-vel?
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Valahogy így gondoltad?
555
(#) erobi82 válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Igen kb. igy
(#) erobi82 válasza erobi82 hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Ja bocsi a csúnya képátszerkesztésért paint-el csináltam, nincs még felrakva jobb!
(#) vanzerr válasza erobi82 hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
És Neked működött is? Nekem valahogy nem akar megszólalni.
(#) erobi82 válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Egyáltalán semmi hangot nem ad???
Az IC 3as láb és a hangszóró közzül vedd ki a kondit!!
(#) vanzerr válasza erobi82 hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Vagyis az ellenállást? Azt már megtettem, de semmi.
(#) erobi82 válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Kondira gondoltam, mindegy tehát se ellenállás se kondi és mégse szól...hmm
(#) vanzerr válasza erobi82 hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
A Te rajzodat építettem meg, ott a 3-as lábnál ellenállás van, de kivettem a kondit is , úgy sincs semi.
(#) erobi82 válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
A C1es kondi mindenképpen kell(én rajzom)az R2 es ellenállással próbálj mahinálni próbálj betenni egy 470es potit.Hány voltról hajtod az áramkört??én12ről hajtottam
(#) erobi82 válasza erobi82 hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Na várj egy kicsit keresek egy 555-ös ic-t(remélem van) és összedobom a kapcsolást
(#) vanzerr válasza erobi82 hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Köszi, épp most kezdtem volna összepakolni, de akkor még várok egy kicsit, amúgy próbáltam 5, illetve 12 V-ról is, de semmi...
(#) erobi82 válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Hát nemtom mi lehet a baj nekem megjelent a négyszögjel, én az 1mohmos helyére egy potit raktam be azzal megy.
(#) vanzerr válasza erobi82 hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
És hangja is van?
(#) erobi82 válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Van de most a végfokot nem kötöttem rá de igy is van hangja
(#) vanzerr válasza erobi82 hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Nekem most nincs potim, de akkor holnap megyek és megveszem hozzá a pontos "méretű" alkatrészeket. Nagyon köszönöm, hogy segítettél, úgy látszik vannak még rendes emberek!!!!!!!! Ha összejön majd jelentkezem.
(#) erobi82 válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Annyit tudnék még javasolni hogy ha egy erőssítőre teszed egy ellenállást tegyél a 3 láb után(nem kondit5,6k )nehogy az ic kimenetét tulterheld, az erőssítő ugyis felerőssíti!!
(#) vanzerr válasza erobi82 hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Ok! Köszi a tippeket holnap majd jelentkezem.
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
Na itt is lennék. Vettem ma néhány alkatrészt megépítettem és láss csodát nekem is működik. A tegnapi próbacuccba kicseréltem az ic-t arra amit ma vettem, hátha..... és valóban. Rossz volt az ic, mind a 2 amit a LOMEX-ben vásároltam. Szóval csak ennyi volt tegnap a baj.
Nem gondoltam tegnap hogy rossz mind a 2 ic, na mindegy, visszavinni úgy sem lehet.
Amúgy köszi mégegyszer mindent, ja és a hangja is szuper, igaz mire sikerül a legjobb hangot majd beállítani addigra megőszülök de az a lényeg, hogy eddig ez a legjobb "elektromos kürt" amit hallottam.
(#) erobi82 válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
Igen tudom hogy elég kinlódós én is sokat kinlódtam vele, valamint sok múlik a hangtölcséren is (már ha alkalmaztál ilyet)
(#) vanzerr válasza erobi82 hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
Most csak sima hangszóróval próbálkoztam, ami van tölcséres az most az autómban van beépítve, az viszon valódi, igazi mint ami a nínóautókon található (talán még azoknál is újjabb)
(#) erobi82 válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
Na azzal próbáld majd ki, csak tegyék közzé egy erőssítőt!!!
(#) vanzerr válasza erobi82 hozzászólására (») Feb 18, 2006 /
 
Szia erobi82!
Szerinted ha a Te kapcsolásodban az R3 helyére egy kondit teszek (max.:10 mikró) azzal nem okozok gondot az ic-nek? Az ellenállás szinte elvesz minden jelet.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem