Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyáramú DC-DC konverter
 
Témaindító: technik, idő: Nov 14, 2008
Lapozás: OK   3 / 3
(#) foxi63 válasza norbi0325 hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
nedudgi rajza teljesen jó, ott 45A dióda van .PC tápjában van ilyen lönnyen kitermelhető.
(#) nedudgi válasza norbi0325 hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
A LM2940 hasraütés volt, mivel nem tudom a fogyasztód tényleges áramfelvételét. Az a lényeg hogy a 78*12 nagy maradékfeszültsége miatt hamarabb csöken a feszültség, mint egy LDO esetén.
(#) norbi0325 válasza foxi63 hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
nem nem volt csak bekötöttem ..Gondoltam 1Farad azért mégiscsak 1Farad
(#) norbi0325 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Hát amikor nézegettem mit hogyan lehet stabilizálni ,akkor mindenképp a "egnagyobb" Áramú legegyszerűbb motyót kerestem ..De azért én is túlméreteztem mert 3A sosem vesz fel a médialejátszóm
(#) norbi0325 hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Mivel ma már nincs bolt ahová menjek volt egy rosz pc tápom..találtam benn egy sb34-et .....az jó lenne nekem ??
(#) norbi0325 válasza norbi0325 hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
van még benn egy stps3045cw ....melyik lenne jobb?? És ezen 3 lábat hogy hozzam össze? a két anódot kössem össze??
(#) nedudgi válasza norbi0325 hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Az STPS3045CW TO-247 tokozása jobb hűtést tesz lehetővé, ha melegedne. Az SMD SB32 hűtése számít egy nagyobb felületű rézfóliára. Kösd nyugodtan párhuzamosan, ha tényleg csak pár ampert fogyaszt a lejátszód, nem lehet gond belőle.
Nagyon elmentünk az offtopik irányba...
(#) norbi0325 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Bocs ..ez csak az amatőrségem miatt van ...na de mind egy nem jött össze ...de ha belegondolok .talán azért mert ,ha leállítom az autót ,egyből leesik a fesz 14,4V-ról 12,5-re..eddig nincs is gond .megy is szépen tovább a rendszer..aztán ez a fesz szép lassan kezd ugye esni ,mind két akksiban..amikor indítok ,a dióda miatt ugye nem a főakksiból merít hanem a 12V7,2-es akksiból ,de annak is leesik annyira a feszültség szintje hogy azt már nem tudja a 12V stab ic,így leáll....már csak egy megoldást tudok elképzelni ,hogy meg kéne mérni pontosan milyen fesznél akar lekapcsolni az ic, és egy feszültségfigyelő kapcsolást összerakni ,ami ha a határfesz alá esik,akkor átkapcsol egy relén keresztül egy 2X12V sorba kötöttt akksira ....így biztos nem kapcsol le indítás alatt sem ...szerintem .. már csak kivitelezni kellene valahogy , de halvány lilám sincs hogy álljak neki ..de ez már nem ebbe a topikba való ..hová fordulhatok ez ügyben szerintetek ?
(#) foxi63 válasza norbi0325 hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
mire a relé átkapcsolna, addigra megint reset...
pontosan mekkora áramot vesz fel a kütyüd??
Mégiscsak dc-dc konverter kell neked, de egy tl494 ic meg egy pc táp trafója. Neked egy olyan konverter kell, ami 5v-ról tud 12v-ot csinálni, és amikor visszatér a 12v akkor meg csak kis kitöltéssel megy a pwm a trafóra
Azonban trükközni kell, mert az ic 7V alatt nem működik.
(#) norbi0325 válasza foxi63 hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Kösz hogy legalább ötletelsz

12V-on 4A vesz vesz fel folyamatosan ..
Érdekes amit írsz ..először 11-14,4V ból csinálni 5V-t .utána vissza 12V-t és aztán azt ismét stabilizálni 12V+5V-ra jól hangzik .. mindezt 5A -el így gondoltad ??
(#) foxi63 válasza norbi0325 hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
nem...
röviden: a pc trafó 50-75kHz frekin kapcsolgat, és az áttétele 5V -> 12V ekkor még simán tudja a 12v 5A-t
Azonban ha növekszik a feszültség 5->14V ig ugye nőne a szekunedr feszültség is. Nos a 494-es ic visszaszabályozza a két tranzisztort, ami a trafót kapcsolgatja. magyarán annyira "elveszi" a feszültséget, hogy beáll szintén a 12V a trafó kimenetén. Mivel mindez kapcsolóüzemben megy, ezért nincs elfűtött felesleges teljesítmény .privátban keress meg, rajzolok, számolgatok.Mivel 5V-on is működőképesnek kell lennie, ezért az előállított 12V feszültséget vissza kell vezetni magára az IC-re is.
(#) fejesg hozzászólása Jún 5, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy "kompakt" step-up tápot összerakni, elsősorban autóba (12V) pár Wattos erősítőnek (18V kimenő fesz körül), illetve univerzális beállítható próbatápnak.

Itt találtam egy kapcsit: (csatoltam).

A kimenőfeszt szabadon állíthatom az U=1,25*(1+R2/R1) képlet szerint?

Fogja bírni a belső Q2-Q1 Darlington pár a 18V-1,5A folyamatos terhelést?

Mekkora és milyen tekercset rakjak a kimenetre, hogy ne legyen "zajos"?

Előre is köszi a válaszokat: fg

mckapcs.gif
    
(#) tothzsolt hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Szeretnék építeni egy Dc Dc step down convertert (buck converternek is hívják), legalabb 10 A terhelhetőséggel. Bemenő feszültség 35-38 V,kimenő pedig 14-15V.
Volna valami ötletetek, vagy rajzotok esetleg?
(#) granpa válasza fejesg hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Ez a kapcsolás nem az a kapcsolás, ami neked kell. Van másik.
(#) tothzsolt válasza tothzsolt hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Változott kicsit a terv, a bemenő feszültség 30v-45v - ig kellene legyen, és a kimenő az valamivel nagyobb mint 12v (13,5v-14v), mivel akumlátort kellene töltsön.
(#) marone hozzászólása Feb 28, 2014 /
 
Sziasztok !
A "buck" konverter az miben más mint a nem "buck" ?
Jobb ? Rosszabb ? Érdemesebb olyat használni ?
Kösz !
(#) sirály12 válasza tothzsolt hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Egy másik fórumot linkelnék ezzel kapcsolatban: Bővebben: Link
Az itt lévő megoldás bőven teljesíti azokat az adatokat, amiket adtál.
Érdemes azt a pár oldalt végignézni, több kép és pdf is letölthető, a rajz publikus 65V ac/dc bemenet, 20A!
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2014
(#) Gego67 hozzászólása Feb 12, 2016 /
 
Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni.

Egy DC-DC konvertert kellene építenem, mellyel 4db párhuzamosan kötött 3,7V 5000mAh LIPO akkumlátort töltenék 1C-vel (4,2V 20A) A bemeneti feszültséget egy motor adja generátor üzemben 2-6V között.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem