Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyfeszültség sorkimenő trafóval
 
Témaindító: (Felhasználó 1306), idő: Márc 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 97
(#) Inhouse válasza bitorlo hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Pl. nem fog működni, csak melegedni a tranzisztor és a primer, mivel rezgés nélkül egyen fog folyni rajta folyamatosan...egyébként jó ötlet! :eek2:

Üdv
Inhouse
(#) bitorlo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Akkor 555-el csináljak egy astabilt,és avval hajtsam meg?
Hány HZ-re lőjem be a frekvenciát?
(#) Inhouse válasza ferzoo hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Ferzoo!

Megcsinosítottam a rajzod, ha nem gond felrakom...
Tehát Ferzoo nagyfesz generátor, ami az előző oldalon már fenn van skiccként...

Üdv
Inhouse
(#) bitorlo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Köszi,de ennyire nem kívánom túlbonyolítani a dolgokat!
(#) bitorlo válasza bitorlo hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Tehát a tranzisztoros meghajtás csak úgy működhet ha ismerem az összes tekercset..
Esetleg nem tudsz valami egyszerűbb ideiglenes meghajtást csak hogy be tudjam azonosítani a tekercseket?
//Köbzolinak
(#) bitorlo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Egyszer van a piros nagyfesz kábel,ennek van egy párja azt hiszem azt sikerült megtalálni,a kollektort az 100% biztosan tudom,a tápfeszt sejtem..
Ezen kívül van két kábel ami a "házból" jön,egy vastagabb fehér 20kV van ráírva és egy vékonyabb szürke,ezek a szekunderek lehetnek,vagy nem..
Ezek egy potméter mellől jönnek ki,fehér a fókusz,míg a szürke a screen feliratú poti mellől jön ki.
(#) bitorlo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
29 oldalon van egy "profilból" készült kép.
(#) bitorlo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
A lustaság nagy úr
Íee
itt pedig egy alulnézetből

sorkim.jpg
    
(#) bitorlo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Na,jók a képek vagy készítsek más szögből is?
(#) bitorlo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 

Valahogy éreztem hogy emiatt berágsz rám..



A piros az ezer százalék hogy a nagyfesz kimenete,barna az szekunder? ferritje körül van egyszer átbújtatva,kívülről,nem tudom itt van e szerepe..
(#) bitorlo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
.Akkor sorry
Mi nem az?nagyfesz kábel az tuti hogy a piros,nyakamat tenném rá.
(#) bitorlo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Nem mellesleg,nem értem miért esett rosszul az a megjegyzés,nem rád hanem magamra céloztam.
(#) bitorlo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
A nagy fesz másik pólusa jobb alsó saroktól számítva visszafelé a 4.tüske,.legalábbis ezt olvastam valahol itt a fórumon,de ez nem biztos,ahhoz hogy kitudjam prószálni szikrára kell bírni.
(#) bitorlo válasza bitorlo hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Ja,van két tüske szintén a jobb szélen egymástól tisztes távolságra,nem lehet hogy az a primer..
Mérni most egyáltalán nem tudok,multiméterem behalt,szomszéd meg nyaralni van,szóval momentán felejtős..
(#) ferzoo válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Igen igy már jobban néz ki a dolog,és kösz.Az 555-.frekvenciáját 12-15kohmos R-al is lehet változtatni,valamint But11 bázisára menő 2W/68ohmot kisebbre lehet venni,akkor ha nem melegszik a tranyó 50-60fok felé.Tehát 22-33R/2W is lehet nagyfesz.is nagyobb lesz.Csak kezdők kedvéért írtam le.
(#) bitorlo hozzászólása Aug 11, 2009 /
 
Megpróbáltam bekötni az áramkörbe ezen topikban talált javaslat szerint,v.cs-t cserélgettem a nagyfesz pólust is de semmi.Bővebben: Link
(#) Inhouse válasza ferzoo hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Hopp, a 12V test és a nagyfesz alsó pontja összeköttetésben maradt... ...bár sok hasonló kapcsolásnál össze van kötve...

Üdv
Inhouse
(#) bitorlo hozzászólása Aug 12, 2009 /
 
Na végre sikerült megszikráztatni ezt a nyamvadék sorkimenőt!
Ferritjére tekertem a primert és v.cs-t,így már működik,bár alig 1cm ívet produkál,hogy tudnám ezt kicsit megnövelni?
(#) moltam válasza bitorlo hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Hány V ról hajtod? Amúgy felesleges kivezetéseket keresgélni mikor lehet a vasmagra is tekercselni.De meg lehet könnyen találni csak egy elem kell hozzá.Amelyik két lábon a legnagyobb szikrát adja az lessz a primer. Visszacsatoló tekercs pedig mehet a ferritre. Én 32V ról hajtom. El tudok vele vágni egy rossz skálaizzót.(persze a legtöbb esetben a gyors lehűléstől utána apró darabokra törik )
(#) bitorlo válasza moltam hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
14V...Ja,mondjuk a feszültség növelésével az ív hossza is nő.
Szerzek valami normális tápot,mert a jelenlegi csak 2A-es terhelést bír..
(#) moltam válasza bitorlo hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Na én 0,563 A t tudó táppal hajtom 32V ról.(deskjet f380 om tápja )
(#) ekkold válasza bitorlo hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Esetleg próbálhatod aksiról is, az jó nagy áramot tud adni!
(#) bitorlo válasza moltam hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Nekem fél amperes tápról l sem indul..lehet az eredeti primerrel jobb lenne..
(#) ferzoo válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Nem kell összekötni,mert a sokszorozó 555-ic-től függetlenül működik +ha szikráztatod a panelra kinyírja az Ic-t is.Nagyfesz./leválasztás szempontjából sem mindegy,hogy csíp az adapter 12V-os csatlakozója vagy sem.Amennyiben 1.ső rajzon test van jelölve alsó kivezetésnek,akkor az rossz és bocs.
(#) bringas2 válasza moltam hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Visszacsatoló tekercses megoldás nagyon gyenge.Hiába emeled a tápfeszt.a tekercsbe táplált teljesítmény nem fog növekedni,mert 1tranzisztorral nem tudod rendesen +hajtani.Egyébként akit érdekel,+rendelésre gyártok nagyfesz.tekercset 4-5KV~max.2mA kimeneti feszültségig.Nem melegszik 24órás működést is bírja.Garanciát vállalok.ferzoo haverja vagyok.
(#) Inhouse válasza bringas2 hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Rakj fel képeket Ferzoo haverja...

Üdv
Inhouse
(#) zolee1209 hozzászólása Aug 21, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy áramköröm, ami ERRE hasonlít, csak kettő van belőle, hogy negatív feszültség is legyen a kimenetén, illetve a 240 ohm -os ellenállás helyett 2,7k van, a 27 ohm -os helyett pedig 240 ohm van. Ezeket próbáltam az adott áramkörben variálni, javulást nem értem el vele. A primer tekercsek ott is 5, ill. 3 menet, a szekunder ismeretlen. A kérdésem az lenne, hogy a primer tekercsek közül melyiket, és milyen irányban kellene változtatnom ahhoz, hogy a kimeneten nagyobb feszültséget kapjak? Az ellenállás és a szekunder menetszám változtatása nem lehetséges.
Mellékelem a konkrét kapcsolást is...

mell14.gif
    
(#) Collector válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
A linkelt rajznál elég nagy ostobaság összeföldelni a szekunder oldalt a primerrel. Pont az a jó a sorkimenőnél, hogy a szekunder teljesen független a primer oldaltól (ezen az oldalon van az eredeti rajz, nem tudom miért lett ez így módosítva)
(#) ferzoo válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Ez az önrezgő kapcsi milyen frekvencián működik,merthogy nem mindegy az sem hol rezeg. A primer menetszám szempontjából,+egyáltalán nem.Néhány nF.os kondit sem látok a bázisban ami növelné létrehozná a vcs.t 1adott frekvencián.
(#) zolee1209 válasza ferzoo hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Csak annyit tudok mondani, ami a mellékletben van. Nem mértem az oszci frekvenciáját...
Következő: »»   18 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem