Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   298 / 570
(#) STibi73 hozzászólása Dec 1, 2015 /
 
Gombszem köszi a válaszod.

Mellékelem a szivattyú képét, mert nem olyan egyszerű a dolog.. A lapát felőli oldalon nem csavarokkal van rögzítve, hanem magában a szivattyú műanyag házában van a menet. Nem tudom, hogy merjem-e kézzel tekerve leszedni a helyéről, mert a csonkrész, amire csatlakozik nem tűnik túl erősnek. A hátulján sem a megszokott nagy légtelenítő csavar van, hanem a matrica alatt egy kisebb, a hátsó 2-3 cm-es peremrészt felfogató csavar (alatta lehet hogy ismerős a kép, de még nem tudom) Időt és bátorságot gyűjtök hozzá, aztán úgyis nekiállok.

Még egyszer kösz: STibi73
(#) Tylla1 hozzászólása Dec 1, 2015 /
 
Sziasztok!

Az volna a kérdésem, hogy problémát okozhat-e, ha a kazánon lévő vízoldali nyomásmérő óra 1.5 bar helyett 1.3 bar-t mutat? Szükséges 1.5 barra felhoznia nyomást?

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) zolika60 válasza Tylla1 hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Ha a kazán nem tilt le nyomáshiány miatt akkor nem.
(#) Tylla1 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Egyelőre nem tiltott le, de 2 hónap alatt a nyomás 1.5 barról lecsökkent 1.3 barra. Elméletileg milyen nyomásnál tilthat le? (Vaillant VKF 17E)
(#) zolika60 válasza Tylla1 hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Azt sajnos nem tudom.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2015
(#) Tylla1 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Értem, és köszönöm a válaszodat!
(#) Gombszem válasza STibi73 hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Az a helyzet, hogy ilyet még nem láttam. Én nem vagyok cirkós szaki, csak érdeklődő.
Amiket eddig láttam (Grundfos), az egészen másképp néz ki.
Ellenben a te esetedben is (persze szétszedés után) akadálytalanul kell forognia a belső résznek. Ezekben a szivattyúkban (ha jól tudom) tengely egy (vagy két) csúszócsapágyban van, és a víz keni. Nincs golyóscsapágy, nincs szimmering. A forgórész kalickás (rövidrezárt) kivitelű, nincs rajta tekercs, kollektor, stb. Az állórész a víztéren kívül van a jól szigetelt tokozásban.
A fotóról látszik, hogy a fogaskerék szerű részt megfogva lehet lecsavarni, és szétjön. Az O gyűrűre vigyázz, mert nem egyszerű pótolni (Óbudán tudok egy ilyen boltot).
(#) nandor zsigmond hozzászólása Dec 2, 2015 /
 
Üdv,Biasi panelt javít valaki?Kösz a választ.
(#) zsolaxxx hozzászólása Dec 2, 2015 /
 
Sziasztok! Ma este a Biasi kombi kazánunk elromlott, fűtés szuperül megy, de ha melegvizet engednénk, akkor kialszik, és mindaddig nem is tud visszagyújtani, amíg a vizcsapot el nem zárom. Néha 2-3. próbálkozásra begyújt, ég pár mp-ig a láng, aztán újra kialszik. Sajnos a szerelőm Ausztriába távozott, csak annyit tudott telón segíteni, hogy váltószelep gond lehet. Azt mondta hogy talarítsam ki mert valószínűleg beszorult. Valaki tudna segíteni legalább annyiban, hogy melyik a váltószelep, vagy ajánlani egy szerelőt aki nem túl drága? Tavaly mmár megjártam eggyel, panelhibára kihívtam, kijött ránézett és 8e-ért közölte hogy panel csere. Nem szeretnék ilyenekbe belefutni, megoldást szeretnék nem diagnózist. Előre is köszi!

ZS
(#) toro válasza Gigapixel hozzászólására (») Dec 2, 2015 /
 
Ha "őrlángos" a kazán, 100%, hogy nem panel gond!
Termoelem vagy, a 2 stemco Hőmérséklet korlátozó, fűstgáz) és vagy a mágnes a ludas
(#) zsolaxxx hozzászólása Dec 2, 2015 /
 
közben kiderült, hogy normál fűtésmódban is lekapcsol, csak kicsit később... eddig nem figyeltem. keringető megy rendesen... valami érzékelő tiltja le, mert amikor indul a kazán, már rögtön gyorsan villog az állapotjelző led. Az a baj, hogy nem tudom beazonosítani azokat a részeit amiket írtál.
Híradásipari műszerész vagyok, de sajnos a kazánoknál nem tudom mit és hol kellene mérni. Szerviz manualt pedig nem találtam a biasi bit 24s-hez...
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2015
(#) M.machinátor hozzászólása Dec 2, 2015 / 1
 
Szervusztok.

Október 10-én írtam ide a fórumra, persze igazi megoldást nem kínált senki csak ilyen álltalánosat és kínlódtam vele elég sokat, de aztán megtaláltam a hibáját.


"Szervusztok.
Van egy thermomax kondenz kazánom ami évek óta nem volt használva (tavaly ősszel még működött aztán meghozták a fát és ki lett kapcsolva) , az idén viszont már nem akarok fát venni mert drágább mint a gáz.Pár napig működött meglehetősen nyögve nyelősen az elején rendszeresen leállt láng érzékelési hibával majd gyertya pucolás után kevésbé.Aztán máma már nagyon nem akarta az igazságot végül egyáltalán nem tartotta meg a lángot hiába pucoltam csiszoltam és állítgattam a hézagot.
Van az elején egy led ami vissza jelzi a láng érzékelést és az már fel sem villan" "okt 10"

Persze a panelon volt a hiba és nem az elektronikai alkatrészek mondták fel a szolgálatot hanem az egyébként teljesen jól működő trafón keresztül nem jött vissza az ellenőrző jel mivel ez egy olyan készülék ahol a gyújtó kábel egyben a jelkábel is és a gyertyán keresztül érzékeli a lángot.

Namost a gyújtópipán rögtön 1komh ellenállás van és a trafón is hasonló értéknek kell lennie ezek után a panelon még számos több Komhos ellenállások vannak sorba kapcsolva ami végül belemegy egy jelátadó-erősítő IC-be és az továbbítja a központi IC-felé a jelet.

A kiszerelt gyújtó elektróda-lángőr pisztollyal melegítve 50 -és- 250 mV feszültséget mértem , de a helyére beszerelve az égő kazánt a multiméter a legkisebb fokozaton is lekapcsolta. Most már majdnem másfél hónapja üzemel, úgyhogy biztos ez volt a hibája (egy másik panelról szedtem le hozzá a trafót). Azért írtam ide hogy mások is okuljanak belőle. Üdv:M.m.
(#) zsolaxxx válasza M.machinátor hozzászólására (») Dec 2, 2015 /
 
azért ez nem egy egyszerű hiba... gratulálok a megoldáshoz, remélem én is nemsokára hasonlóan megtalálom a hiba okát...holnap nálam is cserélgetés lesz egy másik ilyen kazánról..
(#) makkaik válasza ipasztoi hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Kedves Uram! Köszönöm még egyszer a válaszát. Egy kérdést még engedjen meg: A probléma azóta sem oldódott meg, a kazánt minden nap tölteni kell, de vizesedés sehol sem látható, pedig a kazánból kimenő összes csapot és a fűtés köröket is egyszerre lezártam 1 egész napra.
Észrevettem viszont, hogy a kondenzvíz elvezető csövön szinte folyik a víz, egy kávéscsészét 5-6 perc alatt megtöltöttem. (A kazán kondenzációs, tehát a kémény nem melegszik szinte egyáltalán). A szerelő azt állítja hogy akkor az öntvény van eltörve/elrepedve és azt kell cserélni. Elképzelhetőnek tartja ezt? Sajnos a bizalmam már megingott miután néhány dolgot már kicserélt nekem a kazánban és nem oldott meg semmit.... Köszönömválaszát
(#) tibibalogh520 válasza makkaik hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Sajnos, ennél a kazánnál "belefér" a pakliba, hogy kilukad a kazántest. Annó, a tesójánál (INKA fali kazán) sorra lukadtak kifelé, még garanciális időn belül is. Ugyan ez a kazántest volt azokban is.
(#) Bernat válasza zsolaxxx hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Ugyanez a problémánk.
1 hónapja lett feltéve a kazán (vadi új Vaillant).
2 hét után elszállt a meleg víz.
A fűtés úgy ahogy megy.
(#) zoszka válasza Bernat hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Az a vadi új kazán, be lett üzemelve hivatalosan? Mi a típusa?
(#) Bernat válasza zoszka hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Sajnos nem.Én indítottam el...

Vaillant turboTEC PRO VUW 242/3-3...

F28-29. hibaüzenet állandóan..
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2015
(#) zoszka válasza Bernat hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Alapvető hiba lehet a füstcső kialakítás, ventilátor füstcsőhöz szabályozása, gázterhelés beállítása, eph kialakítása.
Többek között ezek beállítása, hiányok pótlása a beüzemelői feladat.
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Szia!
(#) frázis válasza Bernat hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Látod!? Kár volt ezen spórolni, mert így ugrott a garancia, most fizethetsz (most és mindig)
(#) Bernat válasza zoszka hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Este még ment a kazán,de ma már be se indul.Mintha nem kapna gázt . F28 hiba.
Vasárnap jön a vaillantos ember.
(#) zsolaxxx válasza Bernat hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Megoldottam a problémát! A miénken egy darab visszajelző led van, és a villogás üteméből lehetne megtudni, mi a hiba. Azaz lehetne, ha lenne leírásunk. Olasz leírást találtam, de hibaüzenetekről vagy hibakeresésről szó nincs benne. Az érdekes az volt, hogy a villogás nem rögtön induláskor jött, hanem 1-2 mp után. Még 3 éve vettem egy ugyanilyen bontott kazánt, arról leszereltem a mozdítható érzékelőket. Volt még ebből egy bontott vezérlő panelem, avval is ugyanezt a hibát produkálta. Először megnéztem a turbó venti nyomáskapcsolóját, nem messze onnan van egy hőérzékelő, az is jó volt. Először a panelről lehúztam egy-egy érzékelő vezetékét, de akkor azonnal villogással már be sem kapcsolt. Műszerrel mértem ellenállás értékeket a vízcsövek hőgombáin, de értékre jók voltak. Az egyik cső koszosabb érzékelőjének cseréjével kezdtem, és egyből beletrafáltam. Simán a kezemben tartva a vezetékeit bekötve hibátlanul indult a rendszer, és megy azóta is. VAlószínűleg az elektronika induláskor az ellenállás értékén kívül még valami jelet érzékel a hőgombáról, ezért induláskor nem, csak utána pár pillanattal kezdett el villogni...
Úgyhogy szerencsésen megoldódott a dolog, ma ki sem jövök a zuhany alól reggelig
(#) 888hiba hozzászólása Dec 4, 2015 /
 
Sziasztok! 2015. májusában vásároltam westen quasar D turbós kazánt. Amióta beüzemelték állandóan kiírt egy hibát 888, 51, 02 stb. Ez kb. 5 mp tart és újra indul. Azóta kicserélték a panelt mondván, hogy panelhibás. 3 hétig működött is anélkül, hogy ez a hiba jelentkezett volna, ám ma ismét elkezdte 5 mp kiírja aztán vissza kapcsol. A szervízben is csak találgatnak mi lehet. Lassan már minden alkatrészt kicserélnek benne pedig vadi új . A fűtés is kicsit furán működik szerintem 30 mp fűt 3 percig nem aztán megint és képes 2-3 órán át így fűteni. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet ez? köszönöm
(#) gazszeres válasza 888hiba hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Szia!
A sűrű ki-be kapcsolás oka, kicsi a rendszer (kevés vizet kell felmelegítenie) az égő terhelése nincs jól beállítva. A fő lángot kisebbre kell állítani. Ez megoldhatja a második hibát is, rossz beállításnál előfordulhat un. lomha túl fűtés ez okozhat hibajelenséget a vezérlésben (NTC túlhevülést érzékel).
Ha már minden alkatrészt kicseréltetek, akkor talán érdemes lenne a külső perifériákon mérni.
A termosztát vezetékein megjelenhet kóbor áram (találkoztam már ilyen esettel) ami szintén belerondít a helyes működésbe.
(#) 888hiba válasza gazszeres hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Nagyon köszönöm, megpróbálom a tanácsod szerint.
(#) bundibacsi hozzászólása Dec 5, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy Vaillant EcoTec pro kondenzációs kazánunk,a fűtés rendben van,de melegvíz alig 30-35C miközben a kijelző 60C feletti hőmérsékletet jelez a melegvízre.Találkozott valaki ilyennel?
(#) realpopek hozzászólása Dec 6, 2015 /
 
Sziasztok mesterek!
Van egy Ocean Eco20 tip. kombi kazánom.Mostanában fura hangokat ad a keringető szivattyú,néha ciripel,néha ismétlődően morog.Gondolom meg fogja adni magát!A kérdésem a volna hogy milyen szivattyút lehet ebbe beletenni?Van ami csak ebbe a kazánba való,vagy teljesen kompatibilis a szivattyúja.
?
Köszönöm előre is!

Üdv,

Jani
(#) Bernat hozzászólása Dec 6, 2015 / 1
 
Tiszteletem!
Ma kint volt a vaillantos.Két perc alatt megmondta,hogy a gázszelep a hibás.
Csere,és tökéletesen megy a rendszer.

Tünetek,ha esetleg valakinek hasonló jelentkezne.
Típus;vaillant turbotec pro vuw 242/3-3

-Fűtés éppen,hogy megy,de nem fűt,csak langyos vizet keringet.
-Meleg víz(fürdő víz) hideg,esetleg langyos.
Érdekes,hogy néha azért beindult a fűtés és a meleg víz,de ritkán.
És mindig F28-F29 hibaüzenettel leállt a kazán.

Üdv!
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2015
(#) Gombszem válasza Bernat hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Csak azt nem írtad meg, mibe került.
Lehet, hogy a beüzemelés (a garanciával együtt) olcsóbb lett volna.
Következő: »»   298 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem