Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   256 / 1672
(#) Slope hozzászólása Júl 5, 2008 /
 
Ha már toroid... most lettem kész vele

IMG-0064.jpg
    
(#) Doncso válasza Mzolee hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Hát egy st151 megépítése egy torroid megtekeréséhez képest gyerekjáték, őszinte elismerésem a trafóért, nem semmi, és sok sikert kívánok az ST-hez, reméljük minnél előbb lesznek képek arról is. GRAT!!! a trafóért pedig :
Üdv: Doncso
(#) Doncso válasza Slope hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Az is nagyon gyári lett!!!!
(#) sound.man válasza Slope hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Tényleg nagyon jó lett. Mivel borítottad be a külsejét?
(#) szabi83 válasza Slope hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Grat :kalap:

Nemrég számoltam, gyári toroidon 60menet környékén van a 12V, neked mennyi lett?

(egy másik német toroidon 54 menet .)

Üdv
(#) Slope válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
65 menet lett.
A INDEL gyártja, alapból csak a 2x12V, 2x4.16A tekercsek voltak rajta (no meg a primer). Tettem rá még egy középleágazásos 24V-os tekercset, és egy szimpla 12V-os tekercset.
A van itthon egy guriga transzformátor szigetelő, több féle is. Amivel szigeteltem az egy celofántszerű anyag, gyárilag is ezzel volt szigetelve (nem tudom mi a neve pontosan). Miután szorosan feltekertem, szépen rámelegítettem, mert a fólia hőre zsugorodik.
Van még a szokásos, szövet alapú, és két guriga szilikon szerű szalagom is.
(#) zenetom válasza Zenner hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Amit felraktam kedden programot az LPT-s órámhoz, az nem teljesen jó!
A délelőtti időnél nembírja kiirni az órát!
Program javítás alatt
(#) Mzolee válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Ez érdekes , nekem 56 menet >> 21V~
(#) zoly15 válasza Slope hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Szia!
Ha az a "szövet alapú" anyag fehér akkor nagy valószínűséggel köpper szalag.
Nagyon szép a munkád
Én is próbáltam toroidot tekerni de én a primert ha jól emlékszem 600 valahányszor bujtattam át a drótot
De végül a szükséges menetszám nem fért rá :no:


üdv!
(#) Slope válasza Mzolee hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Biztos nagyobb a gyűrű keresztmetszete, és szerintem a fluxusa is nagyobb.
Hány VA-s? (ez 100VA)
(#) Slope válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Köszönöm!
Az a szalag nem fehér, hanem sárgás színű. Szerintem szövött poliészter.
Amivel ezt a toroidot szigeteltem szerintem Poliimid szalag, de ez nem biztos.
Ezek a gurigák, amolyan örökség részét képezik. Elég termetes gurigák, szóval remélem egy jóideig még kitart
(#) KeserűCukor válasza cimopata hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Cikket!
Király lett!
(#) Kovidivi válasza cimopata hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Szia!
Nagyon jó lett a tápod! Elég kevés alkatrészből épül fel. jól látom? Gratula! Persze cikknek én is örülnék

Most fúrtam ki a nyákom, holnap (vagyis ma...) be is ültetem valószínűleg. Két darab TDA2052-es IC foglal majd helyet rajta, így 2x32watt/4 ohm lesz a leadott teljesítmény. Eléjük raktam ezt a fázisfordítót, így 8 ohmon kb. 60wattot fog tudni a kapcsolás, és csak annyit kell tenni, hogy a hangfalat átkötöm másik csatlakozóba (ha nagyon megtetszik, akkor készítek még egy ugyanilyen nyákot, és lesz 4*30w-om, vagy 2*60w-om). Csatornánként választható low_pass, és high_pass szűrőket raktam, majd az előlapon két db. háromállású (low_norm_high) kapcsolóval választható ki, hogy hogyan szóljon az erősítő.

A másik két képen pedig egy FM adó látható, amiből még hiányzik a két hangolótekercs. Valószínűleg az is holnap lesz pótolva (Ez előtt is van low_pass_filter, mert enélkül hamar betorzít az adó, a sok mély miatt.)
A nyák mérete 3,5cmX2cm. És igen, szőrös meg gyantás is, takarítás is meg lesz oldva ma

Remélem indulni fog minden pöccre
(#) Topi válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Aki akar, és nem lusta, az tud minőségi makró fotót készíteni arra nem képes fényképezőgéppel is!
(#) zoz11 hozzászólása Júl 6, 2008 /
 
Sziasztok én most délelőtt csináltam ezt a kis panelt(55x65mm) vasalásos technikával, szerintem egész jól sikerült azért is tettem fel ide
(#) vicsys hozzászólása Júl 6, 2008 /
 
Én is készitettem hulladék nyákból meg 3 éves(!) maradék P20-ból egy panelt az UV ledeknek. Sajna, túl egyszerű lett a nyákterv és jól elbaltáztam...
Mostmár csak tesztelni kellene...
(#) Ballage hozzászólása Júl 6, 2008 /
 
Sziasztok!

Igazából ezt több, mint 15 éve építettem, de most került a kezembe, működésképtelen állapotban, és meggyógyítottam (a fojtó meg két tranyó cseréjével). Ez egy kis rövidhullámú szupreg vevő, nem nagy szám, de működik.

A nyák nem túl szép, főleg, hogy a trimmer is rá van forrasztva, de annak idején az volt a fő, hogy működjön. Egyébként a rajzolat szigetelőszalag felhasználásával készült. Keskeny sávokat vagdaltam belőle a vezetőknek és némileg szélesebbeket a forrszemeknek. Ez volt a legolcsóbb....
(#) MPi-c hozzászólása Júl 6, 2008 /
 
Összeépítetem egy dobozba a korábban már működő RF külső hőmérsékletérzékelőmet egy DCF vevővel. A PIC programját átírva a DCF jeleket is az RF adón küldöm tovább, amit így már több egységgel (mi mással, mint órával ) tudok – vezetékezés nélkül – venni.
(#) Topi válasza MPi-c hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Okos ötlet, és nem kevésbé költség kímélő. Vicsys barátunk mindjárt vérszemet kap
(#) Norberto válasza Ballage hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Nem piskóta vékonyságúra kellett vágni azokat a csíkokat
(#) Ballage válasza MPi-c hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Halihó!

A PIC nyák kémiailag van ónozva?
(#) MPi-c válasza Ballage hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Több, más NYÁK-kal együtt gyártattam, csak nincs rajta lötstop.
(#) Ballage válasza Norberto hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Egy acélvonalzóval és szikével elég pontosan lehet vágni (0,8..0,5 mm), csak türelem kell hozzá. Inkább ott a gond, hogy túl vastag a szalag anyaga és a forrszemek és a vezetők találkozásánál nem fekszik fel rendesen a rézre és emiatt alámarhat a maratószer.

A másik baja, hogy minden panelnél újra el kell készíteni a rajzolatot.

De kétségkívül a legolcsóbb megoldás.
(#) Petroimro válasza cimopata hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Jól néz ki gratula.
Remélem lesz belőle cikk.
(#) vicsys válasza MPi-c hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Höh.
Khirály a cucc! :kalap:
(#) Doncso válasza MPi-c hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Nagyon profi lett a cucc, de lenne egy kérdésem, a doboza véletlenül nem egy MAXIM doboz?
(#) MPi-c válasza vicsys hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Köszönöm. ... és hol a "vérszem" :gonosz2: ?

Doncso: Nem egy, hanem kettő. A nagyobbik feleket raktam össze...
(#) Doncso válasza MPi-c hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Tudtam hogy az MAXIM -os doboz , én is kaptam egy párat , tényleg jó lett a cucc.
(#) szabi83 válasza Slope hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Hello,

Igen nagyobb, 140VA-s 2*48 menetből lett 2*9,5VAC...

Mivel lehetne végén újra betekerni, ha nekem nincs olyan cucc, mint neked ?
Gondolom az eredeti ami rajta volt az már nem jó

Üdv

ui: én is neki áltam áttekerni
(#) Slope válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Üdv!

Ha sikerült sérülés mentesen eltávolítanod, akkor akár vissza is tekerheted jó szorosan. Utána meg óvatosan rámelegíted egy öngyújtóval, mint a zsugorcsövet.
Mondjuk én minden réteg után egy sor szigetelést tekertem. Bontott huzalom volt, jó állapotban, de az ördög nem alszik...

Egy kisebb guriga szilikonost esetleg tudok neked adni.
Következő: »»   256 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem