Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   167 / 840
(#) szabi83 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Kevesebbet kell eldiszipálni a tranyóknak, meg kisebb a rajtuk eső feszültség is.
(#) Attila86 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Nem tudom hogy milyen kapcsolásról van szó, de abban biztosan van valamiféle referenciaforrás, meg esetleg utána egy osztó a feszültség-szabályozó kör előtt. Szerintem itt keresendő a magyarázat.
(#) Gery válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Na megcsináltam a rajzod alapján, és úgy már pöpecül betudtam állítani az áramot is. Most már csak a másik oldal van hátra !

Kösz szépen a segítséget.
(#) Alkotó válasza Gery hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Szívesen.
Biztosan nem lesz gond a másik oldallal se.
Csak halkan mondom, hogy azért nem csak ez a korrekt megoldás létezik ám, hanem egyéb metodikák is. Pl. amik a műszer saját ellenállásával operálnak, vagy ha az túl nagy, akkor csinálnak neki egy kisebb, látszólagos belső ellenállást, amivel már lehet variálni. De amit én ajánlottam, az biztosan fog működni most is, meg minden más olyan helyzetben is, ahol a műszer belső ellenállása olyan nagy (kb.Mohm), hogy az már elhanyagolható az osztó szempontjából.
Alkotó
(#) nagy hoho hozzászólása Jún 28, 2009 /
 
Helló ! Vissza mentem május 8.-ig a topikban és nem találom az Alkotó 40 volt 5A-es Rádiótechnikás tápjának beültetési rajzát.Kérek egy kis segítséget.
(#) Alkotó válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Itt van az több helyen is, de hogy ne kelljen keresgélni, itt egy mai példány, amit "csak neked" csináltam.
Itt van még két fotó is, amiből az egyik az ellenállás duplázást, a másik pedig a biztonsági zénerek elhelyezését mutatja.
Természetesen az 50V csak opció, nekem trafóhiba miatt jutott eszembe.
Ehhez illeszkedik az itt található kapcsolási rajz, amire ráírtam néhány "okosságot".
Alkotó

A fájlok itt találhatóak !
(#) nagy hoho válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Helló ! Köszönöm szépen holnap keresek egy nyomtatót. A vasaláshoz már megkaptam a segítséget.
(#) szabi83 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Szia!

Észrevétel

c1, c2, gnd csomópont hiányzik

ic4, ic5, gnd csomópont hiányzik

Kimenetre nem kellene dióda ? (induktív terhelés, D6 szerintem kevés és lassú)

Szabi
(#) Pioneer válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Idézet:
„c1, c2, gnd csomópont hiányzik

ic4, ic5, gnd csomópont hiányzik”


Ezt nem értem. Szerintem nem hiányzik a GND.
A kimenetre valóban nem ártana egy dióda.
D6 helyére mondjuk valami nagy teljesítményű schottky.
(#) Alkotó válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Tényleg hiányzik, bocsi, pótolni fogom.
A kimeneti diódás védelem azért nem olyan egyértelmű (legalábbis nekem), mert ott van a mérőág is. Ha a teljesítményágat véded, de mondjuk onnan kihúzod az egyik csatlakozót, akkor elég érdekes áramutak jönnek létre.
Alkotó
(#) alex077 hozzászólása Jún 29, 2009 /
 
Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy megépítek egy labortápot. Mivel eléggé fontos nekem, hogy lowcost legyen, ezért ezt néztem ki magamnak. Szerintetek első tápegységnek jó lesz? Esetleg, aki már ezt utánépítette leírná nekem a tapasztalatait?
(#) Frankye válasza alex077 hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Az attól függ, mit vársz tőle. Lehet ennél olcsóbban is, persze tudásában sokkal gyengébbet készíteni.
(#) alex077 válasza Frankye hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
A 30 V 2 A nekem ideális. Engem csak az érdekel, hogy mennyire stabil az áramkör. Képes-e túlmelegedni, érzékeny-e valamire, pl ha valami nagyfrekis cucc megy róla (induktív terhelés, stb).
Tapasztalatok érdekelnének!
(#) alex077 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Köszönöm! Erre voltam kíváncsi!
Akkor holnap megveszem az alkatrészeket és elkezdem építeni a tápot.
(#) Attila86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Idézet:
„Attila86 tervezte és tesztelte, ez önmagában garancia !”



Hűűű...
Az az igazság hogy amikor azt a tápot megépítettem és a cikket írtam hozzá, akkor még csak javában tanultam az elektronikát, kis túlzással alig ismertem a táp működését is. Épp ezért gyakorlatilag ugyan az a táp elektronikája mint amit az Urbán publikált. Én csak a nyákot terveztem hozzá, az áramkör szinte 100%-ig ugyan az maradt.
(#) Attila86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Persze, működik az! De én magam nem igen használtam és már szét is szedtem jó néhány hónapja mert kellett belőle valami alkatrész.
(#) Rakloo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Üdv!

Ez így van...Amit Attila86 tervez és publikál az csak jó lehet,DE a HE-n található Labortáp vízszintes paneljának a nyák terve rossz .Javaslom,hogy használd az oldalán lévőt:Bővebben: Link

Nyák terv:Bővebben: Link.
(#) Frankye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Én próbáltam, teszteltem, nyúztam minden nyavajával, induktív terheléstől mindenig, és nagyon stabil, masszív jószág. Az egyedüli apró gond vele, hogy néha bekapcsoláskor a max. feszültésg (kb. 30-35V) megjelenik a kimenetén, ezért SOHA nem szabad úgy bekapcsolni, hogy az üzemeltetendő áramkörön eleve már rajta van a tápfesz. a tápból.
Jómagam építettem hozzá egy másik V és A mérő modult, mindkettőt a 7107-es Maxim IC köré építve, és mondhatom, remek lett ez a kis jószág.

Attlia! Ne szerénykedj, tényleg nagyon jó kis táp lett!
(#) san398 válasza alex077 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Ahogy többen írták remek az Attila által publikált tápegység. Az alábbi hozzászólásban van, hogy milyen módosítás szükséges a Frankye által jelzett kis hiba megszüntetésére Bővebben: Link
(#) alex077 válasza san398 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat! A szükséges módosításokat (+ pár dióda, meg egy ellenállás csere) meg lehet csinálni anélkül, hogy módosítani kelljen a nyáktervet?
Még egy kérdés: Az itt szereplő diódáknak ez a hivatalos nevük, hogy 3,3 V ?
Bocsi, hogyha nagyon alapkérdéseim vannak.
(#) san398 válasza alex077 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
A cserénél az ellenállás egyértelmű mert amit kicserélsz annak meg van a helye a nyákon, a zener diódákat pedig a forrasztási oldalon könnyen be tudod forrasztani a megfelelő helyre. A "sima" dióda valami alacsony nyitófeszültségű legyen.
(#) scooby_ hozzászólása Jún 30, 2009 /
 
Sziasztok!
Szerintetek ez milyen?
Mellékelt ZIP!

lm317.zip
    
(#) proli007 válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Hello!
Mire gondolsz? Mert ebben nincs semmi különlegesség, az adatlap szerinti alapkapcsolás. Ez nem "labortáp", csak egy tápegység. Viszont, van hozzá nyákterv.
üdv! proli007
(#) scooby_ válasza proli007 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Pont azért tettem fel
De vannak ám még nagyon jó letölthető cucccok,ahonnan ez jött
A RIAA korrektorra már le is csaptam

Küldtem a linket:www.bolthely.hu

Kitek között...kinézel valamit,klikk a képre és alul van egy olyan hogy "a letöltés ingyenes" azalatt hogy LETÖLTÉS
A doksiba minden benne van.

A LINKEN A KERESŐBE AZT ÍRD: KIT
(#) udvcsab hozzászólása Júl 1, 2009 /
 
Tudna valaki nekem abban segíteni, hogy az alul jelzett adatlapon, a negyedik képen látható rajz mire jó pontosan? Azt vágom, hogy nem kaphatja ugyanazt az áramot tápnak minta mit mér, de akkor ezzel az áramkörrel mit kezd az ember?
Ja és esetleg ezen felül mennyire lenne jó megoldás, ha mondjuk egy külön feszstb egységgel adnék neki áramot, de ugyanarról a trafótekercsről amit mér?
az adatlap
(#) KTobi válasza udvcsab hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Nem lehet csak külön stabilizátorról járatni. Nem tudom eldönteni melyik rajzra gondolsz.
(#) nagy hoho válasza udvcsab hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Helló ! A negyedik rajz árammérés öt mérés határral.
(#) Moderátor hozzászólása udvcsab hozzászólására (») Júl 2, 2009
 
Elég egy helyre (egy topicba) feltenni a kérdésed.
Lásd: Fórum Szabályzat XVIII. pont.
(#) Thomas10100 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Üdv Mindenkinek!

Mindenkinek köszönöm a segítséget!
Legfőképpen Alkotónak.

Egy kérdésem még lenne ezzel a kapcsolással
, ezt induktívan terhelhetem? Mivel én nem látok benne védő diódát.

Köszönöm!
(#) Doncso válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Terhelni terhelheted, csak nem biztos hogy bírja, nekem nem bírta az egyik 249. Próba cseresznye. Kisebb motorokat már elvitt nekem szépen, de egy akkus fúrót üresen meginditottam vele, azt nem bírta, de lehet csak az egyik BD-m volt gyengusz, nem tudom.
Következő: »»   167 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem