Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Saját USB lámpa
Lapozás: OK   3 / 4
(#) potyo válasza bbb hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Idézet:
„azon kívül pedig nem szerencsés mind az 500mA-t kihúzni a portból”


Valami indokod van ellene?
(#) buszter válasza bbb hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
ilyen pici izzót nem is kapok sehol ..

ha ledeket kötök sorosan annyit hogy 5V -nyi áramra elég legyen az jó ?
(#) bbb válasza potyo hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
sajnos sok alaplap csak elvileg támogatja, hogy ennyi áramot húzz ki a portból, gyakorlatban nem képes rá. szerencsés esetben csak az eszköz nem működik (vagy nem megfelelően), de volt már rá példa, hogy komolyabb baj lett belőle (végleg bedöglött a port).

nem véletlen, hogy ha ezt a határt túl szeretnéd lépni, akkor azt szoftveresen tiltja az oprendszer, és külön engedélyezned kell, hogy megtehesd.
(#) bbb válasza buszter hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
5V, az feszültség, de nem gond.

itt az oldalon találsz egy ledes számolóprogramot, azt használd.
egyébként a legtöbb gyári usb lámpa egyetlen ledet használ egy megfelelően nagy ellenállással.
(#) potyo válasza bbb hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Idézet:
„nem véletlen, hogy ha ezt a határt túl szeretnéd lépni, akkor azt szoftveresen tiltja az oprendszer, és külön engedélyezned kell, hogy megtehesd.”


Te kevered a dolgokat egy kissé. 100mA-t vehet le egy portról a cucc, anélkül, hogy a host-hoz szólnia kellene valamit (tehát még be sem kell jelentkeznie neki, elég ha csak a +5V és a GND be van kötve). Ha ettől több kell neki, akkor a descriptorában jeleznie kell a host-nak, hogy mennyi kell neki, és akkor a host vagy ad neki annyit, vagy nem. Maximum 500mA-t kérhet, ennyit simán kapnia kell, én nem látok semmi okot, ami miatt a host megtagadná ezt. Az 500mA-t ha egy alaplap nem képes leadni portonként, miután a descriptor ezt jelzi, ott az alaplap hibás eleve. De ha nem kéri semmi a nagyobb áramot, akkor 100mA felett simán korlátozhat. Persze van egy rakás cucc, ami arra épít, hogy úgyse korlátoz, de ezek nem felelnek meg a szabványnak!
(#) Spd hozzászólása Szept 11, 2009 /
 
Üdv,

Pont benne vagyok én is egy hasonló projectben Nekem a billentyűzet fölé kéne valami fény, ami a gombokat megvilágítja. Általában tudok gépelni vakon is, de ha nem látom, amit írok (jelszómező, vagy hasonlók), akkor bizonytalan vagyok

Elképzelésem az volt, hogy a scroll lock LEDjét két vezetékkel kihozom a bill fölé, és rá pár (4-5db) fehér LED néhány mA-ről (4-5) hajtva, hogy ne legyen vakító (s így billről visszaverődve zavaró) fénye, csak épp elegendő a monitor fényét megderítvén.

Viszont zöld led leledz a billben, ami jóval alatta nyit a fehér (=kék) lednek.... annyival mindenképp alatta, hogy a töksötét marad tőle. nincs se soros ellenállás, se bármi nyoma a led vezérlésének, hogy bele tudnék nyúlni picit, alig van alkatrész a billentyűzetekben, csak a sok műanyag görcs

USBről kéne tápot nyúlni, a scroll lock LEDjének áramát meg kapcsolóként használni. Erre kérnék valami egyszerű ötletet ^^ (1db. optocsatoló némi előtétellenállással nem lenne elég? van esély rá, hogy "észreveszi" a bill, hogy kicseréltem a zöld ledet az opto bemenetére, és meZZavarodik tőle? áramot majd lefigyelem valami potméterrel [h*lyeséget írtam... szal lemérem az áramot, ződled ki, be poti+opto, méregetés, csavargatás, poti ki, ellenállás be, ha kéri] gondolom az opto belsejében nem zöld led lakik...) A billentyűzetem USB-s -- ha párhuzamosan lopom az áramot a lámpa LEDjeinek a bill. paneljánál az oda bejövő USB kábelről, akkor az okozhat problémát?

Ha így éjjel nem voltam érthető (amire jó esély van...) akkor majd korrigálok. Válaszokat előre is köszönöm
(#) Spd válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
LOL ez gyors vót

Ezek szerint másnak is feltűnt, hogy van egy felesleges LED és egy hozzá tartozó hasonlóan felesleges kapcsoló a billentyűzeten

Kitalálok neki valami meghajtást, mert nekem nem viszi, ha kicserélem... :/
(#) Spd válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
van smd. 0603as. elég pici? ^^ csak még azzal nem próbáltam, gondoltam ugyanaz a nyitófeszültsége, ha a színe ugyanaz... no minnyá
(#) karpi hozzászólása Szept 11, 2009 /
 
Bővebben: Link1
Bővebben: Link2
Meg Bővebben: Link3
Sokkal Bővebben: Link4
Valamont mindenfele itt a electronics-diy.com/electronic_schematics.

Az utolso link nagyon sok topic temahoz nyujthat segitseget vagy megoldasi peldat.
(#) danmail hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
Helló
Ha párhuzamosan kötnék be ledeket az usb-re (úgy 4-6 ledet) az mennyire egészséges?
Nem értem a lényegét, hogy pl minek ellenállás bele.

Ha párhuzamosna kötöm akkor ugye minden leden 5V van és gondolom annyi áramot vesznek fel amennyi kell nekik, nem?
(#) Kovidivi válasza danmail hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
"annyi áramot vesznek fel amennyi kell nekik, nem?" - Nem! Csak annyit, amennyit tudnak. Többet nem!
(#) danmail válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Igen ez valahogy egyértelmű.
Úgyértem, hogy ha mondjuk 10mA kell a lednek akkor 10mA-t vesz fel és nemkel ellenálásoznom meg semmi!?
(#) mex válasza danmail hozzászólására (») Nov 26, 2009 / 1
 
Jajj dehogyis! Ha usb-ről akarod táplálni, akkor mindenféleképp kell ellenállás, mert a port feszültséggenerátornak tekinthető (egészen 500mA-ig), efölött meg tönkre is mehet.....
Mondjuk egy fehér led nyitófeszültsége 3V, és 20mA -el akarod hajtani, akkor a maradék 2V-ot el kell osztani az áramerősséggel: 2/0.02=100 ohm.
A ledek nemtudják a saját áramfelvételüket korlátozni, és tönkremennek.
(#) Spd válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
"Csak annyit, amennyit tudnak. Többet nem!"

Ez még nem is volna baj... viszont, hogy kevesebbet se, az már inkább baj, tekintve, hogy kábé 100mA jut egy-egy LEDre, ha egyáltalán 500mA-nél sztojt mond az alaplap

...egyszóval nem árt az az ellenállás...
(#) Kovidivi válasza Spd hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Én pont azért fogalmaztam így, hogy irónikusabb legyen. Egy kis mondatértelmezéssel kilogikázható, hogy tönkremegy, minden esetben. A kell és a lehetséges szóval játszottam Szép ez a nyelv
Üdv!
(#) Spd válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
OFF
"Szép ez a nyelv" Ebben egyet értek, Grétsy László 4 prezident um... visszahozhatnák a műsorát, gyerekként is szerettem.
ON
(#) csövi hozzászólása Jan 4, 2010 /
 
Üdvözlet!
Végigolvasva a hozzászólásokat azon töröm a fejem, hogy a vebkamerába szerkesztek egy fehér ledet és le engedem a kéménybe, szét akarok nézni mintha valahol el lenne dugulva....Led + ellenállás az tiszta, de a vebkamerának nem lehet szétszedni az usb csatiját, és belül piros fekete zöld és fehér kábel érkezik. Azt mondhatni, hogy a piros és fekete a tuti táp, vagy mérjek rá és ahol 5V van az a biztos? Ha ott műszerrel méricskélek nem tudom tönkretenni a portot?
(#) mate_x válasza csövi hozzászólására (») Jan 4, 2010 / 1
 
Szia!
A piros és a fekete színte biztos, hogy táp, de nyugodtan meg is mérheted multiméterrel.
(#) L2773 válasza Hurka hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Igaz, három év múlva:
Remek srác vagy, Hurka!!!
Én egy hasonló megoldást kell találjak, azzal a különbséggel, hogy adott időpontokban be kell kapcsoljak egy relét. És ez a DTR 4-es lábbal egy megoldás.
A VB programom félig megvan.
Még azon gondolkodom, hogy a 4-es DTR -en megjelenő feszültség megbízható-e. (Nem jelennek-e meg időszakos "parazita" feszültségek), s nem-e kell mégis PIC-ekhez forduljak. Serial Monitor programokkal fogom figyelni a kimenetet

Üdv.
(#) gerasz88 hozzászólása Jún 22, 2010 /
 
sziasztok
aszt szeretném kérdezni hogy van e olyan progi amelyel
lehet az USB-t Ki/Be kapcsolni a gépről a progival
KÉRLEK ÍRJÁTOK MEG A PROGRAM NEVÉT!!!
(#) wisconsin hozzászólása Jún 11, 2011 /
 
Olyan kérdésem lennehogy usb re ledet akarok kotni es mejik a + es - az usb n
Bővebben: Link
(#) koncsik03 válasza wisconsin hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
A legtöbb usb-n piros a +5v a fekete a gnd.
(#) zenetom válasza gerasz88 hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Szia!
Ahhoz kevés lesz egy program! Kell valami áramkör is, ami tud kommunikálni a PC-vel.
(#) borvendeg válasza pacshu hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Ezt szoftveresen vagy hardveresen akarod megoldani? Ha szoftveresen akkor itt van mellékelem. Bónusz hogy prellmentesít is...
(#) Dániel X hozzászólása Jún 11, 2011 /
 
Üdv!

Érdemes-e az áramkört egy optocsatolóval leválasztani, még akkor is ha pl: csak 2 ellenállás meg 2 led van?
(#) borvendeg válasza gerasz88 hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Hello!
Nekem a microchip-es (PICkit2) programozóm programja tudja kapcsolni azt használom ha ilyenre van szükségem.
(#) geriromeo hozzászólása Jún 30, 2011 /
 
hellosztok van nekem egy http://www.google.hu/imgres?imgurl=http://szerszambolt.com/wp-conte...ih=643
ilyesmi fejlámpám és megakarom csinálni hogy usb röl működjön ellemel 4,5 voltal müködik hogy 5 v on müködjön ahoz mekkora ellenállást használjak?

választ előre is köszönöm!
(#) geriromeo hozzászólása Jún 30, 2011 /
 
boccs rosszul irtam 5volt van usb-n és hogy 4.5v ot kapjak???
(#) Dániel X válasza geriromeo hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Üdv!

Feszültség osztó kapcsolással. Bss oldalán van kalkulátor.
(#) nedudgi válasza geriromeo hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Nem kell semmilyen feszültségosztó. Egy új ceruzaelem több mint 1,5 volt, tehát a lámpa el kell hogy viselje az USB feszültségét.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem