Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Saját USB lámpa
Lapozás: OK   2 / 4
(#) fureszk válasza pacshu hozzászólására (») Szept 19, 2006 /
 
nem olvastam végig a témát, de erre a hszedre reagálnék. attól, hogy mondjuk az lptvel vezérled veheted a tápot a gameport/usb-ról/ről
(#) potyo válasza pacshu hozzászólására (») Szept 19, 2006 /
 
Az élvezérelt flip-flopok pontosan ezt csinálják. Pl. 7474
(#) pacshu válasza potyo hozzászólására (») Szept 19, 2006 /
 
Erre tudsz mutatni egy kapcsolást, vagy linket? vagy hol nézhetnék utána?

Köszi
(#) Hurka válasza pacshu hozzászólására (») Szept 19, 2006 /
 
No, azóta megoldottam a proglémát. A sorosport 4-es jágára ment egy 470 ohmos ellenállat, arra csatlakozott egy nagy fényerejű fehér led, a led katódja pedig az ötös lábra. VB-ben írtam hozzá több féle programot is (változtatható frekvenciájú villogtatótól kezdve az egyszerű ki-be kapcsoló progiig mindent). Ha érdekel valakit a dolog, csak írjon...
Üdv.: Hurka
(#) potyo válasza pacshu hozzászólására (») Szept 19, 2006 /
 
Mondjuk egy kicsit érthetőbben is leírhattad volna, hogy mit akarsz megoldani. A 74LS74 (74HC74, stb) chipek két flip-flopot tartalmaznak, amiknek csak a tápjuk a közös. Neked csak az egyik kell, mondjuk az 1-es. Akkor a PR1 és CLR1 lábat összekötöd a Vcc-vel, a D1 lábat a /Q1 (Q1 felülhúzott akar ez lenni) lábbal, és a CLK1 felfutó élekor a Q1 magas szintre billen, a CLK1 következő felfutó élekor alacsonyra, a következőnél megint magasra, és így tovább.
adatlap itt: [link=http://www.tranzistoare.ro/datasheets/150/231700_DS.pdf]http://www.tranzistoare.ro/datasheets/150/231700_DS.pdf[/link]
(#) MaSTeRFoXX válasza potyo hozzászólására (») Szept 19, 2006 /
 
Ha valakit érdekel még ez az usb lámpa, és tud AVR-t programozni, annak ajánlom EZT

Kicsit programozgatni kell hozzá. Ez igazából egy USB-RS232 átalakító, de van benne párhuzamos kimenet is pl LED-ek kapcsolgatására.
Még nem tudtam az ASM-et lefordítani, de a kész hexet beégettem atmega8-ba és működik A mellékelt minta programmal lehet kapcsolgatni a LED-et meg minden , aminek ott van a delphi forráskódja is.

Csak gondoltam megosztom, hátha valaki vállalkozószelleműt érdekel


Az AVRfreaks.net-en is van egy fórum róla ITT

És még van egy másik project (most találtam)
[link=http://www.xs4all.nl/~dicks/avr/usbtiny/index.html]http://www.xs4all.nl/~dicks/avr/usbtiny/index.html[/link]
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Szept 19, 2006 /
 
Meg még ITT is van róla info!

Az egészet programokkal, dll-ekkel itt lehet letölteni ezen az oldalon a legalján. egy nagy DOWNLOAD gomb
(#) saccha hozzászólása Okt 10, 2007 /
 
Üdv!

Én is szeretnék építeni egy frankó USB lámpát, okulva az eddig vásároltakból, szeretném elrendezni a saját igényeim szerint a ledeket, és ha mód van rá belecsempészni egy-egy színes példányt, hogy jobban hasonlítson a természetes fényre.
Valaki bedobta ezt a linket: http://www.siliconchip.com.au/cms/A_30612/article.html

Tényleg kell bele egy 45 ohm-os ellenállás is? ennél egyszerűbbnek gondoltam volna az egészet..márcsak azért is mert teljesen amatőr vagyok..
Egyébként nemvolna rossz (tudom hogy lehetetlen, olvastam) ha pl az usb lámpám kikapcsolna amikor kikapcsol a monitorom is.. notebookot használok, úgyhogy csak usb portom van, meg max lan.. azért szeretnék mégis egyet összehozni.
Ha a fentebb elmített link szerint járok el az megfelelő szerintetek?
köszi!
(#) idavid válasza saccha hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
47 ohmot rakj bele, nekem azzal tökéletesen megy. a LEdeket sosem kötjük be csak úgy magukban az áramkörbe, mert elfüstölnek és büdösl esz (meg buksz egy ledet..).
(#) saccha válasza idavid hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Ebben az a szép hogy nekem ez olyan mint a varázslat..mint anno az egyszeri embernek a forrás...dunsztja nemvolt róla hogy hogyan működik, de működött és kész..
A következő kérdésem az hogy sorba vagy párhuzamosan kössem a ledeket, és egy ellenállás kel az áramforrás és a led közé? ha jólgondolom nemkell minden ledhez külön ellenállás.. lassan összezavarodok, pedig nemsokkal bonyolultabb mint az hogy 1x1

de az biztos hogy 47..az előbb elírtam..

Ja! és ha több ledet akarok akkor is 47?
(#) Kovidivi válasza saccha hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
(#) potyo válasza saccha hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Párhuzamosan kell a ledeket kapcsolni, és mindegyikhez kell 47ohm.
(#) saccha válasza potyo hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Köszönöm, nagyon érdekes eza kiszámoló szoftver. Van nekem egy 5 ledes usb lámpám, bár nemtudom hogy a leden eső feszültségnek mennyinek kell lennie..gondolom 1, mert akkor ír ki 47-et.. hát asszem fogok egy célszerszámot, és kibelezem hirtelen felindulásból..
(#) Kovidivi válasza saccha hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
(#) saccha válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
A legjobb az lesz, ha mindegyik LEDre külön kiszámolom ahogy mekkora ellenállás kell, és úgy forrasztom be..pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen..
Ha jól gondolom akkor pl 4db teljesen egyforma led elé elég csak egy ellenállás, mivel annak a 4nek egyforma minden jellemzője..ugye?
Mivel úgy fog kinézni hogy 6-7 db fehér led, 3 db piros/zöld/kék led összerakosgatva, így tulajdonképpen 4 db ellenállásra lesz szükségem: 1db a 7 fehérhez, 1db a három pirosnak, 1db a három zöldnek, és 1db a három kéknek.
Nagyon remélem hogy működni fog..!
(#) saccha válasza saccha hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
U.i: a piros/zöld/kék led aza bizonyos négylábú..
(#) Sonic-182 hozzászólása Aug 10, 2008 /
 
Hello!

Találtam ezt a cikket ami alapján próbálnék USB-re egyszerűen egy ledet rákötni. Ami elsőként feltűnt, hogy nekem nem a piros és a fekete kábelen ment a feszültség hanem a piros és fehér kábelen.
Amikor rákötöttem egy ledet 150 ohm ellenállással és bedugtam, a led 3szor felvillant, közben a gép kiírta, hogy az ezközt nem lehet felismerni, és mindig ez történt. Valaki tud segíteni?
(#) potyo válasza Sonic-182 hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Ne a szín alapján nézd, hanem a csatlakozó két szélső érintekezője a táp és a gnd. Ezek közé kell a ledet kötnöd mindenféleképpen. Ha az adatvezetékeket nem bántod, akkor a gép nem írhat ki olyat, hogy az eszközt nem lehet felismerni. Szóval valamit elkötöttél...
(#) Sonic-182 válasza potyo hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Valószínűleg a kábellel lehet a gond mert amikor simán a ledet hozzáérintettem a gépben lévő usb csatlakozó két szélső érintkezőjéhez akkor világított rendesen, folyamatosan. Majd szerzek új kábelt kösz a segítséget
(#) kontar65 hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
Tisztelt Ügyeskedő társaim!
Ismételten köszönöm Skari-nak az anyagot, Neki sikerült beindítani a témát!
Más:

Vettem egy 22"-os VIEWSONIC monitort, és hozzá fali állványt.
Megmaradt a talp, amire felszereltem egy 50x40 cm-es fém táblát (számítógépház oldala volt) Ide teszem az olvasni, írni valót.

Milyen egyszerűen rögzíthető Ledes lámpát szereljek?

Mindent végigjártam, nem találtam megfelelőt.
Az lenne az ideális, ha USB-ről kapná a tápot. Az elemekből elegem van.
Előre is kösz!
(#) mate_x hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
Hello!
Ha megcsinálok egy egyszerű USB ledet( csatlakozó, ellenállás, led) az ugye nem üti ki a gépet?

üdv:
mate_x
(#) bbalazs_ válasza mate_x hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
ELVILEG 500mA-ig kell birnia 5V-on. Ha ezt meghaladja, akkor nem lesz jo, szerintem kb a felere tervezz.
(#) potyo válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Ha az eszköz nem kér többet a felismerés során, akkor csak 100mA-t köteles a port adni neki. Persze gyakorlatban nem szokott itt korlát lenni, 500mA-t simán adnak a portok.
(#) Kovidivi válasza mate_x hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Ha nem hagyod ki a megfelelő ellenállást, akkor semmi probléma nem lehet!
(#) mate_x hozzászólása Márc 23, 2009 /
 
Kösz mindenkinek!
Inkább megkérdeztem, minthogy tönkrevágjám az USB-t .
(#) buszter hozzászólása Ápr 6, 2009 /
 
hali
szeretnék én is lámpát csinálni
teláltem egy videót amin mindent megmutatnak kivéve a kis izzó teljesítményét ...
a filmen 6V- os izzót használ a srác
csak azt nem tudom hány wattos ... vagy itt a watt nem számít
a boltban találtam 21 W -osat

ettől nem lesz baja ?
(#) buszter válasza buszter hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
csak egy gondolat ... de nem vagyok otthon ebben a témában csak most olvasgatok a neten és vmire rábukkantam
ez az elgonsddolásopm helyes -e szerintetek ?

1W=1V*1A
tehát visszaolvastam a forumban és azt irtátok az USB 5V és 500mA
szal akkor ..

2,5W=5V*0,5A
szal
2500kW=5V*500mA

jól okoskodok ?

tahát MAX 2,5 Wattos izzót tehetek bele a lámpámba ?

Jó ez így ?
:eek2:
(#) buszter válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
lassan számoltm
kössze ... akkor ezt követem
(#) martin96 hozzászólása Ápr 7, 2009 /
 
az normális hogy az én usb-m 3 ampert ad le?
(#) bbb válasza buszter hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
szia!

elszámoltad magad egy csöppet... (vagy csak a mértékegységet írtad el)

2500kW NAGYON sok és nem egyenlő 2.5W-al

azon kívül pedig nem szerencsés mind az 500mA-t kihúzni a portból, inkább használj több portot, és akkor nagyobb izzót is ráköthetsz. (a viszonylag sok áramot használó eszközök több usb-ről, vagy külső tápról működnek)
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem