Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG APT-100
 
Témaindító: kovi91, idő: Márc 25, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 23
(#) cruisher válasza cruisher hozzászólására (») Jún 6, 2009 /
 
Kozbe megtalaltam egy Csabai konyvbe, 28mA ha esetleg valakinek meg szuksege lenne ilyesmire
(#) jenci2010 hozzászólása Aug 30, 2010 /
 
Sziasztok segitségeteket szeretném kérni. van egy APT100. Erősitőm az a gon hogy találtam egy pár kapcsolási rajzot de ennek aa nyákjára más sorozatszám van írva. ez OUO3856-2. ha esetleg ehez is tudnátok kapcsolási rjazot megkőszőném.
(#) 18david18 hozzászólása Szept 19, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Valaki letudná írni nekem az APT-100 kimenőtrafó forrfüleinek betüit, a bekötés alapján? Szóval melyik két betű a 100V, melyik két betű a 8ohm.
Köszönöm előre!
(#) cruisher válasza 18david18 hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
primer: d-h
szekunder 100V: p-u
szekunder 1,55V: z-x-v (x közép, földre)
(#) 18david18 válasza cruisher hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget!
(#) Ricsi89 válasza 18david18 hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Egyébként ki is lehetett volna mérni. Vastagabb, kisebb ellenállású tekercs a primer. A vékonyabb, nagyobb ellenállású pedig a szekunder. Vagy a vastagra kötsz 24VAC-t és amelyiken kb 100V-ot mérsz az a másik.
(#) cruisher válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Azért ez nem ilyen egyszerű. A primer és a szekunder is 3-3 részre osztott, és a tekercsek máshova is kivannak vezetve.
(#) 18david18 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Valószínüleg... Csak még egyenlőre nincs nállam a trafó. Gondoltam addig megérdeklődöm. Azért is köszönöm cruisher kolegának a gyors választ!
(#) thomas26bp hozzászólása Szept 27, 2010 /
 
Sziasztok!

Nemrég hozzájutottam egy gyári új APT-100-AKT-408 kombóhoz. Azt szeretném kérdezni, hogy az állástól lehet-e valami bajuk. Mit érdemes megnézni bennük/mit kellhet kicserélni/hogy fogjak hozzá? Igazság szerint nem szeretnék nagyon cserélgetni semmit, csak amit feltétlen muszáj.

Előre is köszi.
(#) válasza thomas26bp hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Szia!

Szerintem ne nyúlj hozzá - én legalábbis nem tenném!
Az állástól nagy baja nem lehet, amennyiben nem tűző napon tárolták... Legrosszabb esetben kiszáradhatott benne néhány elko. Habár azok az MM kondik elég tartós, időtálló darabok - sokáig húzzák, főleg használaton kívül; szóval ha csak a fent említett extrém hőhatás nem érte tartósan a gépeket, akkor bizonyosan nem is lesz velük probléma.
Bár az idő múlásával a trafó szigetelése is öregszik némiképp, ez ebben a korban még nem jelenthet gondot.
Minden más bennük lévő alkatrész gyakorlatilag az idők végezetéig is ,,eláll".

Summa summarum, én békén hagynám mindkettőt.
(#) fater964 hozzászólása Szept 28, 2010 /
 
Szép jó estét mindenkinek!
Nem pont ide illik a kérdésem de nem akarok új témát nyitni.Valaki ismeri a jelenlevők közül az ebe készülékeit a BEAG nak,Ebből is a 250W os érdekel mert ezzel küzdök már két napja.
Sziasztok:fater
(#) fater964 válasza fater964 hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Sziasztok!
Lehet rosszul tettem fel a kérdést.Biztosan sokan ismerik, segíteni ki tud a javításában?
Segítséget megköszönöm:fater
(#) LOmmPA hozzászólása Okt 3, 2010 /
 
Tiszteletem!

Egy ilyen APT100-as végfokot kicsit átalakítottam , kivettem belőle a 100V-os illesztőtrafót. Viszont mielőtt kivettem akkor is és utána is jelentkezett egy probléma. Az előlapján található faderrel amivel a hangerőt lehet szabályozni akadnak gondok. 10-es skála van felfestve az előlapra, namost körülbelül a 4-es jelig nő a hangerő ha tolom felfelé, azután tolhatom én 10-ig ugyanaz a hangerő marad amit a 4-es jelig elértem. Mitől lehet ez?
(#) DjPeat hozzászólása Aug 23, 2011 /
 
Sziasztok.
Kaptam egy iskolából egy beag apt 100 és meg szeretném javítani. Be kapcsolom semmi sem egyen fesz semmi a trafó előtt. A végtranzisztorok jók! De a diódáknál van egy kis baj mert van egy pár darab ami mind a két irányban nyit Ez nem lenne baj ha lehetne ilyet kapni (ZTE 1,5 ZPD 8,2 ZPD5,6 ) Ezeket nem találom már boltban. Mivel lehet szerintetek helyetesíteni. És másik kérdésem az lenne még hogy szerintetek csak ez lehet a baj a dióda és kész? Remélem tudtok segíteni. Előre is köszönet.
Üdv:. Csaba
(#) Ricsi89 válasza DjPeat hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Zéner diódák ezek. ZTE1,5 az 1,5V-os, ZPD5,6 az 5,6V-os, ZPD8,2 az pedig 8,2V-os zéner.
(#) DjPeat hozzászólása Aug 23, 2011 /
 
Értem és ezt dióda katalógusba keresem volt alapján. Vagy hogy keresem? Tudnál ebben még segíteni?
Köszönöm az eddigi segítségedet is.
(#) satlokk válasza DjPeat hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Szia! Melyik trafóra gondoltál?A diódák szerintem bármelyik alkatrészboltban kaphatók,vagy nézzél szét valamelyik webes kereskedőnél is.pl:HEStore stb.
(#) satlokk válasza DjPeat hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
És ha véletlenül még sem boldogulsz az UNIVOX kft-l Nyíregyházán kapható hozzá kiváló új fejlesztésü és jobb végfok panel,nem is drága,egyszerüen beépíthetö,én már csak ezeket használom hozzá,kb: 150 w-t tud,illeszkedik méretileg a régi helyére,postán elküldik. .Üdv!
(#) DjPeat hozzászólása Aug 24, 2011 /
 
Értem köszönöm a segítséget. Az illesztő trafora gondoltam. Ami a végfok ki mentére van rá kötve.
(#) satlokk válasza DjPeat hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Rendben értem,ha sikerül akkor mellékelek egy kis doksit az eredetihez.
(#) satlokk válasza DjPeat hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
itt az összes.remélem sikerül segítenem.
(#) DjPeat válasza satlokk hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Szia. Idáig kerestem nem találtam kezd reménytelen lenni szerintem Irtad hogy az Univox oldalán lehet kapni végfok panelt. Ha kérdezhetem milyen árba vetted?
Előre is köszönöm.
Üdv:. Csaba
(#) muabid hozzászólása Okt 20, 2011 /
 
hello

szereztem egy beag apt100-as erösitött de csak a kondik, trafó és a panel van benne.a bekötéséhez kellene segitség ,mert minden vezeték le van forasztva .ha lehetséges akkor ugy kellene hogy ne 100v-os legyen hanem simán csak be kötöm és szoljon nekem.
neten találtam egy képet az erösitöröl amiben ez a panel van de nem könyitette meg a helyzetett.

képet itt találtam: LINK

1.jpg
    
(#) proli007 válasza muabid hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Hello!
És mi lett volna, ha itt az első oldal második hozászólálnál megnézed a kapcsolási rajzot, és a trafót kihagyod?
üdv! proli007
(#) muabid hozzászólása Okt 23, 2011 /
 
nem nagyon értek a kapcsoási rajzokhoz igy nekem az "kinai".
és az is zavaro tényezö nekem hogy nem az eredeti panel van a "gépezetben"
(#) cruisher válasza muabid hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
A vegfok panelrol a sarga vezeteket kossed le, es a helyere megy a hangfal + polusa. - megy a testre.
(#) proli007 válasza muabid hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Hello!
Ha a rajz "kínai", akkor egyébként sem fogsz vele boldogulni. De ha nem az eredeti panel van benne, akkor sajnos látnokok nem vagyunk, hogy tudjuk mi hol van. Vagy is más lehetőséged nem igen van, hogy kérj személyes segítséget, attól, aki jártas a témában, tudja mit hova, és főleg mivel-hogyan kell bekötni.. (És ha nem fárasztó, légy oly kedves nyomkodd a Shift gombokat.)
üdv! proli007
(#) proli007 válasza cruisher hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
"de csak a kondik, trafó és a panel van benne"
(#) DjPeat hozzászólása Okt 25, 2011 /
 
Sziasztok. Egy két kép egy rossz végfokról.
(#) LEMMY hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Sziasztok.Az volna a kérdésem,hogy tudnám átalakítani a Beag APT-100-t úgy,hogy rá tudjak kötni 8Ohm-os hangfalakat?Mi volna a megoldás?Előre is köszönöm segítségeteket.További szép napot.
Következő: »»   7 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem