Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   294 / 607
(#) david91 válasza blackdog hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Hát ha már itt közösíted, és utána egy csillagpontból vezeted el a panelokhoz, illetve adott esetben egy-egy panel összekötésénél (pl. előerősítő és végfok) a földeket nem kötöd össze, akkor földhurkod nem lesz (és az abból fakadó zaj).
[OFF]Az előerősítőt és a végfokot összekötő jelvezeték földjét csak az egyik oldalon szokás bekötni, általában a végfoknál, így az ott keletkező zajok "elmennek" a földbe, és földhurok sem alakul ki.
(#) skero válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Szia Bassmester! Nézegettem az aktív box nyáktervedet ami nagyon igényesre sikerült. A hangfalvédő áramkörről szeretnék érdeklődni. A piros és zöld led milyen funkciókat tölt be? A piros a clip -et jelzi? Én valamikor toroid trafóval építeném meg így az uf 4004 helyett 1n 4007 -et használnák ,12V os zénerem még nincs de a többi alkatrész megvan. Tranyónak bc 546 és556 ot raknék be. A bd 139 után milyen értékű kondit raktál? A segítséget előre is köszönöm.
(#) Cumo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Jó,végre megtaláltam a bekötését..megoldom..
Néhány láb kimarad a 14-böl..
Tényleg a topik hibája hogy elirták,valóban a 062-es csak a 8 lábu...
(#) David 3g válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
rendes PC megy, asztmondták nekem hogy az ellenálások variálásával szinte kilehet vezérelni kis jellel is az Ic-t. Csak nem tudom hogy pontosan nővelés csökkentés vagy a bemenőjelnél is kell ellenálást cserélni meg stb.
(#) blackdog válasza David 3g hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Azokat az ellenállásokat hagy békén mert csak a hang nimősége fog romlani.
Ha nem akarsz hangszínszabályzát akkor 741-el csinálj egy egyszerű nem invertáló 1,5x erősítést.
(#) neocska válasza Davidd hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Szerbusz
hüttöbordát az Bővebben: Link innet ajánlok. Amit linkeltál kicsi.
A hangszororol nem tudok semmit, de szerintem nem elég.
(#) reloop hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
Sziasztok! Elkészítettem egy panelt a majdan fázisfordítóval hídban üzemelő erősítőből. Jellel működik. Egyetlen rendellenességet tapasztaltam: az egyik csatorna nyitott bemenetnél gerjed. Azért érthetetlen számomra, mert a két fokozat teljesen egyforma, sőt a gerjedős oldal az, aminél a tápcsatlakozók után közvetlenül ott vannak a szűrő kondik (low-esr).
A bemenetet jelkimenettel lezárva a gerjedés ugyan megszűnik,de a jelenség nagyon zavar.
A melléket fotón a gerjedős csatorna bemenete kék jumperral van lezárva, és nincs rá kimenet csatlakoztatva.
Nyákrajz.
A hűtőtönköt legyártottam, csak gondoltam próbálni tudok anélkül is.
Kérném a segítségeteket, hogy mi lehet a gerjedés magyarázata.
(#) neocska válasza reloop hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Üdv!
Hasonlo jelenséggel már én is találkoztam, és augy oldottam meg, hogy a bemenetet egy 20k ellenálással a földre kötöttem (nem volt poti, de poti beszerelése után szükségtelen lett a 20k ellenállás), egy másik erösitövel meg fogtam a helyi rádio ado adását
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Tényleg tréfál velem az áramkör. Ha rajta van a képen látható két szál vezeték egy RCA aljzattal (nincs beledugva semmi) nem gerjed. Amint leforrasztom a vezetékeket újra kezdi.

Az adatlapon, és a kimunkáltabb kapcsolásokon szerepel 2,2 ohm/ 220nF Boucherot tag. RM5 -ös 100V-os kondit szereztem be. Ez olyan parányi, hogy aggódom leviseli-e a terhelést. Bele tehetem, vagy használjak inkább RM10, vagy RM15 méretűt?
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Ilyen csak 100V-os. Hangfrekvenciás tartományban nem aggódnék ért, csak az iménti gerjedés miatt merült fel a kérdés.
(#) Davidd válasza neocska hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Üdv.Te a bordát innen veszed? És nekem melyket ajanlanad mert azert aruk van ahogy elnezem.Szoval ha megkerhetlek linklej konkret pl ra ami eleg egy egy hidnak ventivel. Köszönöm elore.
(#) neocska válasza Davidd hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Konkrét példát sajnos nem tudok mert az a tipus már nem kaphato, 3-4darabból állitom össze a hüttöbordákat.
ez talán elég lenne, a hidnak, s ha nem akkor ventilátorral kikell segiteni
(#) blackdog hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Eddig nem értettem, hogy mit jelentett amikor deszka szerelt erősítőről beszéltek.
Most már értem

Egyenlőre csak a bal cstorna végerősítője van rajta.
Szeretnék még ventilátoros hűtést is amit egy NTC szabályoz, hogy csak akkor menjen a ventilátor ha kell.

Tud valaki erre egy egyszű kapcsolást ajánlani?

Szerk.:
A végleges végerősítőn kivezetem a MUTE kapcsolót.
Ez hogyan működik a TDA7294? Ha bekapcsolom a némítást majd ki akkor lágyan adja vissza a hangot vagy visszalöki egyből az eredeti hangerővel?
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Szia! A némítás működését megtalálod az adatlap Figure 11. -nél. Bővebben: Link
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Ha jól értelmezem akkor lágyan veszi el a hangot.
Ezek szerint lágyan is adja vissza?
(#) david91 válasza blackdog hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Mi célt szolgál a piros illetve a zöld led, az előerősítős dobozban?
(#) blackdog válasza david91 hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Zöld: A kimenet Aktív
Piros: DC hiba

Bővebben: Link
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Azon múlik, milyen gyorsan változik a feszültség a 10. lábon. Általánosan kondenzátor van erre a lábra kötve, a feltöltés és a kisütés árama határozza meg milyen gyors legyen a némítás. A töltő/ kisütő áram lehet eltérő is, ha diódát raksz a körbe.
(#) Bassmester válasza skero hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Hali!
A piros led DC védelmi működést jelez, ha tehát világítani látod, az már régen rossz A zöld a relé behúzott állapotát jelzi. A relét inkább BC 337-tel kapcsolgasd.
Az a BD 139 amire gondolsz, a pozitív 40V-os tápágból csinálja a 12V-ot a védelemnek. Mindegy milyen kondit raksz rá, 4,7µF-47µF között, csak nagyobb ne legyen, mert akkor nem fog elég gyorsan elengedni a relé kikapcsoláskor.
Ha toroiddal építed, akkor nincs értelme az "Aktív box" nyákomat megcsinálni, mert totál más lesz úgy az egész.
Graetz hid, több puffer, stb...
A kapcsolótáp jóval olcsóbban kijön mint egy toroid.
(#) blackdog hozzászólása Szept 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Nézegetem a TDA7294 adatlapját és egy dolgot nem tudok értelmezni.

5. oldalon írja, hogy milyen hatások várhatóak, ha eltérek a megadott értékektől.

C1 esetén azt írja, ha kissebb mint 0,47 µF akkor HIGHER LOW FREQUENCY CUTOFF

Ezt nem tudom értelmezni. "Magasabb alacsonyfrekvenciás vágás" ??
Ez mit jelent a hangtechnikában?
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Értsd szó szerint, avagy kevesebb lesz a mély hang.
(#) skero válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Hát a toroid adott ráadásul nem vettem (találtam).Kapcsitápos cuccokkal még semmi tapasztalatom. Arra gondoltam hogy a sprintbe simán kitörlöm a táprészt ,így a maradt végfok és dc védelem lenne építve. Csak a védelem végett gondoltam így. Köszönöm a segítséget. Tulajdonképpen a táppanelon amúgy is lesz stabil 12 V (ventilátornak) az jó lenne a védelemnek is.
(#) Bassmester válasza skero hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Felraktam már korábban tápegység nélkül is, ITT van.
(#) skero válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Igen azt néztem és szép munka ! Mindössze azért gondolkodtam ebben a másik megoldásban mert ott egyből oda van tervezve a védelem ami jól jöhet ,és mivel lényegében ugyanaz a kapcsolás csak a kapcsitápot kell elhagyni róla.
(#) Zsoltipapa hozzászólása Szept 19, 2011 /
 
Sziasztok!Érdeklődni szeretnék arról,hogy miért nincs a TDA 7294 5-ös lába bekötve sehol.Ez a kivezetés mit takar?Segitséget köszönöm.
(#) reloop válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Az 5-ös lábat nem használja az IC. (N.C.)
(#) Zsoltipapa válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Ennek az ic-nek nincs CLIP detektor kiment?
(#) reloop válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Itt egészen pontosan a TDA7294V-ről beszélünk.
A mai gyakorlatban a clip kivezetéssel rendelkező TDA7293 az amire gondolsz. (Létezik TDA7294S amin aktív az 5. láb de annyira ritka, hogy csak érdekesség kedvéért írom le. Bővebben: Link)
(#) Zsoltipapa válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Nagyon köszönöm.Üdv:
(#) Bandika_23 hozzászólása Szept 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Nemrég szereztem egy ilyen sztereo végfokot,és raktam bele egy kivezérlés jelzőt. Nos a kivezérlésjelző az egyik végfok védelmi részéről kapja a 12V-ot,és ugyanerről a 12V-ról hajt még egy hangszínt is. Lehet-e ez a probléma amikor bekötöm a kivezérlésjelzőt a hang elkezd pattogni már negyed hangerőn? Szerintetek úgy jó lenne-e ha a másik oldali végfok védelméről venném a 12V-ot a kivezérlésjezőnek,a másik meg meghajtaná ugyanúgy az előfokot?
Következő: »»   294 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem