Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagy LED kijelzős DCF77 óra PIC-kel
Lapozás: OK   12 / 20
(#) janocsi válasza Csupasz hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Szia Csupasz!

Már nem változtatok a terveken, kapcsolási rajzon, maradt a legutóbbi összeállítás szerinti, és már csak az az egy van elérhető állományban felrakva. Ennek ellenére itt elég sok lehetőség adódhat még a kijelzők meghajtásának módjához. Az tervek szerint elkészített kész nyákról raktam fel képeket, hamarosan be is lesz ültetve egy közös anódos változata ezekből. A Mule v2 Nixie cikk tervezett bővítése éppen a BIG/Normál ledes verzióval folytatódna, a szerzővel (Sooty) folynak is erről megbeszélések, hiszen ez a cikk az alapja ennek az órának is.

Szia Shield!
Bármelyik Philips RC5x távirányító jó az órához, ha ismerjük a cím és kód kiosztását. Csak ezek ismeretében lehet átírni a hex állomány EEProm tartalmát.
Egy "mezei" univerzális távirányító is megfelel, pl. URC22b (450-600Ft!), ezeknek már ismerjük a cím és kódkiosztását. Ha a DCF77 óra Nixie ... topikban átnézel, ott is találsz ezzel kapcsolatban használható információkat.

A képen látható Philips távi szerintem jó, ha ezzel a fotón láthatóval egyezik, ennek minden cím/kódkiosztása szintén ismert.

Philips.jpg
    
(#) shield válasza janocsi hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Szia Janocsi!

Amit én rendeltem meg az nem olyan mint amiről Te tettél fel képet. Remélem azért használható lesz.
(#) sooty válasza shield hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Az általad mellékelt képen látható távirányítót jópáran használuk már:itt van hozzá a táblázat
(#) Csupasz hozzászólása Jún 28, 2011 /
 
Sziasztok!
Fel tudná valaki nekem tenni a közös anódos változat /big/ méretarányos paneltervét, mert nincs olyan progim, amivel meg tudnám nyitni.
Előre is köszönöm
Üdv:
Csupasz
(#) shield válasza sooty hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Köszi a táblázatot, remélem meg is küldik a távirányítót.
(#) brugo hozzászólása Júl 2, 2011 /
 
En most vagyok a kezdeteknel es a program compilalasanal a kovetkezo a hibauzenet :*** Error 128 "display.c" Line 17(1,11): A #DEVICE required before this line
1 Errors, 0 Warnings.
Mit tevedtem ?
(#) bbazs hozzászólása Júl 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Nincsen sima 16f873asom, csa A jelzésű, amire nemtudom beégetni a cikkbe szereplő .hex filet.
Esetleg nem írta át valaki 16f683a -ra programot?
(#) bbazs válasza bbazs hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Mégis sikerült felírnom rá nagynehezen.
(#) brugo válasza brugo hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Elnézést , rájöttem hogy hól hibáztam .
(#) bbazs hozzászólása Júl 6, 2011 /
 
Sziasztok!

A Ds1621 es ict lehet valami mással helyettesíteni esetleg?
(#) brugo hozzászólása Júl 7, 2011 /
 
Érdemes a nyákot úgy csináljam,hogy sorosan programozhassam (ICSP) ?a 16F873-as RB6 és RB7-es lábai szabadok ( a Panhard féle nyákra gondolok )
(#) janocsi hozzászólása Okt 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Időközben elkészítettem egy újabb közös anódos Mule_v2/RTC/Infra/DCF ledkijelző órát, amelyről korábban itt már sok szó esett. Ezt is egy csőbe szereltem be, ahol a kivágott szelet lett a talpa, majd az oldalait is ugyanolyan átlátszó vörös plexiből készítettem, mint az előlapját. De had beszéljenek az erről készült képek...
(#) mazso1988 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Szépen megcsináltad gratulálok!
(#) sooty válasza janocsi hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Szép lett, gratulálok! Én még csak most kezdek majd bele egybe 3" -os kijelzővel...
(#) janocsi válasza sooty hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Szia Sooty!

Ha készíted a nagy ledkijelzős órád, a Nixie Mule_v2 cíkket is bővíthetnéd vele együtt, pontról pontra a folyamat végzésénél. Nagyon jó lenne, ha szerepelne már ez az átalakított óra is a tervekkel ugyanott, hiszen a vezérlőprogram is változtatás nélkül megegyező.
(#) sooty válasza janocsi hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Szia, szerintem egyelőre a terveket kéne oda feltölteni, csak nem tudom, hogyan kell újra megnyitni a lezárt cikket. A nixis részen is lehetne javítani néhány apróságot, bár nekem az 1. verzió megy azóta is szinte hibátlanul. Lehet hogy egy külön szösszenetet is megérne, mert a nixi címszó alatt nem biztos hogy keresni fogják a ledes órát, max. a vezérlőprogram részt be lehet linkelni.
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Szia!
Ha a 7 szegmenses kijelzőt közvetlenül a pic vezérelné (nem a 7447), akkor lehetőség nyílna egyéb szinbólumok kijelzésére is: pl A1 12 23 - Az 1. ébresztés 12:34. Egyszerűbbé tehető a menürendszer több nyomógombbal. A multiplexálás szünetében a vezérlő jeleken lehetne beolvasni 7 gomb állapotát.
(#) Csupasz hozzászólása Okt 24, 2011 /
 
Sziasztok
Két órát készítek egyszerre, a Mule 2v-t, és a Topi féle LCD órát.
Mindkettőhöz egy DCF modult szeretnék használni, mert egyszerre a kettő nem fog működni.
Most már belezavarodtam a DCF modul elkészítésébe, mert szeretném a vételjelző LED-et is beletenni, de nem tudom hogy lenne jó?/ a Topiéba belerakhatóak-e a Mule alkatrészei?/
Ha valaki tudna egy rajzot feltenni erről, nagyon megköszönném!
Üdv:
Csupasz
(#) digit99 válasza whalaky hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
I have the problem with temperature.when measure temperature in range from 100c-0c everything work fine,but when measure under 0c it display
0.0c
-1.0c
-0.5c
-2.0c
-3.0c
-2.5c
etc under -10c it show -11 or -1-0 or -11.5
can you repair source code for temperature? everything else working fine without any problems. Thanks in advance
(#) Hp41C válasza digit99 hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Try this one...
(#) digit99 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
I am use only these one from main.c

void DisplayTemp(){
//======================================================================
if ((temp_h - TEMP_CORR)>=0)
{
printf(display_putc,"\f%d",temp_h - TEMP_CORR ); // ugyan nem megoldás, de a kijelzö befűt magának, a TEMP_CORR értékkel korrigálni kell
if(bit_test(temp_l,7)) {
display_putc(".5");
} else {
display_putc(".0");
} display_putc(" °C");
}
else
{
if(bit_test(temp_l,7))
{
printf(display_putc,"\f%d",temp_h - TEMP_CORR+1 ); // ugyan nem megoldás, de a kijelzö befűt magának, a TEMP_CORR értékkel korrigálni kell
display_putc(".5");
}
else
{
printf(display_putc,"\f%d",temp_h - TEMP_CORR ); // ugyan nem megoldás, de a kijelzö befűt magának, a TEMP_CORR értékkel korrigálni kell
display_putc(".0");
}
display_putc(" °C");



and solved the problem with
0.0c
-1.0c
-0.5c
-2.0c
-3.0c
-2.5c
Try to use your hex but does not show the temperature!
also try to use complicated yours main,and steel nothing
Ok now I have problem with temperature when measure under -10.0c.It display bad number
I see only -1 5.one number is missing
(#) whalaky válasza digit99 hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
I have not tested, but maybe so ....

  1. float temp_f;
  2.  
  3. temp_f = ( temp_h + ( bit_test(temp_l,7) ? .5 : 0 ) ) - TEMP_CORR;
  4. printf( display_putc,"\f"%4.1f °C",temp_f );
(#) digit99 válasza whalaky hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Does not work.Steel have problem to display correctly temperature under -10c.Does any one have some solution?
Thanks in advance
(#) whalaky válasza digit99 hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
(#) digit99 válasza whalaky hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
I don't known how to do that .I have error on Â!
I try to erase but error is on °C
(#) whalaky válasza digit99 hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
It's just a bug
correctly printf( display_putc,"\f"%4.1f oC",temp_f );

o the degree
the site does not like the degree symbol
(#) whalaky válasza digit99 hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
First calculate correctly the measured temperature to float variable, after add the correction value if neeaded.
(#) digit99 válasza whalaky hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
I am diffused. Do not know, always have a error.Is possible to put in a source code for me.Thanks

dcf77.zip
    
(#) whalaky válasza digit99 hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Compiled. No error. What version of the compiler you use?
What is the error code and error message?

Memory usage: ROM=38% RAM=25% - 30%
0 Errors, 0 Warnings.


If you need correction, modify your m_tem.c to
  1. return (data - TEMP_KORR);
(#) digit99 válasza whalaky hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
I think the problem is somewhere else. Everything is show on the display ok. Measurement temperature is also ok until come to measure under -10`C.Then is mowed for one places only half of display. I can't see one number correctly .Here the photo.
Következő: »»   12 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem