Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   117 / 580
(#) stenglt hozzászólása Nov 13, 2011 /
 
Sziasztok !

Zanussi FLS 624 C tipusú mosógépben tönkrement a programkapcsoló szervomotorja, ha valakinek van ilyen selejt mosógépe de jó szervomotorral, vagy esetleg tud valami megoldást kérem szóljon.

Köszi.
(#) KBala hozzászólása Nov 13, 2011 /
 
Sziasztok Van egy WHIRLPOOL AWT-2284 mosogépem A program megy rendesen. Csak nem centriz! Tudnátok segiteni?
(#) zolika60 válasza KBala hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
A szintérzékelőt nézted már? Ha soknak érzi a vizet, nem indul a centrifuga.
(#) KBala válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Igen ki is pucoltam. A csövét is.
(#) fjanos951 válasza KBala hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Szia!
A vizet kinyomja a szivattyú, azt megfigyelted-e?
(#) KBala válasza fjanos951 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
A szivatyúmotor biztos hogy mükszik. Hogy kinyomja e azt nem probáltam. De a centris programra ha teszem, elég sürün megy. Régen volt már ilyen mosogépem, Azzal nem volt gondom. Ezt meg csak úgy kaptam. Ha meg tudom csinálni. De sajna elakattam. Amikor levettem az oldal lemezt és átnéztem az összes csatlakozolyát befulytam contaksprével akkor elindult a centrije. Visszaraktam é utána kipucoltam a szint szabályzóját azota éphogy elindul a centri. Mármint felpörög de már utána le is áll és folytatja a programot. Egyszoval a centrizés az kb: 15 másodperc. Nem értem miért.
(#) zolika60 válasza KBala hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Szénkefe nem kopott nagyon? Centrifuga üzemben több áram szalad rajta, lehet az okoz gondot.
(#) fjanos951 válasza KBala hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Szia!
Ha megnézed a szénkeféket és jónak találod őket, akkor cseréld ki azt a két relét, amelyik a főmotor irányváltását végzi. 90% esélyt adok arra, hogy a relék érintkezői kicsit elhasználódtak és megnőtt az átmeneti ellenállásuk.Ezek tudnak bizonytalan működést okozni. Esetleg még eeprom hiba is lehet, de a két relét egyszerűbb kicserélni.
Üdv. fjanos951
(#) KBala válasza fjanos951 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Szia. Én azt pontosan hol találom ezen a tipuson?
(#) fjanos951 válasza KBala hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Szia!
Azt én nem tudhatom, mert még ilyen mosógépet nem láttam, de a relék nagy valószínűséggel a vezérlőpanelon vannak beforrasztva. Csinálj egy fényképet a panelról, hátha akkor többet tudok segíteni.
(#) fjanos951 válasza KBala hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Van itt egy kapcsolási rajz, hátha segít. Én is csak ennyit tudok az awt 2284-ről.
(#) KBala válasza fjanos951 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Köszönöm a kapcsolási rajzot. Holnapra fel tudom tenni a panelt képbe.
(#) lukovicsek hozzászólása Nov 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Nemtudom találkozott e valaki ilyen problémával.
Egy AWT 51-valahanyas gép szokásos ELBI panellel ami ha rákezd centrizni akkor felpörgés közben leál és egyből tovább is teszi magát és kiis kapcsol. A gépbe biztos nincs hiba mert másik panellel megy már mindent átnéztem a panelen kondi amék gyenge volt azt cseréltem, próbáltam az epromot másikra cserélni de két másikból egyet sem fogadott el.
Ha valakinek van ötlete az kérem osza meg velem.

Üdv. Laci!
(#) józsi100 válasza fjanos951 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Köszi! Megnézem.
(#) fjanos951 válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Szia!
Ez a hiba nagyon hasonlít kbala mosógépe által produkálthoz. Szerintem ugyanazokat a dolgokat kellene megnézni neked is. Főleg a relékkel van nagyon rossz tapasztalatom. Az én indesitemmel 2-3 hónapig küszködtem időszakos hibával. Cseréltem eepromot. ULN2003 tranzisztor array-t. Szénkeféket, nyomásérzékelőt átvizsgáltam, a hiba újra és újra előjött. Végül kínomban kicseréltem az összes relét, és láss csodát, a hiba azóta sem jött.
Üdv. János
(#) lukovicsek válasza fjanos951 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Szia. Az igazság az, hogy már nagyonsok ilyen panelt javitottam ehez a hibához hasonlót még nem tapasztaltam már a reléket is megbontottam felülről hogy nincs e benük forrósodás vagy olvadás nyom, de mivel már másat én sem tudok szerintem is kicserélgetem és ha akkor is ,akkor ennyi. Kösz a tippet. :no:
Üdv. Laci!
(#) KBala válasza fjanos951 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Szia itt vannak a képek. Három relé van. Egy szürke meg két egyforma fekete. Illetve lenne még egy olyan kérdésem hogy az orán belül nem lehet a hiba? Ott az érintkezök esetleg contakt hiba?
(#) fjanos951 válasza KBala hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Szia!
A szürke az nem relé, hanem kondenzátor. A fekete lesz a relé, de nem értem a panelnak miért a hátuljáról csináltál egy összefüggő képet, ahol semmi érdekes nincs, az elejéről meg nincs egy teljes kép. A két feketét cseréld ki, ha tudsz szerezni olyat vagy valami kiváltó típust. Az órán belül meg bármi lehet, nem ismerem.
Üdv. János
(#) KBala válasza fjanos951 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Azért igy csináltam a képet mert a másik oldalán csak pár kütyü van de küldöm azt is. A feketékböl melyiket?

PICT0321.JPG
    
(#) fjanos951 válasza KBala hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Hali!
Nem értem, ahol a relék vannak, az nem látszik a lemeztől, vagy hol vannak a relék? De mindegy végül is a két fekete a relé és azokat kellene megvizsgálni vagy cserélni, ha tudsz vásárolni helyettük másikakakat. Más panel nincs is a mosógépben, csak ez és ezen van minden?
(#) KBala válasza fjanos951 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Szia. Igen ez az egy panel van csak.

PICT0322.JPG
    
(#) bogumil13 hozzászólása Nov 15, 2011 /
 
üdv mindenkinek!segitséget szeretnék kérni egy Whirpool AWT 2285 tipushoz.A hibajelenség:nem füt,nem centriz,nem vesz fel vizet.Tulajdonképpen megy a moso rész kb 3-4 et forog aztán szivattyuz végnélkül.Bárhova kapcsolom csak ezt csinálja,viszont ha a fökapcsal kikapcs,aztán be akkor megáll a szivattyu és megint mos 3-4 et,és kezdödik minden elölröl.köszönök minden segitséget elöre is!
(#) fjanos951 válasza KBala hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Hali!
Megnéztem a képet, nem sok más van azon a panelen, úgyhogy a két feketét cseréld ki!
(#) zoz11 válasza fjanos951 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Hello
Én nem relé cserével kezdeném, hanem először megmérném a táp kondiját, nagy szürke X2-es, ha ez veszít a kapacitásából, szintén ilyesmi hibákat produkál.

Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza bogumil13 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Hello
Fűtőbetét testzárlat így elsőre, vagy esetleg kopott kefék a motorba.
Üdv: Zoltán
(#) fjanos951 válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Hali!
A nagy szürke inkább zavarszűrőnek tűnik, mivel csak 1 mikro és 275V AC. Az elkokat viszont ki lehetne cserélni valóban.
(#) bogumil13 válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Hello
Fütöbetét jó,szénkefék is.Ezen kivül mi lehet még?Üdv.Endre
(#) bogumil13 válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Hogyha testzárlatos lenne,és lekötném a fütést akkor ist uezt produkálná?
(#) zoz11 válasza fjanos951 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Hello
Ezt nagyon rosszul tudod, azon a kondin keresztül állítja elő a panelnak a szükséges tápfeszültséget zener diódák segítségével, ha ilyen táp van akkor az elkók nem fekszenek ki mivel max 100Hz-es frekivel vannak terhelve, viszont az a bizonyos kondi nagy igénybevételnek van kitéve. Nem hiába X2-es?
Interneten nézz utána, előszeretettel használják ilyesmi panelokon, és nagyon sokszor ez a hiba forrása.

Üdv: Zoltán
(#) fjanos951 válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Hali!
Én erről a panelról csak annyit tudok, ami azon a gagyi rajzon látható, de az biztos, hogy ez a kondi nem elko. Márpedig másfajta kondiknak azért nem szokott a kapacitása lényegesen megváltozni, ugyanis nem bírnak kiszáradni, stb. De mondom, nem láttam még ilyen panelt közelről, úgyhogy nem vitatom amit mondasz.
Üdv. János
Következő: »»   117 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem