Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   947 / 2486
(#) popey12345 hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Sziasztok.Egy ismerőstől vennék egy erősítőt de bizonytalan vagyok benne h az ára korrekt e és h jó e az erősítő.itt a link http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/professzionalis_stud...53447/ ha van valakinek infója légyszi írjon választ köszönöm!
(#) szamóca válasza popey12345 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Ez nem vásárlási tanácsok topik. Ha kell Neked vedd meg, mert ennyiért nem építed meg, mivel ez a téma arról szólna.
(#) deadlyroberta válasza Turbina33 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
65 volt amennyi kijön nekem.
(#) deadlyroberta hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Sziasztok http://diyaudioprojects.com/Solid/ZCA/ZCA.htm link alatt szereplő erősítőt akartam megépíteni, csak nem mosfetel hanem tranzisztorral. Keveslem a kivehető teljesítményt, én a 15 ohm-os ellenállás helyett transzformátort tettem bele az probléma? 0 dB-es kivezérlésen torzít!
(#) saraha válasza deadlyroberta hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Szia.Azt én is megépítettem még régebben és elég jól is szólt az a 4-5W.
Mondjuk én nem trafót használtam ellenállás helyett meg nem is tranyót, FET helyett
(#) deadlyroberta válasza saraha hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Feltétlen szükséges annyi ellenállás? BD249 van most itthon, abból főzök ami van. Műveleti kell hozzá?
(#) saraha válasza deadlyroberta hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Igen kell, meg jó sok puffer az nem árt hozzá.A BD-t felejtsd is el... 2sk1058 a tuti abból is az eredeti!
Előfok nem muszáj hozzá,ha arra gondoltál egy sima hangkártya kihajtja.
(#) deadlyroberta válasza saraha hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Kapcsolóüzemű 18volt/90Watt van itthon nekem.BD-vel próbálom hátha... ellenállásom viszont végképp nincs itthon.
(#) emersys válasza deadlyroberta hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Szia az tranyóval az életben nem fog rendessen működni sajna..
Ha utánaszámolsz, hogy a kapcsolásban jóval másabb a fet nyitófesze, az már mindent elmond..
Tipp: Laptop tápodra vigyázz, nehogy a kapcsolófetek megadják magukat.
Léteznek npn/pnp szimpla tranyós alapkapcsolások amiket egyszerűen betudsz állítani az A osztályú működésre.
(#) saraha válasza deadlyroberta hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Idézet:
„BD-vel próbálom hátha...”

Teljesen felesleges....hagyd a csudába és próbálkozz más A osztályúval.
(#) deadlyroberta válasza emersys hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Esetleg tudsz valami npn se 1 tranzisztoros A osztályú-t?
(#) Falconer válasza emersys hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Szia!
Autóhifi erősítőről van szó, ott nem nagyon szoktak ilyen védelmeket berakni. Egyébként az egyetlen védelmi intézkedés amit tudok tenni és tettem is, hogy tudom mi a fejegységről jövő vonali jelszint maximuma és ahhoz állítom be a végfok bemeneti érzékenységét, így képtelenség túlhajtani vele.
(#) reloop válasza deadlyroberta hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
(#) emersys válasza Falconer hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Értelek már.
Elnézést, nem tudtam,hogy kocsi erősítőről van szó.
Ott valóban betudod állítani a fejegységen, a kivezérlés nagyságát.
(#) szamóca válasza deadlyroberta hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Ilyenkor szeretném tudni, hogy merre laksz, és van-e valamilyen nagyobb folyó a közeletekben.
(#) deadlyroberta válasza reloop hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Ez volt inkább, csak mondom nem izzóval stb... hanem tranzisztor-transzformátorral.
(#) deadlyroberta válasza reloop hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
két kapcsolás szinte egyforma...
(#) deadlyroberta válasza szamóca hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Mert? Nekem annyi jön ki, +65,-65 volt.
(#) reloop válasza deadlyroberta hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Ezt az egytranzisztorosban találtam.
(#) szamóca válasza deadlyroberta hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Bővebben: Link
Szerinted 65V fesztűrésű 12mF-os kondit gyárilag határértéken járatnak? Ez időzített bomba, és nem pufferelkó lenne. Küldj egy képet amin látszik a megegyező típusszám, és multiméteren az üzem közbeni tápfeszültség.
(#) Haliapu válasza emersys hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Szia, itt a kapcsi rajz csak némi változtatás van rajta. Egy pár tranyó és fettek tipusa változott Az IRF452 helyett IRF460, BC556 helyett 2N5401, BC546 helyett 2N5551,az MJE15030 helyett MJE340,és végül az MJE15031 helyett MJE350, van benne. Volt benne egy egyszerű 5 tranzisztoros védelem külön egy nyákon de valami miatt szénné égett. Nem kerestem a meghibásodás okát kihajítottam belőlle. .A vég fokokat ki próbáltam védelem nélkül hatalmasat szolnak,szép tiszta dinamikus és brutális hangja van.
(#) Haliapu hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Bocsi itt a rajz az előbb lemaradt.
(#) emersys válasza Haliapu hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Pont a png-t nem tudom megnyitni
Örülök, hogy beváltak a 2n szériás tranyák, én már a bc helyett ha kell inkább átméretezem a munkapontot, de csak a 2n5401/5551-et használom.. :yes:
Rengetegszer ráfaragtam a sok hamisított bc szériákkal..
Hétvégén elkezdek agyalni a védelmeden..
(#) emersys válasza emersys hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Az a külön nyákos megoldás szerintem komplementer szimmetrikus végfokra volt tervezve, ezért égett szét.
Neked meg ez n-mos kvázi komplemeter kapcsolásban.
(#) deadlyroberta válasza szamóca hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Bele bele teheti, el is fog indulni akár 2x12 voltrol is.
(#) pinyó39 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Mit csodálkozol? A 600-as Ágotában a 42 voltos trafó a 63 voltos kondikat tölti.
(#) szamóca válasza deadlyroberta hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Állítsd már le magad!
(#) szamóca válasza pinyó39 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Ez nem csodálkozás kérdése, hanem egyszerűen a biztonsági szabályok be nem tartása. Minimum 10%-al kell legalább a kondi feszültségtűrése alatt tervezni a pufferelt csúcsnak. Az hogy még épp elbírja az egyenirányított feszültséget pár Volt különbséggel, vagy ne adj isten pont annyin megy, mert van gyári biztonsági ráhagyás is, szórás is, az még nem megnyugtató.
(#) pinyó39 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Nekem mondhatod a régi cégnél ahol dolgoztam kondifejlesztés és gyártás is volt, mindenesetre érdekes hogy a fiókból kiemelt negyven éves német kondi jobb paramétereket mutat mint amit az új kapcsolóüzemre ajánlott miniatűr csodák. Egy valamit magára adó gyártó régen azért mint feszültségben, mint kapacitásban jóval többet tudó kondit gyártott annál amit a palástra ráírt
(#) szamóca válasza pinyó39 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Én is olyanokat használok.
Következő: »»   947 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem