Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   17 / 125
(#) Hammer0 válasza Hammer0 hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Köszönöm a válaszokat, közben egy ismerösnél lelestem a bekötést ahol 3 eres vezerékkel van megoldva közvetlen a kazántól, N, L, 1 és a 2-esre az L-töl áthuzva, csak az a gondom, hogy a kazán (FÉG) oldalit nem ismerem. A végén maradok a kazán melletti bekötésnél azaz nem tudom ráhuzni a sajat kazán tipusra.
(#) Kovabe válasza Hammer0 hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Szia bocsi már nem emléxem a beszélgetés elejére de amit ismerösödnél láttál az az ujjabb készülékeknél nem ajánlott.
(#) proba válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Szerintem a régebbieknél is kikerül némi funkciót ,bár ez lehet nem látványos.Ha mégiscsak fel kerül a vevő ,annak a jele relével lent megismételve ,az érintő viszont gond nélkül beköthető a régi termosztát záró érintő helyére bármilyen kazánba.
(#) trh hozzászólása Nov 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Végigolvastam, a problémám elég sablonos, MMG thermosztát csere Q7RF-re. Azt értem is (remélem jól...) hogy a mostani MMG 1->N; MMG 2->L; MMG 4->2 és L-1 átkötés alapján működhet is. De nekiálltam feszültségeket mérni, (még úgy hogy fent van az MMG) és:
kikapcsolt thermosztátnál 1 - 4 kapcsok közt 0, 1 - 2 kapcsok közt 130V
bekapcsolt thermosztátnál 2 - 4 közt 0, 1 - 2 közt 80V a feszültség.
Ez hogy lehet? A kazán/thermosztát zavar be? A konnektort kimértem, az 220, a műszer rendben van. Elég lesz ez a Q7RFnek mint saját táp? A kazán egy Buderus logamax U052 (vagy 054).
(#) Bluebird76 hozzászólása Nov 14, 2011 /
 
Sziasztok! Némi segítségre lenne szükségem. Van egy Computherm q7 termosztátmo, amivel infrapaneleket szeretnék vezérelni. De nem bánnám, ha be tudnék iktatni egy mágneskapcsolót közéjük. Van egy Tesys LC1K0910p7-s mágneskapcsolóm. Hogyan tudnám ezt megvalósítani? Előre is köszi!
(#) proba válasza Bluebird76 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Fázis termosztát kapcsoló kontaktusa, mágneskapcsoló tekercse (A1 A2) , nulla.
Fázis, mágneskapcsoló érintő (L1 T1) ,infrapanel , nulla.
(#) Kovabe válasza trh hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Szia ha rám halgatsz akkor nem méregetsz csak anyit hogy min adja ki a rövidzárat a termosztát vevöje (ha esetleg nem tiszta a rajz) és bekötöd a kazán termosztát bemenöjeléhez.
(#) masek hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
sziasztok,
elöljárónak annyit, hogy nem vagyok nagy villanyszerelő..

- van egy BIASI 24S kombi gázcirkónk.
- eddig egy CEWAL RQ05 manuális szobatermosztát vezértelte.
- vettem használtan egy DANFOSS 7000 tipusú digitális termosztátot.

nem tudom bekötni az újat...
a falba 2 ér van behúzva (barna és kék)
sanszos, hogy rendes 220V van bennük, mivel a régi termosztátról azt írják, hogy azzal megy.
viszont az új 2 AA elemmel megy, és nem kéne neki 220 a leírás szerint, ha jól sejtem.

be szabad-e így kötni egyáltalán?
a DANFOSS-on 3 hely van: 1:COM, 2:ON és 3:OFF (Bővebben: Link)
mit hova kössek?

köszi előre is a válaszokat!
(#) proba válasza masek hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Kösd a COM-ra meg az ON -ra szerintem..
(#) satukam hozzászólása Nov 20, 2011 /
 
Hello! Van egy Q3 szobatermosztátom és digitális!

a nagy bajom az hogy a kazánt beállítom 60 fokra mármint a vízét, bent a szobában van 21 fok de ha 22 re állítom a kazán nem akar kapcsolni, de viszont nem nyulok semmihez a kazán magától kapcsolgat 10 percenként a Kazán az egy HŐTERM -25 ESB!

A bekötését az 1-2 kötöttem de akkor mért nem müködik ?

Valaki leírná nekem hogy most hogy lehetne beállítani hogy a kazán akkor kapcsoljon ha a termoszát mondja neki?
(#) Gafly válasza satukam hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Hőterm kazán címszó alatt ugye erről beszélünk?
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Bocsánat, elveszett a hozzászólások lényegi része.
Tehát valami hasonló kazánod van ugye: Bővebben: Link
Nos ezek az ÖV (Öntött Vas ) kazánok alapvető üzemmódja az, hogy a beállított hőmérsékletű vizet előállítják (ha kell, ha nem ). Majd ebből vételeznek az egyes fűtési körök szivattyúval igény szerint...
Ha nem előírás szerint használjuk, akkor szét fog korrodálni (megeszi a rozsda) papírforma szerint.
Tehát az általad leírt viselkedés végülis normális.
Két jó hírem van:
- Nem vagyok szakember.
- Anyámnál vagy húsz éve nem rozsdásodott szét a kazán.
Kevésbé jó hír, hogy:
- Őrláng "alapjáratban" sokat fogyaszt.
- Kazán hőntartása is (mert ha nem kell fűteni, akkor is melegen tartjuk)...
(#) Purple hozzászólása Nov 20, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek!

Elnézést, de lehet hogy már kérdezte valaki de MMG AM termosztátot szeretnék Q7RF termosztátra cserélni. Az MMG-ben 3 vezeték van bekötve 1-es, 2-es, 3-as. A fázis ceruzával megnéztem 1-es bekötésnél nem világít, 2-es és a 3-as bekötésnél fázist mutat. A Q7RF-en mit hova kössek. Kérem aha valaki tud segítsen. Előre is köszönöm.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Esetleg ez is segíthet: Bővebben: Link
(#) Gafly válasza Purple hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Ezt úgy nézted, hogy a régi termosztát volt fent és múködött éppen a kazán?
(#) Purple válasza Gafly hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Igen, most néztem és megy a kazán
(#) Gafly válasza Purple hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Akkor arra két pontra kösd ahol világít a fázisceruza.
A harmadik pont a nulla, ami a ennek a termosztátnak nem kell (előfűtés és éjszakai hőfoksüllyesztéshez kell neki, de az új termosztát ezt szoftveresen csinálja).
(#) Purple válasza Gafly hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
köszi, megpróbálom.
remélem működni fog
(#) masek válasza proba hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
helló, COM-ra és ON-ra kötve tökéletesen működik. kösz a segítséget
(#) öcsi123 hozzászólása Nov 23, 2011 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Vettem egy MQ7 szoba termosztátot és szeretném bekötni egy junker kazánba amiből három vezeték jön ki barna/kék/ zöldes sárga. a vezérlő egységbe hova kell be kötni

Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) seatcordoba hozzászólása Nov 23, 2011 /
 
Sziasztok a problémám a következő vaillant vrt 40 es termosztátom van 7,8,9 kapcsolópontal,de a computherm q7-es termosztáton 1,2,3kapcsolópont van,nem találok sehol bekötési rajzot hozzá,valaki tudna nekem segíteni,hogy mit,hova kössek???
Elöre is köszönöm.
(#) moele válasza öcsi123 hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Szia !
Melyik fajta ill. tip. Junker kazán ? A bekötésnél nem mindegy ! A Q7-es bekötése 2-pontos. A 3-as kapocs a 'hűtés' vezérlésre van. Az 1-2 kapcsokra kell kötni a fűtésnél a vezérlést. A Junker bekötési tábl.ill egy kép kellene mivel 3-pontos a bekötés. Valószínű, hogy a barna - kék a bekötése és a sárgászöld nem kell. Pontosítani azonban csak a kapocstábla ill. rajza segíthet nekem. Vigyázz 230V~ feszültség is lehet, attól függ milyen tip. a kazán ! :felkialtas:
Üdv.: moele
(#) moele válasza seatcordoba hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Szia !
A vezérlés bekötés a Q7-nél az 1-2 kapocs ! A 3-ast nem szabad bekötni ! A VRT40-es-be 3-pont van bekötve a hőfok süllyesztés miatt. Itt a nulla vezetőt is bekötötték, az újba nem szabad bekötni ! Vigyázz 230V~ :felkialtas:
Üdv.: moele
(#) seatcordoba hozzászólása Nov 23, 2011 /
 
vaillant a kazánom,is a vrt-n 7barna,8kék,9sárgászöld
a q7.hez pedig az 1-2-est írják fűtéshez,csak az 1-2 esbe hogy van vajon a sorrend,sehol nem találom a kapcsolári rajzot,még neten sem
(#) öcsi123 válasza moele hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
szia a kazán típusa junker zw 20kd
http://zw20.neobase.hu/sites/zw20.neobase.hu/files/junkers/szerelesi%20utmutato_zw20-kd%20.pdf
itt megtalálod a kapcs rajzot.
azt elfelejtetem mondani a q7 rf es
előre is köszi
(#) moele válasza seatcordoba hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Itt megtalálod ! Bővebben: Link
(#) moele válasza öcsi123 hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
A Q7RF - itt van.
Bővebben: Link
(#) öcsi123 válasza moele hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
az meg van csak mit hova kell bedugni
(#) seatcordoba válasza moele hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
1No 2Com ez eddig is megvolt ide már mindegy melyiket hova kötöm?
(#) moele válasza seatcordoba hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Mindegy, hogy melyiket hova ! Viszont a nulla vezetőt keresd ki, nehogy bekösd mert zárlatot csinálsz vagy tönkreteheted a termosztátot!
Következő: »»   17 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem