Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számlapok és előlapok készítése
Lapozás: OK   12 / 34
(#) karesz01 válasza _BiG_ hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Szia te honnan töltötted le a programot?
Nem csak próbaverzió?üdv karesz01
(#) HA5AWS válasza gyök2 hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Szia gyök2!
Szeretném megkérdezni, hogy a magyar nyelvi filet honnan lehet megszerezni. Megvan a 3.0 verzió de angol.
Köszönöm: Gábor
(#) _BiG_ válasza karesz01 hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Valami rapidshare-s darab, gugli adta a linket. Ez egy rar-ba gyömöszölt iso, daemon tools-szal felmountoltam és telepítettem. Angol és német nyelvű, én az angolt használom, mert azt értem.
Nem regisztrált, de nem is sipákolt eddig és jelét sem látom, hogy fog valamikor. Ha mégis megtenné, akkor én is sipákolni fogok
(#) gyök2 válasza HA5AWS hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Sehol nincs ilyen magyar nyelvi fájl. Az exe-t fordítottam le magamnak.
(#) HA5AWS válasza gyök2 hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Köszönöm!
Gábor
(#) karesz01 válasza _BiG_ hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
köszi megtaláltam!
(#) Attis 79 válasza gyök2 hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Üdv.
Esetleg ezt megkaphatom én? (exe-t magyarul)
(#) gyök2 válasza Attis 79 hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Ha hitelt érdemlően tudod bizonyítani hogy megvetted a programot akkor igen. Ellenkező esetben sajnos nem áll módomban elküldeni. Ugyan is én pénzt adtam érte és nem szokásom a pénzt kidobni az ablakon. A másik dolog hogy miért nem rakom föl csak úgy, mert ennek az exe-nek a segítségével bárkinek ingyen lehetne FrontDesigne-re ami viszont már varez tevékenység. És ezt itt a HE-n nem megengedett. Remélem megérted amiket írtam.
(#) Action2K válasza gyök2 hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Halkan megjegyzem, hogy az exe magyarítása sem legális tevékenység, még akkor sem, ha megvetted. Hacsak nem kaptál erre írásos engedélyt a készítőktől.
(#) Attis 79 válasza gyök2 hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Természetesen értem amit írtál.ÉS nem vettem meg a programot(nem adtam pénz érte)DE ha a program fent van a netten és szabadon le tölthető akkor mért is kellene megvegyem?Nem kereskedelmi célra akartam használni hanem csak itthon akartam egy két dolgot megoldani.Persze ez nem mentség még a dologra hogy miért nem vettem meg.De azért köszi a tájékoztatást.
(#) bbb válasza Action2K hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
A DesignSpark PCB topikban pont ezt írtam én is

Alternatív javaslat, hogy a készítőknek a figyelmét fel lehet hívni arra a nagyszerű lehetőségre, hogy egy külső forrásból olvassa be a nyelvi fájlt...
(#) gyök2 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Ezért is írtam hogy magamnak fordítottam le.
(#) gyök2 válasza Attis 79 hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
A netről teljes funkcionalitású és "örök életű" fizetős programokat csak úgy tudsz szabadon letölteni ha az lopott vagy feltört.
(#) Moderátor hozzászólása Nov 30, 2011
 
Uraim! Ez nem szabadalmi topic, a témája a számlapok és előlapok készítése, nem pedig a jogászkodás!
(Nem mellékesen a HE nem támogat, és nem tűr meg semmiféle warez, és hacker tevékenységet, úgyhogy kérem, hogy mindenki szíveskedjék visszatérni a témához!
Köszönöm.
(#) kameleon2 válasza gyök2 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Sziasztok!
- vagy letöltöd az ingyenes OpenOffice-t és azzal készítesz előlapot OO draw! - ahogyan én javasoltam az előzőekben. Nem előlapokra specializálták, de kitűnően alkalmas az elkészítésükre, tekintve, hogy vektoros. További nem elhanyagolható előnye, hogy amit 10 éve készítettem, ma is meg tudom nyitni, valamint, hogy akár 10-20 előlapot is tárolhatsz egyetlen fájlban és a végeredmény néhány kbyte! Az elkészült előlapot azután akár bitképként is kimentheted, így a sketchupban is felhasználható a 3D-s terveknél.
(#) gyök2 válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Szia!
Én is használom a Libre-OpenOffic Draw-ot. Csak itt egy müszerskála megrajzolásának lehetőségéről érdeklődtek a FrontDesigner-ben. Egyébként a műszerskálákat egyszerűbb megrajzolni a skálaasszisztens segítségével a FronDesigner-ben mint a LibreOffice Draw-ban.
(#) kameleon2 válasza gyök2 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
SZiasztok!
Nyilván egy célprogram kellően gyors lehet, de szerintem ez is csak gyakorlat kérdése. Ha megvan, hogy hány fokonként kellenek a skálabeosztások, elég gyorsan lehet Copy-paste-elni a fokos osztásokat és határológörbézni, méretre vágni, valamint az OO-ban több lehetőség van, mivel nem behatárolt, hogy mire használod - így a díszítés stb. sokkal szebb is lehet, finomíthatod a vonalvastagságokat, illetve használhatsz akár bitképes logókat stb - igaz a frontdesignert nem használtam, nem tudom mire képes, de ugyebár fizetős... Gyanítom, ha nekem kellene műszerskála, igen gyorsan meg tudnám már csinálni így is. OO-ban. Sőt a vágólap segítségével alternatív skálákat is lehetne használni, mert copy-val ugyanoda illeszt egy másik lapon a program, ahová az előző lapon rajzoltad. Így több alternatívát is használhatsz. Ez jól jön, ha eltérő alskálákat használsz. A végén pedig ott a pdf egy gombnyomásra.
(#) Balaa16 hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Sziasztok!
A kérdésem az, hogy hogyan lehet a képen látható kijelzőt készíteni. Próbáltam írásvetítő fóliára nyomtatni, de az túl átlátszó.
Üdv! Balázs

kijelző.JPG
    
(#) lazi1234 hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Félve írok, mert nemrég egy kérdésemre nem választ kaptam, hanem ledorongolást, de...

Nekem bevált, mint előlap készítési mód.

3 rétegű rendszer.

1 réteg az előlap lemeze.
2 réteg vagy öntapadós fehér lap, vagy fotópapír.
3 réteg 1-2 mm vastag átlátszó plexi előlappal azonosan marva.

Nekem bejött, nem ugrik le a fólia, masszív, ha nincs ütve-vágva strapabíró, és fotó minőségű grafikát lehet felvinni.

Üdv, remélem megfeleltem a modik kényes cenzúratollának.
(#) Gafly válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Közönséges papirra kinyomtatod és utána lamináltatod?
(#) Balaa16 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm a választ. Már próbáltam így, de nem látszódik semmi belőle, kevés fény megy át a papíron. Nappali világosságnál nem lehet látni, csak sötétben.
Üdv! Balázs
(#) Gafly válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Pauszpapir?
Esetleg próbáld meg Akrilán lakkal, vagy egyéb folyadékkal áttetszőbbé tenni.
Esetleg homokfúvott üveg vagy plexi?
(#) bgsf válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Nagyon jó lett! Gratu!
(#) bbb válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Többször nyomtasd ki az írásvetítő fóliádra és több rétegben rakd egymásra. Amelyik rétegnél eléred a számodra ideális fényáteresztést, az lesz a nyerő. (Nekem ez 2 réteg után volt elég, igaz csak a fény megszínezésére használtam ott, ahol arra szükség volt, a grafika meg fotópapíron volt és erős fehér ledekkel világítottam át rajta)
(#) Action2K válasza lazi1234 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Szia! Nem tudom mi volt az előzővel baj, de ez okés. Az előlap technikádnak még az is lehet az előnye, hogy a plexit élvilágítva az előlap megvilágítható.
(#) kameleon2 válasza bgsf hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Köszönöm. Azóta számtalan előlapot készítettem OpenOffice-ban például ezekét. Itt a műanyag előlapok ki vannak fúrva (nemsokára már inkább marva) a ledeknél és a csatlakozóknál. Erre van ráragasztva az A4-es etikettre nyomtatott képből annyi amennyi csak kifér. Még A4-es méretben kap egy vékony, áttetsző, öntapadós füzetborító anyagot (olcsó és szabható), majd a végén méretre vágva kerül felragasztásra. Ahol a műanyag előlap ki van fúrva - és nincs szín printelve - átvilágít. Tetszetős, fényes előlapok készíthetőek így, amik nem kenődnek. Mellesleg az OOdraw-ból kiexportált PNG-ket a 3D rajzoknál is fel tudom használni (sketchup).
(#) Balaa16 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Szia!
Rájöttem, hogy hogyan lehet megcsinálni. Kinyomtatom írásvetítő fóliára a szöveget, ez elé teszek színes pauszpapírt, és az egész "szendvicset" laminálom. Így csak akkor lehet elolvasni a szöveget, ha hátulról meg van világítva.
Üdv! Balázs
(#) Balaa16 válasza bbb hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Szia!
Ezt is kipróbálom, lehet, hogy ez lesz a nyerő.
Üdv! Balázs
(#) berkesandor hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Építettem egy fémkeresőt, de az előlapot nem tudom hogyan csináljam.
Hogyan tudok ilyen kapcsolós előlapot csinálni? Valami speciális fóliával van az előlapra ragasztva?
Ilyet szeretnék: Bővebben: Link
(#) Tomi111 válasza berkesandor hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Üdv!

Én csinálnék az előlapra ill. mögé kis nyákos nyomógombokkal egy nyákot. A gombok tetejét egy síkban az előlappal fogatnám fel. Nyomtatnák megfelelő előlapot sima papírra, majd belaminálnám. Ezt felragasztanám kétoldalú ragasztószalaggal. Szerintem jó.
Ahol kijelző van, ott előtte kivágnám a papírt, így átlátszó lesz a fólia.

Üdv! Tomi
Következő: »»   12 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem