Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   877 / 1674
(#) Schnitt válasza AMD hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
A pákának nem gáz az egyenáram?
Vagy csak a TCP wellerek nem szeretik?
(#) vzoole válasza Schnitt hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Nem gáz, a Weller is csak a kapcsoló könnyebb beégése miatt nem szereti.
(#) patexati válasza vzoole hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
[OFF]És elég a TCP fűtőszál mert nem kapcsol ki a páka mivel felmágneseződik mert ugye a fűtőszál egyben egy tekercs is ami egyenáram hatására fix mágneses térrel rendelkezik.. Na ezért váltóáramúak jobbára a normális állomások és persze az egyenáramú dolgok jobban égetnek,korrodálnak,stb..[OFF]
(#) vzoole válasza patexati hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Valaki mutathatna nekem egy felmágneseződött pákát, mert még nem láttam, hiába hajtom egyenáramról az enyéimet.
És váltóáramról is felmágneseződik ennyi erővel, csak ott még a mágneses tér irányát is változtatja másodpercenként 100x. Az jobb?
(#) Johnny0004 válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Digi forrasztó.
Készült kép a belsőről is (bár mobilos, a fényképezőm akksija elfáradt).
Szigetelő szalag csak a toroidon van, de sajna át kellett tekernem, és most más nem volt itthon, amúgy 2,8 amperes, így nem melegszik. A csatik minden bontásból van, így olcsó volt
(#) karaszbandi válasza patexati hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Nem azért, de én tizen éve hajtom 24VDC-ről a wellwr kattogóst és semmi baja. Napi több órát üzemel.
(#) enree hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Vicsys mester Chronotempje * :csodalk:

*No No ! Nem huzigatjuk az oroszlán bajszát !
(#) patexati válasza vzoole hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Akkor majd mérd meg hány fokon kapcsol ki egyen és hány fokon váltó táplálással! Biztos nem tartja a megadott hőfokot a hegy és más a hőprofil is.. TCP pákánál pont ez a lényeg,hogy magnetikusan kapcsol mit az egyenáram megzavar.. Ha nem így lenne akkor az is fel lenne tüntetve nem gondolod? Ha ez neked mindegy akkor minek Weller? Váltóáramnál nincs állandó polaritású mágneses tér az egyenárammal ellentétben..
(#) zenetom válasza enree hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Ez marhajó lett!
(#) enree válasza zenetom hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
:wave: köszi.
(#) enree válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Nem tudom, kinek van igaza, de ezért ki fogtok kapni...
(#) Panhard válasza enree hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
ha így leírod, akkor már csakazért is törölve lesz, és mindig a legjobb részek. Ugye modik Egyébként jó kis eszmecsere.
Jó lett a hőmérőd!
(#) AMD válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Azért festettem le belülről is ne látszódjon, hogy alumínium a doboz. Nehogy eltűnjön az éjszaka leple alatt a drágaságom.
(#) enree válasza Panhard hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Köszi
(#) AMD hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Már jó ideje egyenáramról hajtom a pákát és semmi hátrányát nem látom. Amikor az állomást készítettem akkor is labortápról ment.
(#) pepe091 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Szép a belseje is, tetszik!
Nem baj az ha bontásból van, sőt.. Véded a környezetet olcsó egyszóval hasznos dolog Tetszik hogy számítógép táp házba építetted bele!
Ha jön a nyár, és vége a vizsgáimnak, én is belefogok egy állomás építésébe, akkor már lesz időm rá, és lesz végre szabályozható pákám

Üdv!
(#) enree válasza enree hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Közkívánatra itt a nyákja. Vigyázzatok, mert a kijelző ugyan 16X2karakteres, de nagy méretű (szüleimnek készítettem) itt vettem.
(#) sny válasza patexati hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Nem a hőmérséklet tartásával lesz a probléma, mivel a curie pont elérésekor a pákahegy végére hegesztett anyag elveszíti mágnesességét. Viszont a magnastat elven működő pákáknál a főtőszál be- és kikapcsolását végző érintkezők (aranyozott) tönkremennek a DC feszültség miatt kialakuló elektromos ív miatt.
(#) (Felhasználó 46585) válasza sny hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Nem nagyon megy az tönkre, vagy alig gyorsabban, mintha AC-ről üzemelne. Ez a legfőbb oka, hogy a kis reléket, csak max 30 V-ig szabad egyenáram megszakítására használni. 24 V-on még jelentéktelen a kialakuló ív és az áram is nagyon kicsi. ( Az az érintkező pedig hihetetlenül jó anyagból van. )
(#) Moderátor hozzászólása Márc 23, 2012
 
Kérhetném, hogy az OFF-topic bejegyzéseket kerüljük? (Forrasztópáka egyen- vs. váltóáramú táplálása téma.)
Köszönöm.
(#) Johnny0004 válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Köszi!
Sajátot építesz majd, vagy innen valamelyiket?
(#) pepe091 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Majd mindenképp valamelyiket az oldalról, csak még azt nem tudom melyiket, nyárig eldöntöm
(#) janimester hozzászólása Márc 23, 2012 /
 
Sziasztok , mivel már nem bírtam tovább feküdni a megrándult térdem miatt befejeztem az első tranzisztoros erősítőm egyik paneljét ami második nekifutásra indult Mivel előszőr a hamis végtranyók szinte azonnal elfüstöltek. A hangja sokkalta jobban tetszik mint az eddigi ic-s végfokoké. Amúgy a kapcsolás innen az oldalról való .
(#) pleso válasza janimester hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Üdv!
Egy kérdés!
Mennyire volt megépíthető?
Mint külső szemlélő és után építő, szerinted kell-e valamit változtatni a nyákterven?
(#) klemo86 válasza janimester hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Na, ezek már hasonlítanak a BD249-250-ekre
(#) Zsoltipapa hozzászólása Márc 23, 2012 /
 
Sziasztok! Unalmamba barangoltam a neten,és rá akadtam a következő oldalra,és az 1ik barátommal elkészittettem a nyákját,amit most küldi.Remélem pöccre fog indúlni.Köszönet a nyák készitőjének.Üdv:
(#) storm hozzászólása Márc 23, 2012 /
 
Készülőben a nixie csöves óra, habár még sok munka van vele, ez csak a vezérlőpanelje
(#) janimester válasza pleso hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Szia, személy szerint semmit nem változtattam rajt elég jó. Viszont kicsit mégis érezni a hangján hogy nem klappol nálam valami ,szerintem azért van ez a fura hangzás mert a 249 jobban melegszik mint az 250 , ez szerintem azért van mert nincsenek bétára válogatva a tranyók valamint a nyugalmi áramot egyszerűen nem tudom állítani beáll 9mA környékére és hiába tekergetem a trimmert semmi nem történik ebben tanácstalan vagyok miért van , ha jól látom te készítetted ezt a kapcsit? Mert ha igen lenne pár kérdésem a konstrukcióról ha nem baj
(#) Zoli_bácsi válasza enree hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Nagyon szép! remek munka. (Látom passzol minden furat )
(#) enree válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Mint minden nyákon, ami te készítesz. :kalap:
Következő: »»   877 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem