Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Időzítő
 
Témaindító: Mekkmester, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 75
(#) czibo hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Arra szeretnék ötleteket, hogy egy négyszög jel T1 és T2 idejét egymástól függetlenül 1és 10 mp között lehessen állítani!
előre is köszi
(#) proli007 válasza czibo hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Hello!
Például.. Természetesen a kondik és ellenállások értékét az időzítésnek megfelelően változtatni kell.
üdv! proli007
(#) czibo válasza proli007 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Már sokféleképpen kipróbáltam az 555-öst így még nem.
Köszönöm szépen!
(#) Remci hozzászólása Jan 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Megcsináltam ezt a kapcsolást,jól is működik. A 2-es pontra egy nyomógombon keresztül adom az indító feszültséget. Viszont azt vettem észre ( véletlenül ), hogy ha a nyomó gombot nyomkodom úgy hogy nincs rajta a pozítív feszültség, akkor is elindul néha az időzítés. Ez mitől lehet? Az Ic kimenetén egy zümmer van és nem 12v-ról hanem 9v-ról járatom és az indító feszültség is 9v. De gondolom nem ez lehet a probléma. Esetleg rádió frekis zavar?
(#) proli007 válasza Remci hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Hello!
Ez elég természetes dolog, mert az 555 indítása egy kondin keresztül történik. Ez viszont gyors felfutású indító jelet feltételez. Így ha a bemenetre egy tranziens zavarjel érkezik, az is indítja az 555-öt. Korrekt megoldás a bementi jel integrálása, és ezt követő jelformálása lenne. Pld. egy RC tag a bemeneten, és egy ezt követő másik 555.
Próbálkozhatsz az R2-vel párhuzamosan kötött kondival lassítani a bementi jelet, de ennek integrálási ideje nem lehet több, mint R6/C1-é. Mert akkor nem fogja indítani a monostabilt.
üdv! proli007
(#) Remci válasza proli007 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Szia!

Értem. De érdekes volt, mert a nyomógombig menő vezeték max 10cm. Nem gondoltam hogy már ez is össze tud szedni annyi zavart hogy be billentse az 555-öst.Modjuk olyan helyen próbáltam ahol bőven van rádio frekis zavar ( Wifi,bébiőr,meg még sok más ).Viszont olyan helyre szántam felszerelni, ahová a déli harangszó is délután 3-kor ér ki,vagyis nem nagyon van ilyen rádiós kütyü.Próbaképp be tettem az R2-vel párhuzamosan egy 47nF-os kondit és utána már nem tapasztaltam a véletlen indulást.Vagy mekkora érték lenne ideális?
(#) kaqkk válasza Remci hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Én építettem dallamcsengőt 555-el és zenélős képeslap csipjéből . De az 555 bemenetére relét kellett tennem mert
random indulásokat produkált a nyomógomb vezetéke miatt.
(#) MACIKAM33 hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Építeni akarok egy időzítő, ütemadót.
Megterveztem a nyáktervet az áramköri rajzról és át kéne nézni, hogy működőképes-e?!
Ha valaki tudna segíteni megköszönném.

img001.jpg
    
(#) MACIKAM33 válasza MACIKAM33 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Ami lemaradt:
(#) ABU hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Kellett nekem is egy egyszerű időzítő szivattyú vezérléshez, 4020-ast használtam a feladatra. Készítettem egy exceles számolót, hogy egyszerűbb legyen kiszámítani az időzítés hosszát és az órajelet. Használjátok egészséggel
ABU

4020.xls
    
(#) anagma hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Üdv!
Segítséget szeretnék kérni egy olyan időzítő építésében,amely :
5-15 percenként kb 2secre ad egy impulzust amivel közvetett vagy közvetlen módon egy ledet megtudok hajtani.A lényeg az lenne,hogy véletlenszerűen villanna fel és két villanás közötti időtartam változni 5-15 perc között.
Merre keresgéljek,vagy induljak el?
Előre is köszönöm.
(#) kaqkk válasza anagma hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Ilyen kapcsolást szerintem nem fogsz találni , ezt meg kell tervezned építened . Egyébként mi lenne a célja ?
(#) anagma válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Sejtettem,hogy ez lesz a válasz,de nem tudom merre induljak a tervezésben... Egyébkét fotós célokat szolgálna, ha minden igaz.
(#) Gibsonka hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Olyan iker 230V-os földelt digitalis vezérlésű konnektort szertnék építeni ha lehetséges, mellyel az A és B konnektorban felváltva 30másodpercig van a 230V/10A jelen.
(#) dobo válasza Gibsonka hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Ehez csak egy 555-ös áramkör kell és egy relé ami 2 áramkörös és fél óránként behúz. Keresgélj kicsit a topikok között és megtalálsz mindent
(#) Gibsonka válasza dobo hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Köszönöm a gyors átgondolatlan választ! Tudtommal a 30 másodperc az nem félóra. Üdv.
(#) kadarist válasza Gibsonka hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
A "fél óránként" helyett fél percenként lesz a jó szöveg, a többi stimmel.
(#) kaqkk válasza anagma hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
először is nézd meg a datasheet en a 4060 adatlapját ott(valószínűleg találsz példakapcsolást is)
(#) Gyula77 hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék tőletek kérni.
Olyan késleltetett bekapcsolást létrehozó kapcsolást keresek, amely a következőknek kellene, hogy megfeleljen:

- tápfeszültség 12-24V
- TTL indítójel az időzítés elindításához (az indítás kezdetétől a kikapcsolás végéig jelen van)
-a kimeneten 24V-os relé kapcsolása
- késleltetési idő 1-2 perc

A működése röviden:

A bemeneten egy OR kaputól megkapja az indító jelet amely elindítja a késleltetést. A késleltetés letelte után behúz a kimeneten lévő relé, amely behúzva marad a bemeneti jel meglétéig. A bemenő jel elvesztése után a relé kikapcsol. Újabb bemenő jel esetén a folyamat újra indul.
A relé tekercsének az egyik lába folyamatosan a +24V Ut van, tehát a nullát kell kapcsolni a folyamatban.
Üzemelés szempontjából stabilnak kell akár napi 24órás üzemre kell hogy tervezve legyen.

Aki esetleg hasonló dolgot látott vagy épített kérem segítsen.

Köszönöm
(#) druxter hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Üdv!


Olyan kapcsolás kellene nekem, amely 0-10 sec között potival állítható, és egy relét húz meg a beállított időre majd elenged. Ami még kritérium, hogy egy lábkapcsolóval szeretném működtetni. A lábkapcsolót lenyomom, vagy nyomva tartom az időzítés végéig és azon túl is, akkor is csak a beállított ideid húzzon be a relé. 12 Voltos áramkör kellene, hogy legyen. Egy gépből hiányzik ez a kis kiegészítés.

Előre is köszi!
(#) vilmosd válasza druxter hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Nezzel szet az 555 topikban. Biztos talalsz egy par kapcsolast monoflopra.
(#) druxter hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
azt sem tudtam mit keressek, időhiányban szenvedek, csak rá rá tudok nézni a forumra is. Nekem ha valaki berakna egy komplett egyszerű kapcsolást, annak örülnék a legjobban.
(#) cNobody válasza druxter hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Bővebben: Link
Talán ez pont az amit keresel. Csak össze kell forrasztani.
(#) druxter válasza cNobody hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Pont ilyen kellene, de hétvégére s.o.s. lenne, hogy kész legyen. Igaz ennek a kapcsolásnak csak az egyik fele is elég lenne
(#) kadarist válasza druxter hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szia!
Ha már gyári megoldásoknál tartunk, akkor válassz egy elengedéskésleltetésű, impulzusvezérelt időrelé típust: CRM-91H.
(#) druxter hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Én kissé olcsóbban akarom kihozni, és ha ezt lehet is mért ne tenném. Nem kell nekem 10-en ezres időrelék és társaik
(#) szepe.viktor hozzászólása Ápr 8, 2012 /
 
Jó napot kívánok kedves HE fórumosok!

Kérlek titeket, rajzoljatok nekem egy áramkört, ami egy 9V 1000mA-os tápú szintetizátort bekapcsol 10 mp-re állandó feszültséggel. Ha lehet a 9V-os táp legyen megfelelő neki. Állandó feszültségre van szükség. Egy nyomógombbal indulna a 10 mp. Utána áramtalanítani szükséges. Újabb gombnyomásra ismét be kell kapcsolnia 10 mp-re. Ha lehet néhány egyszerű analóg alkatrészből álljon, de csak ha lehet.
Nem értem az elektronikához tevőleg, csak le tudom forrasztani.
(#) proli007 válasza szepe.viktor hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Hello!
Vagy nem értem amit írsz, vagy nem vagy következetes. Ezek szerint..
- Van egy szintetizátor, és ehhez egy 9V-os adapter.
- A 9V-ot kellene a szintetizátorra kapcsolni 10 másodpercig, ha megnyomsz egy nyomógombot.
- Mit értesz az alatt, hogy "Állandó feszültségre van szükség"?
- "Utána áramtalanítani szükséges" mit kell áramtalanítani és miért?
üdv! proli007
(#) szepe.viktor válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Kedves proli007!

Köszönöm szépen a soraidat!
Az áramkörtől megkívánom, hogy ne igényeljen külön tápot, hanem a 9V-ról üzemeljen. Egyrészt ezt értettem.
Másrészt az "állandó feszültség" azt jelenti, hogy a 10 mp elejétől végéig 9V 1000mA-re van szükség.
Az "utána áramtalanítani" pedig azt jelenti, hogy a 10 mp után automatikusan el kell venni az áramot fogyasztótól, a szintetizátortól.
Remélem te értesz az eletronikához gyakorlatilag.
Minden jót kívánok neked!
(#) proli007 válasza szepe.viktor hozzászólására (») Ápr 9, 2012 / 1
 
Hello!
Értem, akkor a dolog, a mellékelt rajz szerint megoldható. Két kritérium van, az egyik, hogy a tranzisztor a negatív ágat szakítja meg (Ez nem gond, ha az adapteren csak ez az egy fogyasztó van), a másik, hogy ha a nyomógombot 10 másodperc idő felett is nyomva tartod, akkor az időzítés addig fog tartani, míg a gombot nyomod. (Esetleg az adapter hálózatra kapcsolásakor, egyből fog egy 10sec időzítés lefutni, ha ez nem gond.)
Reménykedünk, hogy as szinti bemenetén nincs egy bazi pufferkondi, mert akkor esetleg a Fet megsértődik.
üdv! proli007
Következő: »»   27 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem